Iestājoties pavasarim, daudzi cilvēki piedzīvo spēku izsīkumu un enerģijas trūkumu. Šādu stāvokli mēdzam dēvēt par pavasara nogurumu. Zinātnieki joprojām nav atraduši vienu izskaidrojumu, kāpēc, mainoties gadalaikiem, piedzīvojam pēkšņu spēku izsīkumu, taču tas varētu būt saistīts gan ar ārējām, gan iekšējām izmaiņām.
Ņemot vērā, ka mūsu ķermenim ir tendence jebkuras iekšējās vai ārējās izmaiņas uztvert kā stresu, gadalaiku maiņa to var veicināt. Dienām kļūstot garākām un saulainākām, mainoties temperatūrai, vairāk laika tiek pavadīts svaigā gaisā un ķermenis nogurst. Tāpat pie noguruma var būt vainojama imunitātes pavājināšanās, vitamīnu trūkums.
Pavasara noguruma simptomi ir apetītes zudums, pastāvīgs nogurums, uzmanības un koncentrēšanās grūtības, slikts miegs un miegainība, galvassāpes, maņu uztveres traucējumi, lēni refleksi un reakcija, motivācijas trūkums, slikta imūnsistēma un slikta atmiņa, svārstīgs garastāvoklis, nemiers, trauksme.
Uzturiet nemainīgu mājokļa temperatūru!
Dzert daudz ūdens! Ūdens attīra organismu un paātrina vielmaiņu. Dehidratācija var izraisīt galvassāpes un nogurumu. Ūdens dzeršana var būt vienkāršākais un efektīvākais noguruma mazinātājs.
Ēdiet veselīgi un bieži! Ieturiet nelielas maltītes vairākas reizes dienā. Tāpat pievērsiet uzmanību tam, lai trešdaļa no apēstā būtu svaigi dārzeņi vai augļi ar augstu C vitamīna daudzumu. Tāpat lietojiet uzturā pārtiku, kura satur B1 vitamīnu, kas atbalsta nervu sistēmu. B1 vitamīns atrodams pupiņās, riekstos, sēklās, zivīs, cūkgaļā, spinātos, sparģeļos un graudaugos.
Elpojiet! Vairākas reizes dienā veltiet laiku elpošanai un nekam citam. Trīs reizes dienā veiciet 10 dziļas ieelpas.
Dodieties dabā un vingrojiet! Pat 15 minūšu uzturēšanās saulē var piepildīt jūsu ķermeni ar pietiekamu daudzumu D vitamīna, kas nepieciešams visas dienas garumā. Fiziskas aktivitātes un D vitamīns paaugstinās enerģijas līmeni. Veiciet mērenus aerobos vingrinājumos, piemēram, 30 minūšu pastaigu vai skrējienu.
Izstaipieties! Pēc fizisku aktivitāšu veikšanas vienmēr izstaipiet muskuļus, lai palīdzētu ķermenim labāk justies!
Izmēģiniet aukstās dušas!
Reizi nedēļā relaksējieties vannā vai apmeklējiet saunu!
Ejiet gulēt laicīgi!
*Raksti Lifehacks.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītības mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.