\\Autori

Arnis Kluinis

Vakar, 7:30
Rīgas pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme (RS) nauda izbirst pa vismaz trijiem caurumiem – uzņēmuma saistībām pret savu meitasuzņēmumu Rīgas karte, sadarbības partneri Rīgas mikroautobusu satiksme un transporta līdzekļu piegādātājiem.
 
18.feb
Aizsardzības ministra Arta Pabrika kungs! Lūdzam jūs palielīties savam biedram partijā un valdībā Jurim Pūcem, ka ļoti daudzus Neatkarīgās lasītājus piesaistījusi jūsu 3. februāra intervija zem virsraksta X stunda var pienākt, nevajag dzīvot ilūzijās.
 
18.feb
Saeimas OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāja Ieva Krapāne no valdošajā koalīcijā ietilpstošās partijas KPV LV vakar uzturēja spēkā solījumu, ka komisijas gala ziņojumā tiks nosauktas amatpersonas, kas vainojamas par OIK. Zaļo un zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars jau steidzās pamatot, kāpēc vainīgo sarakstā jābūt arī tagadējam Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam.
 
17.feb
Valsts uzņēmuma Latvijas dzelzceļš (LDz) valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs deva godavārdu, ka pagājušās sestdienas rītā no Mažeiķu dzelzceļa stacijas Lietuvā izripinātais dzelzceļa sastāvs tik tiešām sasniegs Latviju un tieši Rīgu.
 
14.feb
Valsts vides dienests (VVD) apņēmies ar laipniem vārdiem un bargiem darbiem kaut nedaudz kompensēt to, ka Latvijā nav un tuvākajā laikā nebūs efektīvas sistēmas nolietoto riepu savākšanai.
 
13.feb
Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) tērē aptuveni 2,5 tūkstošus eiro un piemaksā tiem pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi, lai Igates pils sagaidītu savu nākamo nomnieku bez pelējuma sēnīšu piedevas.
 
13.feb
Vakar valdība nodeva atklātībai uzmetumu nodokļu izmaiņām, kas varētu sākties nākamajā gadā un labošot 2018. gadā ieviestās nodokļu reformas kļūdas.
 
12.feb
Līdz ar 2020. gada sākumu parādījās ilustratīvs skaidrojums, kas tieši un kas pirmām kārtām būs jāmaina Latvijas iedzīvotāju uzvedībā.
 
10.feb
Par Nacionālo attīstības plānu no 2021. gada līdz 2027. gadam (NAP2027) atbildīgais Pārresoru koordinācijas centrs (PKC) stāsta, cik jauki mums būs dzīvot Latvijā 2027. gadā, ja plāna izpildei septiņos gados tiks iztērēti 14,5 miljardi eiro.
 
6.feb
Valsts sava uzņēmuma Latvijas valsts ceļi (LVC) personā atradusi veidu, kā tieši Medemciema iedzīvotājiem uzlikt jaunu maksājumu par pārcelšanos uz Pierīgas pļavu ciematu.
 
5.feb
Par konkursa radurakstiemjāzina, ka to rīko pasaules mēroga «patērēšanas un tirdzniecības» (consumer and trade) interesentiem vajadzīga satura producēšanas kompānija (enthusiast media companies) Active Interest Media no Amerikas Savienotajām Valstīm. Konkursa tiešais organizators bijis numismātikas žurnāls World Coin News. Konkursa rezultāti paziņoti Berlīnē notiekošās Pasaules naudas izstādes ietvaros 1. februārī. Konkurss notika 37. reizi, un Latvijas Bankas produkts par Gada monētu (2020 Coin of the Year) šajā konkursā atzīts otro reizi.
 
5.feb
Latvijas Banka norāda, cik nelielu daļu no apgrozībā esošās naudas veido 2019. gadā atklātās 356 viltotās monētas un 707 viltotās banknotes.
 
5.feb
Eiropas Savienība kompensē Latvijai 2021.–2027. gadam garantēto palīdzības maksājumu samazināšanu par pāris miljardiem eiro ar atļauju konkursu kārtībā paņemt kaut 200 miljardus eiro no naudas jaunām iniciatīvām, kas nākamajā plānošanas periodā veidošot lielāko ES budžeta sadaļu.
 
4.feb
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš vakar brauca uz Briseli pārliecināt Eiropas Savienības augstākās amatpersonas par ES finansējuma nesamazināšanu Latvijai nākamajā ES plānošanas periodā.
 
3.feb
Aivars Berķis (1936. gada 24. septembris – 2020. gada 1. februāris).
 
3.feb
Ceļu uzturēšanas ziemas sezona bez ziemas aizpildīs gandrīz visu robu ceļu labošanas finansējumā, kāds šogad bija izveidojies līdz ar Eiropas Savienības palīdzības fondu izlietošanu.
 
31.jan
Norāde uz Finanšu izlūkošanas dienestu (FID) bija galvenais moments Ģenerālprokuratūras skaidrojumā, kāpēc tā 28. janvārī sapulcinājusi visu Latvijas izmeklēšanas iestāžu pārstāvjus uz darbošanos, kas ļoti atgādināja jau gandrīz divus gadus kā slēgtās ABLV Bank ieņemšanu triecienā.
 
30.jan
Iet gadi un gadu desmiti, bet paliek Latvijas iedzīvotāju vēlēšanās iegūt enerģiju no vēja, jo šāda darbība pēc ikdienas priekšstatiem ir vistuvākā enerģijas iegūšanai no nekā.
 
29.jan
Pagājušais gads turpina jau 2018. gadā pamanīto pasažieru skaita pieaugumu. 29,5 miljoni ārpilsētu autobusu pasažieru ir kaut par 0,1% vairāk nekā 2018. gadā, un 18,46 miljoni vilcienu pasažieru – par 2,1% vairāk nekā 2018. gadā. Pirms tam pasažieru skaits bija dilis gadu no gada septiņu gadu garumā.
 
29.jan
Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) 2019. gadā esot pamanījies augt pretēji samazinājumam elektroenerģijas ražošanā (–5%) un patēriņā (–1,5%).
 
29.jan
Nepilnus divus gadus pēc ASV Finanšu ministrijas 2018. gada 13. februārī izteiktajiem apvainojumiem ABLV Bank uz tagad jau likvidācijas procesā esošās bankas ēku devās visu Latvijā izveidotās kriminālnoziegumu izmeklēšanas sistēmas atzaru pārstāvji.
 
29.jan
Nepilnus divus gadus pēc ASV Finanšu ministrijas 2018. gada 13. februārī izteiktajiem apvainojumiem ABLV Bank uz tagad jau likvidācijas procesā esošās bankas ēku devās visu Latvijā izveidotās kriminālnoziegumu izmeklēšanas sistēmas atzaru pārstāvji.