Sākums

14.jan
Sāpes ir sajūta, ko pazīst ikviens – traumas, iekaisuma vai citu faktoru rezultātā organismā norisinās izmaiņas, par ko ķermenis ziņo, radot sāpju sajūtu. Sāpēm mēdz būt dažādi veidi un atšķirīgas intensitātes pakāpes, kas palīdz diagnosticēt sāpju cēloni un ļauj noteikt atbilstošāko ārstēšanas metodi. Kāpēc ir svarīgi laikus atpazīt sāpju veidu un zināt, kādus pretsāpju līdzekļus lietot, piedzīvojot sāpes, skaidro farmaceite Ivanda Krastiņa.
13.jan
Arodslimību ārste, bijusī ģimenes ārste Kortnija Robertsa atklāj, kāpēc cilvēkiem pēc maltītes notiesāšanas bieži vien rodas vēlme atraugāties.
13.jan
Par to, kādi ir pneimonijas galvenie cēloņi, kā to atpazīt un kādas sekas uz organismu var atstāt pneimonija, stāsta eksperte, ģimenes ārste Zane Zitmane un farmaceite Ilze Priedniece.
12.jan
Ne vienmēr vēdera kurkstēšana ir saistāma ar izsalkumu. Daudziem cilvēkiem nemitīgi mēdz kurkstēt vēders un tas nav nekas ārkārtējs, norāda arodslimību ārste Kortnija Robertsa.
12.jan
Ēteriskās eļļas aromterapijā tika izmantotas jau senajās civilizācijās, bet mūsdienas tās tiek pielietotas daudz plašāk - dažādos preparātos medicīnā, kā smaržas uzlabotāji kosmētikā un niansētas garšas uzlabotāji pārtikas rūpniecībā. Ēteriskās eļļas labsajūtas uzlabošanai iespējams lietot arī mājas apstākļos. Vairāk par ēterisko eļļu labvēlīgo ietekmi uz organismu stāsta farmaceite Ivanda Krastiņa.
12.jan
Šis būs pavisam neparasts, bet efektīvs triks, kā aizturēt aukstuma ieplūšanu istabā pa durvju apakšējo spraugu!
11.jan
Viens no vecāku lielākajiem izaicinājumiem organizējot skolas somu ir pusdienu kastītes saturs. Kas būs labāk par bulciņu, jeb kā salikt skolēnam vērtīgu un garšīgu pusdienu kārbu ātri un vienkārši, iesaka uztura speciāliste Kristīne Sekace.
11.jan
Ir daudz un dažādu padomu un ieteikumu, kā stiprināt savu imunitāti ziemas laikā, lai nesaslimstu. Tomēr, ko darīt, ja ir sanācis saaukstēties, kā ātrāk tikt atpakaļ "uz kājām"? Izrādās, ka daži produkti var paātrināt atveseļošanās procesu!
10.jan
Pagatavojot tēju tējkanniņā tā var paspēt atdzist pirms visa tiek izdzerta. Lai tā nenotiktu un vēsajās ziemas dienās varētu mieloties ar siltu tēju, jums var noderēt šis triks!
10.jan
Kā zināms, tad alkohola lietošai ir negatīva ietekme uz veselību. Lai arī šāds uzraksts rotā ne tikai grādīgo dzērienu pudeles, bet redzams arī to reklāmās, mēs to bieži neievērojam. Neliels alkohola patēriņš uzreiz nenodarīs ļauna, svarīgi ir ievērot mēru un lietot to retos brīžos. Vai zināt, kas notiek ar jūsu ķermeni, kad pārstājat lietot alkoholu? Piemēram, pēc stundas, četrām stundām, dienas vai mēneša? Lasiet tālāk rakstu un uzziniet!
9.jan
Vai esat ievērojis to, ka tieši aukstajās ziemas dienās dažādas ķermeņa vietas niez tā, ka nezināt kur likties? Izrādās, ka daudzi cilvēki ziemas laikā, kad aiz loga valda aukstums, izjūt pastiprinātu niezi. Ārste Kortnija Robertsa skaidro, kāpēc tā ir!
