\\Autori

KKKristaps Kārkliņš

17.aug 2011
Vērienīgajā Rīgas 810 gadu jubilejā nedēļas nogalē kals jaunu atslēgu, dziedās, dejos, ēdīs, atklās biržu un rādīs trikus gaisā un ūdenī. Ierosmei Neatkarīgā iezīmē, mūsuprāt, interesantāko svētku kartē.
 
17.aug 2011
Vairāki mazpazīstami cilvēki vecumā no 22 līdz 27 gadiem bez vērā ņemamiem ienākumiem augusta sākumā spējuši Zatlera reformu partijai (ZRP) saziedot 1000 latu katrs.
 
16.aug 2011
Mēdz uzskatīt, ka gadu pirms Rīgas dibināšanas esot radusies Rīgas osta, tāpēc tā šogad atzīmē savu 811. pastāvēšanas gadadienu. Par godu nozīmīgajai jubilejai Rīgas brīvostas pārvalde sarūpējusi virkni dāsnu pārsteigumu rīdziniekiem un pilsētas viesiem. Bez jau tradicionālajām Rīgas kanāla aktivitātēm šogad īpašs būs arī lielkoncerts Meistars. Dziesma. Leģenda.
 
16.aug 2011
Kopš augusta sākuma Baltijas lielākajā atkritumu poligonā Getliņi novāc lielaugļu oranžo tomātu ražu. To cena, pērkot uz vietas, ir 61 santīms kilogramā; lielu interesi par tiem izrādījuši vairumtirgotāji. Uzņēmums iecerējis pievērsties arī zemeņu un puķu audzēšanai.
 
16.aug 2011
Neatkarīgā sāk politisko partiju priekšvēlēšanu programmu analīzi atbilstoši iesniegšanas secībai Centrālajā vēlēšanu komisijā.
 
15.aug 2011
Šomēnes aprit simt dienu kopš 1. maija, kad bijušā Valsts policijas vadītāja Valda Voina uzraudzībā darbu Rīgā sāka Ostas policija. Jaunā Rīgas brīvostas pārvaldes struktūrvienība jau pieķērusi daudzus likumpārkāpējus.
 
15.aug 2011
Tikai pirms trim nedēļām sanākuši uz partijas dibināšanas kongresu, Zatlera Reformu partijas (ZRP) biedri sestdien pulcējās jau uz nākamo kopsapulci. Tās darba kārtībā bija partijas premjera amata kandidāta nosaukšana un iepazīstināšana ar partijas priekšvēlēšanu programmu.
 
10.aug 2011
Nākamgad līdz ar sniega nokušanu Rīgas lidostā sāksies vērienīgi būvdarbi. 22 mēnešu laikā lidostā apgūs vairāk nekā 41 miljonu latu, ko infrastruktūras uzlabošanai piešķīris Kohēzijas fonds, savukārt gandrīz 26 miljonus latu lidlauka kapacitātes un drošības uzlabošanā ieguldīs pati lidosta.
 
9.aug 2011
Ieviešot vēlēšanu iecirkņos elektronisko balsu apkopošanu, iegūtu «nevis augstu ticamību, bet augstu pārliecību par rezultātiem», uzskata Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.
 
5.aug 2011
Kravu pārvadātāji satraukušies par sodu, ko piemēro par smago automašīnu vadīšanu, neievērojot šoferiem paredzēto atpūtas laiku. Tas var sasniegt līdz pat 1000 latu. Jau gada sākumā Rīgā sabrauca virkne smago transportlīdzekļu, kuri tādā veidā protestēja pret nesakārtoto ceļu infrastruktūru, kā dēļ nav iespējams izpildīt prasības par atpūtas laiku.
 
5.aug 2011
Pietiekami spēcīgs un ietekmīgs medijs – tā īsumā nākotnes sabiedrisko mediju redzējumu iezīmē Latvijas Radio (LR) vadītājs Dzintris Kolāts, kuru gan māc bažas, vai šis projekts gūs nepieciešamo atbalstu parlamentā un valdībā.
 
