\\Autori

Ēriks Strauss

5.feb
Rīgas Dinamo meistari, tie, kuri joprojām spēlē Krievijas čempionātā, turpina izklaidēt tos līdzjutējus, kuri nespēj atšķirt nopietnu hokeju no vājas klaunu izrādes. Klauni šajā komandā ir visur. Laukumā, aiz apmales, un, pats par sevi saprotams, arī ložās to netrūkst.
 
23.jan
Latvijas Basketbola savienība ir tikusi pie jauna virsaiša Raimonda Vējoņa, un viņa komandas pirmais lielais darbs būs nodrošināt nacionālās vīriešu izlases dalību pirmajās divās 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēs. Savukārt izlases galvenais treneris Roberts Štelmahers izveidojis 24 spēlētāju sarakstu, no kura tiks izvēlēti spēlētāji, ar kuriem aizvadīt spēles pret Bosniju (21. februārī Rīgā) un Bulgāriju (24. februārī izbraukumā).
 
14.jan
Savu sporta veidu pasaules spēcīgākajās līgās NHL un NBA šogad piestājuši astoņi latvieši (pa četriem katrā no līgām), un reizēm pat ir grūti izsekot visu mūsējo gaitām. It īpaši aizvadītās nedēļas nogalē, kad teju ikviens no laukumā izgājušajiem latviešiem izcēlās ar kaut ko pozitīvu.
 
10.jan
Tā sauktā Latvijas izlases bāzes komanda Rīgas Dinamo ir tikusi pie jauna apzīmējuma – mīkstie! Ne tāpēc, ka komanda jau sesto gadu pēc kārtas ir viena no vājākajām Krievijas čempionāta komandām, bet savas attieksmes dēļ pret komandas biedriem.
 
1.jan
Spilgtākie aizvadītā gada notikumi Latvijas sortā.
 
17.dec 2019
Kad vēl nebija sākusies jaunā NHL sezona, latviešu hokeja līdzjutēji priekā spiedza par to, ka beidzot pasaules spēcīgākajā hokeja līgā pamazām atgriežas labie laiki, kad tajā spēlēs vairāk par vienu mūsējo.
 
26.nov 2019
Svētdienas vakarā daļa no Krievijas čempionātā spēlējošās Rīgas Dinamo līdzsekotāju sajutās kā hokeja devītajās debesīs, jo notika viens no šīs komandas pēdējās sešgades lielākajiem brīnumiem – izbraukumā izcīnīta uzvara, kas ļāva pārtraukt trīs zaudēto spēļu sēriju.
 
16.nov 2019
Lai arī Latvijas izlase Ļubļanā ar 0:1 zaudēja Slovēnijai, šoreiz nebija jāšausminās par mūsējo spēli. Punktu neizdevās izcīnīt, arī vārtus neguvām, taču vēl būs pēdējā iespēja, jo 19. novembrī cikla pēdējā spēlē savā laukumā būs jātiekas ar Austrijas izlasi, kura Rīgā, visticamāk, ieradīsies jau ar izcīnītu ceļazīmi uz finālturnīru.
 
14.nov 2019
Pēc nedēļas un pāris dienu atvaļinājuma Rīgas Dinamo turpina savu eksistēšanu Krievijas čempionātā un atsāka ar piekto zaudējumu pēc kārtas. Uz papīra rīdzinieki vēl var ne tikai izkļūt no labi iesildītās pēdējās vietas, var pat iekļūt izslēgšanas spēļu turnīrā un pat kopā ar Gagarinu uzlidot kosmosā, taču reālajā dzīvē Juris Savickis jau ir izkāris balto karogu. Jau sesto sezonu pēc kārtas...
 
6.nov 2019
Basketbola aprindas joprojām nav spējīgas sagremot Latvijas vīriešu izlases nespēju tikt uz nesen Ķīnā notikušo pasaules čempionātu. Kā šādās reizēs pieņemts, pirmais vainīgais ir galvenais treneris. Šajā gadījumā Arnis Vecvagars, kura virsvadībā tika aizvadīts kvalifikācijas cikls un pēc tam visi pārējie, kuriem bija kaut mazākais sakars ar šo notikumu. Protams, visvairāk tika Vecvagaram. Gan pamatoti, gan pārspīlēti daudz izliets mēslu pār viņa galvu. Kā allaž, arī šoreiz patiesība ir kaut kur pa vidu. Kopš zināmajiem notikumiem pagājis vairāk nekā pusgads, un tikai tagad lielākais vaininieks Vecvagars intervijā sportacentrs.com skaidro tā laika notikumus no sava skatpunkta.
 
