Vai jūties nomākts vai priecīgs un laimīgs? Ieskatieties tuvāk apkārtējā interjera krāsu gammā. Un tas nav ezotērisms vai cita pseidozinātne: zinātnieku pētījumi ir parādījuši, ka dažādi krāsu toņi var aktivizēt dažādas smadzeņu daļas.
Hibrīds lidmašīna-automašīna ar nosaukumu “AirCar”, ko izstrādā Slovākijas uzņēmums “Klein Vision”, tirgū varētu nonākt jau 2026. gadā, raksta “IFLScience”.
Neskatoties uz datoru, viedtālruņu un planšetdatoru straujo izplatību, televizori joprojām ir neatņemama daudzu mājokļu sastāvdaļa. Tomēr cilvēki bieži vien pieļauj kļūdu, izvēloties televizoram nepareizu vietu, kur tas traucēs vai kur to būs neērti skatīties, raksta “SlashGear”.
Slavenais fiziķis Stīvens Hokings 1995. gadā aprakstīja, kāda pasaule būs 2025. gadā - tad viņa vīzija vairāk izskatījās pēc zinātniskās fantastikas romāna sižeta, nevis zinātniskas realitātes. Tomēr šodien, trīsdesmit gadus vēlāk, viņa visdrosmīgākās prognozes sāk piepildīties, un dažas pat ar biedējošu precizitāti, raksta “Dailygalaxy.com”.
Mobilie tālruņi ir kļuvuši par mūsu galvenajiem palīgiem, bez kuriem mūsdienu pasaulē ir ļoti grūti ne tikai uzturēt kontaktus ar citiem, bet arī pārvietoties pa pilsētu, veikt pirkumus, lasīt ziņas un daudz ko citu.
Tehnoloģiju eksperti mudina izdzēst no tālruņa divas lietotnes, kuras daudzi cilvēki izmanto diezgan bieži - izrādās, ka tās daudz ātrāk izlādē jūsu tālruni, raksta “mirror.co.uk”.
Pārslodze nav tikai noguruma sajūta. Jauns pētījums atklāj, ka ilgstoša darba slodze maina smadzeņu struktūru. Un sekas var būt daudz nopietnākas, nekā varētu šķist no pirmā acu uzmetiena.
Z paaudze uzauga digitālā vidē, kur tradicionālās idejas par darbu, attiecībām un laimi jau sen ir mainījušās. Mūsdienu jaunieši vairāk rūpējas par garīgo veselību, tiecas pēc brīvības un cenšas dzīvot apzināti.
Apple ir paziņojis par būtisku pieejamības funkciju atjauninājumu, kas ierīcēs parādīsies vēlākais šogad. Starp jaunajām funkcijām ir revolucionāra tehnoloģija, kas ļauj lietotājiem vadīt iPhone, izmantojot tikai savas domas, ziņo 9to5Mac.
Katrs sapņo par palīgu, kuram nekas nav neiespējams, kas palīdzēs ienest skaidrību ikdienas dzīves haosā, rādīs īsto miera sajūtu un savu ceļu uz pasauli. Taču bieži vien mēs savu dzīvi uzticam dažādām lietojumprogrammām un sīkrīkiem: daži palīdz uzraudzīt mūsu veselību, citi palīdz plānot, bet citi palīdz normalizēt miega režīmu.
Atklājiet Labubu šarmu — vīrusu rotaļlietu sensāciju, ko iecienījuši gan kolekcionāri, gan slavenības. Izpētiet tās izcelsmi, unikālos dizainus un to, kur iegādāties savu! Vīrusu rotaļlietu virpuļpasaulē tikai retais ir iekarojis sirdis tā, kā Labubu.
Pusaudži, kas pārāk daudz laika pavada sociālajos tīklos un viedtālruņos, iespējams, neapgūst svarīgu prasmi, kas nepieciešama, lai gūtu panākumus - šādu viedokli paudis sociālais psihologs un Ņujorkas universitātes profesors Džonatans Haids, raksta CNBC.
Mākslīgais intelekts palīdzēja laikus atpazīt problēmas. Trinitija Devenporta no Velsas nosūtīja savas plaukstas fotoattēlu uz mākslīgā intelekta tērzēšanu un lūdza robotam izteikt prognozi, pamatojoties uz līnijām. Bet negaidīti šī nekaitīgā izklaide ieguva satraucošas notis, raksta dailymail.
Vai jūs guļat uz muguras vai dodat priekšroku ērti ieritināties uz sāniem? Ja sapņojat par lielāku algu, zinātniekiem ir pārsteidzošas ziņas - izrādās, ka jūsu gulēšanas poza var būt ne tikai komforta jautājums, bet arī jūsu finansiālā potenciāla prognozētājs, raksta “postimees.ee”.
Sociālie mediji bieži tiek kritizēti par primitīva satura pārpilnību, kas neveicina intelektuālo attīstību - ir sācis pat izplatīties termins "digitālā demence", atspoguļojot pieaugošās bažas par šāda satura pastāvīgu skatīšanos. Taču jauns pētījums liecina, ka vismaz vecāka gadagājuma pieaugušajiem sociālie mediji sniedz vairāk labuma nekā kaitējuma, raksta "Interesting Engineering".
Aviopārvadājumi jau sen ir ikdiena, taču viena no biežākajām pasažieru sūdzībām ir aukstums salonā. Tā nav nejaušība: noteiktu iemeslu dēļ temperatūra lidmašīnā tiek īpaši regulēta.
Laulības kvalitāte ir galvenais dzīves apmierinātības rādītājs, kā liecina pētījumi, tomēr papildus tam ir vēl dažas svarīgas lietas, kas nosaka, cik laimīgi esam, raksta “inc.com”.
Par naudu un tās glabāšanas noteikumiem ir daudz dažādu ticējumu un mānticību, kuras nereti ievērojam ar cerību, ka tas uzlabos mūsu finansiālo stāvokli. Kas ir tās lietas, kuras nevajadzētu glabāt naudas makā ne tikai māņticības, bet savas drošības dēļ? Stāsta “limon.postimees.ee”.
Ja kaut nedaudz sekojat līdzi tehnoloģiju pasaulei, droši vien esat pamanījis, kā mākslīgais intelekts pēdējos gados ir iespiedies burtiski visos tehnoloģiju aspektos - AI ir kļuvusi gan par mārketinga tendenci, gan par realitāti, un audzi ir nobažījušies, ka tas atņems cilvēkiem darbu, raksta “Tom’s Guide”.
Google DeepMind eksperti ir iesnieguši detalizētu tehnisko ziņojumu par mākslīgā vispārējā intelekta (AGI) drošu attīstību. Pēc viņu domām, neskatoties uz skeptiķu šaubām, AGI parādīšanās var notikt tuvākajā nākotnē.