Lai gan āboli ir bagāti ar antioksidantiem un palīdz uzlabot sirds, kuņģa-zarnu trakta, zobu un smaganu veselību un samazina Alcheimera slimības, kā arī plaušu un resnās zarnas vēža attīstības risku, tie var nebūt noderīgi visiem.
Septembris ir īsts rudens labumu mēnesis. Un bez āboliem arī šis laiks nav iedomājams. Tam pievienojas arī virtuves huligāns Pipars, kas dalās ar savu biezpiena – ābolu vafeļu recepti, kas noderēs tiem, kuri mīl brīvdienās sevi un savu ģimeni palutināt.
Krievijas uztura speciāliste Nadežda Tsapkina pastāstīja par ābolu bīstamību. Lai gan šis auglis satur daudz vitamīnu un uzturvielu, taču to ēšana lielos daudzumos var kaitēt organismam. Par to raksta RIA Novosti.
“Laila”, “Monta”, “Edīte”, “Baiba” – tās ir tikai dažas no ābolu šķirnēm, kas tiek glabātas Dobelē. Milzīgajā dārzā vairāk nekā 600 ābolu šķirņu, no kurām trešā daļa ir vietējās. Latvijas ābolu ģenētisko resursu saglabāšana ir viens no galvenajiem Dārzkopības institūta uzdevumiem, skaidro TV3 raidījums ”900 sekundes”.
Bieži vien ēdot ābolus, mēs tos nomizojam un mizas izmetam. Izrādās, ka ābolu mizas ir bagātas ar A un C vitamīnu, tāpēc neizmetiet tās, bet izmēģiniet šīs piecas gardās, praktiskās idejas.
Jaunas garšas nianses klasiskajai vistas filejai franču gaumē piešķirs āboli. Gaļa, kas cepta kopā ar sīpoliem, āboliem un sieru iegūst neatkārtojamu aromātu, ko vēl pastiprina ķiploks un muskatrieksts.
Britu sakāmvārds stāsta, ka ābols dienā tur ārstu pa gabalu (an apple a day keeps the doctor away). Veselības portāls "healthline.com" centies noskaidrot, cik veselīgi ir āboli un, vai tiem patiesi pieder spējas stāties pretī jebkurai slimībai.
Dietologs un medicīnas zinātņu doktors Mihails Ginsburgs atklāj, cik ābolu jāapēd dienā, lai cilvēka organismam būtu labums no tiem, ziņo "Nation News".
Ventspils novada Jūrkalnes Uguns pļavā notika gadskārtējā "Ābolu balle". Šogad cilvēku bija jūtami mazāk nekā iepriekšējos gados. Šogad arī ābolus nebija iespējams iegādāties, bija iespēja iegādāties daudz citu vērtīgu mājražojumu.
Krievijā pazīstams dietologs Mihails Ginzburgs pauda uzskatu, ka paaugstinātu holesterīna līmeni organismā var normalizēt ar ēdiena palīdzību, vēsta "topnews.ru".