\\Autori

Arnis Kluinis

Vakar, 9:30
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) piedāvā valdībai darījumu – atbalstu pašvaldību reformai pret valstij piederošo reģionālo un vietējo ceļu salabošanu.
 
19.jun
Igaunijas autobusu pārvadājumu uzņēmums Lux Express šodien atklāja reisus no Rīgas uz Daugavpili un atpakaļ par divreiz zemākām cenām, nekā prasa Latvijas firmas Nordeka un Daugavpils autobusu parks.
 
19.jun
Referendums attiecībā uz Latvijas pašvaldību reformu ir pilnīgi iespējams paņēmiens sabiedrisko attiecību sakārtošanai, bet ne pareizā reformas plāna izvēlei.
 
17.jun
Latvijai smagā piezemēšanās dzimstības rādītājos – nu vairs nav nekāda pamata lielīties ar summāro dzimstības koeficientu virs 1,70, kas pamanāmi pārsniedza vidējo rādītāju Eiropā.
 
12.jun
Viens no pirmajiem Krišjāņa Kariņa valdības darbiem bija zibenīgi sadalīt pašvaldībām visu šā gada budžetā noteikto aizdevumu limitu, kas izrādījās jūtami mazāks par pašvaldību aizņemšanās pieprasījumu summu.
 
12.jun
Par satiksmi atbildīgo Lietuvas, Latvijas un Polijas ministru sapulcēšanās 10. jūnijā Mažeiķos piešķir ticamību tam, ka Lietuva tiešām atjaunos 2008. gadā izjauktās sliedes starp Mažeiķiem un Latvijas robežu.
 
5.jun
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) sagatavotais 2018. gada nodokļu maksātāju saraksts rāda, kuru uzņēmumu pazušana vai izputēšana nozīmētu arī Latvijas valsts bankrotu.
 
4.jun
Asociācijas RailNetEurope Ģenerālās asamblejas sanāksme Varšavā uzņēmusi Latvijas valsts a/s Latvijas dzelzceļš (LDz) par pilntiesīgu asociācijas dalībnieku.
 
4.jun
Ierēdņu ikmēneša ienākumu noslepenošanai pēc Satversmes tiesas sprieduma, loģiski, sekos to pašu ierēdņu gada ienākumu deklarāciju noslepenošana ar Saeimā pieņemtiem likuma grozījumiem.
 
3.jun
Jaunās valdības vadītājs Krišjānis Kariņš sacerējis jaunu atbildi uz uzņēmēju prasībām piegādāt viņiem uz Latviju viesstrādniekus.
 
31.mai
Šā gada aprīlī Latvijā reģistrēti 1557 jaundzimušie, tas ir par vienu bērnu vairāk nekā pagājušā gada aprīlī.
 
30.mai
Latvija nevar izbēgt no Igaunijas radīta iztrūkuma Latvijas 2019. gada budžetā, bet Krišjāņa Kariņa valdība var izvēlēties vārdus, ar kādiem vēlāk taisnoties par šo iztrūkumu saviem uzraugiem Briselē.
 
29.mai
Līdzās jau sen koptajam dabas parkam Tērvetē valsts a/s Latvijas valsts meži (LVM) sākusi veidot Kurbada zemi kā vietu, kur praktiski ikviens Latvijas iedzīvotājs varēs izsekot koku mūžam no stādīšanas līdz ciršanai un meža mūžam koku paaudžu nomaiņas gaitā.
 
28.mai
Dzīvokļu cenas padomju laiku blokmājās nespēj celties līdzi jauno mājokļu celtniecības sadārdzinājumam un inflācijai, jo uz leju tās velk iedzīvotāju skaita samazināšanās un ekonomikas ministra Ralfa Nemiro organizētā kampaņa par blokmāju ekspluatācijas gala termiņiem.
 
24.mai
Vairāki ļoti ticami nākamā Eiropas Parlamenta (EP) sasaukuma deputāti bija atsaukušies uz Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) aicinājumu diskusijas formātā izstāstīt, ko viņi turpmāk darīs Briselē tieši Latvijas uzņēmēju labā.
 
23.mai
Satiksmes ministrs Tālis Linkaits un finanšu ministrs Jānis Reirs sniedza ļoti negatīvus vērtējumus par Satiksmes ministrijas pakļautībā esošā uzņēmuma Pasažieru vilciens (PV) atkārtoto lēmumu pasūtīt jaunus vilcienu sastāvus Čehijas uzņēmumam Škoda Vagonka (Škoda).
 
22.mai
Latvijas un Ķīnas ekonomisko attiecību paplašināšanās nav apstājusies, bet nesasniedz tādus rādītājus, kādi šķita iespējami 2016. gada novembrī, kad Latvija bija mājasmāte Ķīnas un visu Austrumeiropas valstu valdību vadītāju sarunām formātā 16+1.
 
21.mai
Ieskats bankas Citadele organizētā diskusijā par riskiem, kādus Latvijā rada būvniecības apjoma straujais pieaugums.
 
20.mai
Autotransporta direkcija pēc Satiksmes ministrijas un ministra Tāļa Linkaita rīkojuma sacerējusi plānu, pēc kura valsts samazinās dotācijas pasažieru pārvadājumiem autobusos tādā veidā, ka tikšot «uzlabota pārvadājumu kvalitāte un pasažieru ērtības».
 
16.mai
Atbilstoši Valsts ieņēmumu dienesta (VID) atskaitei par nodokļu iekasēšanu šā gada pirmajos četros mēnešos, valsts kopējo ieņēmumu pieaugumu attiecībā pret pagājušā gada pirmajiem četriem mēnešiem par 3,8% uz augšu vilkuši obligāto sociālo maksājumu un iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumu pieaugums par 12%.
 
15.mai
Valsts uzturētā medicīna Latvijā šobrīd nonākusi apmēram turpat, kur padomju laiku kolhozi bija nonākuši jau ap 1990. gadu.
 
15.mai
Kamēr Igaunijā un Lietuvā dzērienu iepakojumu depozīta sistēma ir jau sen, bet Baltkrievija un visas citas sevi cienošas valstis to ieviesīšot tūlīt, Latvija turpina gatavoties šīs sistēmas ieviešanai kaut kad. Šādas gatavošanās rituālos ietilpst arī lūkošanās, kā depozīta sistēma darbojas citās valstīs. Paldies Igaunijas depozītsistēmas organizācijai Eesti Pandipakend (EP) par iespēju izsekot depozītpudeļu ceļam no taras savākšanas punkta Marjamā ciematā līdz to šķirošanas un pakošanas uzņēmumam Tallinā.