\\Autori

LifeHacks.lv

Vakar, 20:00
Ja mājās mētājas nevajadzīgas bikses un gribi papildināt savu peldkostīmu kolekciju ar elegantu eksemplāru, nepieciešamas vien dažas minūtes laika un iedvesma.
 
4.aug
Kā iegūt vasaras somu bez šūšanas? Elementāri, vajadzēs vien nevajadzīgu t-kreklu, šķēres un pāris minūtes laika. Ķeramies klāt!
 
3.aug
"Rimi Gardēži" piedāvā recepti, kā pašam pagatvot mārrutkus. Tas ir pavisam vienkārši!
 
3.aug
Daudzi pārtikas produkti satur pārtikas piedevas, kas identificētas ar E-kodiem. Savukārt ārsti apgalvo, ka daudzas no šīm piedevām var būt bīstamas veselībai un pat izraisīt vēža attīstību.
 
2.aug
Vēl salīdzinoši nesen iespēja strādāt no jebkuras vietas bija pieejama vien dažiem izredzētajiem, taču 2020.gadā pasaule mainījusies, atklājot elastīga darba grafika priekšrocības daudziem no mums. Lai gan šī ideja skan daudzsološi, atrast balansu starp karjeru, ģimeni, sabiedriskajām aktivitātēm un vaļaspriekiem var būt izaicinājums. Kā stāsta kognitīvi biheiviorālās psihoterapijas speciāliste Agnese Orupe, mūsu spēja pielāgoties izteikti dinamiskam un pašregulētam dzīvesveidam ir atkarīga no mūsu iekšējās elastības. Taču tikai jēgpilni pavadīts laiks ir vērtīgs un atmiņā paliekošs, tāpēc vērts pielikt pūles, lai atrastu līdzsvaru un pareizi saliktu visus savas dzīves puzles gabaliņus. Tikt ar to galā palīdzēs ekspertu ieteikumi un jaunāko tehnoloģiju sniegtās iespējas.
 
1.aug
Vasaras laikā īpaši aktuāls kļūst jautājums par pretparazītu līdzekļu lietošanu profilakses nolūkos. Risks saskarties ar dažādiem parazītiem vasarā nenoliedzami palielinās – biežāk tiek ēsti nemazgāti produkti – dārzeņi un augļi tieši no dobes –, savukārt bērni daudz vairāk laika pavada, spēlējoties bērnu laukumos un smilšu kastēs, kur augsne var būt inficēta. Kā atpazīt, ka organismā nokļuvuši parazīti, un kā sevi no tiem pasargāt, skaidro farmaceite Līga Cīrule.
 
31.jūl
Vasaras pilnbriedā dārzos ir atrodami teju vai visi vitamīni, minerālvielas un antioksidanti! Šajā laikā dārza veselīgās karalienes ir upenes un jāņogas. Tās satur daudz vērtīgu vielu, kas stiprina mūsu organismu, turklāt upenes tiek uzskatītas arī par līderi C vitamīna satura ziņā. Ko šīs ogas sniedz mūsu organisma veselībai un kā tās visveselīgāk izmantot? Padomos dalās sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un farmaceite Ilze Priedniece.
 
30.jūl
Šī kūka brīnišķīgi papildinās ne tikai svētku galdu vasarā, bet būs arī lielisks biedrs nesteidzīgai tējas tases baudīšanai uz lieveņa kādā no vasaras vakariem.
 
29.jūl
Peldēšanās ir neatņemama vasaras izprieca, taču nereti prieku nedaudz gandē pēcpeldes process - slaucīšanās un pārģērbšanās. Īpaši, ja esi pie jūras, upes vai ezera, kur nav pārģērbšanās kabīņu un traucē ne vien citu acis, bet arī smiltis. Šāds paša radīts peldvielis palīdzēs izvairīties no neērtiem pēcpeldes brīžiem.
 
29.jūl
Rūpīga roku mazgāšana joprojām ir aktuāla, un sevišķi svarīgi ir radināt pie tās bērnus jau no mazām dienām. To vieglāk paveikt ar jautrām rotaļām, tāpēc Latvijā radīts unikāls, rotaļīgs produktu – plastilīnziepes, kas šķietami garlaicīgo procesu padarīs daudz jautrāku, turklāt attīstīs bērna sīko motoriku. Kāpēc gan mazgāt rokas vienkārši ar ziepēm, ja pirms tam no ziepju gabala var izveidot burkānu vai cūciņu?
 
