Padomi labai veselībai

14.mai
Kuram gan tā nav noticis, ka pēkšņi vēders sāk burbuļot un kurkstēt visnepiemērotākajā brīdī, piemēram, pasākuma laikā vai pilnīgā klusmā. Kāpēc tā notiek, kas izraisa vēdera kurkstēšanu, ja neesam izsalkuši?
13.mai
Mazkustīgs darbs ar pastāvīgu vai ilgstošu sēdēšanu ir ergonomisks risks, kas ilgtermiņā ietekmē skeleta muskuļu sistēmas veselību, kā arī var negatīvi iespaidot sirds un asinsvadu sistēmu, mentālo labsajūtu un produktivitāti. Kā mazināt sēdoša dzīvesveida veselības riskus, iesaka sertificēta farmaceite Ilona Sinkeviča.
12.mai
Novecošanās ir neizbēgams process. Mēs ikkatra paliekam arvien vecāka un mūsu vizuālais izskats negribīgi, bet mainās. Ir dažādi veidi, kā palēlināt novecošanās procesus un ilgāk izskatīties jaunākām. Varam izmantot dažādus skaistumkopšanas produktus, doties uz dažādām procedūrām, kā arī lietot medikamentus.
10.mai
Šogad piedzīvosim vienu no agrākajām vasarām Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē. “Vai esam tai gatavi?” vaicā farmaceite Juta Namsone. “Pirms došanās ārā, iespējams, mazliet ieziežam kādu SPF saturošu krēmu uz pieres un vaigiem, arī rokām, bet pēc ziemas šis ieradums dažiem varbūt pat ir piemirsies.Tagad tas ir jāmaina, vispirms pārliecinoties, vai kosmētikas plauktiņā ir pietiekami dažādām vajadzībām piemērotu saules aizsarglīdzekļu.”
4.mai
Bez ūdens pasaule būtu bezgalīgs tuksnesis un dzīvība nebūtu iespējama. Katru dienu, bet jo sevišķi karstā laikā ir svarīgi dzert pietiekami daudz ūdens, lai justos labi un uzturētu labu veselību. Kas jāņem vērā, izvēloties ūdeni slāpju veldzēšanai, un kāpēc nereti slāpes noturam par izsalkumu, stāsta uztura speciāliste Lizete Puga.
3.mai
Miegam ir ļoti liela nozīme mūsu ikdienas dzīvē. Labi miega ieradumi palīdz uzlabot mūsu fizisko veselību un vispārējo labsajūtu. Tāpēc, lai sāktu uzlabot miega kvalitāti, ir svarīgi izvērtēt savus paradumus un ikdienā sekot līdzi tam, cik kvalitatīvs ir miegs. Eksperts dalās padomos, kā stabilizēt savu miega rutīnu, pielāgojoties jaunam režīmam un pārmaiņām gan fiziski, gan psiholoģiski.
30.apr
Kā novērst atmiņas pasliktināšanos? Šis jautājums nodarbinājis daudzus pētniekus. Mūsdienās atbildes gūšana ir kļuvusi sevišķi aktuāla. Dzīves ilgums ir pieaudzis, taču tāpat pieaudzis arī to slimību skaits, kas negatīvi ietekmē izziņas jeb kognitīvās spējas.
29.apr
Par Vidusjūras diētas ieguvumiem tiek runāts arvien plašāk – tā palīdz uzlabot veselību un pašsajūtu, kā arī ieviest ēdienkartē krāsainākas un daudzveidīgākas vēsmas. Kas ir Vidusjūras diētas veselības ieguvumu pamatā un kā to varam ieviest savā ikdienā? Stāsta ārste-uztura speciāliste Guna Havensone un farmaceite Ilze Priedniece.
16.apr
Normāla sirdsdarbība miera stāvoklī var būt 60 līdz 100 sirds sitieni minūtē (bpm). Cik sirds sitieni minūtē miera stāvoklī ir veselīgi dažādu vecumu cilvēkiem?
11.apr
Lai nepatīkamos pavasara alerģijas simptomus ierobežotu, var veikt virkni pasākumu – sākot no medikamentu lietošanas un beidzot ar ikdienas paradumu maiņu.  
