Vakara Ziņas

4.dec 2022
Kad Rīgas domes deputāts Juris Radzevičs feisbukā dalījās ar Rīgas domes iecerēm, kas paredz arī izveidot klusuma kabīnes, atmiņa izmeta ainas no amerikāņu situāciju komēdijseriāla «Ķeriet Smārtu!». Aģents 86 jeb Maksvels Smārts slepenas sarunas risināja, slēpjoties zem dažādu izmēru stikla kupoliem. Uzjautrinoši. Toties uzjautrinoša nešķiet Rīgas pašvaldības iecere par divu vienvietīgu un četrvietīgu klusuma kabīņu ierīkošanu maksāt 26 130 eiro. Turklāt rātsnamā, kur strādā Rīgas domnieki, ir kabineti, nevis viens plašs atvērtais plānojums. Un slepenas sarunas diez vai notiek klusuma kabīnēs. Un diez vai rīdzinieku samaksātos nodokļus vajadzētu izķērnāt šādām vajadzībām. Vēl jo vairāk tāpēc, ka... Bet turpiniet nu lasīt!
4.dec 2022
Pagājušā gada jūnijā durvis vēra Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Anatomijas muzejs. Ņemot vērā gan tā nosaukumu, gan atrašanās vietu Kronvalda bulvārī 9, ļaudis to nereti jauc ar anatomikumu. Nē, Anatomijas muzejs ir atsevišķa struktūrvienība, tas atvērts ikvienam interesentam, tajā skaitā ar medicīnu nesaistītam cilvēkam, vēlams no 14 gadu vecuma, kaut gan jaunākais muzeja pastāvīgais apmeklētājs ir četrus gadus vecs puisis. Muzeja izveide sākusies 2016. gadā, un tajā aktīvi iesaistījās arī tā nākamā vadītāja – RSU medicīnas vēstures docētāja Ieva Lībiete. Lai uzzinātu, ar ko Anatomijas muzejs atšķiras no anatomikuma, kas tajā tiek eksponēts, kā arī vēl citas lietas, aicinājām viņu uz sarunu.
3.dec 2022
Šogad septembra sākumā ļoti neparastus brīžus piedzīvoja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes Ventspils daļas darbinieki. VUGD Ventspils daļas vada komandieris Edijs Laterers kopā ar puišiem divās mašīnās izbrauca uz izsaukumu Vārvē, kur dega zaru kaudze. Apdzēšot uguni, viens no glābējiem saklausīja tādu kā klusu ņaudēšanu. Uzreiz bija skaidrs, ka turpat tuvumā ir mazs kaķēns. Vajadzēja tikai saprast – kur tieši un kā dzīvnieciņš tur nokļuvis.
3.dec 2022
Vasarā pirms diviem gadiem »Vakara Ziņas« sarunājās ar aktrisi Veltu Skursteni – viņas 90. dzimšanas dienas priekšvakarā. «Klājas labi,» sacīja aktrise un neslēpa: «Vispār dzīve ir jauka. Labs ir viss, kas notiek ar labiem ļaužiem labs. Ja ir kāds, kas ir uz ielas pazīst un saka: «Vai, labdien, Skurstenīt!», tad ir patīkami, ka vēl atpazīst. Tas mani pārsteidz. Aktrise jau es esmu, bet savu mūžu esmu nokalpojusi.» Tomēr fotogrāfijas liecina, ka aktrise pa dzīvi soļoja ar smaidu. Viņa sevi raksturoja: «Es esmu prieka ģīmis.»
3.dec 2022
Sertificētas astroloģes Gunas Kārkliņas prognozes
2.dec 2022
Valsts policijas Iekšējās drošības birojs ir rosinājis sākt kriminālvajāšanu pret kādu Rīgas reģiona pārvaldes teritoriālās struktūrvienības amatpersonu, kas privātpersonai izpaudusi ziņas, kas gan nav valsts noslēpums, bet izpaužamas nav. «Latvijas Avīze» vēsta, ka šis policists ir Nikolajs Puzikovs.
