\\Autori

KKKristaps Kārkliņš

27.jūl 2011
Hokeja komandas Dinamo Rīga un vērienīgā izklaides pasākuma Positivus grafiskā dizaina autora Dagņa Skurbes pārdrošība – Zatlera Reformu partijas logo izmantot sarkanu krustu – ekspertu vidū radījusi neizpratni. Tāpat šādu rīcību par nepieņemamu pauž arī Sarkanā Krusta vadība Latvijā, kura uzsver, ka šī organizācija ar politiku nekad netiek saistīta.
 
27.jūl 2011
«Tas nav nekāds bizness,» uzsver komponists un konkursa līdzpriekšsēdētājs Igors Krutojs, kurš Jauno vilni raksturo kā līdzāspastāvēšanas iespēju jaunajiem censoņiem. Kuram no desmitā konkursa dalībniekiem veiksies, kļūs skaidrs nedēļas nogalē, taču pirmā uzstāšanās būs jau šodien, kad uz Dzintaru koncertzāles skatuves cīņu par 100 000 eiro lielo balvu fondu sāks 16 pretendentu. Šovakar konkursanti izpildīs pasaules hitus.
 
26.jūl 2011
Līdz nedēļas nogalei Jūrmala nokļūs daudzu miljonu televīzijas skatītāju uzmanības centrā. Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad tas būtiski papildinās vietējo uzņēmēju makus, savukārt kritizētājiem, Raimonda Paula vārdiem raksturojot, nekas neatliks, kā kārtējo reizi ķengāties par šo pasākumu.
 
25.jūl 2011
Jūrmalas dome pēc gadu ilgas domāšanas veikusi grozījumus un mainījusi lēmumu par īpašas vietas izveidi pretī Dzintaru koncertzālei. 2010. gada 22. jūlijā dome pieņēma lēmumu veidot Slavas aleju, taču šogad 8. jūlijā aleja pārdēvēta par Zvaigžņu laukumu.
 
22.jūl 2011
Pirms apmēram mēneša notikusī ukraiņu miljardiera Igora Kolomoiska saredzēšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski nav bijusi nejauša. Lai arī V. Dombrovska preses pārstāvis Mārtiņš Panke apgalvo, ka tikšanās laikā nav runāts par Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic valsts daļas iespējamo pārdošanu, I. Kolomoiska biznesa intereses ir saistītas tieši ar aviācijas biznesa veidošanu, un jau nākamnedēļ viņš, visticamāk, kļūs par dāņu zemo cenu lidsabiedrības Cimber Sterling kontrolpaketes turētāju.
 
22.jūl 2011
Latvijas nacionālās lidsabiedrības Air Baltic Corporation (airBaltic) prezidents un izpilddirektors Bertolts Fliks intervijā Neatkarīgajai Berlīnē stāsta, ka pēdējo divu gadu laikā valsts sistemātiski nodarbojas ar kaitniecību aviokompānijai. Pēc viņa aplēsēm, nevienlīdzīgā tarifu politika Rīgas lidostā un ekonomikas ministra Arta Kampara (Vienotība) izteikumi kopumā ir nodarījuši līdz 40 miljoniem latu lielus zaudējumus, savukārt Rīgas lidosta kopš 2004. gada maksā Latvijas Gaisa satiksmei (LGS) par īru aviokompānijas Ryanair saņemtajiem aviodispečeru pakalpojumiem.
 
21.jūl 2011
Līdz 15. augustam preses tirdzniecības tīklam Plus punkts jānovērš jūnijā ieviestā prakse par katru preses izdevumu, loterijas biļetēm papildus iekasēt piecus santīmus. Preses izdevēji cer, ka šis pārkāpums tiks novērsts un no tā necietīs lasītāji.
 
21.jūl 2011
Rabīns Menahems Barkāns izteicis savdabīgu piedāvājumu. Viņš uzrunājis desmitā Jaunā viļņa rīkotājus, aicinot apmeklēt Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzeju. Šo ielūgumu organizatori arī pieņēmuši un vakar kopā ar šā gada dalībniekiem devās uz Maskavas ielas 14. namu Rīgā, kur nolika ziedus un noskaitīja lūgšanu.
 
20.jūl 2011
Vērienīgā Jūrmalas rezidences izrādīšana žurnālistiem pēdējā Valda Zaltera prezidentūras dienā bijis pārdomāts triks. Ar to amatā nepārvēlētais prezidents vēlējies kliedēt bažas par dārgā aprīkojuma un mēbeļu iegādi, kas, nonākot apartamentos, pēkšņi saturēja valsts noslēpumu.
 
20.jūl 2011
Vēl pirms referenduma par Saeimas atlaišanu, nezinot tā rezultātu, politisko partiju apvienība Vienotība uzsākusi priekšvēlēšanu aģitāciju. Šādā veidā tā radusi iespēju apiet priekšvēlēšanu tēriņu ierobežojumus.
 
