\\Autori

IZIlze Zonne

4.dec
Headline privātklīnika, kas pamatā specializējusies ausu, kakla un deguna slimību ārstēšanā, nesen nosvinējusi desmit gadu jubileju. Šādā reizē pieņemts uz savu veikumu atskatīties, varētu pat teikt – atskaitīties plašākam interesentu lokam nekā ikdienā.
 
30.nov
Pārnākot mājās, šajā aukstajā laikā gribas nesteidzīgi iemalkot ko siltu un gardu. Atkal kafiju vai paciņtēju – nu cik var? Nav taču nekur jāskrien, jo īpaši nedēļas nogalē, tāpēc varam savu vakara dzērienu nesteidzīgi pagatavot un tikpat nesteidzīgi izbaudīt. Tas sasilda, palīdz aizgaiņāt dienas nogurumu un spriedzi.
 
22.nov
Ēdieni mēdz būt garšīgi, negaršīgi un arī tādi, kuriem nav ne vainas, bet kuri kaut kā piemirstas. Šajā kategorijā bieži nonāk arī klimpas – ekonomiski izdevīgas, samērā viegli pagatavojamas, der kā sāļajos, tā saldajos ēdienos, turklāt var aizstāt kartupeļus, makaronus vai rīsus, ja tie apnikuši vai krājumi pēkšņi beigušies. Klimpu gatavošana prasa mazliet vairāk darba, tomēr nekā sarežģīta tur nav.
 
21.nov
No tehnoloģiju straujās attīstības ieguvēji ir arī cilvēki, kuriem nepieciešamas dzirdes palīgierīces, jo ražotāji piedāvā arvien jaunus risinājumus, kas ļauj uzlabot dzīves kvalitāti cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem.
 
20.nov
Atkarībā no tā, kādā informatīvajā burbulī katrs dzīvo, dažs būs, bet dažs arī nebūs ievērojis vīriešu veselībai veltītās ūsu mēneša aktivitātes, kas šogad Latvijā nav plaši pamanāmas. Tomēr tas nenozīmē, ka vīriešu veselības jautājumi būtu atstāti novārtā. Neraugoties uz sarežģīto situāciju veselības aprūpē, mediķi cenšas, lai arvien vairāk informācijas tomēr nonāktu līdz cilvēkiem, kuriem tā patiešām nepieciešama.
 
3.nov
Vai vēl atceraties, kāda bija sajūta, kad jūs pirmoreiz mūžā nomēģinājāt hurmu? Kuram palaimējās, auglis izrādījās salds; kuram nē, tam jau no pirmā kumosa mute tik pamatīgi savilkās čokurā, ka pārgāja vēlēšanās ēst hurmu vēl kādreiz. Ēdieniem veltītās sociālo mediju lapās joprojām sastopami palīgā saucieni – nopirku, izrādījās sīva, ko nu darīt, tomēr daudzi jau iemācījušies orientēties košo subtropu augļu stiķos un niķos.
 
30.okt
Tuvojoties gripas sezonai, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti aicina cilvēkus, kuriem gripas sezonā – tuvāko mēnešu laikā, ieskaitot nākamā gada pirmos ziemas mēnešus – paredzēta ķirurģiska operācija slimnīcā, plānots veikt kādas ārstnieciskas manipulācijas ārstniecības iestādēs, plānota vizīte poliklīnikā pie ārsta speciālista vai arī paredzēts apmeklēt ģimenes ārstu, pirms tam potēties pret gripu.
 
30.okt
Depresija visbiežāk piemeklē cilvēkus vecumā no 55 līdz 63 gadiem, liecina Latvijas iedzīvotāju veselības stāvokļa pašvērtējuma un profilakses tendenču mērītājs «Mana aptieka & Apotheka Veselības indekss», sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS aptaujājot 1009 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 75 gadiem.
 
18.okt
Ja kāpostu tīteņi nav jūsu pastāvīgajā repertuārā, tā ir arī laba iespēja pilnveidot savu ēdienu gatavošanas prasmi, neliels izaicinājums, ar kuru tomēr nav tik grūti tikt galā. Ja domas tajā brīdī aizņemtas ar kaut kādām problēmām, ķerieties vien pie darba – tīteņi prasīs savu tiesu uzmanības un drūmie prātojumi atkāpsies.
 
17.okt
Nepaiet ne diena, kad medijos tā vai citādi netiktu pieminēta populācijas novecošanās. Tajā pašā laikā pamazām it kā pārbīdās vecuma robežas, cirkulē tādi izteikumi, ka «piecdesmit ir jaunie četrdesmit un sešdesmit ir jaunie piecdesmit», tiek paaugstināts pensijas vecums, skaistumkopšanas industrija sola ādu atjauninošas procedūras, lai sagurusi āriene nesamazinātu izredzes darba tirgū.
 
