\\Autori

Arnis Kluinis

13.feb
Valsts a/s Latvijas Autoceļu uzturētājs (LAU) šonedēļ Valmierā iepazīstināja pašvaldību pārstāvjus ar autoceļu ziemas uzturēšanas aktualitātēm Vidzemes reģionā un visā Latvijā.
 
13.feb
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sarīkoja priekšlasījumus un jautājumu – atbilžu sesijas jaunievēlētajiem Saeimas deputātiem par demogrāfisko situāciju Latvijā, bet noslēpa faktus par dzimstības kritumu pēdējos pāris gados līdz viszemākajam līmenim, kāds vispār jebkad bijis Latvijas Republikā.
 
11.feb
No 13. Saeimas priekšvēlēšanu solījumiem uz valsts 2019. gada budžeta projektu pārceļojušie pasākumi tiks segti galvenokārt ar pensiju un bērnu uzturēšanas pabalstu kopapjoma samazināšanu.
 
6.feb
Nupat nomainītā Latvijas valdība mantojumā esot atstājusi ne tikai parādus, par kādiem žēlojas jaunās valdības ministri, bet arī tādu iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugumu, ar kādu Latvija grozās starp pasaules ekonomiskās izaugsmes līderiem.
 
5.feb
Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes profesores Lilitas Zemītes rakstu krājums "Rietumu pasaule modernajos laikos: vēstures problēmas" ir centrēts izskaidrot to, kāpēc amerikāņi ir tādi, kādi viņi ir.
 
4.feb
Pagājušajā gadā Latvijas valsts un pašvaldības spējušas pašu valstī un ārzemēs savākt 10 miljardus un 883 miljonus eiro, bet iztērēt nācies 11 miljardus un 98 miljonus eiro.
 
31.jan
Jebkurš no jaunās valdības locekļiem ar Krišjāni Kariņu priekšgalā varētu atzīt to pašu, uz ko kādas konkrētas problēmas sakarā savā pirmajā intervijā Neatkarīgajai norādīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits no Jaunās konservatīvās partijas (JKP). Ar solījumiem tūlīt pat nodrošināt šo dažādo Latviju jeb interešu apvienošanu viņš neizcēlās, bet ar dažiem priekšlikumiem interešu saskaņošanai dalījās.
 
28.jan
Balvu novada pašvaldība pievērsa sev uzmanību, lemjot par pašu ieņēmumu samazināšanu un aizņēmumu palielināšanu šogad attiecībā pret 2018. gadu.
 
25.jan
Statistiķu ziņa par 1292 jaundzimušajiem pagājušā gada decembrī ir signāls slēgt derības par to, kurā gadā un mēnesī jaundzimušo skaits kļūs zemāks par vienu tūkstoti mēnesī. Šai robežlīnijai dzimstība Latvijā tuvojas strauji.
 
24.jan
Krišjāņa Kariņa valdības veidotāji vakar vārda burtiskā nozīmē parakstījās zem atzīšanās, ka valsts neesot pietiekami «aktīvs un informēts» īpašnieks saviem uzņēmumiem un valstī neesot «skaidras» valsts kapitālsabiedrību pārvaldības politikas.
 
23.jan
Līdz ar Rīgas standartapbūves dzīvokļu tirdzniecības decembra datu iegūšanu izveidojas kopaina par 2018. gadu. Dažos aspektos ir derīgi palūkoties uz dzīvokļu cenu izmaiņām vēl ilgākos laika posmos.
 
22.jan
Krišjāņa Kariņa topošā valdība deklarējusi nodomu «izvērtēt un reformēt lielo ostu pārvaldības modeli, kā prioritāro risinājumu paredzot to pārveidošanu par valsts kapitālsabiedrībām».
 
16.jan
Par Latvijas nākamās valdības vadītāju nominētais Krišjānis Kariņš vakar bija ieradies Latvijas Pašvaldību savienībā (LPS) ar labiem vārdiem un ļaunu ēnu, ko met viņa topošās valdības vēl neuzrakstītā deklarācija.
 
16.jan
2019. gada iestāšanās aizsāka apaļo gadskārtu sēriju Latvijas pārejai uz eiro lietošanu kopš 2014. gada 1. janvāra. Vai pirmie pieci eiro gadi pārliecina, ka patiešām sekos arī 10, 25, 50 un 100 gadu jubilejas?
 
14.jan
Nacionālajā attīstības plānā 2021.–2027. gadam (NAP2027) paredzēts atcelt «vecumu kā dzīves posmu, kas saistīts ar fizisku vārgumu, nevarību un nepieciešamību pēc citu cilvēku palīdzības».
 
10.jan
Īsts mākslinieks spēj radīt kaut ko tādu, par ko pirms mākslas darba parādīšanas neviens cits nav spējis iedomāties. Vai tādā gadījumā nevarētu palūgt, lai mākslinieks ierauga, sadzird vai vēl kaut kā sajūt nākotni tāpat kā savu mākslas darbu pirms tā tapšanas?
 
10.jan
Ārvalstu investoru padome Latvijā (ĀIPL) vakar kārtējo reizi kaunināja un brīdināja politiķus par darbaspēka trūkuma radītajiem draudiem uzņēmumiem un ekonomikai kopumā.
 
9.jan
Latvijas Uzņēmumu reģistra datubāzu uzturēšanas uzņēmums Lursoft uzrāda vairākus uzņēmumus, kas dažu gadu laikā palielinājuši savu peļņu no nulles līdz miljoniem eiro.
 
7.jan
Latvijas valsts 2018. gadā paņēmusi no saviem iedzīvotājiem un atdevusi starptautiskajiem finanšu spekulantiem vairāk nekā pusmiljardu eiro bez garantijām kādreiz atgūt pat naudas nominālvērtību.
 
3.jan
2019. gads jāiesāk ar atzīšanos, ka 2018. gadā Latvijā noticis pavērsiens uz strauju dzimstības sarukumu.
 
3.jan
Valsts pasludināšanas simtgades svētku salūts un tosti līgani pārgāja Ziemassvētku pantiņos un no tiem atkal atpakaļ Jaunā gada salūtos ar laimes vēlējumiem. Pat ja svētku virtene nav aizstiepusies līdz paģirām, valsts jubilejai sekojošais 2019. gads jāiesāk lietišķākā noskaņā.
 
31.dec 2018
2018. gads ir uz mūžīgiem laikiem iecirsts Latvijas vēsturē ar to, ka valstij atņemtas tiesības dot pieraksta vietu komercbankām.