28.jūl
Šādas cepures pagatavošana prasīs pavisam maz pūļu. Kāpēc gan nepadižoties ar paša radītu meistardarbu pludmalē vai laivu braucienā tā vietā, lai tērētu naudu veikalos? Izmēģini!
 
27.jūl
Galda paliktnis traukiem no plastmasas salmiņiem būs ne tikai parocīgs un šādi tiks otrreizēji izmantoti dabas draugu nežēlastībā kritušie salmiņi, bet tā pagatavošana aizpildīs arī kādu lietainu vasaras vakaru.
 
26.jūl
Latvijas vasaras mainīgajos laikapstākļos apsaldēt muguru ir pavisam vienkārši. Ja zināms, ka pie sāpēm nav vainīgs nekas cits kā aukstums, ir veidi, kā mugurai palīdzēt. Diemžēl cilvēki bieži neatšķir, kad muguras sāpju iemesls ir saspringuši muskuļi, bet kad iemesls ir daudz nopietnāks – apsaldētas jeb iekaisušas nieres. Rehabilitācijas centra “Jaunķemeri” neiroloģe Elīna Malkiela stāsta, cik līdzīgi ir abu saslimšanu simptomi, bet cik atšķirīga to ārstēšana, savukārt farmaceite Amanda Ozoliņa skaidro, kas jāņem vērā, lietojot pretsāpju medikamentus.
 
25.jūl
Melone ir visiem labi zināms un iecienīts ķirbju dzimtas augs, ko mēs bieži vien iekļaujam savā vasaras ēdienkartē. Veikalos tās ir pieejamas visa gada laikā, tomēr vislabāk melones garšo tieši vasaras sezonā. Paralēli jau pircēju iecienītām melonēm, šajā sezonā veikalu piedāvājums ir krietni bagātīgāks, sākot no ierastajām Vidusāzijas melonēm līdz pat melonei, kuras garšas notīs var sajust atspirdzinošo laimu.
 
24.jūl
Nav noslēpums, ka pārmērīga cukura un tauku patērēšana apdraud jebkura cilvēka veselību. Kaut gan mūsdienās ļaudis kļūst izglītotāki un arvien vairāk pievērš uzmanību tam, ko ēd, Pasaules veselības organizācijas dati liecina, ka nelipīgas slimības joprojām ir galvenais nāves cēlonis pasaulē.
 
23.jūl
Palutini savu sejas ādu ar šo antioksidantiem bagāto sejas masku, kas lieliski līdzēs arī cīņā pret akni.
 
21.jūl
Vasarā pludmales iecienījuši ne tikai atpūtnieki, bet arī garnadži. Ko darīt, ja gribas doties peldēties, bet nav, kas pieskatītu mantas? Lūk, vienkāršs triks, kā apvest ap stūri zagļus un nosargāt savas mantas.
 
20.jūl
Radoša nodarbe ar praktisku un pievilcīgu rezultātu - stilīga un vasarīga paplāte taviem vasaras piknikiem.
 
19.jūl
Iestājoties siltajiem gada mēnešiem, dabā teju katrs mirklis šķiet fotogrāfijas vērts. Kāpēc gan no uzņemtajiem attēliem neiegūt vairāk? Lūk, lietotnes, kurās var mēģināt fotogrāfijas pārvērst papildu ienākumos.
 
19.jūl
Uzturēšanās saulē, dārzā, uz ūdeņiem, sportošana dabā, protams, ir siltā gadalaika priekšrocība, taču jāpatur prātā, ka neuzmanība vai neapdomīga rīcība var nodarīt ļaunu acīm. No kā acis jāsargā un kā rīkoties, ja noticis negadījums – padomus sagatavojusi oftalmoloģe Dace Lietuviete un farmaceite Ieva Virza.
 
18.jūl
Nieze ir grūti kontrolējama, un tās cēloņi var būt dažādi. Vasarā to visbiežāk izraisa kukaiņu – odu, dunduru, dažādu knišļu un arī blusu kodumi, dažādas alerģijas, piemēram, alerģija pret saules stariem, taču nevar izslēgt arī slimību izraisītu niezi. Kā izvairīties un mazināt neciešamo niezi, skaidro farmaceite Ivanda Krastiņa.
 
17.jūl
Lūk, jautrs spēļu saraksts ar mērķi mudināt bērnus dzert vairāk ūdens, ēst vairāk augļu un dārzeņu, apzināties maltīšu porciju lielumu un būt aktīvākiem.