11.okt
Vēsā laikā garšvielu buķetē īsti labi iederas ingvers – patiesi universāls, lietojams saldiem un sāļiem ēdieniem, tējām un citiem dzērieniem. Ingvers iekļauts arī rūpnieciski ražotajos garšvielu maisījumos karija, piparkūku un dažādu citu ēdienu pagatavošanai. Reizēm tas var spēlēt pirmo vijoli, bet vēl biežāk izceļ un padara izteiksmīgāku citu sastāvdaļu garšu, tāpēc pavāri ingveru labprāt izmanto dažādās garšvielu kombinācijās.
 
9.okt
Katrai paaudzei piemīt savs skatījums uz lietām, tostarp uz dažādiem produktiem. Daļa lasītāju vēl atceras laikus, kad ēdnīcās ceturtdiena bija obligātā zivju diena. Ja kādam zivis negaršoja (un daudziem tās patiešām negaršoja padomju sabiedriskās ēdināšanas izpildījumā), tad nācās steigties pusdienot, kamēr vēl pieejams vienīgais dežūrēdiens bez zivīm.
 
6.okt
Pašlaik vislabākie saldie pipari ir tie, ko dārzā izdevies izaudzēt pašiem, pat ja mūsējie lieluma, salduma un sulīguma ziņā nedaudz atpaliek no tiem, kas baudījuši īstu dienvidu sauli. Un, ja esat vēlējušies vai pat solījuši ģimenei kaut kad pagatavot pildītos piparus, tad jāķeras pie darba.
 
2.okt
Kumelītēm vai lavandai, ko izmanto tēju pagatavošanai pirms gulētiešanas, uzradusies mazāk zināma konkurente – banānu mizu tēja, informē Well+Good.
 
2.okt
Pozitīvajai domāšanai, iespējams, piemīt lielāks spēks, nekā pieņemts uzskatīt, atzīst BestLife. Bostonas universitātes medicīnas skolas pētījuma rezultāti liek domāt, ka optimistiski cilvēki spēj dzīvot ievērojami ilgāk par citiem.
 
2.okt
Pagaidām nav pamata apgalvot, ka ķeizargrieziens varētu bērnam izraisīt autismu, taču pētījumu dati liecina, ka ar šādas operācijas palīdzību dzimušajiem ir par 33% lielāks autisma risks, atsaucoties uz Amerikas Medicīnas asociācijas žurnāla publikāciju, norāda Insider.
 
2.okt
Apskaut un samīļot savus tuvos cilvēkus – tas nāk par labu veselībai, un ne jau tikai tādēļ, ka kļūst viegli un silti ap sirdi, raksta SheKnows, tāpēc nevajadzētu šo tradīciju atstāt novārtā pat ikdienas steigā, kad grūti atrast laiku, lai vienkārši pabūtu kopā ar savējiem.
 
27.sep
Nupat ir īstais laiks, lai novērtētu, cik sulīgs un gards ir nobriedis burkāns. Nav vairs tā maiguma un viegluma, kas raksturīgs agrīnajiem dārzeņiem, un, graužot burkānus, zobiem tagad ir vairāk darba, toties aromāts pieņēmies spēkā.
 
25.sep
Gan amatvīri, gan pakalpojumu sniedzēji, kuri popularizē tehnoloģijas, nereti uzsver, ka tās dod iespēju strādāt distancēti, «no jebkuras vietas Latvijā un pasaulē». Arvien vairāk cilvēku to arī izmanto, un viņu pieredze ir dažāda. Daudz kas atkarīgs no tehnoloģiju sniegtajām iespējām, bet varbūt vēl vairāk – no tevis paša, tava rakstura iezīmēm, attiecību veidošanas ar citiem cilvēkiem, arī no ģimenes un sadzīves apstākļiem.
 
18.sep
19. un 20. septembrī Ķīpsalā vienlaikus ar izstādi Medbaltica 2019 notiks 11 profesionālās konferences un pieci semināri, kur aktualitātes medicīnā apspriedīs dažādu veselības nozaru speciālisti. Izstādi rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.
 
13.sep
Kabači prot pieskaņoties. Ēdienos tie draudzējas praktiski ar jebkuriem citiem produktiem un pieņem savu izteiksmīgāko kaimiņu garšu, paši paliekot gandrīz nemanāmi.
 
11.sep
Ir jāstrādā, taču domas klīst kaut kur apkārt, grūti nosēdēt pie datora un katrs iemesls šķiet gana labs, lai vēl neķertos klāt darāmajam vai arī iesākto kaut uz brīdi pārtrauktu. Lai gan nekāda svarīga ziņa nav jāgaida, tu lieku reizi izrullē cauri sociālajiem tīkliem, pārbaudi e-pastu, dodies pēc kafijas, ieslēdz austiņās radio vai ielūkojies kādā ziņu portālā. Varbūt aiziet uz aptieku un iegādāties kādu no tiem daudzajiem līdzekļiem, kas uzlabo koncentrēšanās spēju? Tomēr vispirms, lai strādātu efektīvāk un ražīgāk, ir vērts izmēģināt citus, vienkāršākus, paņēmienus.