Pirmdiena, 22.aprīlis

redeem Armanda, Armands

arrow_downwardVārds jaunajiem

Esam izveidojuši platformu jauniešiem "Vārds Jaunajiem", kur viņi var paust savas domas vai arī izmēģināt roku žurnālistikas lauciņā (vairāk informācijas vardsjaunajiem@gmail.com). Ja kāds raksts ir iepaticies, rakstītāju var atbalstīt, daloties ar šo rakstu sociālajos tīklos.

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā ir apskatāma izstāde par snīkeriem - sporta apaviem un to attīstības gaitu, tai skaitā ietekmi uz sabiedrības vērtībām un veselīga dzīvesveida uztveri.
2.feb 2023 Kārlis Driķis, Rīgas Katoļu ģimnāzija
Rīgas Katoļu ģimnāzijas (RKĢ) 11. klases skolnieki Markuss Damulevičs un Jevgēnijs Meļņikovs aicināja uz sarunu ģimnāzijas regbija komandas treneri Raimondu Rudzātu, kurš mūsu regbija komandu trenē kopš 2020. gada marta. Viņa vadībā jaunie sportisti guvuši panākumus Latvijas mērogā.
15.jan 2023 Markuss Damulevičs, Jevgēnijs Meļņikovs – Rīgas Katoļu ģimnāzija
Ir pienācis aukstais ziemas laiks, taču svētceļniekiem tā ir puse no gaidīšanas līdz nākamajam svētceļojumam. Tikmēr varam atsaukties un atmiņām. Šajā rakstā tiks vēstīts par Rīgas Svētā Alberta draudzes svētceļniekiem – par spilgtākajiem svētceļojuma notikumiem.
30.dec 2022 Sintija Krievāne, Rīgas Katoļu ģimnāzija
14. decembra vakarā VEF kultūras pilī norisinājās koncerts, kas sasaistīja ziemas tumšo laiku ar tās gaišo prieku.
27.dec 2022 Rihards Rungēvics, Rīgas Katoļu ģimnāzija
Sagaidīt Walt Disney Animantion Studios jauno animācijas filmu vienmēr ir aizraujoši. Tas tāpēc, ka ir interesanti redzēt, kādu jaunu stāstu mums parādīs šie radošie cilvēki. Neskaitot tās Disney filmas, kur kompānija paņem kādu no savām vecām animācijas filmām un pārtaisa tās ar labākiem grafikiem (Live-action remake), gandrīz neko nemainot vai mainot kādu aspektu sliktākā virzienā, jaunākās šīs kompānijas filmas ir interesantas, ieskaitot pašu jaunāko jeb "Strange World".
20.dec 2022 Marta Bādere, Rīgas Katoļu ģimnāzija
Vēsture ir tik neparasta, ka katrs tajā saskata kaut ko citu. Tā ir kā liela puzle, ko var salikt tikai pa maziem gabaliņiem. Pastāstīšu kādu dzimtas stāstu, kas noteikti iederētos arī vēstures grāmatas lappusēs.
17.dec 2022 Regīna Mūrniece, Rīgas Katoļu ģimnāzija
Svarīgi ieteikumi jauniešiem.
15.dec 2022 Jeļizaveta Demčakova, Rīgas Katoļu ģimnāzija
11. novembrī,Rīgas Katoļu ģimnāzijas 11. klases skolnieki Rojs Ralfs Bidzāns, Rihards Rungēvics, Markuss Damulevičs kopā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) virskapelānu Mareku Savicki piedalījās “Radio Marija Latvija” speciālizlaiduma raidījumā par patriotismu, kurā tika diskutēts par patriotisma nozīmi.
16.nov 2022 Rojs Ralfs Bidzāns, Rīgas Katoļu ģimnāzija
Vilhelms Purvītis (1872–1945) ir Nacionālās ainavu glezniecības izveidotājs un vērienīgākais modernizētājs, kā ari atzīts par vienu no galvenajām personībām Latvijas 20. gadsimta pirmās puses vizuālajā mākslā ,vēsta Latvijas Nacionālais mākslas muzejs.
15.nov 2022 Kārlis Driķis, Rīgas Katoļu ģimnāzija
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir lielākā profesionālās mākslas krātuve valstī, kuru man, kā arī visai vidusskolai bija iespēja apmeklēt. Šajā reizē īpaši liels uzsvars tika likts uz Vilhelma Purvīša izstādi “PURVĪTIS”.
