\\Autori

IZIlze Zonne

18.okt
Ja kāpostu tīteņi nav jūsu pastāvīgajā repertuārā, tā ir arī laba iespēja pilnveidot savu ēdienu gatavošanas prasmi, neliels izaicinājums, ar kuru tomēr nav tik grūti tikt galā. Ja domas tajā brīdī aizņemtas ar kaut kādām problēmām, ķerieties vien pie darba – tīteņi prasīs savu tiesu uzmanības un drūmie prātojumi atkāpsies.
 
17.okt
Nepaiet ne diena, kad medijos tā vai citādi netiktu pieminēta populācijas novecošanās. Tajā pašā laikā pamazām it kā pārbīdās vecuma robežas, cirkulē tādi izteikumi, ka «piecdesmit ir jaunie četrdesmit un sešdesmit ir jaunie piecdesmit», tiek paaugstināts pensijas vecums, skaistumkopšanas industrija sola ādu atjauninošas procedūras, lai sagurusi āriene nesamazinātu izredzes darba tirgū.
 
11.okt
Vēsā laikā garšvielu buķetē īsti labi iederas ingvers – patiesi universāls, lietojams saldiem un sāļiem ēdieniem, tējām un citiem dzērieniem. Ingvers iekļauts arī rūpnieciski ražotajos garšvielu maisījumos karija, piparkūku un dažādu citu ēdienu pagatavošanai. Reizēm tas var spēlēt pirmo vijoli, bet vēl biežāk izceļ un padara izteiksmīgāku citu sastāvdaļu garšu, tāpēc pavāri ingveru labprāt izmanto dažādās garšvielu kombinācijās.
 
9.okt
Katrai paaudzei piemīt savs skatījums uz lietām, tostarp uz dažādiem produktiem. Daļa lasītāju vēl atceras laikus, kad ēdnīcās ceturtdiena bija obligātā zivju diena. Ja kādam zivis negaršoja (un daudziem tās patiešām negaršoja padomju sabiedriskās ēdināšanas izpildījumā), tad nācās steigties pusdienot, kamēr vēl pieejams vienīgais dežūrēdiens bez zivīm.
 
6.okt
Pašlaik vislabākie saldie pipari ir tie, ko dārzā izdevies izaudzēt pašiem, pat ja mūsējie lieluma, salduma un sulīguma ziņā nedaudz atpaliek no tiem, kas baudījuši īstu dienvidu sauli. Un, ja esat vēlējušies vai pat solījuši ģimenei kaut kad pagatavot pildītos piparus, tad jāķeras pie darba.
 
2.okt
Kumelītēm vai lavandai, ko izmanto tēju pagatavošanai pirms gulētiešanas, uzradusies mazāk zināma konkurente – banānu mizu tēja, informē Well+Good.
 
2.okt
Pozitīvajai domāšanai, iespējams, piemīt lielāks spēks, nekā pieņemts uzskatīt, atzīst BestLife. Bostonas universitātes medicīnas skolas pētījuma rezultāti liek domāt, ka optimistiski cilvēki spēj dzīvot ievērojami ilgāk par citiem.
 
2.okt
Pagaidām nav pamata apgalvot, ka ķeizargrieziens varētu bērnam izraisīt autismu, taču pētījumu dati liecina, ka ar šādas operācijas palīdzību dzimušajiem ir par 33% lielāks autisma risks, atsaucoties uz Amerikas Medicīnas asociācijas žurnāla publikāciju, norāda Insider.
 
2.okt
Apskaut un samīļot savus tuvos cilvēkus – tas nāk par labu veselībai, un ne jau tikai tādēļ, ka kļūst viegli un silti ap sirdi, raksta SheKnows, tāpēc nevajadzētu šo tradīciju atstāt novārtā pat ikdienas steigā, kad grūti atrast laiku, lai vienkārši pabūtu kopā ar savējiem.
 
27.sep
Nupat ir īstais laiks, lai novērtētu, cik sulīgs un gards ir nobriedis burkāns. Nav vairs tā maiguma un viegluma, kas raksturīgs agrīnajiem dārzeņiem, un, graužot burkānus, zobiem tagad ir vairāk darba, toties aromāts pieņēmies spēkā.
 
25.sep
Gan amatvīri, gan pakalpojumu sniedzēji, kuri popularizē tehnoloģijas, nereti uzsver, ka tās dod iespēju strādāt distancēti, «no jebkuras vietas Latvijā un pasaulē». Arvien vairāk cilvēku to arī izmanto, un viņu pieredze ir dažāda. Daudz kas atkarīgs no tehnoloģiju sniegtajām iespējām, bet varbūt vēl vairāk – no tevis paša, tava rakstura iezīmēm, attiecību veidošanas ar citiem cilvēkiem, arī no ģimenes un sadzīves apstākļiem.
 
