Lasāmgabali

26.mai
Nepiedodami klusu klajā nācis spējīgās dziedātājas Avéi jeb Ievas Kudlānes debijas albums “Mosties” – viņa ar savu komandu spēj radīt labas dziesmas, taču pasniegt un izcelt sevi acīmredzami vēl ne. Pavērsim priekškaru.
25.mai
Rīgā notikusi performance par tiem, kurus apmānīja Lukašenko, solot vieglu ceļu uz ES.
25.mai
Pagājušajā nedēļā medijos parādījās ziņa zem kautrīga virsraksta “LaIPA organizēs jaunu populārās mūzikas nozares balvu “Gamma””, kas dažviet tika tulkota arī kā Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” beigas. Aptaujājot dažus no šajā lietā iesaistītajiem (oficiāli gan tikai divus), nācās konstatēt, ka tā pat nav aisberga redzamā daļa, bet tikai šīs redzamās daļas redzamākā daļa.
24.mai
Portāla “kontekst.lv” autore apmeklē Amsterdamu, kur sev un mums paver durvis uz pagātni uz pasaulē slavenās holokausta dokumentētājas Annas Frankas piemiņas vietām
19.mai
Šonedēļ ienācās labs gaidāmais papildinājums plašu kolekcionāru fonotēkām – grupas “Laika suns” jaunākais albums “Imitācija” vinila formātā. Ņemot vērā mūzikas kritiķu ļoti cildinošās atsauksmes, Arņa Račinska brigādei ir visas iespējas par šo darbu tikt pie “zelta mikrofona”, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) nupat izveidotās “Gammas” vai jebkuras citas balvas, kas tiks pasniegtas par 2024. gada labākajiem albumiem latviešu populārajā mūzikā.
19.mai
Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājumi ir tik apjomīgi, ka visu pārvietot kara apstākļos nebūs iespējams. Uz drošu vietu varēs nogādāt tikai nelielu daļu no vēstures liecībām. Latvijas vissenākā daļa Muzeju krātuvē ir agrais akmens laikmets. Šeit ir neskaitāmas lauskas, krama gabaliņi, kaulu paliekas, varētu teikt – ragi, nagi un visas visneiedomājamākās lietas, kuras atrastas dažādos izrakumos. Nosacītais senākais atradumu vecums datējams ar 9. g.t. p.m.ē..
18.mai
Šīs nedēļas visvairāk apspriestais pasākums latvju mūzikā – “Arēnā Rīga” notikušais lielkoncerts “Sirds kā pērkondārds”, kurā pulcējās mūžībā aizgājušā komponista, multiinstrumentālista, grupas “Pērkons” radītāja un līdera Jura Kulakova draugi un domubiedri mākslā un dzīvē, lai pieminētu šo mūzikas dižgaru viņa piedzimšanas mēnesī – 20. maijā Jurim apritētu 66 gadi…
16.mai
Ceļot jaunas muzeja ēkas vai atjaunojot esošās, Latvijā neviens nedomāja, ka kaimiņvalsts kā lācis kādu dienu celsies pakaļkājās, lai sāktu asiņainu karu, kas tagad apdraud arī mūsu valsts drošību. Situācija, kad jādomā, kā nosargāt muzeju krājumus, jau kādu laiku nomoka muzeju darbiniekus. Kādi ir draudi un ko sargā Latvijas Nacionālais vēstures muzejs? Atklāti par situāciju Latvijā “Neatkarīgajai” stāsta muzeja direktors Arnis Radiņš.
15.mai
Polijas Republikas vēstniecības Politikas un ekonomikas lietu nodaļas vadītājs Lukašs Cudnijs vēstnieces Monikas Mihališinas vārdā 14. maijā pasniedza goda zīmes “Bene Merito”.
12.mai
Latvju draudzīgās hiphopa komūnas pārstāvji turpina savu lokālo uzvaras gājienu pa vietējiem straumētāko ierakstu topiem un izpārdoto koncertu sadaļām, bet pie viena atrodas arī nepārtrauktos meklējumos, kā padarīt savu jomu vēl interesantāku un klausītājiem aizraujošāku. Pagājušajā nedēļā fiksēti divi novatoriski gājieni, kuri pelnījuši mazliet detalizētākus aprakstus.
12.mai
Ja Krievija spētu novest savu uzbrukumu Ukrainā līdz uzvarai, tā tik tiešām pārliecinātu sevi un visu pasauli, ka muļķīgas un melīgas, bezjēdzīgas un kaitīgas ir tās normas un pamācības, kādas uzspiest pasaulei cenšas Eiropa ar savām filiālēm Amerikā, Austrālijā un vēl šur tur.
