Pasākumi

2.jun
Nākamnedēļ jau devīto reizi norisināsies Latvijā vadošais smagās mūzikas festivāls “Zobens un lemess”, kura fokusā ir baltu kultūra un mūsdienu etniskā mūzika – arī šoreiz Bauskā. Šis pasākums vieno dažādu vecumu, dzimumu, etniskās piederības un muzikālo interešu cilvēkus, jo pats galvenais tajā ir tautiskā gara cildināšana un godā celšana.
18.mai
Šīs nedēļas visvairāk apspriestais pasākums latvju mūzikā – “Arēnā Rīga” notikušais lielkoncerts “Sirds kā pērkondārds”, kurā pulcējās mūžībā aizgājušā komponista, multiinstrumentālista, grupas “Pērkons” radītāja un līdera Jura Kulakova draugi un domubiedri mākslā un dzīvē, lai pieminētu šo mūzikas dižgaru viņa piedzimšanas mēnesī – 20. maijā Jurim apritētu 66 gadi…
11.mai
Neticami, bet fakts – pēc astoņu gadu pārtraukuma Latvija atkal būs pārstāvēta starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā! Tātad šo sestdien, 11. maijā, pulksten 22 ar pavisam citām emocijām varēsim pieslēgties tiešraidei no Malmes, kur ar 11. kārtas numuru uzstāsies Dons ar dziesmu “Hollow”.
28.apr
Pagājušajā nedēļā sešu dienu laikā notika četri vērā ņemami rokkoncerti – nopietns pārbaudījums patiesu mūzikas cienītāju veselībai. Par Zucchero neko vēstīt negribas, par Villi Valo jau pavēstīts, Miks Galvanovskis arī aprakstīts, tāpēc šoreiz par “Indygo”, kuri faniem likuši galdā jaunu albumu “6”.
27.apr
Koncertfilmas (un arī grāmatas) šobrīd ir modē – šonedēļ savējo mūzikas un video cienītājiem atrādīja latvju repa pamatlicējs Ozols. Viņa koncertfilmas “No rajona līdz arēnai” pirmizrāde notika līdz ūkai skatītājiem pieblīvētā zālē kinoteātrī “Forum Cinemas”. Pirmizrādei būs turpinājums – Ozola gaitas uz lielajiem ekrāniem varēs vērot arī reģionos.
21.apr
Šonedēļ mūzikas mīļi varēja pārcelties koncertzālē “Palladium” uz dzīvi – četri augsta līmeņa koncerti sešu dienu laikā! No tiem kā paša augstākā kalibra pasākums vērtējams Villes Valo koncerts – tā bija kā atgriešanās 90. gadu izskaņā, tikai ar šī gadsimta modifikāciju.
20.apr
“Jaunā Latvijas rokenrola dvesma” – tā pašreklāmās tiek pieteikts atraktīvais mūziķis, harismātiskais kuplo ūsu un vairāku Vecrīgas klubu īpašnieks Miks Galvanovskis. Nav melots. Pat bail iedomāties, par ko viņš ar savu komandu sestdien savā pirmajā lielkoncertā pārvērtīs koncertzāli “Palladium”, taču ir skaidrs, ka viegli tai neklāsies. Miks citādi nemaz neprot.
14.apr
13. maijā Rīgā, Grīziņkalna sporta kompleksā, lielākā ielu sporta un kultūras kustība Eiropā "Ghetto Games" atklās jau 16. sezonu. Lielākie "Ghetto Games" sezonas jaunumi ir tūre reģionos, “pop-up” pasākumi Rīgā, festivāls Tallinas pilsētas svētkos un vairāki īpaši spilgti "Ghetto" notikumi.
7.apr
Ja latvju mūzikā tiktu mēģināts noskaidrot pašu lielāko novatorisma meklētāju, maksimālistu un perfekcionistu vienā personā, reperim Gustavo šajā nominācijā diez vai būtu pretinieki. Lai gan burtiski nupat viņš noslēdzis savu 2022./2023. gada sezonas triecienciklu, Gustavo nav devis sev atelpu un meties jaunās avantūrās.
1.apr
Pēc svētkiem ar pilnu jaudu sāksies nu jau tradicionālais Osokina Brīvības festivāls. Ar dažādiem ieskaņas pasākumiem tas sevi pieteicis jau no marta vidus, tomēr oficiālais šī pasākuma starts tiks dots tikai tagad. Laba ideja vienmēr rada arī labu gaisotni – to apliecinās ikviens, kurš apmeklējis šos festivālus iepriekšējos gados.
