Padomi labai veselībai

7.sep 2024
Kā zināms, kas par daudz, tas par skādi! Lietojot atsevišķus pārtikas produktu vai produktu grupas lielos daudzumos var rasties alerģiska reakcija - sejas nepilnības (piem., niezoši izsitumi, pumpas un pat krunciņas). Uzziniet, kuri pārtikas produkti var veicināt sejas nepilnību veidošanos!
6.sep 2024
Ir klāt septembris, kad laiks palēnām no siltās un patīkamās vasaras nomainās pret vēso un krāsaino rudeni. Lai arī aiz loga vēl valda patīkams siltums, ilgi vairs nav jāgaida, kad sāks palikt vēsāks. Iestājoties vēsam laikam pavisam viegli ir noķert pirmās iesnas un klepu. Saaukstējoties mēs visbiežāk dodamies uz aptieku pēc zālēm, lai ātrāk justos labi. Lai nevajadzētu pie nelielas saaukstēšanās skriet uz aptieku pēc zālēm, varat uzlabot veselību arī ar dabiskajām antibiotikām jeb dabiskiem produktiem, kuriem piemīt antibakteriālas īpašības
4.sep 2024
Neviena sieviete nevēlas novecot pirms laika. Ikviena vēlas saglabāt pēc iespējas ilgāk jauneklīgu izskatu. Protams, mūsdienās šo paveikt ir daudz vieglāk nekā senākos laikos, jo ir pieejamas dažādas procedūras, skaistumkopšanas līdzekļi. Šādas lietas, lai saglabātu jauneklību, var būt dārgas. Ir veidi, kā apturēt novecošanos, netērējot lielus naudas līdzekļus!
30.aug 2024
Skolas sākums gan vecākiem, gan bērniem ir rosīgs laiks - pilns dažādu darbu, ko paspēt padarīt. Mainās dienas režīms, slodze, kā arī palielinās laiks, ko pavadām telpās. Turklāt arī laikapstākļi aiz loga sāk ieviest korekcijas mūsu ikdienā. Kas var palīdzēt šajā laikā stiprināt organismu un justies labi, konsultē farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.
14.aug 2024
Kas par daudz, tas par skādi! Uzziniet, ar kādām blakusparādībām var nākties sadzīvot, ja ikdienā ēdīsiet par daudz olu.
11.aug 2024
Kļūstot vecākiem, mūsu ķermenī notiek dažādas pārmaiņas, tajā skaitā mainās mūsu miega kvalitāte un tā ilgums. Tā ir dabiska novecošanās sastāvdaļa. Noskaidrojiet iemeslus, kāpēc, kļūstot vecāki, cilvēki biežāk pamostas nakts vidū!
10.aug 2024
Uzziniet iemeslus, kāpēc katru dienu jums būtu jāēd gurķi! 
6.aug 2024
Vēlaties dzīvot garu un veselīgu mūžu? Ja atbildējāt apstiprinoši, tad nepieciešams jau laikus ieviest izmaiņas savā dzīvesveidā jeb sekot šiem četriem padomiem!
4.aug 2024
Nesen veiktā pētījumā par dzīvi mājās* atkārtoti secināts – vairumam cilvēku kārtīga izgulēšanās ir ļoti būtiska kvalitatīvas dzīves daļa. Gandrīz katrs trešais Latvijas iedzīvotājs apgalvo, ka miegs ir svarīgākais, kas nodrošina mentālo labsajūtu mājās. Labā ziņa – pētījumā noskaidrots, ka, lai kārtīgi izgulētos, svarīgākās lietas ir pavisam vienkāršas. Kādas tās ir, pastāsta speciālists.
3.aug 2024
Mūsdienu steidzīgajā ikdienas ritmā pat vismierīgākie cilvēki var piedzīvot trauksmi un stresu. Ar nemieru var cīnīties dažādi, arī izmantojot dabas līdzekļus. Uzziniet, kuri pieci ārstniecības augi var palīdzēt justies mierīgi.
30.jūl 2024
Noskaidrojiet, kāpēc nepieciešams ēst ķiršus jeb kādu ieguvu veselībai var sniegt šīs gardās ogas.
