Recenzija

19.okt 2020
Pēdējos gados mūziķes un dziesmu autores Alises Jostes daiļrade izpelnījusies aizvien plašākas klausītāju auditorijas atzinību, un tam par iemeslu noteikti nav viņas otrā studijas albuma “Hardships Are Ships” (2015) saņemtais balvu kvantums (Austras balva kā 2015. gada labākais albums, Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balva “Zelta mikrofons ‘2016” dziesminieku albumu kategorijā) – vienkārši Alise piedāvā labu mantu, un to saprot jebkurš sevi cienošs mūzikas mīļotājs.
16.okt 2020
Ja kāda grupa nodēvējas par “Pauls Raimonds”, publicitāte un interese par to ir garantēta, tiesa, koncertos lielākus pūļus droši vien savāktu grupa ar nosaukumu “Alus par brīvu”, ja vēl to lieliem burtiem iedrukātu afišās. Kas ir Raimonds Pauls, zina visi, bet kas ir “Pauls Raimonds”?
15.okt 2020
Aiz Doktora Alčēmija skatuves vārda pieslēpies pašmāju muzikālās apvienības "Doktora Klisicka laboratorija" dalībnieks Alvis Lapiņš, līdz ar to top skaidrs, ka nekādu nopietno informāciju par šo projektu mājas lapās un tamlīdzīgos ziņu avotos nesadabūt.
14.okt 2020
Histēriskā roka kvartets “Židrūns” kādu laiku bija klusējis, tāpēc grupas cienītājiem pat bija radušās bažas par šīs spilgtās komandas beigu galu. Tas gan būtu bijis varen slikti, jo trīs iepriekšējie grupas albumi – “Židrūnam sāp” (2008), “Dzeltenbaltdzeltenais” (2010) un “Židrūns un tas, ko nevar nest” (2017) – jau bija radījuši tai savu noturīgu fanu bāzi, turklāt pēdējais no minētajiem darbiem pat apbalvots ar Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu alternatīvās mūzikas kategorijā. Taču, par laimi, “Židrūns” joprojām nevaid miris, un “šī pavasara notikumi, pārmaiņas sadzīvē un kultūras dzīvē devušas daudz iespaidu, lai paveiktu ko grupai neraksturīgu,” vēsta grupas nometne.
13.okt 2020
Korija Teilora vārds komentārus neprasa – viņš ir leģendārās grupas “Slipknot” vokālists un arī lielākās daļas dziesmu tekstu autors. Tāpat viņš ir pazīstams pēc darbošanās blakusprojektā “Stone Sour”, kas arī guvusi lielus panākumus abpus okeānam.
12.okt 2020
Amerikas topos pieprasītais, krustām šķērsām notetovētais hiphopa mākslinieks Machine Gun Kelly (īstajā vārdā Ričards Kolsons Beikers) ar savu pēc skaita piekto studijas albumu beidzot iekarojis aizdīķa topa pašu augstāko pozīciju.
11.okt 2020
Lai nu kas varētu iet secen šajos kovidlaikos, bet Ziemassvētku svinēšana un ar to saistītā “džinglbellu” skanēšana lielveikalos, restorānos, tirgos, parkos, ielās un visās pārējās iespējamajās un neiespējamajās vietās gan ne.
8.okt 2020
Latgaliešu poproka grupas "Dabasu Durovys" piektais studijas albums – tā priekštecis “Pādys Runoj” jeb “Pēdas runā” tika izdots pirms četriem gadiem, bet pa starpu abiem šiem izdevumiem vēl klajā nāca arī grupas līdera Arņa Slobožaņina soloalbums “Pasamūds puosokā” (2019. gada maijā).
7.okt 2020
Suntažu rokmūzikas grupas “B Optimist” trešais studijas albums ar 11 oriģināldziesmām latviešu valodā tapis pēdējo trīs gadu laikā, bet vispār apvienības pirmsākumi meklējami 2013. gadā.
6.okt 2020
Džona Bon Džovi 1983. gadā izveidotās rokbrigādes izdoto studijas albumu skaits sasniedzis 15 – tas, pieskaitot šo te ar gadskaitli aplaimoto ripuli. Jāatgādina, ka iepriekšējais albums “This House Is Not For Sale” tika izdots pirms četriem gadiem un savāca Nr.1 laurus daudz un dažādu valstu topus, ieskaitot Ameriku (Britu salās gan tas bija tikai piektais).
