Piektdiena, 26.aprīlis

redeem Alīna, Rūsiņš, Sandris

arrow_downwardĒriks Strauss / Autori

Latvijas sieviešu basketbola izlasei šovakar Eiropas čempionātā ar 82:74 pārspēja Ukrainu un saglabāja izredzes uz 1/8 finālu. Mūsējo liktenis, visticamāk, izšķirsies svētdienas mačā starp Lielbritāniju un Ukrainu, kurā mums ir nepieciešama britu uzvara. Pretējā gadījumā būs jāpaveic neiespējamā misija un pēdējā mačā jāuzvar Spānija.
28.jun 2019 Ēriks Strauss
Latvijas sieviešu basketbola izlase savu kārtējo Eiropas čempionātu iesāka ar negaidītu,bet pelnītu zaudējumu Lielbritānijai - 60:74. Jau rīt nākamā spēle, kurā būs jātiekas ar Ukrainas basketbolistēm.
27.jun 2019 Ēriks Strauss
Jau šodien Rīgā un Serbijā sāksies Eiropas čempionāts basketbolā sievietēm. Kopš 2005. gada starp Eiropas spēcīgākajām komandām allaž ir arī Latvijas izlase, bet kopumā latvietēm šis būs jau devītais finālturnīrs (astotais pēc kārtas). Kā mūsējām klājies iepriekšējos turnīros?
Jau rīt Rīgā un divās Serbijas pilsētās sāksies kārtējais Eiropas čempionāts basketbolā sievietēm, un kārtējo reizi finālturnīrā spēlēs arī Latvijas izlase. Līdz šim katram čempionātam bija arī pievienotā vērtība. Pirms diviem gadiem tās bija ceļazīmes uz pasaules čempionātu, bet šogad papildu motivāciju dos iespēja nokļūt olimpiskajā Tokijā.
26.jun 2019 Ēriks Strauss
Jau pagājušajā nedēļā tika aizvadīti pirmie zāliena sezonas turnīri, taču tikai šajā nedēļā šo sezonu uzsāks Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko. Sevastova spēlēs sev tik veiksmīgajā Maljorkā, bet Aļona ir starp dalībniecēm Premier’700 sērijas turnīrā Birmingemā. Zāliena sezonas galvenais turnīrs būs Vimbldonā, kurš sāksies 1. jūlijā.
18.jun 2019 Ēriks Strauss
2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla kārtējā spēlē Latvijas futbola izlase savā laukumā piedzīvojusi vēl vienu nožēlojamu zaudējumu - 0:5 pret Slovēniju.
10.jun 2019 Ēriks Strauss
Gatavojoties Eiropas čempionāta finālturnīram, nacionālā sieviešu basketbola izlase Burgosā aizvadījusi pirmās divas pārbaudes spēles. Vispirms tika piedzīvots pamatīgs zaudējums pret Spāniju (51:77), bet mačā par trešo vietu itin pārliecinoši apspēlēta Ungārija (79:65).
4.jun 2019 Ēriks Strauss
Latvijas izlase Boba Hārtlija virsvadībā ir aizvadījusi jau trīs pasaules čempionātus, un tiek lēsts, ka būs vēl vismaz divi. Ja vien Hokeja federācijai joprojām ir lielais plāns par 2021. gada čempionātu, kurš daļēji notiks arī Rīgā. Pats Hārtlijs pēc uzvaras pār Norvēģiju izteicās, ka ar lielāko prieku kopā ar Latvijas izlasi aizbrauktu uz 2022. gada olimpiskajām spēlēm, un no tā izriet, ka Latvijas izlase vēl turpmākos trīs gadus dzīvos pēc Hārtlija hokeja ābeces, un tas ir labi.
23.mai 2019 Ēriks Strauss
2019. gada pasaules čempionātu Latvijas izlase pabeidza ar pārliecinošu uzvaru pār Norvēģiju (4:1) un kopvērtējumā mūsējiem šajā turnīrā 10. vieta.
21.mai 2019 Ēriks Strauss
Pirms 22 gadiem, 1997. gada 3. maijā, tieši spēlē pret Norvēģiju izcīnījām pirmo uzvaru pēc atgriešanās elitē un tieši ar Norvēģijas izlasei pagaidām tiks pielikts punkts šā gada čempionātam un cerams, ka tiks pabeigts ar uzvaru. Pirms čempionāta tika lēsts, ka šai spēlei būs pievienotā vērtība cīņai par ceturtdaļfinālu, bet beigu beigās šodienas mačs būs parasta spēle, kurā nevienai no komandām īsti neko nevajadzēs. Šo gadu laikā ar norvēģiem spēlēts desmit reizes un septiņās izcīnītas uzvaras. Vēl trīs mačos piedzīvoti zaudējumi.
Diemžēl, bet Latvijas izlasei šogad jāpaliek bez ceturtdaļfināla. Pret pasaules čempioniem pēdējā trešdaļā bijām vadībā ar 3:2, tomēr nācās piedzīvot zaudējumu ar 4:5. Tāda ir dzīve! Rīt mūsējiem pēdējā spēle, kurā jātiekas ar Norvēģiju.
20.mai 2019 Ēriks Strauss
Ar nevienu citu pretinieku pasaules čempionātos nav spēlēts tik bieži, kā ar zviedriem. Pēdējos piecos čempionātos pēc kārtas allaž pretiniekos patrāpījušies Baltijas jūras kaimiņi, bet kopumā ar pagājušā gada čempioniem šodien tiks aizvadīta jau piecpadsmitā savstarpējā spēle. Bilance ir nomācoši par labu pretiniekam – mums tikai viena uzvara, vēl viens neizšķirts un 12 zaudējumi.
