\\Autori

Ēriks Strauss

15.okt
Latvijas izlase piedzīvojusi kārtējo zaudējumu 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Astotais zaudējums šajā ciklā tika piedzīvots izbraukumā pret Izraēlu - 1:3. Nākamā spēle 16. novembrī Ļubļanā pret Slovēniju.
 
11.okt
Kā kopš 2012. gada pieņemts, arī šogad Latvijas Basketbola savienība veic aptauju par aizvadītā gada labākajiem basketbolistiem un basketbolistēm, labākajiem treneriem un vēl citiem labākajiem citās kategorijās. Kā ierasts, katrā no nominācijām tiek piedāvātas sešas kandidatūras, no kurām jāizvēlas labākais. Viegli nebūs, jo nevienam no izvirzītajiem kandidātiem aizvadītā sezona nebija tik spoža, lai nešauboties viņu ieceltu labākā (-s) kārtā. Ko aizvadītajā sezonā izdarījuši izvirzītie kandidāti?
 
10.okt
2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklu ar kārtējo sauso zaudējumu turpina Latvijas izlase, kas savā laukumā ar 0:3 piekāpās Polijai. Nākamā spēle pēc piecām dienām izbraukumā pret Izraēlu.
 
10.okt
Kādam ir izteikts uzmanības trūkums, un viņš bez tās nevar dzīvot, cenšas izdomāt visādus stiķus un niķus, lai par viņu runātu katrs sētas krancis. Cits izceļas ar radošu izdomu, cits ar savu stulbumu, un pēdējais ļoti labi piestāv Krievijas čempionātā spēlējošā Rīgas Dinamo priekšniekiem.
 
9.sep
Latvijas futbola izlase aizvadījusi kārtējo 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēli un piedzīvojusi kārtējo zaudējumu - sesto sešās aizvadītajās spēlēs. Šoreiz ar 0:2 zaudējums pret Ziemeļmaķedoniju. Nākamā spēle 10. oktobrī, kad savā laukumā būs jātiekas ar Polijas izlasi.
 
6.sep
Latvijas izlase turpina krāt zaudējumus. Šovakar ar 0:6 izbraukumā tika piedzīvots zaudējums pret Austriju un tas šajā ciklā ir jau piektais pēc kārtas. Nākamā spēle (nākamais zaudējums?) jau pirmdien, kad savā laukumā būs jātiekas ar Ziemeļmaķedoniju.
 
28.aug
Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija ķērusies klāt pie prioritāro sporta veidu noteikšanas, tās darbiniekiem atradies laiks pieklauvēt pie dopingā pieķertās tāllēcējas Inetas Radevičas sirdsapziņas.
 
26.aug
Divus mēnešus pirms 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra sākuma pie jauna galvenā trenera tikusi arī nacionālā sieviešu basketbola izlase. Līdz cikla beigām šajā amatā strādās Mārtiņš Gulbis.
 
14.aug
Lai arī līdz jaunajai NBA sezonai vēl krietns laiks, komandas pirmssezonas laikā iesaistās dažādās sabiedriskās aktivitātēs. Savdabīgu akciju veikusi viena no karstākajām šā brīža komandām Goldensteitas Warriors, kura sadarbībā ar medija NBC Sports Kalifornijas nodaļu izveidojusi simbolisko komandas izlasi.
 
1.jūl
Šovakar Rīgā tiek aizvadītas Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm pēdējās divas spēles. Pirmajā astotdaļfinālā Latvija tikās ar Zviedriju un piedzīvoja pelnītu sagrāvi ar 62:77. Zviedrijas izlase jau rīt dodas uz Belgradu lai turpinātu cīņu par olimpisko kvalifikāciju un čempionāta godalgām, bet latvietes var doties atvaļinājumā.
 
30.jun
Latvijas sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionātā pabeigusies apagšgrupas turnīru pēdējā mačā piedzīvojot zaudējumu pret Eiropas čempionēm Spāniju. Jau rīt nākamais mačs, kad būs jāaizvada astotdaļfināls pret vēl nezināmu pretiniece. Tas noskaidrosies B apakšgrupas pēdējā spēlē starp Francijas un Zviedrijas izlasēm.
 
28.jun
Latvijas sieviešu basketbola izlasei šovakar Eiropas čempionātā ar 82:74 pārspēja Ukrainu un saglabāja izredzes uz 1/8 finālu. Mūsējo liktenis, visticamāk, izšķirsies svētdienas mačā starp Lielbritāniju un Ukrainu, kurā mums ir nepieciešama britu uzvara. Pretējā gadījumā būs jāpaveic neiespējamā misija un pēdējā mačā jāuzvar Spānija.
 
