Padomi labai veselībai

8.nov
Nevadas universitātes pētnieku grupa atklāj, ka pati pirmā kafijas tase tukšā dūšā agri no rīta var nebūt labākais veids, kā sākt savu dienu. Faktiski ārsti uzskata, ka labākais laiks, lai baudītu kafiju ir no 9:30 līdz 11:30. Noskaidrojiet, kāpēc agrā rīta stundā tukšā dūšā nav ieteicams dzert kafiju un kādas var būt sekas.
7.nov
Karstuma viļņi, bezmiegs un depresija ir gandrīz sinonīmi vārdi menopauzei. Bet tas nav viss ar ko nākas saskarties sievietēm menopauzes laikā. Menopauze izraisa lielas hormonu izmaiņas, kas ietekmē gandrīz katru ķermeņa daļu, radot neiedomājami daudz simptomus. Daži no tiem ir tik unikāli, ka jūs, iespējams, tos varat pat nesasaistīt ar menopauzi. 
5.nov
Sezonāli afektīvie traucējumi jeb sezonālie garastāvokļa traucējumi ir viens no depresijas apakštipiem. Tas ir depresijas veids, ko izraisa sezonālās izmaiņas jeb gadalaiku maiņas. Šo stāvokli mēdz dēvēt arī par rudens vai ziemas depresiju, atkarībā no laika, kad tas iestājas, jo drūmajā laikā simptomi ir visizteiktākie.
4.nov
Šokolāde var būt ne tikai garšīga, bet arī veselīga. Izrādās, ka kakao var pazemināt asinsspiedienu, samazināt “slikto” holesterīnu un cukura līmeni asinīs. Tas ir svarīgi, jo visi minētie rādītāji ir sirds un asinsvadu sistēmas slimību riska faktori. Jaunā pētījumu metaanalīze atklāj kakao vai tumšās šokolādes labvēlīgo ietekmi uz veselību. Tika arī novērots, ka kakao lietošana neietekmē ķermeņa masas indeksu (ĶMI), vidukļa apkārtmēru, triglicerīdus, “labo” ABL holesterīnu un HbA1c, kas ir svarīgs diabēta biomarķieris.
3.nov
Sāls nav veselīgs, taču tas spēj ēdienus padarīt gardākus! Lietojot pārlieku daudz sāls, jums var rasties tādas veselības problēmas kā paaugstināts asinsspiediens, palielinās sirds un asinsvadu slimību risks, aptaukošanās, osteoporoze, palielinās risks iegūt nieru slimības un pat kuņģa vēzi. Tieši tāpēc ir svarīgi limitēt uzņemtā sāls daudzumu, bet kā to paveikt?
27.okt
Viena no visbiežākajām saaukstēšanās pazīmēm ir aizlikts vai tekošs deguns. Tas nav nekas patīkams un bieži vien cīņa ar iesnām ir ilga. Lai arī visbiežāk aizlikts deguns ir viens no parastas saaukstēšanās simptomiem, tomēr reizēm tas var liecināt arī par ko citu. Kādos gadījumos nepieciešams obligāti vērsties pie ārsta?
25.okt
Svīšana ir dabisks process un veids, kā ķermenis sevi atdzesē. Viena no ķermeņa daļām, kas izdala sviedrus, ir pēdas. Kādam pēdas ātri sasvīst un izdala nepatīkamu aromātu, bet citi ar šādām problēmām saskaras reti. Ja jūsu pēdas bieži ir sasvīdušas un zeķes mitras, ir dažādi veidi, kā šo problēmu mazināt.
25.okt
Nav šaubu, ka nav nekas sliktāks par slimošanu. Iekaisis kakls, iesnas, galvassāpes, nespēks un augsta temperatūra - tas viss nav nekas patīkams. Tāpēc ir svarīgi darīt visu, lai nesaslimtu, piemēram, jau laikus stiprināt imunitāti. Kad apkārt valda dažādas slimības, ne tikai ir iespējams "noķert" ierasto rudens saaukstēšanos, bet arī saslimt ar gripu un Covid-19, tāpēc svarīgi ir zināt, kā atšķiras šo trīs slimību simptomi!
21.okt
Šī tēja saturēs daudz antioksidantu un C vitamīna, kas palīdzēs stiprināt imunitāti drēgnajā rudenī, kad tik viegli ir saaukstēties!
21.okt
Diez vai ir kāds apšaubīs to, ka zobu tīrīšana ir neatņemama personīgās higiēnas sastāvdaļa. Tomēr visticamāk ne katrs pievērš pastiprinātu uzmanību zobu pastas izvēlei, kaut gan zobu pastu ražotāji piedāvā speciāli mērķētas pastas, un tam ir nozīme.
