7 veidi, kā var izpausties pavasara astēnija

© pexels.com

Laiks aiz loga paliek arvien patīkamāks, siltāks un saulaināks, bet pašsajūta neuzlabojas, jūtat spēku izsīkumu, enerģijas trūkumu? Iespējams, ka jums ir pavasara astēnija. Kas ir pavasara astēnija? Psiholoģijā vārds "astēnija" apzīmē spēku izsīkumu. Pavasara astēnija vienkāršoti būtu pavasara nogurums.

Pavasara astēnija ir noguruma un vispārēja vājuma sajūta - gan fiziska, gan emocionāla. Šāds stāvoklis tiek novērots, kad mainās laikapstākļi, notiek pāreja no ziemas uz pavasari.

Bieži vien pavasara astēnija ir īslaicīgs stāvoklis, kurā nonākam, kad ķermenis cenšas pielāgoties apkārtējām izmaiņām.

pexels.com

Pavasara astēnijas simptomi ir

  1. Emocionālais izsīkums/nogurums;
  2. Enerģijas trūkums;
  3. Miega problēmas, grūtības iemigt;
  4. Viegla aizkaitināmība;
  5. Samazināta ēstgriba;
  6. Galvassāpes;
  7. Koncentrēšanās problēmas.

Ja izjūtat kādu no šiem simptomiem, iestājoties pavasarim, tad ziniet, ka neesat tādi vieni. Aptuveni 2% pasaules iedzīvotāju izjūt pavasara nogurumu vai astēniju, mainoties gadalaikiem. Šie simptomi parasti izzūd vienas vai divu nedēļu laikā.

Pavasara astēnija var rasties, jo ķermeni ietekmēt pārmaiņas dabā, piemēram, garāka diena, atmosfēras spiediena svārstības un temperatūras paaugstināšanās. No otras puses, hormonālās svārstības pavasara sākumā kopā ar klimata izmaiņām var ietekmēt bioloģiskos ritmus, izraisot nogurumu un miega traucējumus.

Avots

*Raksti Lifehacks.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītības mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.

Veselība

Iešana ir ļoti universāls risinājums daudzām dzīves problēmām. Stress, depresija vai vienkārši vēlme maigi iegūt formu – jebkurā no šiem gadījumiem iešana jeb regulāras pastaigas var palīdzēt. Galu galā, tas ir viens no pieejamākajiem vingrinājumiem, kas piemērots cilvēkiem ar dažādu fiziskās sagatavotības līmeni. Intervāla iešanas treniņš, kas pazīstams arī kā "japāņu iešana", pašlaik ieguvusi īpašu popularitāti, raksta “The Washington Post”.