Sākums

Vakar, 20:00
Palutiniet sevi un savus mīļotos ar gardu bumbieru pīrāgu!
Vakar, 7:45
Skolas gadi ir nozīmīgs bērna attīstības posms, un sabalansēts uzturs būtiski ietekmē ne tikai fizisko veselību, bet arī kognitīvās funkcijas, piemēram, koncentrēšanās spējas, atmiņu, uztveri, uzmanību un lēmumu pieņemšanu, kas veicina panākumus mācībās. Sabalansēta ēdienkarte var kļūt par slepenu palīgu, kas uzlabo bērna sasniegumus un enerģijas līmeni ikdienā. Par to, kādi produkti būtu jāiekļauj bērna uzturā, stāsta farmaceite un uztura speciāliste Jeļizaveta Krasiļnikova.
17.sep
Kā jums šķiet, vai visas ķirbja daļas ir ēdamas? Izrādās, ka tā ir!
17.sep
Taukus var iedalīt divās daļās. Ir "labie" un ir "sliktie" tauki. Šoreiz uzmanību pievērsīsim tieši "sliktajiem" jeb piesātinātajiem taukiem.
16.sep
Kāda tad īsti ir atšķirība starp pomelo un greipfrūtu? Galvenās atšķirības starp pomelo un greipfrūtu slēpjas to izmērā un krāsā.
16.sep
Steidzīgajās ikdienas gaitās pat nenojaušam, ka daudzi mūsu paradumi var kaitēt zobu veselībai. Iespējams, no dažiem var atbrīvoties bez pūlēm, bet ar citiem tik labi neveiksies.
15.sep
Dārza darbi lēnām iet uz beigām! Šobrīd atliek vien ievākt ražu un sagatavot dārzu ziemai, nākamajai sezonai. Lai nākamgad nevajadzētu lieki tērēt naudu jaunu sēklu iegādei, tās varat ievākt jau no izaudzētajiem augiem, dārzeņiem. Kā pareizi uzglabāt sēklas, lai tās nākamajā dārza sezonā būtu dīgtspējīgas?
15.sep
Alvejai jau izsenis tiek piedēvētas ārstnieciskas un antibakteriālas īpašības. Tieši tamdēļ alveju mēdz izmantot dažādu skaistumkopšanas produktu pagatavošanā. Visbiežāk, iespējams, ir dzirdēts, ka alveju izmanto, lai dziedētu saules radītos apdegumus. Taču tas nav viss, alveja ir laba arī jūsu matiem!
14.sep
Darbojoties dārzā, ne vienmēr mēs izmantojam cimdus vai arī pat tos lietojot, rokas var sasmērēties. Bieži vien tās tīras atkal kļūs, ja nomazgāsim tās siltā ūdenī ar ziepēm. Tomēr šāda metode vienmēr nelīdzēs, citreiz netīrumi šķiet ir "ieēdušies" ādā un rokas atkal tīras padarīt nemaz nav tik vienkārši. Šoreiz dalāmies padomiem, kā ātri un vienkārši netīrās rokas atkal padarīt tīras!
14.sep
Vasara ir skaista un laba dažādu iemeslu dēļ. Viens no tiem - plaši pieejami svaigi, gardi un veselīgi augļi, dārzeņi un garšaugi. Pateicoties tam, ka vasaras pilnbriedā un izskaņā joprojām dārzos var ievākt dažādus labumus, ir nepieciešams padomāt arī par ziemu, lai vēsajā gada laikā varētu mieloties ar paša audzētiem vai nopirktiem labumiem.
13.sep
Ja arī jums vairs nav kur likt kabačus, visas iecerētās receptes ir izmēģinātas, radi un draugi apdāvināti un nevēlaties tos mest tāpat vien laukā, pagatavojiet gardumus ziemai. Izmēģiniet šo pavisam vienkāršo recepti, kā pagatavot kabačus ziemai, lai tie pēc garšas atgādinātu ananasus!
