Veselība

4.jūl
Vasarā pēdām pievēršam pastiprinātu uzmanību, jo slēgtos apavus nomainām uz atvērta tipa apaviem, baudām peldes un pastaigas ar basām kājām. Tieši tāpēc šajā sezonā rūpes par pēdām ir īpaši svarīgas, jo tās ir pakļautas dažādiem riskiem, kuri var veicināt noteiktu slimību un problēmu attīstību. Tas nav tikai estētikas jautājums, bet arī būtisks pēdu veselības aspekts, jo āda darbojas kā vairogs, kas aizsargā organismu no infekcijām un netīrumiem, bet bojāta āda nespēj pilnībā pildīt savas funkcijas. Kādas ir biežāk sastopamās pēdu problēmas vasarā un kā par pēdām rūpēties, stāsta veselības centra “Možums-1” podoloģe Sņežana Savčenko un farmaceite Ksenija Lukjanova.
1.jūl
Šis nekaitīgais, bet reizēm vizuāli traucējošais ādas stāvoklis var ietekmēt mūsu pašapziņu. Lai palīdzētu labāk izprast celulīta veidošanās cēloņus un sniegtu padomus tā mazināšanai, savos ieteikumos dalās kosmētiķe Kristiāna Šņepste un farmaceite Liene Graudiņa.
30.jun
Karstās vasaras dienas pēc garās ziemas ir patīkamas, tomēr tās nāk ar savu risku. Karstajā laikā mums ir jābūt īpaši uzmanīgiem, lai neiedzīvotos nopietnās veselības problēmās - karstuma dūrienā vai saules dūrienā.
29.jun
Vasara rit pilnā sparā un ik pa laikam mūs pārsteidz jauni karstuma viļņi. Karstajās vasaras dienās nepieciešams īpaši parupēties par sevi un savu labsajūtu, lai karstais laiks nenodarītu pāri.
27.jun
Miega trūkums nelabvēlīgi ietekmē ne tikai mūsu pašsajūtu, bet arī veselību un izskatu. Cilvēkiem ieteicams gulēt no septiņām līdz deviņām stundām dienā. Interesanti, ka arī pārlieku ilga gulēšana var radīt veselības problēmas. Noskaidrojiet, kā miega bads un pārlieku ilga gulēšana ietekmē mūsu pašsajūtu.
25.jun
Mainoties sezonai, mainās arī ādas vajadzības, tāpēc būtiska ir piemērotu līdzekļu izvēle. Kādēļ ir svarīgi pielāgot savu ādas kopšanas līdzekļu klāstu un ar kādiem līdzekļiem vasarā palutināt savu sejas ādu, stāsta dermatoloģe Elīza Sālījuma un farmaceite Liene Graudiņa!
24.jun
Ko visbiežāk redzam Jāņu apsveikumos? Protams, ozollapu vaiņaga ieskautu zeltainu ķimeņu siera rituli! Simbolizējot sauli, šādi paaudžu paaudzēs esam godinājuši saulgriežu laiku, kad dienas ir brīnišķi garas, gaišas un siltas. Sīkāk par sieru un tā vērtību veselībai "Veselības centru apvienības" sertificētā uztura speciāliste Anita Baumane un farmaceite Juta Namsone.
9.jun
Pēdējās desmitgadēs diskusija par veselīgu uzturu un tā lomu cilvēka veselības un labsajūtas nodrošināšanā kļuvusi īpaši aktuāla. Tomēr par spīti zinātnieku, uztura speciālistu, mediķu un citu ekspertu vienprātībai jautājumā par to, ka veselīgs uzturs viennozīmīgi labvēlīgi ietekmē cilvēka pašsajūtu un veselību, viedokļi par to, kuri produkti ir veselīgi, bet kuri – nē, atšķiras. Kafija, kartupeļi, maize, makaroni, sarkanā gaļa, cukurs un sāls – tie ir tikai daži produkti, kuri nereti automātiski tiek ievietoti kategorijā “neveselīgs”. Cik tas ir pamatoti, skaidro sertificēta uztura speciāliste, “Narvesen” eksperte Lizete Puga.
7.jun
Vasarā daudziem ne reizi vien izdodas apdegt saulē. Saulē var apdegt ne tikai tie, kas devušies mērķtiecīgi sauļoties, bet arī vienkārši uzturoties brīvā dabā, neizmantojot saules aizsarglīdzekļus. Ja arī jums šovasar iznāks apdegt, ņemiet vērā šīs tautas metodes, kā dziedēt apdegumus!
6.jun
Pēkšņa panikas lēkme var pārsteigt, izbiedēt un likt piedzīvot ārkārtīgi nepatīkamas sajūtas, turklāt tā var sākties jebkurā vietā un laikā. Reiz piedzīvota, tā bieži vien neaizmirstas un rada bailes ko tādu sajust atkārtoti.