Oficiāli pasaules čempionāts beigsies tikai svētdien, bet Latvijas izlasei tas jau ir beidzies. Formāli beidzies, jo vēl ir jāaizvada divas spēles – šodien ar Zviedriju un pamatturnīra pēdējā dienā ar Norvēģiju. Patiesībā, mūsējiem čempionāts lielā mērā beidzās jau pēc zaudējuma Šveicei, jo tieši šī bija tā spēle, kurā izšķīrās ceturtdaļfināla liktenis.
Pārbaudes spēlē izcīnīto uzvaru nevajadzētu uztvert nopietni. Tā krievu izlase, kas spēlēja Rīgā, bija pavisam cita. Protams, uzvarēt krievus vienmēr bijis patīkami, it īpaši kā toreiz Pēterburgā, taču pēdējo četru savstarpējo spēļu rezultāti tieši pasaules čempionātos liek aizdomāties, kā nokāpt no sausās takas. Visos četros mačos piedzīvoti zaudējumi (zaudējumu sērija iestiepusies jau sešu maču garumā) un trijās no tām tā arī nespējām gūt vārtus. Laiks labot šo netaisnību. Vismaz vārtu gūšanā. Kopējā savstarpējo spēļu bilance: divas uzvaras un deviņi zaudējumi.
18.mai 2019 Ēriks Strauss
Zaudējums Čehijas izlasei vēl nenozīmē pasaules galu, taču zaudējums ir un paliek zaudējums un, tas nozīmē, ka ceļš ceturtdaļfinālu ir kļuvis vēl sarežģītāks. Nākamā spēle sestdien, kad būs jātiekas ar Krievijas izlasi.
16.mai 2019 Ēriks Strauss
Latvijas izlasei pasaules čempionātos ir atlikušas tikai divas izlases, kuras ne reizi nav uzvarētas – Kanāda un Čehija. Lai arī Čehija pieskaitāma pie lielā sešinieka izlasēm, lai arī pret čehiem nav uzvaru, neviens no zaudējumiem nav bijis graujošs. Kopējā bilance – 9 spēles, viens neizšķirts un astoņi zaudējumi. Septiņi no astoņiem zaudējumiem bijuši ar divu vārtu starpību.
Latvijas izlase pasaules čempionātu turpina ar 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) uzvaru pār Itāliju. Rīt izlasei ir brīvdiena, bet ceturtdien cīņa par ceturtdaļfinālu ar Čehijas izlasi.
14.mai 2019 Ēriks Strauss
Pēc viena gada pārtraukuma Itālijas izlase ir atgriezusies elitē. Savstarpējo spēļu vēsture atgādina, ka pēdējās trīs tikšanās reizēs Latvijas izlase ar uzvarām ir veicinājusi itāļu atgriešanos pirmajā divīzijā un nevienam nebūtu iebildumu, ja kas līdzīgs notiktu arī ceturto reizi. Kopējā savstarpējo spēļu bilance ir četras uzvaras, vienas neizšķirts un divi zaudējumi.
Latvijas izlase pasaules čempionātā hokejā ar 1:3 (0:0, 1:1, 0:2) piekāpās Šveicei un pamatīgi sarežģīja savas izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā. Latvijas izlasē par labāko tika atzīts Elvis Merzļikins, bet nākamā spēle otrdien pret Itāliju.
12.mai 2019 Ēriks Strauss
Kad Latvijai jātiekas ar Šveici, allaž tiek piesaukts deviņdesmito gadu savstarpējās spēles pasaules čempionāta B grupā. It īpaši 1996. gada notikumus Eindhovenā dēļ kuriem Latvijas izlase jau 23 pavasari pēc kārtas spēlē spēcīgāko grupā. Toreiz uz šveiciešiem skatījāmies ar pārākuma sajūtu, taču šodien bilde ir pavisam cita. Šveices izlase elitē regulāri sāka spēlēt kopš 1998. gada un, kamēr Latvijas izlase retu reizi iekļūst ceturtdaļfinālā, tikām šveicieši šajā laikā paspējuši divreiz uzkāpt uz goda pjedestāla sudraba pakāpiena. Pēdējo reizi pagājušajā gadā Kopenhāgenā.
Pasaules čempionāta pirmajā spēlē Latvija uzvarēja Austriju (5:2). Kā zināms, tad par labāko Latvijas izlasē tika atzīts vārtsargs Kristers Gudļevskis, taču, tikpat labi šie lauri piestāvēja arī Rūdolfam Balceram, kurš kļuva par pirmo spēlētāju izlases vēsturē, kurš vienā spēlē sakrāja četrus rezultativitātes punktus.
Pasaules čempionāta pirmajā spēlē Latvijas izlase apspēlēja Austriju ar 5:2 (1:1, 0:0, 4:1) un trešo gadu pēc kārtas čempionātu iesāk ar uzvaru. Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts Kristers Gudļevskis. Savukārt Rūdolfs Balcers nopelnīja četrus rezultativitātes punktus (1+3) kļūdams par rekordistu. Līdz šim vienā spēlē vairāki spēlētāji bija tikuši pie trim rezultativitātes punktiem.