Pavasarī notiek ne tikai izmaiņas dabā, bet arī mūsu ķermenī. Bieži vien daudzi no mums, iestājoties pavasarim, izjūt nogurumu un nespēku. Pavasaris ir ideālais laiks, kad ieviest izmaiņas ne tikai mājoklī, veicot lielo pavasara tīrīšanu, bet arī savā ķermenī. Šeit apkopojām vairākus padomus, kuri palīdzēs jums kļūt enerģiskākiem, priecīgākiem!
Katra jaunā diena kļūst arvien garāka un garāka, jo saule lec ātrāk un riet vēlāk. Mūsu ķermeni ietekmē šī izmaiņas. Mēs esam pieraduši iet gulēt, kad ir tumšs, un mosties, kad ir gaišs. Centieties pamosties agrāk, iespējams, pat reizē ar sauli, izveidojot sev patīkamu rīta rutīnu. Uzstādiet mērķi šopavasar celties katru dienu līdz plkst. 6:00. Pierodot pie šādas rutīnas jūs pēc kāda laika jutīsiet agrās celšanās pozitīvo ietekmi uz labsajūtu!
Ēst mazāk un badoties ir divas dažādas lietas. Tās nevajag jaukt! Ieteikums samazināt porciju apjomu nozīmē to, ka ēdot maltīti nepieciešams nevis pārēsties, bet pārtraukt ēst, kad jūtat, ka vēders ir vismaz 80% pilns. Šādi samazinot apēstās porcijas lielumu, jūs jutīsieties enerģiskāki. Japānas kultūrā to sauc par hara hachi bu.
Sausā birstēšanās ir ātrs un efektīvs veids, kā atjaunot ādu. Veicot šo procedūru, varat atbrīvoties no mirušajām šūnām un stimulēt limfas šķidrumu zem ādas, uzlabojot imūnsistēmu. Iekļaujiet šo procedūru savā ikdienas rutīna pirms dušas, pietiek vien ar trim minūtēm, lai justos labi!
Ziema ir viens no sausākajiem gadalaikiem, kam seko pavasaris. Pavasaris bieži vien ir vējains. Vēsā, sausā un vējainā laikā āda paliek sausāka. Tieši tāpēc ir svarīgi to mitrināt ar tam speciāli paredzētajiem ķermeņa kopšanas līdzekļiem.
Aromterapija ir lielisks veids, kā nomierināt un relaksēt ķermeni. Ēteriskajām eļļām piemīt daudz labu īpašību. Lai būtu enerģiski, izmantojiet citronu, lavandas, piparmētru vai salvijas ēterisko eļļu. Ar ēterisko eļļu iemasējiet plecus vai deniņus un jūs jutīsiet, ka ķermenī ieplūst enerģija.
Jebkuras zāļu tējas ir ārstnieciskas, bet nātru tēju īpaši iesaka dzert pavasarī. Nātres ir bagātas ar barības vielām, kas satur pretiekaisuma īpašības un atbalsta vielmaiņu.
Pavasarī atsakieties no smagiem, trekniem ēdieniem, tā vietā ēdiet kaut ko "vieglāku", kas ir viegli sagremojams. Smagas un treknas pārtikas lietošana uzturā veicinās pārmērīgu vēdera uzpūšanos. Tā vietā mielojieties ar salātiem, zupām, liesu gaļu un graudaugu produktiem.
Pavasarī praktizējiet intervāla ēšanu jeb fastingu. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē to, ka apņemieties kādu dienas daļu neēst, piemēram, līdz plkst. 12:00 neēdiet, bet sāciet ēst pusdienas laikā.
Saulainā un siltā laikā, iespējams, jūtat lielāku enerģijas pieplūdu nekā ziemā un vēlaties savu ikdienu piepildīt ar dažādām aktivitātēm. Izmantojiet šo enerģiju, kuru jums sniedz labais laiks, lai mainītu savus ikdienas paradumus un kļūtu fiziski aktīvāki.
Pavasaris ir piemērots laiks, lai attīrītu gan ķermeni, gan sev apkārtējo telpu. Sakārtojiet skapi, atbrīvojieties no liekā apģērba. Veiciet pavasara lielo tīrīšanu mājās. Atbrīvojieties no visa, kas jums nesagādā prieku!
Pavasaris vienmēr ir jauna sākuma laiks. Veltiet laiku, lai sakārtotu ne tikai mājokli, bet arī prātu, atbrīvojoties no negatīvām emocijām. Saprotiet, kas jums sagādā prieku, kas raizes. Centieties koncentrēties un domāt vien par lietām, kas jūsiepriecina.
Dienās, kad spīd saule, dodieties ārpus telpām. Kaut vai neliela 10 līdz 15 minūšu ilga pastaiga saulē piepildīs jūsu prātu un ķermeni ar prieku un enerģiju.
*Raksti Lifehacks.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītības mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.