24 kultūras pasākumi līdz 24. maijam, apmeklējami bez maksas

16.lapa

Muzeju nakts Rīgas Jūgendstila centrā

Publicitātes foto

Sestdien, 18. maijā, laikā no plkst.19.00 līdz 01.00 rīdzinieki un Rīgas viesi tiek aicināti apmeklēt muzeju Rīgas Jūgendstila centrs tā 15. jubilejas gadā un apskatīt jūgendstila interjeru, latviešu vecmeistaru gleznas, kā arī izbaudīt 20. gs. sākuma gaisotni.

Starptautiskā Eiropas Muzeju nakts allaž pulcē daudz interesentu un arī šogad būs iespēja izbaudīt jau par tradīciju kļuvušās tematiskās Muzeju nakts ekskursijas gida pavadībā.

Viesi aicināti apskatīt arhitekta Konstantīna Pēkšēna dzīvoklī iekārtoto interjera ekspozīciju, izbaudīt viesmīlīgu maija vakara gaisotni un ieklausīties akordeona mūzikas skaņās.

Atceroties zīmīgo latviešu studentu korporācijas “Selonija” dibināšanu 1880. gadā un arhitekta Konstantīna Pēkšēna (1859 - 1928) darbu jaunas arhitektu paaudzes izglītošanā, tiks skandētas arī 20. gs. sākumā populāras studentu dziesmas.

Publicitātes foto

Muzejs jau 15 gadus priecē rīdziniekus un Rīgas viesus. Kopš tā dibināšanas 2009. gada pavasarī, ekspozīcija ir paplašinājusies un aplūkojama divos stāvos: arhitekta Konstantīna Pēkšēna ģimenes dzīvoklī iekārtots jūgendstila interjers, bet Alberta ielas 12 nama pagrabstāvā atvērts virtuālais muzejs ar vērienīgu digitālo ekspozīciju, kas piedāvā jūgendstila kultūrvēsturiskā mantojuma izpētes materiālus un digitālizētu krājuma datu bāzi.

Publicitātes foto

Muzeju nakts pasākuma dalībniekiem būs iespēja ielūkoties muzeja aktuālās izstādes “Femme fatale” (attēlā) ekspozīcijā un apskatīt Muzeja jubilejai veltīto izcilo jūgendstila laika gleznotāju darbu izstādi “Rozentāls. Purvītis. Valters”, kurā eksponēti mākslinieku darbi no Kukšu muižas privātkolekcijas.

Publicitātes foto

Muzeju naktī muzejs Rīgas Jūgendstila centrs atvērts no plkst.19.00 līdz 19. maija plkst.1.00. Ieeja bez maksas tikai Muzeju naktī. Adrese: Alberta 12, Rīga (ieeja no Strēlnieku ielas).

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Dzīvesstils

Pacietība ir zelta vērta cilvēka īpašība. Tā mums mācījuši vecāki, un tā mēs stāstam arī tālāk. Taču vai pacietību mēs iemācamies vai tās apjoms mums ir dots jau piedzimstot? Un kā ir ar izturību?

Svarīgākais