20.okt
Augļi ir bagāti ar antioksidantiem, vitamīniem un citām uzturvielām, kas nozīmē, ka tie ir veselīgi un ir jāēd, lai uzlabotu pašsajūtu. Šoreiz pievērsīsim lielāku uzmanību tiem augļiem, kuri var palīdzēt mūsu nierēm labāk darboties!
15.okt
Vai zināt atšķirību starp garšaugiem un garšvielām? Gan garšaugi, gan garšvielas piedod ēdieniem patīkamu garšu un aromātu. Lielākā atšķirība ir tāda, ka garšaugi ir svaigi, bet garšvielas ir, piemēram, tā paša svaigā auga kaltētā, žāvētā versija. Abi divi, garšaugi un garšvielas, spēj ēdienu padarīt apetelīgāku un gardāku. Tomēr tas nav viss, tie var būt arī veselīgi. Noskaidrojiet, kuri 11 garšaugi un garšvielas veicina labu veselību!
13.okt
Ir produkti, kurus ārsti un veselības speciālisti iesaka ēst, lai stiprinātu imūnsistēmu un aukstajā gada laikā nesaaukstētos. Visbiežāk lielākā uzmanība tiek veltītam tam, kas jāēd, lai būtu veseli, bet tiek piemirsts izcelt, ko neēst, lai nesaslimtu. Atsevišķi pārtikas produkti izrādās, ka var novājināt mūsu imunitāti. Ko neēst, lai neriskētu ar rudens saaukstēšanos?
10.okt
Kafija no rītiem sniedz papildus nepieciešamo enerģiju un mundrumu, lai pilnvērtīgi sāktu dienu. Ir cilvēki, kas savus rītus nespēj iedomāties bez karsti kūpošas kafijas tases, savukārt citi no tās izvairās un nelieto. Šādos gadījumos var meklēt alternatīvus dzērienus, kas sniegs ja ne to pašu, tad līdzīgu sajūtu kā kafija. Izrādās, ka pasaulē ir pietiekami daudz dažādu veselīgu dzērienu, kas var mūs no rīta pamodināt labāk nekā kafija.
8.okt
Lietainā, drēgnā un vēsā laikā pavisam viegli ir saaukstēties, tieši tamdēļ ir svarīgi jau laikus parūpēties par savu veselību. Viens no veidiem, kā izvairīties no saslimšanas, ir jau laikus stiprināt savu imunitāti. Ir vairāki vitamīni un minerālvielas, ne tikai C vitamīns, kuri ir svarīgi stiprai imunitātei!
4.okt
Citroni tiek uzskatīti par labu C vitamīna avotu. Tomēr izrādās, ka ir neskaitāmi daudz citu produktu, kuri satur daudz vairāk C vitamīna un ir labāki mūsu imūnsistēmai.
2.okt
Ja vēlaties uzlabot savu sirds veselību, uzlabot smadzeņu darbību vai imūnsistēmu, zivju eļļa ir tieši tas, kas jums nepieciešams. Zivju eļļa ir bagāta ar omega-3 taukskābēm. Šīs taukskābes varam uzņemt ēdot treknas zivis, piemēram, lasi, makreli un tunci.  Tā kā jūsu ķermenis pats nevar saražot šos svarīgos taukus, ir ļoti svarīgi tos iegūt ar uzturu. Ja zivis uzturā parādās neregulāri, tad ieteicams lietot uztura bagātinātāju - zivju eļļu. Šoreiz aplūkosim, ko labu organismam sniedz zivju eļļas lietošana.
30.sep
Rudens ir ne tikai ražas bagātākais laiks, bet arī periods, kad aktivizējas vīrusi. Zarnu miklofora spēlē būtisku lomu imūnsistēmas regulēšanā – lai to stiprinātu, svarīgi laikus pievērst uzmanību sabalansētam un uzturvielām bagātam uzturam, uzņemot rudens ražas labumus. Kādus vietējos vitamīnu avotus – augļus, dārzeņus un sakņaugus – iekļaut savā ēdienkartē, lai parūpētos par imunitāti rudens laikā, skaidro uztura speciāliste Lizete Pug
29.sep
Ikdienā teju ikviens piedzīvo mazāku vai lielāku satraukumu, stresu un nemieru. Ir dažādas metodes, kā nomierināt satraukto prātu. Viens no veidiem - dzert tējas, kurām ir nomierinošs efekts. Kādas dabīgās tējas palīdz justies mierīgākiem?
25.sep
Policistisko olnīcu sindroms (PCOS) skar vienu no 10 sievietēm reporduktīvā vecumā visā pasaulē, tomēr ne visas sievietes apzinās, ka viņām šāds sindroms ir.  Tā ir viena no visbiežāk izplatītājām endokrīnajām slimībām. Sievietēm, kurām ir PCOS, novērojamas dažādas slimības izpausmes.