23.okt 2019
Pagājušajā nedēļā Latvijas Futbola federācija palika bez savas galvas – ārkārtas kongresā no amata tika izbalsots tās prezidents Kaspars Gorkšs. Atstādināts no amata un izanalizējis situāciju, Gorkšs intervijā atklāj likumsakarības, kāpēc notika šāds pavērsiens.
 
15.okt 2019
Latvijas izlase piedzīvojusi kārtējo zaudējumu 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Astotais zaudējums šajā ciklā tika piedzīvots izbraukumā pret Izraēlu - 1:3. Nākamā spēle 16. novembrī Ļubļanā pret Slovēniju.
 
11.okt 2019
Kā kopš 2012. gada pieņemts, arī šogad Latvijas Basketbola savienība veic aptauju par aizvadītā gada labākajiem basketbolistiem un basketbolistēm, labākajiem treneriem un vēl citiem labākajiem citās kategorijās. Kā ierasts, katrā no nominācijām tiek piedāvātas sešas kandidatūras, no kurām jāizvēlas labākais. Viegli nebūs, jo nevienam no izvirzītajiem kandidātiem aizvadītā sezona nebija tik spoža, lai nešauboties viņu ieceltu labākā (-s) kārtā. Ko aizvadītajā sezonā izdarījuši izvirzītie kandidāti?
 
10.okt 2019
2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklu ar kārtējo sauso zaudējumu turpina Latvijas izlase, kas savā laukumā ar 0:3 piekāpās Polijai. Nākamā spēle pēc piecām dienām izbraukumā pret Izraēlu.
 
10.okt 2019
Kādam ir izteikts uzmanības trūkums, un viņš bez tās nevar dzīvot, cenšas izdomāt visādus stiķus un niķus, lai par viņu runātu katrs sētas krancis. Cits izceļas ar radošu izdomu, cits ar savu stulbumu, un pēdējais ļoti labi piestāv Krievijas čempionātā spēlējošā Rīgas Dinamo priekšniekiem.
 
9.sep 2019
Latvijas futbola izlase aizvadījusi kārtējo 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēli un piedzīvojusi kārtējo zaudējumu - sesto sešās aizvadītajās spēlēs. Šoreiz ar 0:2 zaudējums pret Ziemeļmaķedoniju. Nākamā spēle 10. oktobrī, kad savā laukumā būs jātiekas ar Polijas izlasi.
 
6.sep 2019
Latvijas izlase turpina krāt zaudējumus. Šovakar ar 0:6 izbraukumā tika piedzīvots zaudējums pret Austriju un tas šajā ciklā ir jau piektais pēc kārtas. Nākamā spēle (nākamais zaudējums?) jau pirmdien, kad savā laukumā būs jātiekas ar Ziemeļmaķedoniju.
 
28.aug 2019
Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija ķērusies klāt pie prioritāro sporta veidu noteikšanas, tās darbiniekiem atradies laiks pieklauvēt pie dopingā pieķertās tāllēcējas Inetas Radevičas sirdsapziņas.
 
26.aug 2019
Divus mēnešus pirms 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra sākuma pie jauna galvenā trenera tikusi arī nacionālā sieviešu basketbola izlase. Līdz cikla beigām šajā amatā strādās Mārtiņš Gulbis.
 
14.aug 2019
Lai arī līdz jaunajai NBA sezonai vēl krietns laiks, komandas pirmssezonas laikā iesaistās dažādās sabiedriskās aktivitātēs. Savdabīgu akciju veikusi viena no karstākajām šā brīža komandām Goldensteitas Warriors, kura sadarbībā ar medija NBC Sports Kalifornijas nodaļu izveidojusi simbolisko komandas izlasi.
 
1.jūl 2019
Šovakar Rīgā tiek aizvadītas Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm pēdējās divas spēles. Pirmajā astotdaļfinālā Latvija tikās ar Zviedriju un piedzīvoja pelnītu sagrāvi ar 62:77. Zviedrijas izlase jau rīt dodas uz Belgradu lai turpinātu cīņu par olimpisko kvalifikāciju un čempionāta godalgām, bet latvietes var doties atvaļinājumā.
 
30.jun 2019
Latvijas sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionātā pabeigusies apagšgrupas turnīru pēdējā mačā piedzīvojot zaudējumu pret Eiropas čempionēm Spāniju. Jau rīt nākamais mačs, kad būs jāaizvada astotdaļfināls pret vēl nezināmu pretiniece. Tas noskaidrosies B apakšgrupas pēdējā spēlē starp Francijas un Zviedrijas izlasēm.