27.jun
Latvijas sieviešu basketbola izlase savu kārtējo Eiropas čempionātu iesāka ar negaidītu,bet pelnītu zaudējumu Lielbritānijai - 60:74. Jau rīt nākamā spēle, kurā būs jātiekas ar Ukrainas basketbolistēm.
 
27.jun
Jau šodien Rīgā un Serbijā sāksies Eiropas čempionāts basketbolā sievietēm. Kopš 2005. gada starp Eiropas spēcīgākajām komandām allaž ir arī Latvijas izlase, bet kopumā latvietēm šis būs jau devītais finālturnīrs (astotais pēc kārtas). Kā mūsējām klājies iepriekšējos turnīros?
 
26.jun
Jau rīt Rīgā un divās Serbijas pilsētās sāksies kārtējais Eiropas čempionāts basketbolā sievietēm, un kārtējo reizi finālturnīrā spēlēs arī Latvijas izlase. Līdz šim katram čempionātam bija arī pievienotā vērtība. Pirms diviem gadiem tās bija ceļazīmes uz pasaules čempionātu, bet šogad papildu motivāciju dos iespēja nokļūt olimpiskajā Tokijā.
 
18.jun
Jau pagājušajā nedēļā tika aizvadīti pirmie zāliena sezonas turnīri, taču tikai šajā nedēļā šo sezonu uzsāks Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko. Sevastova spēlēs sev tik veiksmīgajā Maljorkā, bet Aļona ir starp dalībniecēm Premier’700 sērijas turnīrā Birmingemā. Zāliena sezonas galvenais turnīrs būs Vimbldonā, kurš sāksies 1. jūlijā.
 
10.jun
2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla kārtējā spēlē Latvijas futbola izlase savā laukumā piedzīvojusi vēl vienu nožēlojamu zaudējumu - 0:5 pret Slovēniju.
 
4.jun
Gatavojoties Eiropas čempionāta finālturnīram, nacionālā sieviešu basketbola izlase Burgosā aizvadījusi pirmās divas pārbaudes spēles. Vispirms tika piedzīvots pamatīgs zaudējums pret Spāniju (51:77), bet mačā par trešo vietu itin pārliecinoši apspēlēta Ungārija (79:65).
 
23.mai
Latvijas izlase Boba Hārtlija virsvadībā ir aizvadījusi jau trīs pasaules čempionātus, un tiek lēsts, ka būs vēl vismaz divi. Ja vien Hokeja federācijai joprojām ir lielais plāns par 2021. gada čempionātu, kurš daļēji notiks arī Rīgā. Pats Hārtlijs pēc uzvaras pār Norvēģiju izteicās, ka ar lielāko prieku kopā ar Latvijas izlasi aizbrauktu uz 2022. gada olimpiskajām spēlēm, un no tā izriet, ka Latvijas izlase vēl turpmākos trīs gadus dzīvos pēc Hārtlija hokeja ābeces, un tas ir labi.
 
21.mai
2019. gada pasaules čempionātu Latvijas izlase pabeidza ar pārliecinošu uzvaru pār Norvēģiju (4:1) un kopvērtējumā mūsējiem šajā turnīrā 10. vieta.
 
21.mai
Pirms 22 gadiem, 1997. gada 3. maijā, tieši spēlē pret Norvēģiju izcīnījām pirmo uzvaru pēc atgriešanās elitē un tieši ar Norvēģijas izlasei pagaidām tiks pielikts punkts šā gada čempionātam un cerams, ka tiks pabeigts ar uzvaru. Pirms čempionāta tika lēsts, ka šai spēlei būs pievienotā vērtība cīņai par ceturtdaļfinālu, bet beigu beigās šodienas mačs būs parasta spēle, kurā nevienai no komandām īsti neko nevajadzēs. Šo gadu laikā ar norvēģiem spēlēts desmit reizes un septiņās izcīnītas uzvaras. Vēl trīs mačos piedzīvoti zaudējumi.
 
20.mai
Diemžēl, bet Latvijas izlasei šogad jāpaliek bez ceturtdaļfināla. Pret pasaules čempioniem pēdējā trešdaļā bijām vadībā ar 3:2, tomēr nācās piedzīvot zaudējumu ar 4:5. Tāda ir dzīve! Rīt mūsējiem pēdējā spēle, kurā jātiekas ar Norvēģiju.