11.mai
Neticami, bet fakts – pēc astoņu gadu pārtraukuma Latvija atkal būs pārstāvēta starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā! Tātad šo sestdien, 11. maijā, pulksten 22 ar pavisam citām emocijām varēsim pieslēgties tiešraidei no Malmes, kur ar 11. kārtas numuru uzstāsies Dons ar dziesmu “Hollow”.
6.mai
Nelaimīgo putnu cilvēki pamanīja, pastaigājoties gar Rīgas līča krastu Daugavgrīvā. Izrādījās, ka ap gulbja kāju bija aptinusies no neilona izgatavota makšķeres aukla. Nevienaldzīgie ļaudis izsauca VUGD speciālistus.
5.mai
Pagājušajā nedēļā uz sava jaunā albuma “Bara gūstā” prezentāciju Latvijas 1. rokkafejnīcā aicināja smagmūzikas grupa “Garu pagrabs”. It kā pa jokam tika piedāvāta arī pamācība “Kā taisīt metāla albumu”, taču, kā zināms, katrā jokā ir daļa patiesības, un “Garu pagraba” gadījumā šie puiši tiešām varētu dot padomus, kā sasniegt savus mērķus. 
4.mai
Par vienu no pagājušā gada nogales skaļākajiem notikumiem latvju koncertdzīvē kļuva savulaik populārā rokmūziķa Detlefa atgriešanās – bez lielas reklāmas viņa komandai Rīgā izdevās sarīkot pilnībā izpārdotu koncertu, kam sekoja pāris tikpat lielu ažiotāžu izraisījušu pasākumu mūziķa dzimtajā Liepājā. Nu šim spilgtajam iznācienam ir turpinājums.
28.apr
Pagājušajā nedēļā sešu dienu laikā notika četri vērā ņemami rokkoncerti – nopietns pārbaudījums patiesu mūzikas cienītāju veselībai. Par Zucchero neko vēstīt negribas, par Villi Valo jau pavēstīts, Miks Galvanovskis arī aprakstīts, tāpēc šoreiz par “Indygo”, kuri faniem likuši galdā jaunu albumu “6”.
27.apr
Koncertfilmas (un arī grāmatas) šobrīd ir modē – šonedēļ savējo mūzikas un video cienītājiem atrādīja latvju repa pamatlicējs Ozols. Viņa koncertfilmas “No rajona līdz arēnai” pirmizrāde notika līdz ūkai skatītājiem pieblīvētā zālē kinoteātrī “Forum Cinemas”. Pirmizrādei būs turpinājums – Ozola gaitas uz lielajiem ekrāniem varēs vērot arī reģionos.
26.apr
Biroja krēsli ir būtisks elements jebkurā darba vides uzstādījumā. Tie ne tikai nodrošina ērtu sēdēšanas pozīciju, bet arī ietekmē darbinieku komfortu un produktivitāti. Šajā rakstā aplūkosim, kā komforts saistās ar produktivitāti un kā pareizi izvēlēts biroja krēsls var uzlabot darba efektivitāti.
24.apr
11. maijā Čehijas pilsētā Ostravā ar spēli pret Poliju Latvijas hokeja izlase uzsāks 2024.gada pasaules čempionātu un mēģinās piepildīt visas tautas karsto vēlmi atkal būt vienai no planētas labākajām vienībām pēc izcīnītās sensacionālās bronzas medaļas pērn. Latvijas valstsvienība galvenā trenera Harija Vītoliņa vadībā čempionātā sastapsies ar bezprecedenta sabiedrības spiedienu – fani nebūs gatavi pieņemt neiekļūšanu vismaz ceturtdaļfinālā.
23.apr
Arvien pieaug elektromobilitātes popularitāte un ar to saistītais pieprasījums pēc elektroauto uzlādes stacijām. Elektroauto uzlādes stacijas ir kļuvušas par būtisku infrastruktūras daļu, kas nodrošina elektroautomobiļu īpašniekiem ērtu un efektīvu uzlādes iespēju. Šajā rakstā apskatīsim svarīgākos aspektus un tendences, kas raksturo elektroauto uzlādes staciju attīstību.
22.apr
Uz profesora Igora Šuvajeva izvadīšanu sestdien, 20. aprīlī sanākušie cilvēki vēl kavējās uz krematorijas kāpnēm, Igors jau cēlās debesīs no sava uguns kapa.
22.apr
Olga Šepicka-Slapjuma atgriezusies aktrises profesijā, pateicoties vēsturiskajai kinodrāmai "Marijas klusums". Filmas tapšanas laikā viņa sala pamestā cietumā, cīnījās ar klaustrofobiju karcerī, kā arī filmējās karjerā naktī – nošaušanas epizodē... “Kontekst.lv” sarunājās ar aktrisi par šo skaudro lomu.