9.jan
Šodien C vitamīns ir pašsaprotama ikdienas sastāvdaļa – uzņemot to ar uzturu vai vīrusu sezonās uztura bagātinātāju veidā. Tas ir visplašāk zināmais un populārais vitamīns – taču tā nav bijis vienmēr! C vitamīna trūkums ir bijis nopietns drauds cilvēka veselībai sendienās, stāsta farmaceite Ilze Priedniece
8.jan
Atsevišķi auduma veidi mēdz ļoti ātri savelties. Valkājot savēlušos apģērbu, mēs izskatāmies nevīžīgi. Lai izskatītos izsmalcināti, nepieciešams no šiem savēlumiem atbrīvoties. Lifehacks.lv dalās ar pavisam vienkāršu triku, kā to paveikt!
8.jan
Vairāku darbību veikšana paralēli jeb “multitaskings” ir kļuvis par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu – diemžēl arī autovadītājiem. Taču šķietami nekaitīgie ikdienas ieradumi var būtiski apdraudēt savu un citu drošību ceļu satiksmē. "Avis" apkopojis autovadītāju biežākos paradumus, kurus nevajadzētu piekopt auto vadīšanas laikā.
7.jan
Ir dzērieni, kuriem ir jābūt aukstiem, piemēram, saldējuma kokteiļiem, bet ir arī tādi, kuriem jābūt karstiem. Tā ir kafija un tēja! Lai jūsu dzēriens neatdzistu tik ātri, jums noderēs krūzītes sildītājs!
7.jan
Katram ir savi mazgāšanās paradumi. Daži uzskata, ka duša no rīta kalpo kā labs veids, kā atsvaidzināties un sākt dienu možam, savukārt citi uzskata, ka duša vakaros ir veids, kā relaksēties. Dermatologs Sandijs Skotnickis uzskata, ka katru dienu nevajadzētu iet dušā, taču obligāti katru dienu ir jānomazgā trīs ķermeņa vietas.
6.jan
Labam pavāram un krietnam ēdājam pa spēkam viss – gan kārtīga itāļu pica, gan latviešu virtuves “smagsvari”! Kārlis Matīss Zitmanis un Andrejs Reinis Zitmanis no grupas "Sudden Lights" ciemojas pie "Rimi Gardēža" Normunda Baranovska un gatavo pelēkos zirņus ar bekonu.
6.jan
Pomelo ir pats lielākais citrusauglis. Tas mēdz būt dažādas formas, piemēram, apaļš vai bumbiera formas. Lai arī to izskats var būt dažāds, tomēr, lai tiktu pie augļa ēdamās daļas, nepieciešams rīkoties vienādi - to nomizot.
5.jan
Reizēm, kad aiz loga valda pamatīgs aukstums, arī mājās var salt. Rokas un pēdas daudziem cilvēkiem sāk salt pirmās. Tāpēc, lai parūpētos par to, ka mājās jūtaties komfortabli, izveidojiet roku sildītājus.
5.jan
Slikts miegs var ietekmēt jūsu veselību, izskatu un vispārējo dzīves kvalitāti. Pie slikta miega var būt vainojamas dažādas lietas, piemēram, stress. Taču arī dažādi ikvakara paradumi var veicināt sliktu miega kvalitāti, tāpēc nepieciešams pārdomāt, ko jūs darāt vakaros, kas varētu veicināt bezmiegu.
4.jan
Redzot, ka uz sejas ādas parādījušās pinnes, pumpas, katrai ir savs paņēmiens, kā no tām ātrāk tikt vaļā. Tomēr, parādoties uz sejas ādas baltiem punktiņiem jeb tauku dziedzeriem, no tiem pašas spēkiem ir grūti atbrīvoties.
3.jan
Kad ārā valda stindzinošs aukstums, tad skārienjūtīgā telefona izmantošana, atrodoties svaigā gaisā, ir mokoša. Lai nesaldētu rokas, nepieciešami cimdi, kuri radīti, lai varētu tos vakāt pat brīžos, kad nepieciešams izmantot telefonu. Ja šādu cimdu jums nav, tad pavisam vienkārši varat savus esošos cimdus par tādiem pārvērst!