9 kompulsīvās pārēšanās pazīmes

© unsplash.com

Teju ikvienam cilvēkam ir tendence ik pa laikam pārēsties. Tas nav nekas labs, bet arī nav nekas traģisks. Ja laiku pa laikam sanāk pārēsties, tas nenozīmē to, ka jums ir ēšanas traucējumi. Taču, ja regulāri pārēdaties, tad tā jau ir problēma.

Parasta pārēšanās no kompulsīvajiem ēšanas traucējumiem atšķiras ar to, ka tas ir nopietns stāvoklis, kam raksturīga atkārtota un nekontrolējama pārēšanās.

Cilvēkiem ar kompulsīvajiem ēšanas traucējumiem bieži rodas sajūta, ka viņi zaudē kontroli pār ēšanu, pārēdas pat tad, ja viņi fiziski jūtas paēduši. Bieži vien pārmērīga ēšana ir veids, kā tikt galā ar stresu un trauksmi. Cilvēki, kas cieš no ēšanas traucējumiem, uzskata, ka pārtika spēj viņus nomierināt.

unsplash.com

Pazīmes, kas liecina par kompulsīvajiem ēšanas traucējumiem:

  1. Liela daudzuma pārtikas notiesāšanas īsā laika periodā.
  2. Ēšanas visas dienas garumā, bez plānotām ēdienreizēm.
  3. Periodiska badošanās.
  4. Skumjas un kauna sajūta pēc ēšanas.
  5. Neapmierinātība ar savu izskatu, kā rezultātā, lai justos labāk, atkal tiek notiesāts ēdiens.
  6. Kontroles un disciplīnas trūkums.
  7. Ēsts tiek līdz brīdim, kad rodas nepatīkamas sajūtas.
  8. Tiek apēsts liels ēdiena daudzums, pat ja netiek justs izsalkums.
  9. Maltītes tiek ieturētas vienatnē, jo ir kauns par apēstā ēdiena daudzumu.

unsplash.com

Kompulsīvo ēšanas traucējumu ietekme uz veselību:

  • Biežas svara svārstības.
  • Svara pieaugums.
  • Hipertensija.
  • Augsts holesterīna līmenis.
  • Sirds slimības.
  • Locītavu sāpes.
  • Miega apnoja.

Avots

*Raksti Lifehacks.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītības mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.

Veselība

Daudzi cilvēki saskaras ar grūtībām iemigt vai to, ka miegs ir trausls. Metodes, kā risināt šo problēmu, katram ir savas. Kāds mēģina pirms miega nelūkoties televizora, datora vai telefona ekrānā, cits dzer nomierinošu tēju, meditē vai lasa grāmatu, bet vēl kāds ķeras pie krasām metodēm - miegu veicinošiem medikamentiem. Svarīgi ir apzināties, kas, iespējams, ir vainojams pie miega problēmām un ko nepieciešams mainīt savā vakara rutīnā, lai nepavadītu kārtējo bezmiega nakti. Vai zinājāt, ka pie problēmām iemigt var būt vainojams uzturs?

Svarīgākais