13.sep
Rudens ir ne tikai ražas bagātākais laiks, bet arī periods, kad aktivizējas vīrusi. Zarnu miklofora spēlē būtisku lomu imūnsistēmas regulēšanā – lai to stiprinātu, svarīgi laikus pievērst uzmanību sabalansētam un uzturvielām bagātam uzturam, uzņemot rudens ražas labumus. Kādus vietējos vitamīnu avotus – augļus, dārzeņus un sakņaugus – iekļaut savā ēdienkartē, lai parūpētos par imunitāti rudens laikā, skaidro “Maxima Latvija” kopā ar uztura speciālisti Lizeti Pugu.
13.sep
Organisms mūsu smadzenēm sūta signālus, kad jūtamies izsalkuši un brīžos, kad esam paēduši. Ja jums ir zudusi apetīte un nejūtaties izsalkuši, kad sen neesat ēduši, tas nozīme to, ka kaut kas nav kārtībā. Dažreiz apetītes zudums var būt īslaicīgs, kas ir normāli, tomēr ir reizes, kad apetīte tā arī neparādās. Kas vainojams pie apetītes zuduma? Tam var būt dažādi iemesli, tostarp veselības problēmas un slimības. Apkopojām septiņus iespējamos apetītes zuduma cēloņus.
12.sep
Vai zinājāt, ka no ābolu miziņām varat pagatavot gardu tēju? Nākamreiz ēdot ābolus, nemetiet laukā miziņas, bet izmantojiet tās gardas tējas pagatavošanā!
12.sep
Lai dzīvotu veselīgu un ilgu mūžu, nepieciešams parūpēties par savu veselību. To var izdarīt dažādos veidos. Būtiskākais ir atmest kaitīgos ieradumus un ieklausīties savā ķermenī.
11.sep
Sāc savu rītu ar barojošu auzu pārslu putru! Ar jogurta, banānu, medus, melleņu, grauzdētu lazdu riekstu un kanēļa piedevām tā būs garda maltīte.
11.sep
Lai labi strādātu galva, būtu laba atmiņa, smadzenēm nepieciešamas noteiktas uzturvielas. Tie ir veselīgie tauki un antioksidanti, kas var uzlabot mācīšanās spējas, koncentrēšanos un atmiņu. Kurus produktus ēdot mēs varam uzlabot smadzeņu darbību, tostarp atmiņu?
10.sep
Garšīgs, dekadentisks deserts. Parfē ir vienkārši pagatavot, un tas ir vismaz tikpat garšīgs kā saldējums! Šis brūkleņu parfē pagatavots no putukrējuma, olām, brūkleņu ievārījuma un brīnišķīgām kanēļa un krustnagliņu garšvielām.
10.sep
Trauksme ir psihisks stāvoklis, kam ir raksturīgs nemiers, satraukums, uzbudinātība u.c. Kā atpazīt to vai jums ir trauksme? Kādi ir populārākie trauksmes priekšvēstneši un blakusparādības?
9.sep
Mazās, elegantās cepumu un ābolu kūciņas ir lielisks veids, kā padarīt ikdienu īpašu un iepriecināt ģimeni svētku dienā. Marcipāns un āboli veido izcilas garšas kombināciju, radot izsmalcinātu desertu, kas izpelnīsies uzmanību gan uz svētku galda, gan pusdienās ar tuvajiem.
9.sep
Skolas un pirmsskolas gaitu atsākšana nozīmē ne tikai atgriešanos pie agrās celšanās, bet arī krietni intensīvāku savstarpējo saskarsmi – tādējādi arī lielākas iespējas saslimt. Zāļu ražotājs “Olpha” iesaka, ko darīt, lai rudens laikā nesaslimtu.
8.sep
Šī būs pavisam vienkārša, maciņam draudzīga dezodoranta pagatavošanas recepte, kas efektīvi nomāks smakas.