Latvijā 1.maijā uzstāsies pasaules operas zvaigzne Jakubs Juzefs Orlinskis

© Publicitātes foto

Latvijā 2024. gada pavasarī viesosies izcilais poļu kontrtenors Jakubs Juzefs Orlinskis – viņa koncerts paredzēts 1. maijā Latvijas Nacionālajā operas Lielajā zālē.

Jakubs Orlinskis ir ne vien Eiropas, bet visas pasaules muzikālās skatuves zvaigzne. Pēc «New York Times» ieskata, «Orlinska izpildījumā skaista skaņa ir apvienota ar neparastu balss tembra un spozmes vienotību visā diapazonā».

Publicitātes foto

«Orlinskis ir viens no labākajiem kontrtenoriem, ko es jebkad esmu dzirdējis uz operas (vai jebkuras citas) skatuves: unikāls legato, neatslābstošs spēks apakšējās notīs, precīza artikulācija, fantastiskas aktiera dotības. Īsi sakot, viņš ir iespaidīgi pacēlis latiņu tam, ko vispār varam gaidīt no šā balss tipa dotajā repertuārā,» Rodžers Pārkers raksta žurnālā «Opera».

Autoritatīvais britu medijs «The Telegraph» viņu nosaucis par 2018. /2019. gada sezonas galveno zvaigzni līdzās slavenajiem operas māksliniekiem Jonasam Kaufmanim, Elīnai Garančai un Mariannai Krebasai.

Dziedātājs jau trīskārt saņēmis starptautisko klasiskās mūzikas nozares balvu «Opus Klassik», ir «Grammy» godalgas laureāts un ieguvis «The International Opera Awards 2021» atzinību Solo albuma nominācijā (kopdarbā ar Maksimu Jemeļjaničevu un viņa orķestri «Il Pomo d’Oro»).

Publicitātes foto

2018. gadā Orlinskis parakstījis ekskluzīvu līgumu ar skaņu ierakstu kompāniju «Warner Classics/Erato», un jau tajā pašā gadā iznāca viņa pirmais mūzikas CD «Anima Sacra», kas izpelnījās kritiķu atzinību un prestižo «Opus Klassik» balvu vokālā skaņdarba solo kategorijā.

Viņa koncerti visā Eiropā un ASV tiek izpirkti līdz pēdējai biļetei, bet Antonio Vivaldi ārijas «Vedrò con mio diletto» dzīvais ieraksts no 2017. gada Eks-an-Provansas mūzikas festivāla vispasaules tīmeklī skatīts jau vairāk nekā 11 miljonu reižu.

Rīgā, Latvijas Nacionālajā operā Jakubs Juzefs Orlinskis dziedās savu jauno programmu, kur ietverti Henrija Pērsela, Johanna Jozefa Fuksa, Georga Frīdriha Hendeļa, kā arī poļu komponistu Mečislava Karloviča, Staņislava Moņuško un Henrika Čiža skaņdarbi. Klavieru pavadījums - Mihals Beļs.

Publicitātes foto

Var piebilst, ka Jakubam Orlinskim ir arī operdziedātājiem netipisks vaļasprieks: 33 gadus vecais mūziķis profesionālā līmenī nodarbojas ar breiku un savas dejotāja dotības izmanto, gan filmējoties dažādu zīmolu reklāmās, gan uz operas skatuves.

Publicitātes foto

Koncerta norisi atbalsta Polijas vēstniecība Latvijā.

Svarīgākais