5.okt 2020
Klusi un nemanāmi arī latvju zemei ir uzklupusi tā saucamā “k-pop” (korejiešu popmūzikas stils, kurā samiksēts pops, hiphops un EDM) sērga, tāpēc nebūtu pareizi atstāt bez ievērības dienvidkorejiešu meiteņu kvarteta “Blackpink” pirmo Rietumu tirgum domāto albumu.
1.okt 2020
Šajos laikos, kad pasaules smagās mūzikas skatuvei kā apnicīgas iesnas uzbrūk dažādas “frīkmetāla” izpausmes, aizvien pieprasītāks kļūst “old school” jeb vecās skolas “death metal”.
30.sep 2020
Amerikāņu alternatīvā metāla brigādes “Deftones” devītais studijas albums vēl tikai sācis savu ceļu pa topu tabulām un uz klausītāju ausīm, taču nav šaubu, ka šis darbs vismaz no komerciālā viedokļa būs viens no veiksmīgākajiem vokālista Čino Moreno grupas albumiem.
29.sep 2020
It kā jau sen vajadzētu pārstāt brīnīties par kliedzošā folka dziesminieka Imanta Dakša kārtējo jauno albumu, un tomēr – šī ražība joprojām šķiet pārsteidzoša.
28.sep 2020
Šīs nedēļas sākumā arī mūzikas straumēšanas vietnēs nonācis ekstravagantā latviešu audiovizuālā mūzikas projekta “Waterflower”, kuru personificē eksperimentāli elektroniskās mūzikas māksliniece un multimediju dizainere Sabīne Moore, jaunais albums “Balta gaisma” – tā prezentācija pagājušajā nedēļā notika peldošajā kultūras centrā “Noass”, taču tad pieejams vēl bija tikai šī darba vinila formāts.
24.sep 2020
Gadās, ka dziesmas popularitāte aizskrien tās izpildītājai krietni pa priekšu, un šis ir tieši tas gadījums – kurš gan nav kaut vai garāmejot dzirdējis hitu “Sweet But Psycho”, kas hitparādēs nokļuva pirms pāris gadiem un ieņēma pirmo aili 22 valstīs!
23.sep 2020
Šis gadsimts popmūzikā no topu viedokļa aizrit Ališijas Kīsas zīmē – jau viņas 2001. gadā izdotais debijas albums “Songs In A Minor” tika pārdots vairāk nekā 12 miljonu eksemplāru apjomā, padarot tolaik tikai 20 gadus jauno dziedātāju par pasaulē visvairāk ierakstus pārdevušo “r&b” mākslinieci, kā arī dāvājot viņai par šo darbu divas “Grammy” balvas.
22.sep 2020
Pagājušās nedēļas atklājums – klubā “Republika” pašmāju “folk/doom metal” apvienības “Druun” koncerta iesildītāji “Hellhookah” no Lietuvas. Šī grupa izveidota pirms astoņiem gadiem un ar koncertiem gana daudz apbružājusies arī Eiropas mērogā.
21.sep 2020
Aptuveni ik pa trīs gadiem latvju “underground” kulta grupa “Baložu Pilni Pagalmi” mēdz iepriecināt savus cienītājus ar jaunu studijas albumu – pēdējie trīs bijuši “Visi savējie” (2017), “Stacija mums” (2014) un “Divreiz izstāstītie stāsti” (2011), un kovidkrīzes nomocītais 2020. gads nav kļuvis par izņēmumu. “Uz karstām oglēm zem degošām zvaigznēm” pēc skaita ir jau divpadsmitais “BPP” albums, tas pieejams gan digitāli, gan CD, gan vinila formātos.
17.sep 2020
Pašmāju grupa “Nova Koma” publicējusi jaunu albumu, kas šoreiz ir absolūti netipisks šai garāžroka apvienībai, jo ierakstīts ar reperu Edavārdi un Idus Abra līdzdalību. Ierakstā dzirdamas “deviņas kompozīcijas, kurās latviešu repa skanējums apvienots ar daudzpusīgu instrumentālo mūziku, no akustiskas balādes līdz pacilājošai fankroka dziesmai,” informē “NK” komanda. “Gan šajā grupā, gan citos sastāvos (De Temps, Arturs Skutelis un Tvērumi) esam sadarbojušies ar dažādiem reperiem.