3 blakusparādības, uzņemot pārlieku daudz olbaltumvielu

© unsplash.com

Olbaltumvielas ir svarīgas organismam dažādu iemeslu dēļ. Ēdot olbaltumvielām bagātus ēdienus, mēs palīdzam uzturēt labu imūnsistēmu, veicinām muskuļu augšanu, labāk strādā vielmaiņa u.c. Tomēr, ikdienā uzņemot pārlieku daudz olbaltumvielas, varam nodarīt sev pāri. Kas par daudz, tas par skādi! Noskaidrojiet trīs būtiskākās blakusparādības ar kurām var nākties saskarties, ja olbaltumvielas tiek uzņemtas pārlieku lielā daudzmā.

unsplash.com

1. Liela slodze nierēm

Regulāra pārmērīga proteīna lietošana var radīt lielu slodzi nierēm un ilgtermiņā potenciāli kaitēt jums. "Kad mēs pārmērīgi patērējam olbaltumvielas, tas palielina darbu nierēm, lai tās filtrētu proteīnu cauri ķermeni," norāda dietalogs Gabriels Tafurs.

unsplash.com

2. Svara pieaugums

Ēdot vairāk olbaltumvielu, nekā nepieciešams jūsu ķermenim, var palielināties svars. "Cilvēka ķermenis visas liekās kalorijas uzglabās kā taukus," izceļ saka medicīnas doktore Sedrīna Kaldere. "Citiem vārdiem sakot, ja, ēdot ēdienu ar augstu olbaltumvielu daudzumu, jūsu ikdienas kaloriju patēriņš palielinās līdz tādam līmenim, ka tas ir lielāks par ikdienā sadedzināto kaloriju daudzumu, jūs rezultātā varat palielināt savu esošo svaru."

unsplash.com

3. Gremošanas trakta problēmas

Pārmērīgs olbaltumvielu patēriņš, īpaši no noteiktiem ēdieniem, piemēram, sarkanās gaļas, var izraisīt gremošanas problēmas, piemēram, aizcietējumus vai vēdera uzpūšanos.

Lai noskaidrotu, cik daudz olbaltumvielu ir par daudz vienā ēdienreizē, lasi šeit.

Avots

*Raksti Lifehacks.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītības mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.

Veselība

Ja vasaras sezonā par šķidruma uzņemšanu parasti ir vieglāk atcerēties, tad rudenī un ziemā ūdens dzeršana nereti tiek atstāta novārtā. Aukstākos laikapstākļos var būt grūtāk uztvert slāpju signālus, turklāt arī svīšana apģērba slāņos ir mazāk pamanāma, tā rezultātā radot maldīgu priekšstatu, ka hidratācija ir pietiekama un ķermenim ūdens nepieciešams mazāk nekā karstā laikā. Farmaceite Alīna Fleišmane uzsver, ka tas ir mīts, un skaidro, kāpēc ziemas sezonā par ūdens dzeršanu jāpiedomā jo īpaši rūpīgi.

Svarīgākais