Šie 5 orgāni saņem vislielāko triecienu: kā alkohola lietošana ietekmē ķermeni

© unsplash.com

Alkoholu nereti lieto brīvajā laikā - cilvēki cenšas atpūsties un atslābināties. Bet cik bieži mēs aizdomājamies par to, kā alkohols ietekmē mūsu organismu - gan lietošanas brīdī, gan ilgtermiņā? Raksta “The Independent”.

Lai gan glāze vīna vai alus var šķist nekaitīga, izpratne par alkohola ietekmi uz veselību ir ļoti svarīga. Tā lietošanas sekas var atšķirties atkarībā no tā, vai dzerat neregulāri vai regulāri un lielos daudzumos.

Lūk, kā alkohols ietekmē jūsu veselību.

unsplash.com

Smadzenes

Alkohola patēriņš ietekmē smadzeņu ceļus un neirotransmiterus, kas var izraisīt garastāvokļa, uzvedības, atmiņas un kustību koordinācijas izmaiņas.

"Interesanti, ka neirotransmiteri darbojas otrādi - alkohols vienlaikus var likt justies mierīgam un atslābinātam, bet arī darboties kā stimulants, mazinot modrību. Tomēr ilgstoša alkohola lietošana var izraisīt toksīnu uzkrāšanos smadzenēs un sliktu atsevišķu vitamīnu un minerālvielu, piemēram, magnija un tiamīna, uzsūkšanos," skaidro speciālists Kims Goldfīlds.

Sirds

Alkohols ietekmē arī sirdi un asinsrites sistēmu, paaugstinot asinsspiedienu, vājinot sirds muskuli un izjaucot sirds ritmu. Laika gaitā tas var izraisīt nopietnas problēmas, piemēram, sirds mazspēju, insultu, hipertensiju un kardiomiopātiju, sirds muskuļa slimību.

Alkohols arī palielina aptaukošanās un 2. tipa diabēta risku. Kombinācijā ar augstu asinsspiedienu tas vēl vairāk palielina sirds slimību un insulta risku.

unsplash.com

Kuņģis un gremošanas sistēma

Alkohols var izraisīt gastrītu - kuņģa gļotādas iekaisumu palielinātas skābes ražošanas dēļ, izraisot sliktu dūšu un diskomfortu.

"Jums var būt arī lielāka iespēja piedzīvot vēdera uzpūšanos, caureju un aizcietējumus. Ilgstoša alkohola lietošana var izraisīt nopietnākas sekas, piemēram, pankreatītu, kā arī palielināt kuņģa un zarnu vēža risku," saka Dr. Donalds Grants, ģimenes ārsts.

Aknas

Lietojot alkoholu, jūsu aknas var kļūt iekaisušas vai dehidrētas, kas nākamajā dienā var pasliktināt paģiru simptomus.

Tomēr vissmagākās sekas rodas ilgstošas ​​alkohola lietošanas rezultātā - tas var izraisīt hepatītu, fibrozi un pat aknu vēzi. Palielinoties patēriņam, palielinās bīstamu apstākļu risks. Ārkārtējos gadījumos aknas var pilnībā pārstāt strādāt.

unsplash.com

Imūnsistēma

Alkohola reibumā samazinās organisma spēja cīnīties ar infekcijām - samazinās leikocītu veidošanās, un tas nozīmē, ka alkohola lietošanas laikā vai pēc tā jūs kļūstat neaizsargātāks pret slimībām.

Ilgstoša alkohola lietošana var izraisīt hronisku iekaisumu un paaugstinātu noteiktu infekciju, piemēram, elpceļu slimību, piemēram, pneimonijas, risku.