Padomi labai veselībai

17.mar
Viens no apģerba gabaliem bez kura teju ikviens nespēj iedomāties savu ikdienu ir apakšveļa. Tās valkāšanai ir daudz plusu, tostarp mēs pasargājam savu dzimumorgānus no infekcijām, netīrumiem. Tomēr izrādās, ka arī apakšveļas nenēsāšanai var būt dažādi ieguvumi.
11.mar
Atmiņas pasliktināšanās ir viens no simptomiem, kuru ilgstoši cilvēki cenšas ignorēt, norakstot to uz pārāk lielu slodzi darbā, nogurumu vai neizgulēšanos. Tikai brīdī, kad atmiņas traucējumu dēļ gadās nokavēt kādu patiešām svarīgu pasākumu, aizmirst par būtisku sapulci vai parādās grūtības atcerēties priekšmetu nosaukumus, cilvēks saprot – joki mazi – laiks atmiņai pasniegt glābšanas riņķi! Farmaceite Alīna Fleišmane skaidro iemeslus, kādēļ atmiņa mēdz pasliktināties un dalās ieteikumos, kā atmiņu uzlabot.
10.mar
Runājot par sāls lietošanu uzturā, ir skaidrs, ka pieaugušam cilvēkam dienā nebūtu ieteicams uzņemt vairāk nekā 5 g sāls, lai nekaitētu nierēm un nepaaugstinātu asinsspiedienu. Taču, ja sākusies vemšana vai caureja, ja ir karsti un cilvēks pārmēru svīst vai pat notikusi pārkaršana, arī tad, ja sākušās iesnas vai klepus, sālsūdens kļūst par vienu no palīgiem, kas ļauj atgūt normālu pašsajūtu. Farmaceite Ivanda Krastiņa skaidro, kādās situācijās sālsūdeni iesaka lietot iekšķīgi, ārīgi, kompresēs, vannās un inhalācijās.
8.mar
Kolagēnu saturoši uztura bagātinātāji pēdējos gados ir kļuvuši īpaši populāri gan skaistumam – ādas, matu un nagu stiprināšanai, gan locītavu atbalstam. Kas ir kolagēns, kas norāda uz tā trūkumu, vai varam to uzņemt ar uzturu un kā izvēlēties sev piemērotāko kolagēnu? Skaidro eksperte, ģimenes ārste Zane Zitmane un farmaceite Ilze Priedniece.
6.mar
Dienas laikā mums izkrīt no 50 līdz 100 matiem. Tas nav nekas satraucošs, vieniem matiem izkrītot, to vietā izaug citi. Šāda apjoma izkrišanu mēs nevaram pamanīt. Tomēr ir brīži, kad mati izkrīt pastiprināti. Kas pie tā var būt vainojams?
4.mar
Mazkustīgs darbs ar pastāvīgu vai ilgstošu sēdēšanu ir ergonomisks risks, kas ilgtermiņā ietekmē skeleta muskuļu sistēmas veselību, kā arī var negatīvi iespaidot sirds un asinsvadu sistēmu, mentālo labsajūtu un produktivitāti. Kā mazināt sēdoša dzīvesveida veselības riskus, iesaka farmaceite Ilona Sinkeviča.
29.feb
Eksperti nosauc, ko nevajadzētu darīt uzreiz pēc ēšanas! Pat pavisam nekaitīgas lietas var sabojāt jūsu pašsajūtu. Svarīgi atcerēties - ne viss, ko darāt tūlīt pēc ēšanas, ir veselīgi!
25.feb
Brokastis tiek uzskatītas par dienas galveno un svarīgāko ēdienreizi. Tieši tāpēc tām jābūt ne tikai gardām, bet arī veselīgām un sabalansētām, lai pareizi sāktu dienu. Brokastu iespējas var būt daž ne dažādas. Tomēr daļai cilvēku iespējas ir visai ierobežotas, pateicoties to veselības stāvoklim. Cilvēkiem, kuriem ir cukura diabēts, nākas piedomāt pie tā, ko ēst brokastīs. Šoreiz apkopojām, ekspertes prāt, trīs sliktākās brokastu opcijas cilvēkiem, kuriem ir cukura diabēts.
21.feb
Kā zināms, tad alkohola lietošana ir kaitīga veselībai un to vajadzētu lietot pavisam mērenos daudzumos. Protams, vislabāk ir no tā atteikties pavisam, it īpaši brīžos, kad esat apslimis un lietojat medikamentus. Šoreiz nolēmām noskaidrot, kas notiks ar mūsu veselību, ja paralēli dažādu zāļu lietošanai, dzersiet alkoholu!
