Miegs

Vakar, 16:03
Šis raksts noderēs tiem, kas cīnās ar ilgu iemigšanu, bet vēlas aizmigt maksimāli ātri, jo zināms, ka miega kvalitāte ietekmē ikdienas pienākumu veikšanu un labsajūtu.
16.nov
Vai esat pamanījis, kādā pozā jūs guļat? Vai uz sāniem? Vai uz muguras? Vai uz vēdera? Izrādās, ka tam visam ir jāpievērš uzmanība, ja vēlaties kvalitatīvu miegu.
8.nov
“Pirms gulētiešanas nepieciešams izveidot miegam labvēlīgu atmosfēru. Tas var ietvert apgaismojuma izslēgšanu, guļamistabā vēsu uzturēšanu un izvairīšanos no elektroniskām ierīcēm, kas rada zilu gaismu, taču šie ir tikai daži soļi, kas var palīdzēt,” raksta healthline.com.
3.nov
Daudzi cilvēki vakaros saskaras ar vienu un to pašu problēmu - grūtībām aizmigt. Pie grūtībām iemigt var būt vainojami dažādi faktori, tostarp stress un kofeīnu saturošu dzērienu dzeršana vakaros. Vēlu ejot gulēt un agri ceļoties, tiek ietekmēta mūsu labsajūta. Miega eksperte atklāj triku, kas, iespējams, palīdzēs aizmigt pāris sekunžu laikā, vēsta "Daily Star".
2.nov
Ir dažas acīmredzamas slikta nakts miega pazīmes, piemēram, nogurums, aizkaitināmība un koncentrēšanās problēmas, un tām var būt arī nopietnas slēptas sekas, vēsta “The Fox News”.
22.okt
“Pētījumi liecina, ka bezmiega līmenis visā pasaulē aug straujiem soļiem, jo cilvēkiem ir grūti aizmigt vairāk nekā jebkad agrāk. Tā ir satraucoša tendence, jo pieaugot bezmiegam, palielinās tādu blakuskomplikāciju biežums kā depresija, trauksme, svara pieaugums, aizkaitināmība, grūtības koncentrēties un samazināta produktivitāte ikdienā,” raksta extension.usu.edu.
6.okt
Eksperti ir atklājuši, kāpēc lielākajai daļai cilvēku labāk ir gulēt zeķēs, vēsta Prozoro.
19.sep
“Nepietiekams miega trūkums jūsu organismā samazina ne tikai garīgās spējas, bet apdraud arī fizisko veselību. Pētījumi liecina, ka miega trūkums tieši ietekmē ķermeni un tā rezultātā var rasties dažādas veselības problēmas, sākot no svara pieauguma līdz novājinātai imūnsistēmai,” raksta healthline.com.
15.sep
Eksperti salikuši visus punktus uz i jautājumā par pamošanos pulksten 4.00, ar ko katru nakti saskaras tūkstošiem cilvēku visā pasaulē.
14.sep
Par laba miega nozīmi ir diskutēts jau sen. Ikviens zina, ka labs miegs palīdz justies labāk dienas laikā un pozitīvi ietekmē veselību. Bet cik stundas vajadzētu gulēt un kādas problēmas var rasties, ja neizgulēsities pietiekami daudz.
29.aug
Par saldāku miegu mūsdienās sapņo katrs – gan mazs, gan liels. Kā pie tā tikt? Sāc ar pirmo soli. Palīdzi savam ķermenim atslābt un pievērs uzmanību vakara rituāliem pirms nakts miera.
25.aug
Kvalitatīvs miegs ir labas veselības atslēga. Tā trūkums ietekmē ne tikai mūsu izskatu un pašsajūtu, bet arī garīgo veselību. Daudzi cilvēki neapzinās, ka šajā jautājumā var palīdzēt ne tikai meditācija un medikamenti, jo, kā izrādās, ir produkti, kas var uzlabot miega kvalitāti. UNIAN atklāj, ko ēst vakarā, lai ātri aizmigtu un nepamostos līdz rītam.
21.aug
Lai justos labi, eneģijas pilni un dzīvespriecīgi, svarīgs ir labs miegs. Ja nebūsiet pietiekami labi izgulējušies, tas var atstāt iespaidu ne tika uz garastāvokli, bet arī veselību. Noskaidrojiet, kas notiks ar jūsu organismu, ja regulāri piedzīvosiet miega badu jeb hronisku miega trūkumu.
19.aug
Jūs esat cīrulis vai tomēr nakts pūce? Vai izvēlētais miega režīms var ietekmēt veselību un labsajūtu visai dienai? Lasiet tālāk un uzziniet, kādas ir atšķirības.
17.aug
“Vai esat dzirdējuši kaut ko par “skaistuma stundu”? Izrādās, ka šo vārdu savienojumu lieto attiecībā uz miega higiēnu. Pētījumi norāda, ka labs miegs var darīt dažādus brīnumus. Arī uz mūsu ādas stāvokli un veselību kopumā,” raksta healthline.com.
16.aug
Slavenais austriešu neirologs un psihiatrs Zigmunds Freids ir pazīstams ar savu teoriju, ka mēs, caur sapņiem, sazināmies nevis ar Dievu, bet ar savu zemapziņu. Līdz pat šodienai cilvēce sapņus uztver kā zīmi, kā vēstījumu, kā brīdinājumu un pat padomu devēju.
12.aug
Ja pirms miega esat uzņēmuši kofeīnu, cīnāties stresu vai redzat sliktus sapņus, jūs varat pamosties neizgulējies, tomēr zinātnieki ir atklājuši vēl vienu pārsteidzošu faktoru, kas var traucēt jūsu atpūtai, un tam nav nekā kopīga ar kafijas lietošanu, raksta “Ehrges”.
11.aug
“Daudziem pieaugušajiem tādi faktori kā stress un kaitīgs dzīvesveids var izraisīt miega traucējumus. Taču pētījumi liecina, ka meditācija var palīdzēt uzlabot miegu,” raksta healthline.com.
11.aug
Kļūstot vecākiem, mūsu ķermenī notiek dažādas pārmaiņas, tajā skaitā mainās mūsu miega kvalitāte un tā ilgums. Tā ir dabiska novecošanās sastāvdaļa. Noskaidrojiet iemeslus, kāpēc, kļūstot vecāki, cilvēki biežāk pamostas nakts vidū!
4.aug
Nesen veiktā pētījumā par dzīvi mājās* atkārtoti secināts – vairumam cilvēku kārtīga izgulēšanās ir ļoti būtiska kvalitatīvas dzīves daļa. Gandrīz katrs trešais Latvijas iedzīvotājs apgalvo, ka miegs ir svarīgākais, kas nodrošina mentālo labsajūtu mājās. Labā ziņa – pētījumā noskaidrots, ka, lai kārtīgi izgulētos, svarīgākās lietas ir pavisam vienkāršas. Kādas tās ir, pastāsta speciālists.