13 kultūras pasākumi līdz 30. augustam, apmeklējami bez maksas

8.lapa

Vienoti brīvībai

Publicitātes foto

Piektdien, 23. augustā, apritēs 35 gadi, kopš aptuveni divi miljoni Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju sadevās rokās, veidojot cilvēku ķēdi, kas savienoja Baltijas valstu galvaspilsētas - Tallinu, Rīgu un Viļņu.

Atzīmējot Baltijas ceļa 35. gadadienu, godinot šo nozīmīgo vēsturisko notikumu, kas bija būtisks solis ceļā uz Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanu, radīta plaša kultūras pasākumu programma. Rīgas pašvaldība rīko koncertu “Vienoti brīvībai”, starptautisko izstādi “Akcija Baltijas ceļš - vienoti brīvībai” un citus pasākumus.

- Plkst.11.00 pie Brīvības pieminekļa notiks ziedu nolikšanas ceremonija par godu Baltijas ceļa 35.gadadienai un Ziemeļu un Baltijas valstu (NB8) parlamentu priekšsēdētāju sanāksmei Latvijā.

- Savukārt plkst.13.00 Brīvības laukumā svinīgi atklās starptautisku izstādi “Akcija Baltijas ceļš - vienoti brīvībai”.

Izstādi veidojis Latvijas Nacionālais arhīvs sadarbībā ar Igaunijas Nacionālo arhīvu, Lietuvas Centrālo Valsts arhīvu un Lietuvas Valsts Mūsdienu dokumentu arhīvu, un tajā būs apskatāmas dažādas fotogrāfijas no 1989. gada 23. augusta notikumiem. Izstāde būs pieejama līdz 10. septembrim.

- No plkst.18.00 līdz 20.00 pie Brīvības pieminekļa skanēs koncerts “Vienoti brīvībai”. Pirms svinīgā koncerta klātesošos uzrunās pirmais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs Dainis Īvāns, Ministru prezidente Evika Siliņa, kultūras ministre Agnese Lāce un Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis.

Publicitātes foto

Atzīmējot Baltijas ceļa 35. gadadienu, 23. augusta vakarā Brīvības laukumā izskanēs komponista Mārtiņa Miļevska radītās koncertprogrammas pirmatskaņojums, kurā satiksies bungu un dūdu grupa “Auļi” (attēlā) un orķestris “Rīga”. Koncerta atklāšanā dziedās vīru kopa “Vilki”.

Publicitātes foto

Klausītājiem būs iespēja piedzīvot orķestra “Rīga” (attēlā) un bungu un dūdu grupas “Auļi” simbiozi - orķestra daudzveidīgo skanējumu un “Auļu” spēku un majestātiskumu komponista Mārtiņa Miļevska jaundarbos un zināmāko “Auļu” skaņdarbu aranžējumos. Mārtiņa Miļevska radītais cikls orķestrim un “Auļiem” ir dinamikas un satura ziņā kontrastējošs.

Izmantoti gan mūsdienu akadēmiskās, gan džeza, gan arī dažādu pasaules tautu mūzikas raksturīgie elementi, harmonija un bagātīgie ritmiskie zīmējumi.

“Tas būs ļoti spilgts un muzikāli daudzveidīgs vēstījums - amplitūdā no liriski pastorālām, vietumis meditatīvām nokrāsām līdz varenam, episkam un vitālu pulsāciju piesātinātam skaņu rakstam, kur organiski saplūst akadēmisko un tautas mūzikas instrumentu tembri,” saka Orķestra “Rīga” mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Valdis Butāns.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Svarīgākais