Ilze Strautiņa / Autori

16.nov 2016
Ir Latvijā cilvēks, kurš pazīst tik daudzus prezidentus kā neviens cits mūsu valstī. Tā ir karogu izšuvēja. Vai zinājāt, ka katram iesvētītam karogam ir savs prezidents?
14.okt 2016
Jelgavas dome izsludināja dārza dizaina metu konkursu par tēmu Vides mozaīka. Mērķis – iegūt oriģinālus metu priekšlikumus, ko realizēt pilsētvidē. Tā pilsētas centrā tapa pirmie dizaina dārzi Latvijā.
14.aug 2016
Arī vasarā reti kurās mājās pusdienās siltajā ēdienā atsakās no apetītlīga gaļas ēdiena. Visbiežāk priekšroku dod vieglam grilēdienam. Un kas tur smags, ne vairāk kā 200 g grilētas gaļas, 100 g dārzeņu un 150 g kartupeļu vai rīsu pieaugušam ēdājam. Kad tad vēl var pamieloties ar oglēs ceptu ēdienu kā mūsu senči sendienās?
17.jun 2016
Siltajā laikā nav nekā patīkamāka par mielastu svaigā gaisā. Draudzīga kompānija, jautras sarunas. Un, protams, arī malks spirdzinoša dzēriena nav lieks.
3.jun 2016
Tukumā pie vecajiem ebreju kapiem, kur laidelējas Latvijas papagaiļi, krāšņie pupuķi, jau 13 gadus dzīvnieku patversmi apsaimnieko IK Čivava. Tajā strādā tikai viens algots darbinieks Vilnis Grundulis. Viņa sieva Simona ir brīvprātīgā, kas strādā bez atlīdzības.
16.mar 2016
Dārzkopja gads ir sācies. Jau 23. aprīlī Salaspils Nacionālajā Botāniskajā dārzā notiks šā gada pirmais Stādu gadatirgus. Lai daudzveidīgajā piedāvājumā neapjuktu un kārotais pirkums neliktu vilties, savā ilggadējā pieredzē dalās daiļdārzniece Ilze Tīlika.
13.mar 2016
Iespējams, medus kūku varētu iecelt par populārāko kūku valstī.
21.jan 2016
Vienistabas dzīvoklītī klusajā Rīgas centrā jau divus gadus dzīvo Linda Zagorska. Tepat netālu ir arī viņas darbavieta, jaunā sieviete ir liela radoša kolektīva administratore. Darbā viņa ir izteikti pedantiska, bet sadzīvē Linda dzirkstī kā vīns gan krāsās, gan dzīvespriekā.
4.dec 2015
Dzirdot pieminam Valsts ieņēmumu dienestu, diez vai daudzi zina, ka šīs nopietnās iestādes rindās strādā arī 39 suņi. Viņu deguniem nepaliek apslēpta nedz nauda, nedz narkotikas, nedz kontrabandas cigaretes.
25.nov 2015
Vecajā mājā pietiekami izskraidījušies pa stāviem augšā lejā, jaunie Kokari saprata, nevar būt nekā labāka par vienstāva namiņu. Un tāds atradās Buļļupītes krastā.
30.okt 2015
Pirmo reizi ieraugot Hanteru, viņa tēls šķietas pazīstams, tas nedaudz atgādina Arnolda Švarcenegera tēloto Terminatoru, tikpat draudīgs izskats un caururbjošs skatiens. Nezinātājs nepateiks, ka šis suns ir 16 valstu čempions.
22.okt 2015
Ir daudz iespēju dienu steigā atvilkt elpu, brīdis dabā, pasēdēšana ar draugiem, jauka filma. Bet vai zinājāt, ka lieliska atelpa var būt arī zobārsta apmeklējums? It sevišķi, ja ārsta prakse iekārtota ar tādu sirds siltumu kā dakteres Lailas Mauriņas zobārstniecības prakse.
1.okt 2015
Māju projektējot, Ozoliņiem iepatikās arhitektes piedāvātās platās āra palodzes. Tolaik nevienam pat prātā neienāca, ka vecmāmiņa Dzintra Zumenta tās pratīs pārvērst neparastās puķu dobēs, kurās katru dienu zied kas cits. Saimniece Zanda smejas, mājās pārbraucot, nekad nevari zināt, kas uz kuras palodzes ziedēs.
10.sep 2015
Visi zina, kartupelis ir otrā maize. Tagad tā vien šķiet, ka Latvijā kartupelis pārliecinoši izvirzījies līderos, tam īpaši palīdzējuši viņa mazākie brāļi čipsi.
30.aug 2015
Līdz rudenim vēl ir laiks sakopt piederīgo atdusas vietas. Lai nerastos tik apnicīgais jautājums, kāpēc citiem izdodas tik skaisti noaudzēt kapu kopiņas, bet man ne, savā ilggadējā pieredzē dalās stādaudzētavas Zaļā oāze daiļdārzniece Ilze Tīlika.
8.aug 2015
Kā divās nedēļās atbrīvoties no 5 kg liekā svara? Tomāti palīdzēs!
16.jun 2015
Divas draudzenes no bērnudārza laikiem Laura Pūce un Zane Kurme Rīgā, Pārdaugavā atvērušas Latvijā pirmo kaķu kafejnīcu. Zane, Francijā dzīvodama, vēlējusies tādā paviesoties, bet izrādījies, vietas rezervētas jau divas nedēļas uz priekšu. Tomēr neatlaidīgā jaunā sieviete iekšā tikusi. Kopš tās dienas Zanei bija āķis lūpā, tādai kafejnīcai jābūt arī Latvijā.
12.jun 2015
Ielu sporta un kultūras kustības Ghetto Games aizsācējs Raimonds Elbakjans ir Bernes ganu suņa Šreka un malamuta Ārčija saimnieks. Kā abi iejutušies savās mājās?
17.apr 2015
Tie, ar divām kājām, nāk un iet, atbrauc un aizbrauc, kad vēlas, bet četrkājainajiem mājiniekiem atliek vien gaidīt. Kā ar šo pienākumu tiek galā Elitas Veidemanes astaiņi?
19.mar 2015
Diētas ārstes Lolitas Neimanes mājās jau septiņus gadus saimnieko arī kungs, vārdā Bendžamins. Saimniece pa šiem gadiem ir sapratusi, ka arī vismazākajā sunītī noteikti ir vieta vislielākajam intelektam. Kā viņas toiterjera zēnā Bendžaminā.
13.mar 2015
Dziedātāja Samanta Tīna jau četrus gadus ir čivavas šķirnes sunīša Skarabeja saimniece. Kā divas spēcīgas personības sadzīvo zem viena jumta?
19.feb 2015
Piekrastes māju saimnieku Līgas un Edgara dienas rit trauksmainā steigā, tāpēc laiku sunim būtu grūti izbrīvēt. Toties kaķis šai ģimenei ir kā radīts. It sevišķi, ja Līga vienmēr zinājusi, kādam jābūt viņas kaķim.