1.dec 2022
Rokraksta analīzes speciāliste Irita Rozentāle secina, ka ir ārkārtīgi pašdisciplinēta un, izrādās, arī darbaholiķe. Turklāt viņa mudina saglabāt vienkāršību un cilvēcību, godīgi atklājot, ka pašas dzīves jēgas pamatā ir mīlestība pret pasauli un cilvēkiem. «Manuprāt, nevar skatīties no augšas uz visiem un teikt, ka es esmu liels. Patiesībā tie vienkāršākie cilvēki ir tie lielākie cilvēki.»
30.nov 2022
Krievijā bijušās sievas nākušas klajā ar priekšlikumu, kā sodīt savus bijušos dzīvesbiedrus, kuri nemaksā alimentus, raksta portāls «DailyStar». Savādā ideja dzimusi Sočos pēc tam, kad daudzas sievietes par skopajiem bērnu tēviem sūdzējās vietējām amatpersonām.
29.nov 2022
Pirms 50–60 gadiem Latvijas galvaspilsētas plānotāju kabinetos noritēja «tramvaju kaujas». Vieni galvaspilsētas «trambulim» paredzēja milzīgu uzplaukumu un saulainu nākotni, bet citi to norakstīja kā pagātnes palieku. Pagājušā gadsimta sešdesmito gadu vidū sāka izstrādāt projektus, kā tramvaja sliedes aizvilkt aiz Latvijas galvaspilsētas administratīvās robežas uz tuvējiem pagastiem, toreiz – ciemu un kolhozu centriem.
28.nov 2022
Liepājnieks, ārsts ftiziatrs un arī komponists Andris Kristons ir ļoti bagāts cilvēks. Ne materiāli, bet ar savu sirdsdegsmi, atdošanos mīļām lietām ar visu savu būtību. Viņš pats teic: «Medicīna man tiešām ir sirdslieta, es nevaru iedomāties, ka strādātu kaut kur citur.» Un visu mūžu Andrim līdzās ir arī otra dvēselei un viņa dziļākajai būtībai tuva mūza – mūzika. Caur stāstiem par mūziku viņš atklāj ne tikai sevi, bet līdzcilvēkus, kuru vairs nav.
27.nov 2022
Viena no visneparastākajām pilsētām, precīzāk, apdzīvotām vietām, ir Barencburga, kas atrodas Arktikā, Špicbergenas salā. 1596. gadā lielāko no Svalbāras arhipelāga salām atklāja nīderlandiešu pētnieks un jūrasbraucējs Vilems Barencs. Savukārt kopš pagājušā gadsimta 30. gadu sākuma Špicbergenā mīt arī krievi un ukraiņi, jo tas bija laiks, kad Padomju Savienība nopirka Nīderlandes kompānijai piederošo koncesiju ar mērķi iegūt akmeņogles. Tāpēc visus šos gadus Barencburga un mūsdienās tikpat kā vairs neapdzīvotais ciemats Piramīda pieder Krievijai. Vēl Špicbergenā var apmeklēt Norvēģijas pilsētu Longjērbīeni – apdzīvotu vietu, kas atrodas vistālāk ziemeļos.
27.nov 2022
Tā ir lieta, kuru vairāk nekā 45 gadus pēc notikušā aizvien nespēj aizmirst. Runa ir par šīs lietas izmeklētājiem, jo apsūdzētajiem – 1942. gadā dzimušajam Aleksandram Oļeskēvičam un 1947. gadā dzimušajam Alfrēdam Vangravam – piesprieda augstāko soda mēru – nāvessodu. Pārējie bruņotās bandas locekļi ilgus gadus sēdēja cietumā. 
26.nov 2022
Tas bija liels kolektīvs, daudz darbinieku, vairākas struktūras, kam katrai savs priekšnieks vai priekšniece. Galvenokārt – priekšniece. Visi darbinieki cits citu lāgā nepazina, varbūt sejā – jā, bet lielākoties saziņa un sadarbība sanāca ar savas struktūrvienības kolēģiem. Vienā no tām ieviesās intrigants. Jā, vīrietis, lai gan mūslaikos stereotipi par čūsku vecenēm sievietēm ir pagātnes palieka. Bet pirms gadiem divdesmit uz vīrieti tiešām nelūkojās kā uz gaisa jaucēju. Bet Viņš tāds bija. Un droši vien ir joprojām. Kā saka, vilks kažoku met, bet tikumu – ne.
