LifeHacks.lv / Autori

1.jūl
Daudzi cilvēki saskaras ar grūtībām iemigt vai to, ka miegs ir trausls. Metodes, kā risināt šo problēmu, katram ir savas. Kāds mēģina pirms miega nelūkoties televizora, datora vai telefona ekrānā, cits dzer nomierinošu tēju, meditē vai lasa grāmatu, bet vēl kāds ķeras pie krasām metodēm - miegu veicinošiem medikamentiem. Svarīgi ir apzināties, kas, iespējams, ir vainojams pie miega problēmām un ko nepieciešams mainīt savā vakara rutīnā, lai nepavadītu kārtējo bezmiega nakti. Vai zinājāt, ka pie problēmām iemigt var būt vainojams uzturs?
30.jun
Zemenes ar putukrējumu. Vīnogas un siers. Kartupeļi ar sēņu mērci. Daži ēdieni sader kopā labāk nekā citi, veidojot ideālu saskaņu. Izrādās, tas pats attiecas arī uz sirdij svarīgajiem vitamīniem un minerālvielām!
29.jun
“Ādas veselību lielā mērā regulē hormoni. Ideāli, ja tie darbojas vienoti,” norāda Veselības centru apvienības dermatoloģe Ilze Jākobsone, hormonu mijiedarbību salīdzinot ar orķestri, kur katra instrumenta skanējumam ir sava vieta un laiks. Ārste kopā ar farmaceiti Ievu Virzu apkopo padomus un atklāj novēroto – sievietes, īpaši, pusmūžā, cenšas rūpēties par ādas kopšanu, pievēršot pastiprinātu uzmanību gan profilaksei, gan ārstēšanai.
28.jun
Kā jau mēs zinām, tad, lai justos labi un būtu veseli, ir jāēd veselīgi. Tomēr reizēm, ievērojot veselīgu dzīvesveidu, varam nejusties labi - gan emocionāli, gan fiziski. Iespējams, pie tā vainojams tieši uzturs. Ir vairākas veidi, kā mūsu ķermenis var signalizēt to, ka nepieciešams mainīt savus uztura paradumus!
27.jun
Uzkopšanas eksperti aicina, ja jums kādā brīvdienu dienā ir pāris brīvas stundas, tad noteikti neatlieciet šos darbus - sakārtojiet šīs sešas vietas savā mājoklī! Svarīgākais - šīs vietas nepieciešams uzkopt katru nedēļu!
26.jun
Kā pareizi rīkoties, lai mazinātu riskus veselībai un nepatīkamās sajūtas pēc kukaiņu kodumiem, skaidro farmaceite Ksenija Lukjanova.
25.jun
Vasaras gaidītākie svētki ir aizvadīti, laiks atkal atgriezties pie ikdienas darbiem. Kā vieglāk pēc svētku brīvdienām atgūt veselību, motivāciju strādāt un enerģiju? Šie padomi tev var noderēt!
24.jun
Arbūzu noteikti var uzskatīt par vasaras karali – sulīgs, gards un atsvaidzinošs, tikai tā nelaime, ka tajā ir daudz cukura, kas nevajadzīgi ātri uzsūcas organismā, tāpēc arbūzs jāēd ar mēru. ELVI kopā ar pavāri un uztura speciālisti Jevgēniju Jansoni piedāvā arbūzu uzkodu recepti – šis ēdiens ir ļoti ātri pagatavojams, piedāvā patīkamu garšu kombināciju, turklāt satur olbaltumvielas, šķiedrvielas un tāpēc palēnina arbūzā esošā cukura uzsūkšanos organismā, tādējādi regulējot apetīti.
24.jun
Svētki aizvadīti, rīt jau gaidāma darba diena. Ja Līgo svētkos nācies iemalkot par daudz grādīgo dzērienu un šodien plīst pušu galva, tad mēs, "Lifehacks.lv", esam sagatavojuši 8 padomus, kā cīnīties ar paģirām, lai ātrāk justos labi!
23.jun
“Aizliegt nevar lēkt”. Par to, ka Līgo svētkos jākurina ugunskurs, parasti šaubu nav, bet ar ugunskura pārlēkšanas tradīciju ir gluži kā ar šo teikumu – grūti izvēlēties, kur likt komatu. Lēkt pāri ugunskuram nav drošs lēmums, tomēr gadījumā, ja tradīciju spēks ir lielāks par atbildīgu piesardzību un “aizliegt nevar”, "Ergo" piedāvā 10 ieteikumus, kā droši kurināt un arī droši lēkt pāri Līgo ugunskuram.
23.jun
Dienā, kad saule debesīs kavējas visilgāk, mēs ik gadus ļaujamies senajām tradīcijām – pinam vainagus, klājam galdus un kuram ugunskurus. Narkoloģe, kognitīvi biheiviorālās terapijas (KBT) terapeite Ilze Maksima un farmaceite Alīna Fleišmane atklāj, ka tie nebūt nav tikai simboliski rituāli – Saulgriežu laikā piedzīvotajām emocijām iespējams rast zinātnisku skaidrojumu.
