5 soļi, kā pareizi izņemt piesūkušos ērci

© unsplash.com

Ērces ir mazas, zirnekļveidīgas radības, kuras var pārnēsāt slimības, piemēram, Laimas slimību un ērču encefalītu. Tās barojas ar putnu un zīdītāju, tostarp cilvēku, asinīm. Lai pasargātu sevi, svarīgi ir vakcinēties pret ērču encefalītu. Bet kā rīkoties, ja ērce ir jau piesūkusies? To svarīgi ir pareizi noņemt!

Ērces ir dažāda izmēra un parasti ir no 1 mm līdz 1 cm lielas.

Ērču kodumi nav sāpīgi, taču tie var izraisīt pietūkumu, niezi koduma vietā.

unsplash.com

Kā pareizi izņemt ērci?

  1. Uzvelciet gumijas cimdus.
  2. Ņemiet smalku pinceti, satveriet ērci pēc iespējas tuvāk ādai.
  3. Lēnām, turot ar pinceti ērci, velciet to laukā no ādas. Galvenais nesaspiediet pašu ērci!
  4. Kad ērce ir izņemta, nomazgājiet koduma vietu ar ūdeni un ziepēm.
  5. Uz ādas ap koduma vietu uzklājiet antiseptisku krēmu.

Kad esat izņēmis ērci, novērojiet koduma vietu trīs līdz 14 dienas, vai neparādās ērču pārnēsāto slimību simptomi. Ja neredzat nekādas izmaiņas, tad uztraukumam nav pamata, ja koduma vietā izveidojies sarkanas riņķis, apmeklējiet ārstu, tas var liecināt par Laimas slimību!

Veselība

Daudzi cilvēki saskaras ar grūtībām iemigt vai to, ka miegs ir trausls. Metodes, kā risināt šo problēmu, katram ir savas. Kāds mēģina pirms miega nelūkoties televizora, datora vai telefona ekrānā, cits dzer nomierinošu tēju, meditē vai lasa grāmatu, bet vēl kāds ķeras pie krasām metodēm - miegu veicinošiem medikamentiem. Svarīgi ir apzināties, kas, iespējams, ir vainojams pie miega problēmām un ko nepieciešams mainīt savā vakara rutīnā, lai nepavadītu kārtējo bezmiega nakti. Vai zinājāt, ka pie problēmām iemigt var būt vainojams uzturs?

Svarīgākais