Vārds jaunajiem

Esam izveidojuši platformu jauniešiem "Vārds Jaunajiem", kur viņi var paust savas domas vai arī izmēģināt roku žurnālistikas lauciņā (vairāk informācijas vardsjaunajiem@gmail.com). Ja kāds raksts ir iepaticies, rakstītāju var atbalstīt, daloties ar šo rakstu sociālajos tīklos.

16.nov
11. novembrī,Rīgas Katoļu ģimnāzijas 11. klases skolnieki Rojs Ralfs Bidzāns, Rihards Rungēvics, Markuss Damulevičs kopā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) virskapelānu Mareku Savicki piedalījās “Radio Marija Latvija” speciālizlaiduma raidījumā par patriotismu, kurā tika diskutēts par patriotisma nozīmi.

15.nov
Vilhelms Purvītis (1872–1945) ir Nacionālās ainavu glezniecības izveidotājs un vērienīgākais modernizētājs, kā ari atzīts par vienu no galvenajām personībām Latvijas 20. gadsimta pirmās puses vizuālajā mākslā ,vēsta Latvijas Nacionālais mākslas muzejs.

13.nov
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir lielākā profesionālās mākslas krātuve valstī, kuru man, kā arī visai vidusskolai bija iespēja apmeklēt. Šajā reizē īpaši liels uzsvars tika likts uz Vilhelma Purvīša izstādi “PURVĪTIS”.

11.nov
Bieži var dzirdēt izteikumu, ka māksla izglābs pasauli. Šim teikumam piekrīt arī Rīgas Katoļu ģimnāzijas visusskolas jaunieši, tādēļ devās uz Latvijas Nacionālo Mākslas muzeju. Tur līdz 16. oktobrim varēja apskatīt Vilhelma Purvīša gleznu izstādi.

27.okt
Mani sauc Emīlija, man ir 17 gadi, un dzīvē esmu darījusi un mēģinājusi daudz.

26.okt
Kino pasaule jau kopš 19. gadsimta beigām strauji attīstās, taču mūsdienās vēl straujāk. Tas saistīts ar datorgrafiku un apstrādi, ko veic, lai attēls izskatītos labāk, kā arī, lai attēlotu neattēlojamas lietas. No kustīgām bildēm, lai nonāktu līdz mūsdienu filmām, esam piedzīvojuši lielu attīstību, taču kādas ir jauniešu domas par mūsdienu filmām? Kuriem un kāda veida filmām un seriāliem jaunieši dod priekšroku? Tika aptaujāti 25 respondenti vecumā no 14 līdz 20 gadiem.

24.okt
Mani sauc Rihards un vēlējos dalīties ar pieredzi no savas ikdienas dzīves, ar kādiem sarežģījumiem saskāros un kā kļuvu patstāvīgs jau 11. klasē. Pamatskolu pabeidzu Siguldā. Lai gan Siguldu pašlaik ir sarežģīti apciemot, sirdī tā ir ļoti tuva.

18.okt
Vēlos pastāstīt par Jāni Rūniku. Viņu esmu izvēlējusies, jo viņš ir manas vecvecvecmammas Annas Rūnikas brālis. Vēlos, lai pēc iespējas vairāk cilvēku zina viņa vārdu.

18.okt
Pavisam nesen, pašā oktobra sākumā, Rīgas Katoļu ģimnāzija svinēja savu 30 gadu jubileju. Skolas dzimšanas diena tiek atzīmēta katru gadu, bet šoreiz svētki tika aizvadīti īpaši.

8.okt
            Lai gan mācības skolā jau ir sākušās, vasaras atmiņas, notikumi un pieredze joprojām virmo prātos un arī stāstos.  Katram jaunietim vasara pagāja atšķirīgi, taču šoreiz stāsts būs par deju lielkoncertu “Dziesma dejo. Deja skan”, kurā arī man bija iespēja piedalīties.

8.okt
Arī Latvijas mājsaimniecībās atkritumu šķirošana beidzot kļuvusi izplatīta. Taču vai protam šķirot pareizi?

22.apr
Pašā marta nogalē, kad, ziemai aizejot, ārā plosījās sniegputenis, mums, Rīgas Katoļu ģimnāzijas vecāko klašu skolēniem, tika organizēta mācību ekskursija uz neordināru vietu – Torņakalna kapiem. Jāprecizē, ka tā nav parasta kapsēta. Pieminekļi un kapakmeņi, kuri ir pat vairāk nekā 100 gadus seni; tā ir vieta, kur iespējams ielūkoties vēsturē.

11.apr
Straujiem soļiem tuvojās mācību gada noslēgums un laiks, kad vidusskolas absolventiem būs jāpieņem izšķirošais lēmums – ko darīt tālāk? IKT ir viena no visstraujāk augošajām nozarēm, kas ne tikai piedāvā augstu atalgojumu, bet arī dod brīvību strādāt no jebkuras vietas pasaulē.

7.mar
Mentālā veselība ir emocionāls, psiholoģisks un sociāls labklājības stāvoklis, kurā cilvēks apzinās savas spējas, var tikt galā ar ikdienas dzīves stresu, var strādāt produktīvi un spēj dot ieguldījumu sabiedrībā.

7.mar
Ļoti stiprs vējš ir gāzis kokus un norāvis mājām jumtus, kā arī postījis dārzus un parkus. Citviet Latvijā vētru dēļ pat reģistrēti nāves gadījumi, viens no tiem Jūrmalā, kur vecāka gadagājuma sieviete zaudējusi dzīvību krītoša koka dēļ.

16.feb
Vērojot norises mūsdienu politikā un apzinoties iespējamo karadarbības sākumu Ukrainā no Krievijas puses, rodas jautājums, vai nesenā vēsturē noticis kas līdzīgs? Pārlasot vēstures grāmatās, kāds bija Otrā pasaules kara priekšvakars, kā arī - kāda Vācijas un Sabiedroto reakcija uz notiekošo, iespējams konstatēt vairākas līdzības.

16.feb
14. februāris ir mīlestības diena, kas ik gadus tiek atzīmēta arī Rīgas Katoļu ģimnāzijā. Šokolādes, puķes un dāvanas – tās bija katrā starpbrīdī.

28.jan
Hemingvejs par “zudošo paaudzi” dēvēja Pirmo pasaules karu piedzīvojušos jauniešus, Remarks, savukārt, šo jēdzienu attiecināja uz Otrā pasaules kara jaunatni. Pārlieku nesabiezinot krāsas, var droši teikt, ka šodienas jauniešus nu jau var saukt par ja ne gluži “zudošo paaudzi”, tad “ pa pusei zudušo paaudzi” pavisam noteikti.

19.jan
Jūra… Tik mierīga… Tik valdzinoša… Jūra… Tā mani pievelk… Un attur…

21.dec 2021
Komunikācija vienmēr ir bijusi svarīga sastāvdaļa attiecību veidošanā ar jebkuru cilvēku. Tā sastāv no divām daļām – runāšanas un klausīšanās, taču lielākā daļa no mūsdienu jauniešiem pievērš vairāk uzmanību runāšanas daļai un aizmirst par klausīšanos. Ieklausīšanās citos cilvēkos ir problēma, kas ir aktuāla mūsdienās, jo tā sirpi ietekmē jauniešu izaugsmi un tālāko nākotni.