Receptes

19.apr
Pēc garšas selerijas sakne ir līdzīga selerijas kātiem un ir ideāli piemērota biezenī vai pievienošanai sautējumiem. Kad ir seleriju saknes sezona, kā arī to, kā to pagatavot?  Francijā ir iecienīta selerijas sakņu remolāde, kā to pagatavot?
18.apr
Kurš gan nezina plānās pankūkas – plāni jo plāni no kviešu vai griķu miltiem izceptas un pildītas ar visdažādākajiem pildījumiem. Bet vai katrs zina, ka šīs pankūkas jeb krepes (crepes) cēlušās no Francijas ziemeļrietumiem, no Bretaņas?
17.apr
Visvienkāršākā olu kulteņa pagatavošanas metode ir olas iesist bļodā, pievienot pienu vai ūdeni un sakult. To var cept iepriekš uzkarsētā izkausētā sviestā uz lēnas uguns, bieži maisot, līdz olas ir mīkstas un sarecējušas.
16.apr
Kazas siers bieži saukts ar franču nosaukumu chèvre, kas nozīmē kaza. Šim siera veidam ir daudz dažādu garšu un tekstūru – no drupana līdz krēmīgam, no jauna līdz nobriedušam, no maiga līdz pikantam.
13.apr
Pavasaris ir klāt un gaisā virmo meža ķiploku smarža. Savvaļas ķiploki jeb lakši ir sastopami gandrīz visos mežos. Mežā tie aug lielos klājienos un tos ir grūti nepamanīt. Smarža ir nepārprotama.
12.apr
Suflē (soufflé) radies 18. gadsimta Francijā un tiek pasniegts gan kā pamatēdiens, gan kā saldais ēdiens. Parasti tiek gatavots no divām pamata sastāvdaļām – no olu dzeltenuma krēm
10.apr
Nekas nevar būt vienkāršāks par fokačas izcepšanu. Šo vienkāršo maizi nav nepieciešams mīcīt.
7.apr
Laiks spinātiem! Spināti pieder pie Chenopodiaceae dzimtas, kurā ietilpst bietes, mangoldi un kvinoja. Tam ir līdzīgs garša ar šiem dārzeņiem – biešu zaļumu rūgtums un mangolda nedaudz sāļā garša.
4.apr
Valda uzskats: lai tiktu pie kartupeļu pankūkām, vajadzīgs daudz laika un pacietība – kamēr tos tupeņus nomizo, kamēr sarīvē.
3.apr
Parastā olīveļļa, ko pērk ikdienas gatavošanai un lieto ikdienā, parasti ir ar vāju olīvu garšas un kopumā tā garšo diezgan neitrāli.
3.apr
Šīs gudrās receptes tiek pagatavotas mikroviļņu krāsnī dažu minūšu laikā, izmantojot pārsvarā veikala nopērkamās sastāvdaļas. Vai meklējat ātru pudiņa risinājumu?
2.apr
Avokado, kas pazīstams arī kā aligatora bumbieris vai sviesta auglis, ir ogu veids, aug siltā klimatā.
2.apr
Saputota olbaltuma bezē, putukrējuma, sezonāli svaigu ogu un ogu mērces koppriekšnesumu, apvienotu vienā kūkā, nudien var salīdzināt ar leģendāro  baleta prīmu Annu Pavlovu– dievīga!
1.apr
Kūka izskatās ļoti iespaidīgi un garšo arī tieši tāpat.
1.apr
Pipars dalās ar recepti, ko darīt, kad mājās ir palikušas Lieldienu olas vairāk par kāroto.
1.apr
Ir ārkārtīgi svarīgi nenogulēt īsto brīdi un nepārturēt olas - pats garšīgākais, kad olu dzeltenums ir vēl mīksts un garšīgi tek.
31.mar
Karstās krustmaizītes ir tradicionāla Lieldienu maize. Tās simbolizē šo nozīmīgo dienu kristīgajā ticībā, kad Jēzus tika sists krustā.
30.mar
Lai gluži bez svētkiem ar neiztrūkstošajām olu kaujām nepaliktu, atliek vien nedaudz pacensties un sarūpēt vismaz trīs dažādas un ļoti apetelīgas mērcītes.
30.mar
Amanda Ozoliņa Instagram ir pazīstama kā kūku karaliene, kas, pateicoties savai 10 gadu pieredzei, dalās ar dažādām receptēm, zināšanām un iedvesmu.
30.mar
Lieldienu rītā daudzās mājās brokastīs ēd olas: tās pašas tradicionālās – sīpolu mizās vārītās.
29.mar
Sparģeļi ir zaļš dārzenis, kas ir viegli atpazīstams pēc tā garajiem, smailajiem šķēpiem, kurus parasti grilē, tvaicē vai grauzdē. Tas ir pazīstams kā pavasara dārzenis, bet pateicoties importam no Ķīnas, Peru un Vācijas, to var ēst visu gadu.
29.mar
Lai arī Lieldienas vairs nav aiz kalniem, sabiedrība, kas krāso Lieldienu olas, dalās uz pusēm. Vieni ir tie, kas cītīgi un rūpīgi gatavojas Lieldienām, jo pārspēt sevi šogad ir svarīgākais uzdevums, tāpēc treniņi sākušies jau laikus.