22.jun
Ikdienas darbs un nepārtrauktā informācijas plūsma rada pastāvīgu spriedzi, tāpēc ir īpaši svarīgi atrast brīdi, lai apstātos un atgūtu līdzsvaru. Lai arī Līgo svinēšana nepārvēršas par kārtējo paveicamo darbu, kas izsmeļ emocionāli un fiziski, "Lidl" aicina ņemt vērā pāris padomus, lai šie svētki tiek sagaidīti un aizvadīti mierpilni.
21.jun
Līgo svētku galda neatņemama sastāvdaļa ir Jāņu vai ķimeņu siers! Šogad galdā cel ne tikai skaisti sagrieztu Jāņu vai ķimeņu sieru, bet varbūt pārsteidz līgotājus arī ar kādu neparastāku uzkodu, kuras galvenais elements ir tas pats siers!
20.jun
Lai arī Jāņos dažādu kārdinājumu netrūkst, pārmērības var novest pie dažādām veselības problēmām. Vienkāršus un noderīgus ieteikumus par svētku maltīšu baudīšanu bez riska veselībai un aptieciņas saturu izbraukumiem sniedz Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors, gastroenterologs, internists VCA "Aura", Aleksejs Derovs un farmaceite Jeļena Bebre.
19.jun
Siers ir viens no pasaulē visiecienītākajiem un patērētākajiem pārtikas produktiem. Latvijā siera patēriņš būtiski aug Līgo svētku laikā. Svētki ir jau tepat aiz stūra, tāpēc šis ir labākais laiks, lai uzzinātu kaut ko jaunu par šo daudzu iecienīto produktu! Pārsteidz citus svētkos ar savām zināšanām par sieru!
18.jun
Radi pielietojumu tukšajām un nevajadzīgajām kurpju kastēm! Šeit apkopojām piecas idejas, varbūt kāda no tām tev noderēs!
17.jun
Nieze, tūska, sāpes vai pat anafilaktiskais šoks – reakcijas uz kukaiņu dzēlieniem vai kodumiem var būt ļoti dažādas. Nereti pats notikums paliek nepamanīts, taču ādas reakcija vai citas pazīmes liecina, ka organisms saskāries ar kairinātāju. Kā laikus atpazīt kukaini, kas radījis kodumu, skaidro farmaceite Ksenija Lukjanova.
16.jun
Noteikti katram tā ir gadījies, ka sākot gatavot ēst pamanām, ka pēkšņi trūkst kāda svarīga produkta. Izrādās, ka uzreiz nav jāskrien uz veikalu pakaļ trūkstošajam, dažiem no produktiem, piemēram, etiķim un rīvmaizei, var atrast alternatīvas, kuras, iespējams, jums jau ir mājās!
15.jun
Cik bieži jūs tīrāt savu mājvietu? Ir cilvēki, kas katru otro dienu uzkopj, citi veic uzkopšanu reizi nedēļā, citi vēl retāk. Ir vietas mājā, kuras nepieciešams tīrīt biežāk nekā citas, piemēram, vannas istaba. Ir vietas, kur tik bieža uzkopšana nav nepieciešama. Izrādās, ka ir arī tādas vietas, kuras varam nepamatoti pārāk bieži tīrīt vai pieļaut būtiskas kļūdas to uzkopšanā, kas var radīt lielus izdevumus!
14.jun
Ērces ir mazas, zirnekļveidīgas radības, kuras var pārnēsāt slimības, piemēram, Laimas slimību un ērču encefalītu. Tās barojas ar putnu un zīdītāju, tostarp cilvēku, asinīm. Lai pasargātu sevi, svarīgi ir vakcinēties pret ērču encefalītu. Bet kā rīkoties, ja ērce ir jau piesūkusies? To svarīgi ir pareizi noņemt!
13.jun
Kad runājam par sirds veselību un tās uzturēšanu, kā labākā profilakse vienmēr tiek nosaukts veselīgs dzīvesveids. Pirmā doma, kas parasti iešaujas prātā, ir uzturs un kustības. Taču nedrīkstam aizmirst, ka tikpat nozīmīgs ir arī trešais faktors – miegs. Farmaceite Juta Namsone sīkāk raksturo, kā miega trūkums skar sirdi un kādas ir melatonīna bioloģiskās funkcijas organismā.
12.jun
Ne tikai pārtikas produkti, piemēram, pupiņas, bet arī atsevišķi dzērieni var veicināt vēdera uzpūšanos un gāzu veidošanos. Šoreiz noskaidrosim, kuri septiņi dzērieni var likt jums justies neērti cilvēku pūlī!