LifeHacks.lv / Autori

Vakar, 7:45
Pavasaris ir lielisks brīdis, lai atsvaidzinātu savu skaistumkopšanas rutīnu un iekļautu savā ikdienā jaunus rituālus. Šis ir īstais laiks nomainīt barojošos ziemas krēmus pret vieglām, mitrinošām formulām, pievērst uzmanību ādas un matu mirdzumam un pārskatīt savu skaistumkopšanas plauktiņu. Jana Duļevska kopā ar "Maxima" sagatavojusi vērtīgus ieteikumus, kā atsvaidzināt savu skaistumu pavasarī.
26.mar
Mūsdienās arvien vairāk cilvēku pievērš uzmanību tam, cik daudz cukura viņi lieto. Pārmērīgs tā patēriņš var veicināt liekā svara attīstību, zobu emaljas bojājumus un citas veselības problēmas. Tāpēc pēdējos gados aizvien populārāki kļūst cukura aizvietotāji. Bet vai tie ir droši bērniem? Kādu saldvielu labāk izmantot? Ieteikumos ar dalās sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina.
25.mar
Skūpstīšanās ar kādu, kuru mīlat, ne tikai liek jums un jūsu partnerim justies labi un stiprina jūsu savienību, bet izrādās, ka var veicināt labu veselību. Piemēram, jums var nebūt noskaņojuma skūpstīt savu mīļoto brīžos, kad jums sāp galva, taču tieši tas var palīdzēt jums no sāpem atbrīvoties! Kādus veselības ieguvumus vēl sniedz skūpstīšanās?
24.mar
Lai gan dienas pamazām kļūst arvien garākas un gaišākas, pavasaris ir laiks, kad daudzi piedzīvo izteiktu enerģijas trūkumu un nogurumu. Arī imunitāte pēc garās ziemas šķiet novājināta, un saslimšanas – gan lielākas, gan mazākas – nereti seko cita citai. Kā pavasarī atjaunot organisma spēkus un stiprināt imunitāti, skaidro farmaceite Alīna Fleišmane.
23.mar
Ikvienai sievietei, kura ir saskārusies ar pirms menstruāciju sejas ādas problēmām, ir labi zināms, ka hormonu izmaiņas var tiešā veidā iespaidot sejas ādu. Taču hormonālā ietekme uz ādas veselību ir ilgstoša un mainās visā dzīves laikā. Hormonālās svārstības var izraisīt dažādas ādas pārmaiņas gan menstruālā cikla laikā, gan grūtniecības periodā, gan arī menopauzē. Savlaicīgi uzzinot, ar kādām izmaiņām āda var saskarties, tām būs vieglāk sagatavoties un nepieciešamības gadījumā arī ārstēt – to uzsver farmaceite Zane Melberga un “MDF” ginekoloģe, USG speciāliste Dr. Irina Storožakova.
22.mar
Kā pareizi lietot dažādus sīrupus, suspensijas gan saaukstēšanās simptomu, gan gripas un klepus ārstēšanai, kā arī imunitātei, skaidro farmaceite Gunita Petrovica.
21.mar
Ja jūs tiecaties atmest smēķēšanu vai nesen to esat izdarījis, uzziniet, kas notiek ar jūsu organismu, kad šis kaitīgais ieradums ir atmests!
20.mar
Zāles pret galvassāpēm aptiekas apmeklētāji farmaceitiem lūdz visai bieži. Taču būtu vērtīgi bez steigas konsultēties ar farmaceitu par svarīgāko, kas saistīts ar bezrecepšu pretsāpju zāļu lietošanu. Turklāt iespējams, ka pretsāpju zāļu uzņemšanu var un vajag samazināt vai pat izvairīties no to lietošanas, veicot izmaiņas savā ikdienas rutīnā.
19.mar
Kas aktuāls ādas kopšanā pavasarī - kam pievērst uzmanību un ko varētu pamainīt savā ikdienas ādas kopšanas rutīnā, stāsta dermatoloģe Elīza Sālījuma un farmaceite Ilze Priedniece.
18.mar
Sporta zāle un citas aktīvā dzīvesveida vietas ir lieliskas veselības stiprināšanai, taču, neievērojot higiēnu, šeit viegli iespējams radīt labvēlīgus apstākļus infekciju izplatībai.
17.mar
Vai tu zini, cik stundu miegā nepieciešams pavadīt tava vecuma cilvēkiem? Noskaidro to!
16.mar
Ikvienam ir zināms, ka sapelējušu pārtiku nedrīkst ēst. Lai arī tas ir zināms, bieži vien cilvēki "piever acis" šim faktam un nogriežot nost no produkta bojāto daļu, atlikušo daļu apēd. Protams, nevajadzētu šādi rīkoties, jo tas nenozīmē to, ka atlikušā produkta daļa ir svaiga! Eksperti norāda, kurus pārtikas produktus kategoriski nedrīkst ēst, ja esat pamanījis uz tiem pelējumu!