28.jūl 2024
Vasara ir laiks, kad daudzi saskaras ar kāju tūsku, kas var radīt ne tikai diskomfortu, bet arī bažas par savu veselības stāvokli. Kāju tūska ir izplatīta problēma, īpaši karstā laikā, un tā var rasties dažādu iemeslu dēļ. Lai gan šis termins ir zināms visiem tāpat kā izteikums “kājas kā bluķi”, apkārt cirkulē daudz mītu un nepareizu uzskatu, kas izplatās galvenokārt nepilnīgas informācijas dēļ, cilvēkiem meklējot vienkāršus un ātrus problēmu risinājumus. Lai tos kliedētu,  farmaceite Ksenija Lukjanova skaidro populārākos mītus un dalās savos ieteikumos.
26.jūl 2024
Vasarā, dodoties ārpus telpām, svarīgi ir uzklāt uz ķermeņa saules aizsargkrēmu. Saules aizsargkrēms palīdz ne tikai izvairīties no apdegumiem, bet arī kaitīgajiem saules stariem.
25.jūl 2024
Vasara ir viens no patīkamākajiem gadalaikiem. Spoži spīd saule, garastāvoklis uzlabojas un ir laiks, lai baudītu dažādas aktivitātes svaigā gaisā. Karstajās un tveicīgajās vasaras dienās ir svarīgi parūpēties par sevi un savu veselību!
25.jūl 2024
Bieži vien pirms paši apzināmies, ka mūs ir piemeklējušas veselības problēmas, ķermenis jau laikus par tām mums ziņo. Noskaidrojiet, ko par mūsu veselības stāvokli liecina pēkšņi niezoša āda, tirpas kājas un izmaiņas rokrakstā.
22.jūl 2024
Arvien biežāk tiek runāts par hroniskā noguruma sindromu un tā iespējamajiem iemesliem. Par to, kas ir hronisks nogurums un kas – hroniskā noguruma sindroms, kādi ir tā iemesli, diagnostikas un profilakses iespējas, stāsta eksperte, ģimenes ārste Zane Zitmane un farmaceite Ilze Priedniece.
19.jūl 2024
Vasara ir atvaļinājumu sezona, kurā ierasti mēdzam doties ceļojumos. Neatkarīgi no tā, vai tas ir tikai uz nedēļas nogali vai ilgāka laika periodu, cilvēkiem ir grūti pieturēties pie sava ēšanas ritma un veselīga uztura, bieži vien pārēdoties. Tas var radīt dažādas veselības problēmas, kas neļauj pilnvērtīgi izbaudīt atvaļinājumu, kā, piemēram, vēdera sāpes vai vēdera pūšanos, sliktu dūšu, skābes refluksu vai nogurumu. Kā ceļojuma laikā izvairīties no pārēšanās, skaidro farmaceite, uzturzinātniece Jeļizaveta Krasiļnikova.
15.jūl 2024
Sāpes ir problēma, ar kuru sastopas cilvēki visās vecuma grupās. Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka fiziskas sāpes ikdienā izjūt 46,9% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 gadiem, no tiem 52,3% sieviešu un 40,4% vīriešu. Neatkarīgi no tā, kāds ir sāpju raksturs vai forma, tās nedrīkst ignorēt, jo tā ir pirmā pazīme, ka organismam kaut kas nav kārtībā. Visizplatītākās sāpes ir muguras lejasdaļā, pēc tam seko locītavu un galvassāpes. Kas ir sāpes, kāds ir to raksturs un kad ir jāvēršas pie speciālista, sarunā ar farmaceiti Zani Melbergu skaidro sāpju speciālists Dr. Mihails Arons.
10.jūl 2024
Visbiežāk, kad mums kārojas kaut kas gards, roka sniedzas pēc neveselīgiem našķiem. Tomēr ir lērums dažādu veselīgu našķu, kurus iesaka ēst uztura speciālisti, jo tie ir ne tikai veselīgi, bet arī ļoti gardi!
8.jūl 2024
Arvien biežāk medicīnā – gan diagnostikā, gan ārstniecībā – pielieto starpdisciplināru pieeju un komandas darbu. Jaunākie krustpunkti savieno neiroloģiju un oftalmoloģiju. Ko, raugoties acīs, var uzzināt par mūsu smadzenēm un kāpēc rūpes par vienu palīdz saglabāt arī otra veselību?