26.nov 2022
Nemanāmi pienākusi komponista Raimonda Tigula 50. dzimšanas diena. «Nezinu, vai šo ciparu var saukt par apaļu, bet nu tāds tas būs. Turklāt dzimšanas dienas nekad neesmu svinējis, taču šoreiz man bija sajūta, ka es tomēr gribētu sarīkot dažus koncertus kopā ar saviem draugiem un domubiedriem,» lakoniski saka Raimonds. Un labākā dāvana viņam būs klausītāji, kas nāks uz koncertiem: «Tiešām priecāšos par iespēju satikt savus draugus un atbalstītājus! Tas man sagādās vislielāko prieku.» Vēl šajā laikā komponists gana daudz palīdzējis Ukrainai, un vēl viņš apsver iespēju iestāties Zemessardzē.
26.nov 2022
Sertificētas astroloģes Gunas Kārkliņas prognozes
25.nov 2022
Vasaras laiks Latvijā šogad beidzās 30. oktobrī pulksten 4, un pulksteņa rādītāji bija jāpagriež vienu stundu atpakaļ.
24.nov 2022
Par Ināru Mūrnieci publiskajā telpā gandrīz nemaz nav «kompromatu», kas ir diezgan rets gadījums, ja cilvēks ir politikā, un ne pirmo gadu.
23.nov 2022
«Godīgi teikšu: negribu vairs būt uz skatuves, neko vairs negribu darīt,» saskumis un sabēdājies izklausās bijušā Jaunatnes teātra skatītāju mīlētais aktieris un režisors Enriko Avots. Viņam dzimšanas diena bija 2. novembrī.
22.nov 2022
«Andrej Elksniņš, vi naš mer!» («Andej Elksniņ, jūs esat mūsu mērs!» – krievu val.) – šāda doma bieži caurvij komentārus sociālajos tīklos, kas vēsta par norisēm Daugavpilī.
21.nov 2022
Brāļu kapos Rīgā atrodas Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru piemiņas vieta. Piemiņas istabas sienā iekalts arī Itālijas fašistiskā diktatora Benito Musolīni vārds un uzvārds. Jo viņš ir Lāčplēša Kara ordeņa kavalieris, viens no 322 ārzemniekiem, kuri to saņēmuši. No dziesmas vārdus izmest ir vieglāk nekā vēsturiskus faktus padarīt nebijušus: pēdējie šo ordeni saņēma Polijas maršals Juzefs Pilsudskis un Itālijas premjerministrs un kara ministrs Benito Musolīni, un uzreiz pēc tam, 1928. gada rudenī, Latvijā tika nolemts pārtraukt Lāčplēša Kara ordeņa piešķiršanu.
20.nov 2022
Lielākā daļa sieviešu seko līdzi modei un jaunākajām modes tendencēm. Izvēloties modes diktētās tendences, daži apģērbu un apavu stili ir ne tikai kaitīgi valkāšanai ikdienā, bet arī kaitīgi veselībai. Ikdienā priekšroka jādod ērtām un praktiskām lietām, izvēlētajam apģērbam nav jārada neērtības. Modes tendences ne vienmēr piestāvēs un atbildīs ikvienai sievietei, jo jāņem vērā ķermeņa fiziskās īpatnības un dzīvesstils. Stila eksperti runā par modes ēnas pusēm – kas var notikt, ja neizvēlas atbilstošu apģērbu un aksesuārus.
20.nov 2022
Ko dara vīrietis, kuram apnikusi sieva? Lielum lielākā daļa droši vien šķiras, taču ir arī tādi, kas nedara neko. Ne viens, ne otrs no šiem variantiem nederēja ilggadējam Saulkrastu šoferim Ādolfam Krieviņam. Adelija bija viņa otrā dzīvesbiedre; ar viņu kopīgi uzcelta māja, un ģimenē auga dēls. Mazajam Arnoldam bija divi vecāki pusbrāļi – Adelijas dēli no iepriekšējās laulības, kurus Krieviņš, šķiet, pieņēma. Ko gan vairāk varētu vēlēties? Taču izrādās, ka varēja gan.