4.aug 2011
Tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs (Vienotība) portāla pietiek.com sadaļā devis norādījumu pētnieciskajam žurnālistam Lato Lapsam neizdot grāmatu par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka pienākumu izpildītāju Jutu Strīķi.
 
4.aug 2011
Šovasar nav tādu valsts nozīmes ceļu, uz kuriem netiktu veikti lielāki vai mazāki remontdarbi. Būvnieki atklāj, ka vienīgais traucēklis ir mainīgie laikapstākļi, taču arī pagājušās nedēļas lietugāzes grafikus nav kavējušas.
 
3.aug 2011
Atvaļinājuma laikā Dailes teātrī notikušas būtiskas pārmaiņas, ko skatītāji diez vai pamanīs, taču to novērtēs aktieri. Šovasar melnā skatuve ieguvusi jaunus dēļus un iepriekšējie vakar mazos gabaliņos nonākuši mākslinieku rokās.
 
3.aug 2011
Pretrunīgi vērtētais Vienotības ekonomikas ministrs Artis Kampars pieņēmis lēmumu gaidāmajās 11. Saeimas vēlēšanās nekandidēt, tādā veidā cenšoties uzlabot partijas reitingu.
 
2.aug 2011
Dienesta viesnīca augstiem ārvalstu viesiem – tāds varētu būt reālākais scenārijs Valsts prezidenta Jūrmalas rezidences lietojumam tuvāko četru gadu laikā. Šāds variants izskanējis Rīgas pilī, kura vēlas samazināt ikmēneša maksājumus par gandrīz 1,2 miljoniem latu veiktajiem rezidences remontdarbiem.
 
2.aug 2011
Par dzīvi, politiku un gatavošanos vēlēšanām – tādas bijušas galvenās svētdienas nakts sarunas, kuras Lielupes krastā smalkajā restorānā La Riva pēc Jaunā viļņa noslēguma pārrunāja prezidenta amatā nepārvēlētais, Zatlera reformu partijas vadītājs Valdis Zatlers un par oligarhu dēvētais Ainārs Šlesers.
 
1.aug 2011
Laikā, kad Jūrmalas rezidencē uz diviem gadiem pusotrs stāvs tika pasludināts par valsts noslēpumu saturošu, tajā mītošajiem diviem prezidenta ģimenes locekļiem nav bijusi pielaide valsts noslēpumam. Kā uzzināja Neatkarīgā, šāda pielaide nav bijusi amatā nepārvēlētā prezidenta dzīvesbiedrei Lilitai un pirmā pāra dēlam Kārlim.
 
29.jūl 2011
Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) vakar saņēma Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) ielūgumu uz XXX olimpiskajām spēlēm Londonā nākamgad no 27. jūlija līdz 12. augustam. Tajās varētu kvalificēties apmēram 40 Latvijas atlētu individuālajos sporta veidos.
 
28.jūl 2011
Valsts prezidents Andris Bērziņš norādījis, ka viņš šonedēļ neplāno apmeklēt Dzintaru koncertzāli, tomēr šodien Rīgas pils vārtus vērs Jaunā viļņa organizatori un krievu estrādes zvaigznes.
 
28.jūl 2011
Pēc tikšanās ar Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) vadību Zatlera Reformu partija (ZRP) atzinusi nepieciešamību mainīt partijas logo izmantotā krusta krāsu un cer to saskaņot ar LSK jau tuvāko dienu laikā.
 
27.jūl 2011
Čellu trio "Melo-M" iestudējuši jaunu dziesmu kopā ar Krievijā populāro dziedātāju Laimu Vaikuli "Vacanze Romane". To pirmo reizi varēs dzirdēt jauno izpildītāju konkursā "Jaunais vilnis" 28. jūlijā.