10.apr
Tējas satur daudz dažādus antioksidantus un augu savienojumus, kuri ir labi veselībai, viens no plusiem - atsevišķas tējas var palīdzēt "sadedzināt" taukus. Šoreiz apkopojām četrus tējas veidus, kuras lieliski var palīdzēt svara zaudēšanas procesā jeb tām tiek piedēvētas tādas īpašības, kā spēja "dedzināt" taukus!
9.apr
Atnākot pavasarim, dienas kļūst garākas, gaišākas un siltākas. Noskaņojums uzlabojas un arī enerģijas līmenim vajadzētu pieaugt. Tomēr bieži vien, mainoties gadalaikiem, daļa cilvēku piedzīvo tā saukto depresiju. Ļoti izplatīta ir rudens depresija, bet tikpat bieži cilvēki cieš arī no tā sauktās pavasara depresija.
8.apr
Lai sievietes organisms spētu pilnvērtīgi funkcionēt, ik dienas nepieciešams uzņemt noteiktus vitamīnus un minerālvielas, turklāt vajadzīgo uzturvielu kombinācija un daudzums laika gaitā mainās – tas atkarīgs ne vien no kopējā veselības stāvokļa, bet arī no konkrētā dzīves posma un tā diktētajām vajadzībām. Lai optimālo vitamīnu un minerālvielu devu nodrošinātu ar uztura palīdzību, ēdienkartei jābūt pārdomātai un precīzai, tomēr tas ne vienmēr ir iespējams, tāpēc talkā var ņemt uztura bagātinātājus. Kādi vitamīni un minerālvielas sievietēm nepieciešami atšķirīgos dzīves periodos, stāsta farmaceite Alīna Fleišmane.
6.apr
Kvalitatīvs miegs ir nepieciešams, lai organisms atpūstos, atjaunotos un uzkrātu enerģijas rezerves pilnvērtīgai funkcionēšanai. Šo iemeslu dēļ ir svarīgi atklāt miega traucējumu cēloņus – diagnosticēt slimību un noteikt piemērotu terapiju, uzsver VCA Neiro klīnikas un Neiroloģijas dienesta vadītājs Jānis Mednieks.
5.apr
Izdzirdot vārdu "pārdozēšana" pirmais, kas ienāk prātā ir kaitīgu vielu lietošana pārmērīgā daudzumā, tādā, kas jau rada nopietnas veselības problēmas. Izrādās, ka pārdozēt var ne tikai ar kaitīgām vielām, bet arī tādiem ikdienišķiem produktiem, kā, piemēram, cukuru, šokolādi un pat turku zirņiem.
3.apr
Pavasaris tā vien vilina doties dabā. Taču, priecājoties par silto laiku, jāatceras arī par ne tik pozitīvām "pavasara vēstnesēm" - ērcēm. To aktivitātes sezona ir jau sākusies, un ērču pārnēsātās slimības - encefalīts un Laimas slimība - arī šogad saglabā savu aktualitāti.
3.apr
Aizcietējumi nav nekas patīkams. Ja regulāri saskaraties ar šādu diskomfortu, tad, iespējams, viens no iemesliem ir uzturs jeb konkrētu produktu lietošana. Interesanti, ka atsevišķi pārtikas produkti var veicināt aizcietējumu rašanos! 
25.mar
Daudzveidīga, uzturvielām bagāta ēdienkarte ir labākais veids, kā uzņemt organismam nepieciešamo. Tomēr, ja trūkst kādu noteiktu vitamīnu vai minerālvielu vai vēlaties papildināt ikdienas ēdienkarti ar uztura bagātinātājiem, farmaceite Ieva Turonoka iesaka, kā to darīt, lai gūtu maksimālu labumu.
24.mar
Ģimenes ārste no Lielbritānijas Sāra Džārvisa dalās ar četriem padomiem, kā veiksmīgi atmest smēķēšanu.
18.mar
Kamēr mugura nesāp un jūtas labi, mēdzam pat piemirst, cik svarīga ir tās veselība. Muguras veselība un laba stāja ir ļoti būtiska ne vien kopējai pašsajūtai, bet arī tam, kā jūtas mūsu iekšējie orgāni un viss organisms. Par to, kā rūpēties par muguras veselību un mazināt muguras sāpju risku, stāsta eksperte, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste, algoloģe, akupunktūras ārste un fizioterapeite Ingrīda Tambora un farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.