9.mar
Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” pasniegšanas ceremonijai neierastajā “ATTA Centre” pasniegtas statuetes, noskaidrojot labākos par 2023. gadā paveikto. Par lielākajiem veiksminiekiem saucama grupa “Astro’n’out”, kā arī reperis Fiņķis ar satriecošo Patrishu, tomēr vēl interesantāki notikumi vērojami aiz balvu saņēmēju mugurām. Paveram aizkulises!
2.mar
Ik pa laikam aktualizējas jautājums par pilsētas festivālu jeb “asfalta festivālu” rīkošanu Rīgā: vai pēc tiem ir/varētu būt pieprasījums, vai tiem ir nākotne? Lai gan atbilde drīzāk ir negatīva, rīkotāji vienalga nerimst, piedāvājot šajā jomā aizvien jaunas idejas.
24.feb
Ar pagājušās nedēļas nogalē “Palladium” notikušo amerikāņu poproka grupas “X Ambassadors” koncertu būtībā varētu dot startu, pārgriezt lentīti, teikt svinīgo uzrunu vai veikt jebkādas cita veida darbības, lai atklātu Rietumu zvaigžņu 2024. gada koncertsezonu. Kas tajā gaidāms no A klases māksliniekiem? Patiesībā – biedējošs tukšums…
10.feb
Šo sestdien, 10. februārī, plkst. 21.10 LTV, REplay.lv un LSM.lv ēterā būs iespējams vērot dziesmu konkursa “Supernova” finālu, kurā desmit dalībnieki sacentīsies par uzvarētāja titulu un iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Zviedrijas pilsētā Malmē. Piedalīsies visi, uzvarēs Dons – tas īsumā viss, kas jums jāzina par šo pasākumu. Tiesa, ir kāda nianse…
3.feb
3. februārī Latvijas Televīzijas (LTV) tiešraidē 15 mākslinieki sacentīsies par desmit ceļazīmēm uz dziesmu konkursa “Supernova” finālu. Savukārt no tā līdz starptautiskajam Eirovīzijas dziesmu konkursam Zviedrijas pilsētā Malmē tikai viens solis – tāds sīkums kā uzvarēt “Supernovas” finālā, kas risināsies jau pēc nedēļas, 10. februārī.
27.jan
27. janvārī Daugavpils Olimpiskajā centrā Latvijas Radio 2 rīkotās aptaujas “Muzikālā banka 2023” finālšovs. Pirmoreiz tās vairāk nekā 20 gadus ilgajā vēsturē gada vērtīgākās popa un roka dziesmas noskaidrošana atstāta tikai un vienīgi balsotāju ziņā, kas rezultātu prognozēšanu padara par pavisam neizdevīgu nodarbi. Tiesa, saukt uzvarētājdziesmu par “gada vērtīgāko” arī vairs nebūs nekāda iemesla…
6.jan
Šonedēļ sākās fināla balsojums par gada vērtīgāko popa un roka dziesmu Latvijas Radio 2 rīkotajā aptaujā “Muzikālā banka 2023”. Lai gan gadi skrien (gandrīz uzrakstījās – kā stirnas…), favorīti šajā aptaujā paliek nemainīgi.
30.dec 2023
Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” žūrija nodevusi savus vērtējumus auditorkompānijai, tātad noslēdzies vēl viens posms šī mūzikas industrijai nozīmīgā pasākuma norises gaitā. Arī gads noslēdzies.
4.nov 2023
Pagājušajā nedēļā ar nelielu koncertiņu Tallinas ielas kvartāla “Angārā” savu debijas albumu “Piedzīvot sevi” klajā laida mūziķe Ei Fe. Viņa parādīja un pierādīja, kā ar minimāliem līdzekļiem sasniegt maksimālu efektu – sanākušo vidū vienaldzīgo nebija.
22.okt 2023
Šoruden savu 20 gadu pastāvēšanas jubileju atzīmē latviešu “doom / death metal” apvienība “Frailty” – centrālais notikums būs koncerts klubā “Melnā piektdiena” 28. oktobrī.
24.sep 2023
Svinot savu 20 gadu jubileju, dūdu un bungu grupa “Auļi” šoruden dosies koncertu sērijā “Deviņvīru spēks”, atskatoties uz paveikto un piedāvājot to pašu darīt arī klausītājiem. Šonedēļ grupa mediju pārstāvjiem sarīkoja savu atklāto mēģinājumu, kurā paviesojās arī “Neatkarīgā”.
16.sep 2023
Kad šogad sesto reizi pēc kārtas (!) Latvijas pārstāvji aizblieza garām starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa fināla mērķim, uzvirmoja karstas diskusijas, vai vispār piedalīties šajā konkursā vai vismaz ko mainīt tā nacionālās atlases jeb “Supernovas” formātā. Taču izrādās, ka neko mainīt nevajag - ar “Supernovu”, tāpat kā ar valdību, viss esot labākajā kārtībā…