3 pazīmes, kad parastas iesnas var liecināt par kaut ko citu un nepieciešams vērsties pie ārsta

© pexels.com

Viena no visbiežākajām saaukstēšanās pazīmēm ir aizlikts vai tekošs deguns. Tas nav nekas patīkams un bieži vien cīņa ar iesnām ir ilga. Lai arī visbiežāk aizlikts deguns ir viens no parastas saaukstēšanās simptomiem, tomēr reizēm tas var liecināt arī par ko citu. Kādos gadījumos nepieciešams obligāti vērsties pie ārsta?

pexels.com

1. Deguna izdalījumi mainījuši krāsu

Daudzi noteikti, izšņaucot degunu, rūpīgi neaplūko salvetes saturu, taču to ik pa laikam iesnu gadījumā ieteicams darīt. Deguna izdalījumu krāsas maiņa var liecināt par to, ka, iespējams, esošās iesnas nav vien parastās saaukstēšanās simptoms.

"Biezas, dzeltenas, zaļas vai ar asinīm klātas gļotas var liecināt par bakteriālu infekciju, piemēram, sinusītu, nevis par tipisku vīrusu saaukstēšanos," norāda farmaceits Žakijs Lī.

Sinusīts ir deguna blakusdobumu iekaisums. Līdzās iesnām var paradīties arī sāpes, pietūkumus un jutīgums ap vaigiem, acīm un pieri. Vieglu sinusītu bieži var vienkārši ārstēt mājās ar atpūtu, pretsāpju līdzekļiem un daudz šķidruma, taču jums obligāti būtu jākonsultējas ar ģimenes ārstu, ja jūtaties ļoti slikti, simptomi saglabājas ilgu laiku vai pasliktinās, neskatoties uz medikamentu lietošanu.

pexels.com

2. Līdzās iesnām ir arī drudzis, sāpes un pietūkums

Ja jums ir ne tikai iesnas, bet arī citi nepatīkami simptomi, būtu nepieciešams apmeklēt ārstu, lai noteiktu pareizo diagnozi, kas, iespējams, nav vienkārša saaukstēšanās.

"Ja jūsu iesnas pavada drudzis (virs 38°C), stipras sāpes vai sejas pietūkums, vai visi šie simptomi ilgst vairāk nekā 10 dienas bez uzlabojuma, tas var liecināt par nopietnu infekciju," norāda farmaceits. Viens no sliktās pašsajūtas iemesliem var būt iespējama galvas trauma. Tāpēc obligāti būtu jāvēršas pie ārsta.

pexels.com

3. Slimība ilgstoši nepazūd

Aizlikta deguna ārstēšana ierasti aizņem vienu līdz divas nedēļas. Ja vēl pēc divām nedēļām neesat vesels un joprojām ir aizlikts degums, arī šādā gadījumā nepieciešams vērsties pie ģimenes ārsta.

Avots

*Raksti Lifehacks.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītības mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.

Veselība

Daudzi cilvēki saskaras ar grūtībām iemigt vai to, ka miegs ir trausls. Metodes, kā risināt šo problēmu, katram ir savas. Kāds mēģina pirms miega nelūkoties televizora, datora vai telefona ekrānā, cits dzer nomierinošu tēju, meditē vai lasa grāmatu, bet vēl kāds ķeras pie krasām metodēm - miegu veicinošiem medikamentiem. Svarīgi ir apzināties, kas, iespējams, ir vainojams pie miega problēmām un ko nepieciešams mainīt savā vakara rutīnā, lai nepavadītu kārtējo bezmiega nakti. Vai zinājāt, ka pie problēmām iemigt var būt vainojams uzturs?

Svarīgākais