13.nov 2022 Madara Bitāne, Rīgas Katoļu ģimnāzija
Bieži var dzirdēt izteikumu, ka māksla izglābs pasauli. Šim teikumam piekrīt arī Rīgas Katoļu ģimnāzijas visusskolas jaunieši, tādēļ devās uz Latvijas Nacionālo Mākslas muzeju. Tur līdz 16. oktobrim varēja apskatīt Vilhelma Purvīša gleznu izstādi.
11.nov 2022 Regīna Mūrniece, Rīgas Katoļu ģimnāzija
Mani sauc Emīlija, man ir 17 gadi, un dzīvē esmu darījusi un mēģinājusi daudz.
27.okt 2022 Emīlija Hincenberga, Rīgas Katoļu ģimnāzija
Kino pasaule jau kopš 19. gadsimta beigām strauji attīstās, taču mūsdienās vēl straujāk. Tas saistīts ar datorgrafiku un apstrādi, ko veic, lai attēls izskatītos labāk, kā arī, lai attēlotu neattēlojamas lietas. No kustīgām bildēm, lai nonāktu līdz mūsdienu filmām, esam piedzīvojuši lielu attīstību, taču kādas ir jauniešu domas par mūsdienu filmām? Kuriem un kāda veida filmām un seriāliem jaunieši dod priekšroku? Tika aptaujāti 25 respondenti vecumā no 14 līdz 20 gadiem.
26.okt 2022 Jevgēnijs Meļņikovs, Rīgas Katoļu ģimnāzija
Mani sauc Rihards un vēlējos dalīties ar pieredzi no savas ikdienas dzīves, ar kādiem sarežģījumiem saskāros un kā kļuvu patstāvīgs jau 11. klasē. Pamatskolu pabeidzu Siguldā. Lai gan Siguldu pašlaik ir sarežģīti apciemot, sirdī tā ir ļoti tuva.
24.okt 2022 Rihards Rungēvics, Rīgas Katoļu ģimnāzija
Vēlos pastāstīt par Jāni Rūniku. Viņu esmu izvēlējusies, jo viņš ir manas vecvecvecmammas Annas Rūnikas brālis. Vēlos, lai pēc iespējas vairāk cilvēku zina viņa vārdu.
18.okt 2022 Madara Bitāne, Rīgas Katoļu ģimnāzija
Pavisam nesen, pašā oktobra sākumā, Rīgas Katoļu ģimnāzija svinēja savu 30 gadu jubileju. Skolas dzimšanas diena tiek atzīmēta katru gadu, bet šoreiz svētki tika aizvadīti īpaši.
18.okt 2022 Regīna Mūrniece, Rīgas Katoļu ģimnāzijas 10.klases skolniece
            Lai gan mācības skolā jau ir sākušās, vasaras atmiņas, notikumi un pieredze joprojām virmo prātos un arī stāstos.  Katram jaunietim vasara pagāja atšķirīgi, taču šoreiz stāsts būs par deju lielkoncertu “Dziesma dejo. Deja skan”, kurā arī man bija iespēja piedalīties.
8.okt 2022 Regīna Mūrniece, Rīgas Katoļu ģimnāzijas 10.klase
Arī Latvijas mājsaimniecībās atkritumu šķirošana beidzot kļuvusi izplatīta. Taču vai protam šķirot pareizi?
8.okt 2022 Nora Balode, Rīgas Katoļu ğimnāzijas 10. klase
Pašā marta nogalē, kad, ziemai aizejot, ārā plosījās sniegputenis, mums, Rīgas Katoļu ģimnāzijas vecāko klašu skolēniem, tika organizēta mācību ekskursija uz neordināru vietu – Torņakalna kapiem. Jāprecizē, ka tā nav parasta kapsēta. Pieminekļi un kapakmeņi, kuri ir pat vairāk nekā 100 gadus seni; tā ir vieta, kur iespējams ielūkoties vēsturē.
22.apr 2022 Alise Budreviča, Rīgas Katoļu ģimnāzijas 12. Klases skolniece
Straujiem soļiem tuvojās mācību gada noslēgums un laiks, kad vidusskolas absolventiem būs jāpieņem izšķirošais lēmums – ko darīt tālāk? IKT ir viena no visstraujāk augošajām nozarēm, kas ne tikai piedāvā augstu atalgojumu, bet arī dod brīvību strādāt no jebkuras vietas pasaulē.
11.apr 2022 Gunta Kļava, Programmēšanas skolas kood/Johvi studente