Padomi labai veselībai

13.okt 2024
Ir produkti, kurus ārsti un veselības speciālisti iesaka ēst, lai stiprinātu imūnsistēmu un aukstajā gada laikā nesaaukstētos. Visbiežāk lielākā uzmanība tiek veltītam tam, kas jāēd, lai būtu veseli, bet tiek piemirsts izcelt, ko neēst, lai nesaslimtu. Atsevišķi pārtikas produkti izrādās, ka var novājināt mūsu imunitāti. Ko neēst, lai neriskētu ar rudens saaukstēšanos?
10.okt 2024
Kafija no rītiem sniedz papildus nepieciešamo enerģiju un mundrumu, lai pilnvērtīgi sāktu dienu. Ir cilvēki, kas savus rītus nespēj iedomāties bez karsti kūpošas kafijas tases, savukārt citi no tās izvairās un nelieto. Šādos gadījumos var meklēt alternatīvus dzērienus, kas sniegs ja ne to pašu, tad līdzīgu sajūtu kā kafija. Izrādās, ka pasaulē ir pietiekami daudz dažādu veselīgu dzērienu, kas var mūs no rīta pamodināt labāk nekā kafija.
8.okt 2024
Lietainā, drēgnā un vēsā laikā pavisam viegli ir saaukstēties, tieši tamdēļ ir svarīgi jau laikus parūpēties par savu veselību. Viens no veidiem, kā izvairīties no saslimšanas, ir jau laikus stiprināt savu imunitāti. Ir vairāki vitamīni un minerālvielas, ne tikai C vitamīns, kuri ir svarīgi stiprai imunitātei!
4.okt 2024
Citroni tiek uzskatīti par labu C vitamīna avotu. Tomēr izrādās, ka ir neskaitāmi daudz citu produktu, kuri satur daudz vairāk C vitamīna un ir labāki mūsu imūnsistēmai.
2.okt 2024
Ja vēlaties uzlabot savu sirds veselību, uzlabot smadzeņu darbību vai imūnsistēmu, zivju eļļa ir tieši tas, kas jums nepieciešams. Zivju eļļa ir bagāta ar omega-3 taukskābēm. Šīs taukskābes varam uzņemt ēdot treknas zivis, piemēram, lasi, makreli un tunci.  Tā kā jūsu ķermenis pats nevar saražot šos svarīgos taukus, ir ļoti svarīgi tos iegūt ar uzturu. Ja zivis uzturā parādās neregulāri, tad ieteicams lietot uztura bagātinātāju - zivju eļļu. Šoreiz aplūkosim, ko labu organismam sniedz zivju eļļas lietošana.
30.sep 2024
Rudens ir ne tikai ražas bagātākais laiks, bet arī periods, kad aktivizējas vīrusi. Zarnu miklofora spēlē būtisku lomu imūnsistēmas regulēšanā – lai to stiprinātu, svarīgi laikus pievērst uzmanību sabalansētam un uzturvielām bagātam uzturam, uzņemot rudens ražas labumus. Kādus vietējos vitamīnu avotus – augļus, dārzeņus un sakņaugus – iekļaut savā ēdienkartē, lai parūpētos par imunitāti rudens laikā, skaidro uztura speciāliste Lizete Pug
29.sep 2024
Ikdienā teju ikviens piedzīvo mazāku vai lielāku satraukumu, stresu un nemieru. Ir dažādas metodes, kā nomierināt satraukto prātu. Viens no veidiem - dzert tējas, kurām ir nomierinošs efekts. Kādas dabīgās tējas palīdz justies mierīgākiem?
25.sep 2024
Policistisko olnīcu sindroms (PCOS) skar vienu no 10 sievietēm reporduktīvā vecumā visā pasaulē, tomēr ne visas sievietes apzinās, ka viņām šāds sindroms ir.  Tā ir viena no visbiežāk izplatītājām endokrīnajām slimībām. Sievietēm, kurām ir PCOS, novērojamas dažādas slimības izpausmes.
20.sep 2024
D vitamīns ir būtisks mūsu veselībai, lai justos, izskatītos un būtu veseli. Tā deficīts var izpausties dažādi. Lūk, daži piemēri tam, kādas pazīmes var liecināt par to, ka nepieciešams ar steigu lietot papildus D vitamīnu!
