Ja jūs tiecaties atmest smēķēšanu vai nesen to esat izdarījis, uzziniet, kas notiek ar jūsu organismu, kad šis kaitīgais ieradums ir atmests!
Pirmajā stundā pēc pašas pēdējās cigaretes izsmēķēšanas jūsu pulss un asinsspiediens lēnām sāks pazemināties.
Tad, kad ir pagājušas pāris stundas kopš pēdējās cigaretes izsmēķēšanas, jūsu skābekļa līmenis organismā ir atjaunojies un kaitīgais oglekļa monoksīda līmenis samazinājies uz pusi.
Aptuveni 12 stundas pēc pēdējās cigaretes izsmēķēšanas jūs varat justies nomākts un nemierīgs, jo jūs ir pārņēmušas domas par cigareti. Bieži vien šķiet, ka pats ķermenis to prasa, lai jūs justos labāk.
Aptuveni diennakti pēc pēdējās cigaretes izsmēķēšanās jūs izjutīsiet nemieru un uzbudināmību. Tomēr eksperti norāda, ka šāds emocionālais stāvoklis nav ilgstošs, laika gaitā jums uzlabosies garastāvoklis, mazināsies stress un trauksme.
Pēc divām vai trim dienām viss oglekļa monoksīds, ko esat uzņēmis smēķējot, būs izvadīts no jūsu organisma. Jums uzlabosies garšas un smaržas maņas. Tai pat laikā varat pamanīt, ka jums pieaug apetīte. Tieksmi pēc cigaretes jūs varat sajaukt ar izsalkumu.
Pēc četrām līdz piecām dienām jūs būsiet pamanījis vēl vienu pozitīvu lietu, atmetot smēķēšanu. Jums būs daudz vieglāk elpot. Tāpat jūs varat piedzīvot enerģijas uzplūdumus.
Lieliskas ziņas, ja esat spējis jau nedēļu atteikties no cigaretēm, turpmāk to izdarīt būs arvien vieglāk. Pēc nedēļas ilgas nesmēķēšanas ķermenis arvien mazāk alkst pēc nikotīna.
Pēc divām nedēļām būs uzlabojusies jūsu asinsrite. Kļūsiet arvien enerģiskāki.
Viena no smēķēšanas blakusparādībām ir pastāvīgs klepus, kas nomoka ikdienu. Ja veselu mēnesi nebūsiet smēķējis, tad pamanīsiet, ka klepus jūs nomoka arvien retāk.
Pēc trim mēnešiem jūsu plaušu funkcija būs palielinājušās par 10 procentiem.
Eksperti norāda, ja jau gadu nesmēķējat, tad par 50% ir samazinājies sirds slimību, sirdslēkmes risks.
Atmetot smēķēšanu, pēc 10 gadiem risks saslimt ar plaušu vēzi samazinās par 50%, salīdzinot ar smēķējošām personām.
*Raksti Lifehacks.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītības mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.