19.jūl 2011
Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" nolēmusi atteikties no vairāk nekā 20 gadus veco "Fokker 50" lidmašīnu lietošanas un iepriekš plānotās nomaiņas vietā 2013. gadā, tās pēdējos reisus veiks šoziem. To portālam nra.lv Berlīnē pastāstīja "airBaltic" prezidents Bertolts Fliks.
 
18.jūl 2011
Pretēji publiskajā telpā izskanējušām baumām par iespējamo Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) veidojošo partiju šķelšanos, tās vadība šo informāciju noliedz.
 
18.jūl 2011
Desmitais Jaunais vilnis pierāda, ka tam ar Jūrmalu ir par maz, tāpēc no 26. jūlija līdz 1. augustam tā dalībnieki un viesi koncertēs arī Rīgā Centrālās stacijas laukumā.
 
15.jūl 2011
Biezpiens ar gurķiem vai papriku, saldējums ar siera un zemeņu garšu, dažāda veida jogurti un neskaitāmas siera šķirnes ir tikai neliela daļa, kas raksturo plašo piedāvājumu, kuru 23. jūlijā ikviens bez maksas varēs nobaudīt Piena produktu ballē Limbažos. Šāds pasākums notiks pirmo reizi, kurā līdzās jaunu garšu iepazīšanai un plašajam piena produktu piedāvājumam varēs uzzināt, kādu labumu dod no piena ražotie pārtikas produkti.
 
15.jūl 2011
Pirms sešiem gadiem pa lepnākajām Francijas pilsētām – Parīzi, Lionu, Bordo un Strasbūru – izvizinātie deviņi Latvijas laukakmeņi ik gadu uzglabāšanā apēd gandrīz 2500 latu. Valsts šo gadu laikā jau ir samaksājusi 11 770 latu, taču tikai tagad tā ir sākusi domāt, ka šos retos dārgumus varētu nodot Rīgai.
 
14.jūl 2011
«Tā ir liela nauda, un apmēram 600 bērni invalīdi šovasar var piedalīties nometnēs. Šī ir tā sociālā atbildība, caur kuru ar valsts uzņēmumu atbalstu saņem liela daļa ģimeņu. Tāpēc pirms Finanšu ministrijas (FM) ierosinājuma pieņemšanas tas ir jāizdiskutē, vai no tā netiks nodarīts ļaunums pašas valsts dzīvotājiem,» norāda Latvijas Bērnu fonda priekšsēdētājs Andris Bērziņš.
 
13.jūl 2011
Uz pusi lielākas nomas maksas ir vienīgais mīnuss Saktas puķu tirgus pārdevējām un komersantiem, kas būs jāmaksā no novembra vidus, taču galvenie plusi būs apsildāmi kioski un ierīkotās labierīcības.
 
12.jūl 2011
Mīnus desmit kilogrami svara – tāda ir Rīgas domes priekšsēža Nila Ušakova bilance pēc pusotra mēneša pavadītā laika Berlīnes klīnikā. Viņš sapratis, ka šogad maija beigās Rīgas maratona laikā bija pārvērtējis savus spēkus, tāpēc 100 metru pirms pusmaratona finiša sabruka. Nākamgad Rīgas rātskungu maratonā atkal varēs redzēt – nu jau dalot medaļas pēc finiša.
 
11.jūl 2011
Aizvadītā sestdiena Latvijas vēsturē paliks kā zīmīgs datums – pēc 13 gadu darbības 9. jūlijā tai punktu pielika Tautas partija (TP), savukārt viens no tās dibināšanas manifesta parakstītājiem, prezidenta amatā nepārvēlētais Valdis Zatlers pieteica jauna politiska spēka veidošanu.
 
11.jūl 2011
Jaunākie partiju reitingi liecina, ka līdera pozīcijas nemainīgi saglabā Saskaņas centrs (SC), taču aiz tā seko Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kas ilgstoši ir bijusi tikai aiz tagadējās trešās vietas ieguvējas Vienotības.
 
11.jūl 2011
"Es laucinieks esmu bijis, esmu un palikšu. Pilsētas izdzīvos. Rīga paliks vienalga, lai kas valdītu pār pasauli, bet ar tiem laukiem... Ja paši nerūpēsimies, tad arī to nebūs. Cik man tie spēki būs, es domāju, ka būs pietiekami, lai strādātu ar visiem kopā, lai cilvēki paliku šeit. Tur, kur es tagad Amatas upes malā dzīvoju, ja tā ies, tad pēc pieciem gadiem man vairs nebūs neviena kaimiņa, būšu viens pats palicis," prezidentūras pirmajā dienā uzrunājot draugus un skolotājus, teica Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš.
 
8.jūl 2011
Sākta Baltijas lielākās viduslaiku baznīcas – Rīgas Doma – ēkas rekonstrukcija un restaurācija. Jau izdarītas pirmās arhitektoniskās izpētes, lai, respektējot celtnes vecumu un tehnisko stāvokli, maksimāli saudzīgi atjaunotu dievnamu.