Simptomus var novērot ilgi pirms citu acīmredzamu slimības pazīmju parādīšanās. Eksperti brīdinājuši, ka daži demences simptomi var parādīties naktī, kas liecina par kognitīvo spēju pasliktināšanos.
Demence ir sindroms, kam raksturīga progresējoša smadzeņu darbības pasliktināšanās. Vispārējus simptomus, piemēram, atmiņas zudumu, bieži sajauc ar normālām ar vecumu saistītām izmaiņām. Tomēr, saskaņā ar Alcheimera biedrības datiem, miega problēmas var arī pavadīt slimības attīstību, ziņo express.co.
Speciālisti brīdina, ka pacientiem ar demenci ir grūtības aizmigt un uzturēt dziļu miegu. Viņi bieži mostas naktī, un viņiem var būt palielināta vajadzība pēc dienas atpūtas. Regulāri miega traucējumi var pasliktināt demences simptomus.
Zinātnieki no Lafboro Universitātes saka, ka redzes jutības zudumu var uzskatīt par agrīnu demences attīstības rādītāju. Saskaņā ar viņu pētījumu, kurā piedalījās 8623 dalībnieki, redzes zudums var būt pirms demences diagnozes pat 12 gadus, raksta pubmed.
Brīvprātīgajiem veica vizuālās jutības testu: starp kustīgiem punktiem bija jāatrod trīsstūris. Tie, kuriem vēlāk attīstījās demence, reaģēja uz attēlu lēnāk nekā citi subjekti.
Zinātnieki uzskata, ka Alcheimera slimībai raksturīgās toksiskās amiloīda plāksnes ietekmē smadzeņu apgabalus, kas ir atbildīgi par redzi ilgi pirms atmiņas zuduma. Tādējādi redzes testi var noteikt slimības agrīnās stadijas agrāk nekā tradicionālie atmiņas testi.
Turklāt demence var izpausties kā krāsu uztveres traucējumi, acu kustību kavējošās kontroles deficīts un grūtības apstrādāt svešinieku sejas, norāda pētījuma autori.
Lasi arī: Kāpēc iet atmuguriski ir tik veselīgi? Padomi veselīgai pastaigai