19.sep 2024
Pilnībā gatavas melones ir saldas un sulīgas, kas nozīmē to, ka ļoti gardas. Tās nav tikai gardas, bet arī veselīgas. Šoreiz noskaidrosim, kāpēc ieteicams ēst melones (tieši Katalupes šķirnes melones) jeb kādu labumu tās var sniegt mūsu veselībai. Katalupes šķirnes melones no citām melonēm var atšķirt ar to, ka tās ir ar gaišu miziņu, bet oranžu mīkstumu!
18.sep 2024
Skolas gadi ir nozīmīgs bērna attīstības posms, un sabalansēts uzturs būtiski ietekmē ne tikai fizisko veselību, bet arī kognitīvās funkcijas, piemēram, koncentrēšanās spējas, atmiņu, uztveri, uzmanību un lēmumu pieņemšanu, kas veicina panākumus mācībās. Sabalansēta ēdienkarte var kļūt par slepenu palīgu, kas uzlabo bērna sasniegumus un enerģijas līmeni ikdienā. Par to, kādi produkti būtu jāiekļauj bērna uzturā, stāsta farmaceite un uztura speciāliste Jeļizaveta Krasiļnikova.
17.sep 2024
Taukus var iedalīt divās daļās. Ir "labie" un ir "sliktie" tauki. Šoreiz uzmanību pievērsīsim tieši "sliktajiem" jeb piesātinātajiem taukiem.
16.sep 2024
Steidzīgajās ikdienas gaitās pat nenojaušam, ka daudzi mūsu paradumi var kaitēt zobu veselībai. Iespējams, no dažiem var atbrīvoties bez pūlēm, bet ar citiem tik labi neveiksies.
13.sep 2024
Organisms mūsu smadzenēm sūta signālus, kad jūtamies izsalkuši un brīžos, kad esam paēduši. Ja jums ir zudusi apetīte un nejūtaties izsalkuši, kad sen neesat ēduši, tas nozīme to, ka kaut kas nav kārtībā. Dažreiz apetītes zudums var būt īslaicīgs, kas ir normāli, tomēr ir reizes, kad apetīte tā arī neparādās. Kas vainojams pie apetītes zuduma? Tam var būt dažādi iemesli, tostarp veselības problēmas un slimības. Apkopojām septiņus iespējamos apetītes zuduma cēloņus.
12.sep 2024
Lai dzīvotu veselīgu un ilgu mūžu, nepieciešams parūpēties par savu veselību. To var izdarīt dažādos veidos. Būtiskākais ir atmest kaitīgos ieradumus un ieklausīties savā ķermenī.
11.sep 2024
Lai labi strādātu galva, būtu laba atmiņa, smadzenēm nepieciešamas noteiktas uzturvielas. Tie ir veselīgie tauki un antioksidanti, kas var uzlabot mācīšanās spējas, koncentrēšanos un atmiņu. Kurus produktus ēdot mēs varam uzlabot smadzeņu darbību, tostarp atmiņu?
10.sep 2024
Trauksme ir psihisks stāvoklis, kam ir raksturīgs nemiers, satraukums, uzbudinātība u.c. Kā atpazīt to vai jums ir trauksme? Kādi ir populārākie trauksmes priekšvēstneši un blakusparādības?
9.sep 2024
Skolas un pirmsskolas gaitu atsākšana nozīmē ne tikai atgriešanos pie agrās celšanās, bet arī krietni intensīvāku savstarpējo saskarsmi – tādējādi arī lielākas iespējas saslimt. Zāļu ražotājs “Olpha” iesaka, ko darīt, lai rudens laikā nesaslimtu.
8.sep 2024
Uzziniet, kurus četrus produktus ēdot, iespējams, uzlabot ādas veselību!
7.sep 2024
Kā zināms, kas par daudz, tas par skādi! Lietojot atsevišķus pārtikas produktu vai produktu grupas lielos daudzumos var rasties alerģiska reakcija - sejas nepilnības (piem., niezoši izsitumi, pumpas un pat krunciņas). Uzziniet, kuri pārtikas produkti var veicināt sejas nepilnību veidošanos!