Sāls nav veselīgs, taču tas spēj ēdienus padarīt gardākus! Lietojot pārlieku daudz sāls, jums var rasties tādas veselības problēmas kā paaugstināts asinsspiediens, palielinās sirds un asinsvadu slimību risks, aptaukošanās, osteoporoze, palielinās risks iegūt nieru slimības un pat kuņģa vēzi. Tieši tāpēc ir svarīgi limitēt uzņemtā sāls daudzumu, bet kā to paveikt?
Kā ikdienā samazināt sāls patēriņu?
- Sāls vietā ēdienam, lai uzlabotu tā garšu, pievienojiet klāt zaļumus, garšaugus un tādas garšvielas, kas nesatur sāli, piemēram, melnos piparus, čilī piparus, ķiploku, citronu sulu.
- Lai nepārspīlētu ar sāls daudzumu, gatavojot ēst, sākotnēji maltīti pagaršojiet, kad tai nav pievienots sāls, pēc tam izdomājiet, cik daudz būtu nepieciešams pievienot klāt šo sastāvdaļu, lai ēdiens būtu vienlīdz veselīgs un gards.
- Lasiet produktu sastāvu. Veikalā pērkot dažādus produktus, pārbaudiet to sastāvu, cik daudz sāls tie satur un izvēlieties tos produktus, kuros sāls sastāvs ir mazākais.
- Pērkot savus iemīļotākos produktus pārliecināties vai nav tieši to pašu produktu alternatīva ar mazāku sāls daudzumu. Rūpīgi izpētiet produktu iepakojumus.
- Lai bagātinātu ēdienu garšu, izmantojiet mērces ar zemu vai samazinātu sāls daudzumu, piemēram, sojas mērci.
- Samaziniet ikdienā tādu sāļu ēdienu patēriņu kā sālītas gaļas un zivs, siera, olīvu un marinētu gurķu. Šos ēdienus var ēst, taču ne lielos daudzumos.
- Neveselīgo un sāļo uzkodu vietā, kad pārņem tieksme pēc našķiem, ēdiet rīsu galetes, augļus, dārzeņus vai nesalītus riekstus.
- Gatavojot maltītes vai ēdot izvairieties no dažādām jau gatavām mērcēm, tostarp kečupa, majonēzes. Šīs mērces satur lielu sāls daudzumu.
- Nelieciet sāls trauciņu uz galda, ja vēlaties samazināt sāls daudzumu, lai nerastos kārdinājums to izmantot.
Avots
*Raksti Lifehacks.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītības mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.