15.mar
Veikalos pieejams plašs klāsts dažāda veida majonēžu. Majonēzi varam gatavot arī mājās paši, tas nemaz nav sarežģīti, dārgi un ļoti laikietilpīgi. Ierasti, gatavojot majonēzes paša spēkiem, receptes vēsta, ka ir jāizmanto jēlas olas. Bet ne šajā gadījumā!
14.mar
Uzturs, kuru mēs patērējam, var būtiski ietekmēt mūsu fizisko sagatavotību, izskatu, dzīves kvalitāti un veselību. Tas ir tāpēc, ka cilvēka ķermenis ir atkarīgs no dažādām uzturvielām. Uzturvielām bagātu pārtikas produktu ēšana var palīdzēt jums izskatīties un justies labāk! 
13.mar
Lai arī kā nepatiktu izšķērdēt pārtiku, to izmetot miskastē, reizēm nākas no ēdiena šķirties, jo tas ir sabojājies. Sabojājušos, vecu ēdienu nav ieteicams ēst, tā varam nodarīt pāri savam organismam. Kā pārbaudīt un noskaidrot, ka pārtika kļuvusi veca? To palīdzēs noteikt acis, deguns un pirksti!
12.mar
Graudaugi ir graudzāļu dzimtas kultūraugi, kurus audzē, lai iegūtu ēdamas sēklas jeb graudus. Graudaugi ir veselīgi, tie satur organismam vērtīgus vitamīnus, minerālvielas, ogļhidrātus, taukus, eļļas un olbaltumvielas. Šoreiz noskaidrosim, kuri pēc uzturvērtības ir veselīgākie un labākie graudaugi!
11.mar
Cik daudz tu zini par miegu un gulēšanu? Noteikti zini, ka pieaugušiem cilvēkiem nepieciešams gulēt naktī septiņas līdz deviņas stundas, lai justos labi. Tāpat noteikti zini, kādas ir neizgulēšanās sekas, cik slikti nākamajā dienā vari justies pēc bezmiega nakts. Bet vai zināji arī šos 10 faktus?
10.mar
Klāt pašas pirmās pavasara dienas, un tas nozīmē to, ka laiks domāt par "mazdārziņa" ierīkošanu uz palodzes. Kā izaudzēt spēcīgus un veselīgus dīgstus? Ar padomiem dalās “Kesko Senukai Latvia”.
9.mar
Ēšana vēlu vakarā var ne tikai ietekmēt jūsu svaru, bet arī miega kvalitāti! Pētījumos ir pierādīts, ka, ja pirms gulētiešanas notiesāsiet produktus ar augstu tauku vai ogļhidrātu saturu, jums var būt grūtības iemigt un miegs var būt trausls. Lai naktī labāk gulētu, ieteicams izvairīties vakaros no šo produktu un dzērienu lietošanas!
8.mar
D vitamīns, ko dēvē arī par "saules vitamīnu”, ir neaizstājama viela, kas nepieciešama pilnvērtīgai organisma darbībai. Lai gan cilvēka ķermenis spēj sintezēt D vitamīnu saules ultravioletā starojuma ietekmē, pietiekama tā uzņemšana daudziem joprojām ir izaicinājums, īpaši Latvijas klimata apstākļos. Tā rezultātā pavasara sākumā, pēc tumšajiem ziemas mēnešiem, daudzi saskaras ar nepatīkamajiem simptomiem, ko izraisa D vitamīna deficīts.
7.mar
Sāls ir kristālisks minerāls, kuru pievienojam klāt ēdienam, lai uzlabotu tā garšu. Nav tikai viena veida sāls. Ir dažāda veida sāļi, kuru pielietojums arī atšķiras. Šoreiz iepazīsim "sāls pasauli" un noskaidrosim, kādi ir sāls veidi un kā tos atšķirt!
6.mar
Iesnas, klepus, drebuļi, kakla sāpes un temperatūra nav nekas patīkams. Tie ir visbiežāk sastopamie saaukstēšanās simptomi. Laikā, kad aiz loga valda mainīgs laiks, te vienu dienu ir vēss, nākamajā dienā ir silts, ir pavisam viegli saslimt. Lai izvairītos no saaukstēšanās un slimošanas, neirozinātnieks Roberts Lovs dalās ar padomiem. Nav brīnumainu paņēmienu, kā sevi pilnībā pasargāt no saaukstēšanās, taču ir iespējams veikt dažādas lietas, lai iespējamību saslimt samazinātu līdz minimumam.