16.feb
Ir dzirdēts teiciens, ka atkarībā no tās plaukstas, kura niez, tas nozīmē to, ka saņemsiet vai atdosiet naudu. Var ticēt dažādiem teicieniem un izteicieniem, bet kā ir patiesībā? Kāds ir iemesls tam, kāpēc var niezēt plaukstas?
11.feb
Apgrūtināta vēdera izeja jeb aizcietējums – delikāta problēma, par ko ierasts skaļi nerunāt, par spīti tam, ka dzīves laikā tas skāris teju katru no mums. Kāda ir aizcietējumu profilakse un kā iespējams mazināt to simptomus, stāsta  farmaceite Alīna Fleišmane.
7.feb
Kā zināms, tad pie mums saule nespīd tik bieži un spoži, lai šādā veidā varētu uzņemt visu organismam nepieciešamo D vitamīna devu. Tieši tāpēc eksperti iesaka cilvēkiem regulāri lietot papildus D vitamīnu, lai nerastos tā deficīts. Bet, kādas pazīmes liecina par to, ka, iespējams, jums ir D vitamīna deficīts?
5.feb
Cukura diabēts viennozīmīgi ir slimība, kas mūsdienās cilvēkus skar arvien vairāk. Iemesli augošajai statistikai ir dažādi, tomēr liela ietekme ir cilvēka dzīvesveidam – jo mazkustīgāks tas ir, jo lielāka iespēja saslimt ar cukura diabētu, norāda farmaceite Zane Melberga. Lai mazinātu aizspriedumus par cukura diabēta pacientu ikdienu, farmaceite atspēko mītus un maldīgus priekšstatus par cukura diabētu.
29.jan
Izrādās, ka vien retais zina, kā pareizi tīrīt zobus. Lasi tālāk un uzzini, vai tu to dari pareizi!
28.jan
Par nagiem, kā par jebkuru citu ķermeņa vietu, ir nepieciešams parūpēties. Arī nagus var piemeklēt dažādas slimības un infekcijas. Noskaidrojiet, ko nozīmē kāju nagu iekrāsošanās dzeltenā krāsā!
27.jan
Vai esat pamanījis, ka aukstajās ziemas dienās, izejot no mājas, jūs piemeklē klepus? Bet tas nav saaukstēšanās vai kādas slimības ierosināts. Kāpēc tā notiek?
26.jan
Kā zināms, tad alkohola lietošana ir kaitīga veselībai. Mēs to zinām, bet ne vienmēr ievērojam. Nereti pēc jestras ballītes nākamajā rītā mūs var piemeklēt mokošas paģiras. Katrs, kas reiz ar tām ir saskāries, zina, ka tas nav nekas patīkams. Pastāv dažādi ieteikumi, kā ar tām cīnīties. Šoreiz apkopojām interesantākās metodes, kā citviet cilvēki Eiropā cīnās ar paģirām.
25.jan
Janvāris daudziem cilvēkiem ir lielais apņemšanās mēnesis, jo liela daļa, iestājoties jaunam gadam, sev izvirza dažādus mērķus. Mērķi ir tikpat dažādi, cik dažādi ir cilvēki. Kāds varbūt ir apņēmies sportot, lasīt grāmatas, vairāk laika pavadīt ar ģimeni, samazināt alkohola patēriņu vai atmest smēķēšanu. Ja arī jūs tiecaties atmest smēķēšanu vai nesen to esat izdarījis, uzziniet, kas notiek ar jūsu organismu, kad beidzat smēķēt!
23.jan
Ir sākusies gripas epidēmija, turklāt arī saslimstība ar citiem vīrusiem un saaukstēšanos ir augsta! Kā šajā laikā stiprināt organismu, ko darīt pie pirmajiem gripas un saaukstēšanās simptomiem un kā atgūt spēkus un uzlabot pašsajūtu pēc gripas un citu vīrusu izslimošanas, skaidro farmaceite Ilze Priedniece.
22.jan
Silts dzēriens pret klepu var palīdzēt remdēt iekaisušu kaklu, liekot vairāk izstrādāt siekalas un tādējādi mitrinot elpceļus. Farmaceite Juta Namsone iesaka recepti, kas var noderēt par pamatu mājās gatavotam pretklepus līdzeklim!