12 produkti, kas satur visvairāk "slikto" tauku

© unsplash.com

Taukus var iedalīt divās daļās. Ir "labie" un ir "sliktie" tauki. Šoreiz uzmanību pievērsīsim tieši "sliktajiem" jeb piesātinātajiem taukiem.

Piesātinātie tauki ir atrodami daudzos pārtikas produktos, gan saldos, gan sāļos.

Lielākoties piesātinātos taukus ar uzturu varam uzņemt no dzīvnieku valsts produktiem, tostarp gaļas un piena produktiem, kā arī no atsevišķiem augu izcelsmes produktiem, piemēram, palmu eļļas, kokosriekstu eļļas.

Bet kāpēc piesātinātie tauki tiek dēvēti par "sliktajiem" taukiem?

Ar uzturu uzņemot lielu piesātināto tauku daudzumu mēs sevi pakļaujam aptaukošanās un nopietnu slimību riskam, piemēram, diabētam, sirds un asinsvadu slimībām un pat onkoloģisko slimību riskam. Pārāk daudz piesātināto tauku ēšana var paaugstināt "sliktā" ZBL holesterīna līmeni asinīs, kas var palielināt sirds slimību un insulta risku.

Piesātināto tauku galvenais uzdevums ir dot tūlītēju enerģiju. Ja šo uzņemto enerģiju neizmantojam, tiek veidotas rezerves jeb nevēlamais tauku slānītis, piemēram, uz vēdera un gurniem.

unsplash.com

Pārtikas produkti ar augstu piesātināto tauku saturu:

  1. trekna gaļa;
  2. speķis;
  3. gaļas produkti, tostarp desas un cīsiņi;
  4. sviests, gī sviests;
  5. siers, īpaši cietais siers, piemēram, Čedaras;
  6. saldais krējums, skābs krējums;
  7. saldējums;
  8. sāļās uzkodas, piemēram, siera krekeri un popkorni;
  9. šokolādes izstrādājumi;
  10. cepumi, kūkas un konditorejas izstrādājumi;
  11. palmu eļļa;
  12. kokosriekstu eļļa un kokosriekstu krēms.

Avots

*Raksti Lifehacks.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītības mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.

Uzturs

Sadzīvē var novērot situācijas, kad ievārījumam tiek noņemta pelējuma kārta, lai ievārījumu tālāk lietotu uzturā, vai tiek nogriezta maizes iepelējusī daļa, turpinot ēst it kā nebojāto daļu. Tomēr šādi paradumi nav balstīti zinātnē un var būt kaitīgi mūsu veselībai. Laboratorisko izmeklējumu metodes ir strauji attīstījušās un spēj efektīvi noteikt pelējuma klātbūtni arī produktiem, kuriem nav acīmredzamu pelējuma pazīmju.

Svarīgākais