\\Autori

Arnis Kluinis

17.apr
Šeit palūkosimies uz pirmo soli pētniecības pārvēršanai naudā – uz naudas pārvēršanu pētniecībā.
 
16.apr
Tik tiešām «misija ir iedibināt Latvijā koka būvniecību», kā saka SIA Igate Būve un SIA IKTK valdes priekšsēdētājs Māris Peilāns. Tā tas ir valstī, kur kopš 1990. gada izaugusi paaudze, kas par būvniecību uzskata vienīgi to, ka betons no lielas mucas tiek ieliets veidņos. Kāpēc gan tagad būtu jāmaina šie priekšstati un – galvenais – būvniecības paņēmieni?
 
16.apr
Centrālā statistika pārvalde nupat ziņoja, ka pirmajos divos šā gada mēnešos Latvijas eksports attiecībā pret attiecīgo periodu 2018. gadā audzis par 0,2%. Šīs procenta desmitdaļas no eksporta 1,9 miljardu eiro vērtībā atbilst +3,2 miljoniem eiro.
 
10.apr
Ar tik varenu uzņēmumu kā degvielas ražotājs un tirgotājs Neste Somija droši vien izgrozīsies no briesmām, kas attiecas arī uz Latviju: «Kā milzu bubulis Latvijas tautsaimniecībai tuvojas Nacionālais klimata un enerģētikas plāns nākamajai desmitgadei – tas draud gan ar nodokļu celšanu, gan skarbākiem normatīviem attiecībā uz ražošanu. Un arī Eiropas Komisijas sodiem par neizpildītiem klimata aprūpes mērķiem.»
 
9.apr
SIA Rīgas meži šopavasar apņēmušies ar 1 369 740 jauniem kociņiem apstādīt 454,7 ha meža un tādējādi sasniegt savu rekordu pēc atjaunotās meža platības.
 
8.apr
Formāli pareizi teikt, ka lielākā daļa Latvijas komercbanku nav spējušas izpildīt likuma prasību līdz 1. aprīlim sniegt ne tikai pašu izrēķinātu, bet arī auditoru apstiprinātu pārskatu par iepriekšējo gadu.
 
4.apr
Reālo naudas apriti Valsts kasē 2019. gadā iezīmē gada pirmo divu mēnešu rezultāti: ieņēmumi auguši par 10,5%, bet izdevumi – par 13,7%.
 
3.apr
Latvijā strādājošo banku un ārvalstu banku filiāļu kopējās peļņas pieaugums no 236 miljoniem eiro 2017. gadā līdz 289 miljoniem eiro šķiet vairāk nekā pietiekams. Amerikāņu cirstā brūce Latvijas komercbankām veiksmīgi aizsmērēta ar 289 miljonus lielo 2018. gada peļņu.
 
2.apr
Sākta gatavošanās nākamgad Rīgā paredzētai pasaules līmeņa konferencei par kravu pārvadājumiem un loģistiku.
 
28.mar
Gada īsākais mēnesis februāris šogad pagājis ar –49 jaundzimušajiem attiecībā pret 2018. gada februārī.
 
27.mar
Krišjāņa Kariņa valdība cenšas izdomāt tādu pašreizējās Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes nomaiņas procedūru, kas nedotu precedentu šīs valdības ielikteņu no nomaiņai pēc tagadējās koalīcijas izjukšanas.
 
26.mar
Vēl pirms dažiem gadiem Latvijā bija vienots uzņēmums Latvijas gāze (LG), kas valsts teritorijā nodarbojās gan ar dabasgāzes piegādēm, gan tirdzniecību. Atbilstoši Eiropas Savienības (ES) un Latvijas valsts lēmumiem LG tika monopolstāvoklis Latvijā tika likvidēts un visa dabasgāzes saimniecība sadalīta vairākās daļās – ar dabasgāzes tirdzniecību tagad nodarbojas LG, dabasgāzes sadali patērētājiem – a/s Gaso, bet ar dabasgāzes piegādi un uzglabāšanu a/s Conexus Baltic Grid. Par pārvades un uzglabāšanas infrastruktūras uzturēšanu un nozīmi Latvijā pastāstīja a/s Conexus Baltic Grid (Conexus) valdes priekšsēdētāja Zane Kotāne.
 
26.mar
Koncerna Latvijas dzelzceļš (LDz) un uzņēmuma SIA DiGAS kopīgi īstenotais projekts – duālās piedziņas manevru lokomotīve – ieinteresējis vienu no lielākajiem dabasgāzes uzņēmumiem Eiropas Savienībā, Francijas uzņēmumu GRDF, kā arī Lilles pilsētas vadību.
 
25.mar
«Četrdesmitajā gadā jautājums apgrozījās tā, kurš pirmais aizskries,» ir teicis Latvijas okupāciju brīža aculiecinieks Valerjans Viļčuks (1910–1992).
 
19.mar
Latvija atspēko kapitālismā un ne tikai kapitālismā izplatīto mācību, ka ekonomiskajai izaugsmei būtu nepieciešams kapitāls un kapitālieguldījumi.
 
14.mar
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) un Valsts drošības dienests (VDD) nosoda Ogres pašvaldību par lēmumu atteikties no Swedbank pakalpojumiem.
 
13.mar
Latvijas kaimiņvalsts enerģētikas lieluzņēmuma Eesti Energia meitasfirma Enefit sākusi piedāvāt elektrību Latvijas mājsaimniecībām.
 
13.mar
Kārtējais pasaules gals gaidāms šā gada oktobrī līdz ar pašreizējā Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidenta Mario Dragi nomaiņu. Latvijai nekļūs vieglāk no tā, ka tas būšot tikai finanšu pasaules gals tikai Eiropā.
 
12.mar
Būvniecības nozarē atrodami pierādījumi, kas atspēko Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) melus par nelielo cenu kāpumu un straujo iekšzemes kopprodukta (IKP) kāpumu Latvijā 2018. gadā.
 
6.mar
Par Swedbank iesaisti noziedzīgi iegūtas naudas legalizācijā runā Bils Brauders – viens no spilgtākajiem personāžiem nesenās vēstures pagriezienos, kuros izveidojās tagadējās attiecības starp Amerikas Savienotajām Valstīm, Eiropas Savienību un Krieviju.
 
6.mar
Ar saviem 2018. gada dzimstības antirekordiem Latvija visvairāk līdzinās Ukrainai, bet lielā Krievija izmiršanas tempu uzņem lēnāk.
 
27.feb
Spānijas vilcienu būvētājs Patentes Talgo S.L. (Talgo) uzsācis revanša cīņu pret Čehijas uzņēmumu Skoda Vagonka (Škoda) par tiesībām piegādāt Latvijai elektrovilcienu sastāvus apmēram 250 miljonu eiro vērtībā.