5.jun
Labs un kvalitatīvs, pietiekami ilgs miegs ir svarīgs, lai mūsu organisms atjaunotos un prāts atpūstos. Ja esam slikti gulējuši, tas noteikti ietekmēs mūsu nākamās dienas pašsajūtu. Eksperti norāda, ka, ievērojot šos paradumus, ir garantēts, ka izgulēsieties labi.
28.mai
Šogad pavasaris ir pārsteidzis ar karstām gaisa temperatūrām, kas mudina cilvēkus vairāk doties svaigā gaisā, bet jāatceras, ka gan saule, gan karsts laiks ietekmē mūsu veselību. Kā mūsu veselību ietekmē karsts laiks, kas jāatceras cilvēkiem ar sirds vai hroniskām saslimšanām un ko darīt, ja parādās saules vai karstuma dūriena simptomi, stāsta farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.
23.mai
Olbaltumvielas jeb proteīni ir viena no svarīgākajām uzturvielām. Svarīgi ir uzņemt pārtiku ar augstu olbaltumvielu saturu, jo proteīni palīdz ne tikai mazināt izsalkumu, aktivizēt vielmaiņu, bet arī veidoties muskuļiem. 
19.mai
Grumbiņas un krunciņas ir neizbēgama novecošanās pazīme. Protams, var dažādi mēģināt ar tām cīnīties un tās maskēt, taču ar laiku tās tāpat liks par sevi manīt. Ir vairāki faktori, kas ietekmē grumbiņu vedošanos, tostarp novecošanās, ģenētika un arī sejas mīmikas. Šoreiz pievērsīsim uzmanību tieši mīmikas krunciņām, kā dažādas sejas izteiksmes var veicināt krunciņu parādīšanos.
17.mai
Vai tev nereti mēdz aizkrist ausis? Tas nav nekas patīkams. Uzzini, kāds varētu būt iespējamais iemesls.
16.mai
Novecošana ir dabisks un pakāpenisks process ikviena cilvēka organismā, kas izpaužas fiziski, psihiski un sociāli. Sievietēm kļūstot vecākām, rūpes par savu veselību paliek arvien svarīgākas, jo ķermenis piedzīvo būtiskas pārmaiņas. To, kā rūpēties par sievietes veselību, skaidro farmaceite Zane Melberga.
14.mai
Kuram gan tā nav noticis, ka pēkšņi vēders sāk burbuļot un kurkstēt visnepiemērotākajā brīdī, piemēram, pasākuma laikā vai pilnīgā klusmā. Kāpēc tā notiek, kas izraisa vēdera kurkstēšanu, ja neesam izsalkuši?
13.mai
Mazkustīgs darbs ar pastāvīgu vai ilgstošu sēdēšanu ir ergonomisks risks, kas ilgtermiņā ietekmē skeleta muskuļu sistēmas veselību, kā arī var negatīvi iespaidot sirds un asinsvadu sistēmu, mentālo labsajūtu un produktivitāti. Kā mazināt sēdoša dzīvesveida veselības riskus, iesaka sertificēta farmaceite Ilona Sinkeviča.
12.mai
Novecošanās ir neizbēgams process. Mēs ikkatra paliekam arvien vecāka un mūsu vizuālais izskats negribīgi, bet mainās. Ir dažādi veidi, kā palēlināt novecošanās procesus un ilgāk izskatīties jaunākām. Varam izmantot dažādus skaistumkopšanas produktus, doties uz dažādām procedūrām, kā arī lietot medikamentus.
10.mai
Šogad piedzīvosim vienu no agrākajām vasarām Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē. “Vai esam tai gatavi?” vaicā farmaceite Juta Namsone. “Pirms došanās ārā, iespējams, mazliet ieziežam kādu SPF saturošu krēmu uz pieres un vaigiem, arī rokām, bet pēc ziemas šis ieradums dažiem varbūt pat ir piemirsies.Tagad tas ir jāmaina, vispirms pārliecinoties, vai kosmētikas plauktiņā ir pietiekami dažādām vajadzībām piemērotu saules aizsarglīdzekļu.”
6.mai
Lai gan katram, kurš ar to saskaras, šķiet, ka viņš ir vienīgais, problemātiska āda mūsdienās ir bieži sastopama. Pūtītes, nosprostotas poras un pat akne parasti parādās pubertātes vecumā saistībā ar hormonālajām izmaiņām. Ādas iekaisums var saglabāties arī pēc pieaugošo vecuma sasniegšanas. Tomēr arvien biežāk ar akni vēlākā dzīves posmā sastopas arī pieaugušie, sevišķi sievietes. Kā pareizi kopt problemātisku ādu un kam jāpievērš papildu uzmanība, stāsta Arta Bogdānova.
30.apr
Kā novērst atmiņas pasliktināšanos? Šis jautājums nodarbinājis daudzus pētniekus. Mūsdienās atbildes gūšana ir kļuvusi sevišķi aktuāla. Dzīves ilgums ir pieaudzis, taču tāpat pieaudzis arī to slimību skaits, kas negatīvi ietekmē izziņas jeb kognitīvās spējas.