18.sep
19. un 20. septembrī Ķīpsalā vienlaikus ar izstādi Medbaltica 2019 notiks 11 profesionālās konferences un pieci semināri, kur aktualitātes medicīnā apspriedīs dažādu veselības nozaru speciālisti. Izstādi rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.
 
13.sep
Kabači prot pieskaņoties. Ēdienos tie draudzējas praktiski ar jebkuriem citiem produktiem un pieņem savu izteiksmīgāko kaimiņu garšu, paši paliekot gandrīz nemanāmi.
 
11.sep
Ir jāstrādā, taču domas klīst kaut kur apkārt, grūti nosēdēt pie datora un katrs iemesls šķiet gana labs, lai vēl neķertos klāt darāmajam vai arī iesākto kaut uz brīdi pārtrauktu. Lai gan nekāda svarīga ziņa nav jāgaida, tu lieku reizi izrullē cauri sociālajiem tīkliem, pārbaudi e-pastu, dodies pēc kafijas, ieslēdz austiņās radio vai ielūkojies kādā ziņu portālā. Varbūt aiziet uz aptieku un iegādāties kādu no tiem daudzajiem līdzekļiem, kas uzlabo koncentrēšanās spēju? Tomēr vispirms, lai strādātu efektīvāk un ražīgāk, ir vērts izmēģināt citus, vienkāršākus, paņēmienus.
 
4.sep
Uzlabo asinsriti, spēcina nervu šūnas, palielina koncentrēšanās spējas, stiprina imūnsistēmu – tie ir tikai daži iemesli, kāpēc jāēd rudzu maize. Dažādas par un ar maizi saistītas aktivitātes un izglītojoši pasākumi norisināsies arī izstādē Riga Food 2019 jau šonedēļ – no 4. līdz 7. septembrim Ķīpsalā.
 
30.aug
Šķiet, pateicoties populārajam Kaudzītes Matīsa dzejolim par brūklenāju, kas pastāvīgi zaļot rauga nenoskārstai vajdzībai, spoži tumšzaļās mētriņas raisa pārdomas par zūdošo un paliekošo, saistās ar skumjiem dzīves brīžiem, ar kaut ko vienlaikus gaišu un sērīgu. Tomēr lasīt brūklenes ir patīkami. Pēc tām nav jābrien purvā vai jālaužas cauri dzelkšņiem.
 
28.aug
Pašlaik nav konstatēts, ka mikroplastmasas daudzums no ūdensvada ņemtā vai pudelēs fasētā dzeramajā ūdenī būtu kaitīgs cilvēku veselībai, – tā, izanalizējot jaunāko pētījumu datus, atzinusi Pasaules Veselības organizācija, vienlaikus gan norādot, ka steidzami jāiegūst vairāk informācijas par dažādiem mikroplastmasas veidiem un to ietekmi uz cilvēku veselību, jo mikroplastmasa nonāk ne jau tikai dzeramajā ūdenī, bet daudzviet apkārtējā vidē, un ir jādomā par to, kā samazināt piesārņojumu ar plastmasu visā pasaulē.
 
23.aug
Gluži tāpat kā dārziņā ir interesanti izaudzēt ko jaunu, virtuvē ir interesanti kaut ko jaunu pagatavot. Iespēju netrūkst, bet šoreiz būs runa par vienu konkrētu – par violetajiem kartupeļiem. Pagaidām vēl neierasti, tie tomēr jau tiek audzēti Latvijas mazdārziņos un arī celti galdā.
 
21.aug
Sociālie tīkli tiek vainoti dažādu garīgās veselības problēmu veicināšanā, bet ne jau visas sabiedrības grupas tas skar, vēsta Time.
 
21.aug
Doma par otra, pat sava tuvākā, cilvēka zobu sukas lietošanu var izraisīt riebumu, bet vai tas var nopietni kaitēt veselībai – šo jautājumu skaidro Men's Health.
 
16.aug
Šajā nedēļas nogalē ir vērts iegriezties Latvijas Dabas muzejā, kur ar košu gladiolu ziedu izstādi uz savu 25 gadu veikumu atskatās Latvijas Gladiolu un īrisu biedrība.
 
15.aug
Piena produkti nesola ēdājam ātru liekā svara zudumu, bet, lietojot tos pastāvīgi ilgtermiņā, ir izredzes liekajā svarā neiedzīvoties, raksta Woman’s Health.