\\Autori

Ēriks Strauss

3.apr
Trešdien kļuva zināms par vēl viena sporta pasākuma atcelšanu. Proti, kļuvis zināms, ka šogad nenotiks prestižākais Grand Slam tenisa turnīrs Vimbldonā. Tieši tā, nenotiks, nevis tiks pārcelts uz vēlāku laiku. Atcelšanas iemesls ir visiem zināms – nolāpītais vīruss. Atceļot Vimbldonu, parādījusies arī informācija par to, ka šogad tenisa vispār vairs nebūs.
 
1.apr
Laikos, kad katrs cents ir zelta vērtībā, katrs to apgroza pēc savas saprašanas un zināšanām. Tā viendien Latvijas Hokeja federācija no darba atbrīvoja lielāko daļu sava biroja darbinieku un tuvākajā laikā atbrīvos vēl. Lēmums par šādu soli nebija viegls, bet saprotams, taču izrādās, ka ir arī citi veidi, kā pārlaist šo sarežģīto laiku. Piemēram, Latvijas Basketbola savienības jaunais prezidents Raimonds Vējonis pat nedomājot par darbinieku atlaišanu.
 
27.mar
Vīrusa pārņemtajā pasaulē sports joprojām ir nolikts uz ļoti tālām rezerves sliedēm, taču tas nenozīmē, ka šajā lauciņā iestājies ledus laikmets. Jā, sacensības praktiski nenotiek, taču krietns daudzums sportistu šajā laikā ir nolēmuši piedalīties vīrusa apkarošanā, un viens no šādiem veidiem ir dažāda humānā palīdzība.
 
23.mar
Sestdien notika tas, kam bija jānotiek – Starptautiskās hokeja federācijas prezidents Renē Fāzels beidzot paziņoja par 2020. gada pasaules čempionāta elites grupā atcelšanu. Atceļot šā gada čempionātu, tūlīt radās baumas par to, ka ir apdraudēts arī 2021. gada čempionāts, kuram vajadzētu notikt Rīgā un Minskā.
 
10.mar
Pastāv ļoti liela iespēja, ka šajā pavasarī hokeja līdzjutējiem būs jāiztiek bez savas ikgadējās devas, ko sauc par sekošanu līdzi pasaules čempionātam un Latvijas izlases gaitām tajā. Līdz čempionāta sākumam atlicis nedaudz mazāk par diviem mēnešiem, taču neviens šobrīd nevar pateikt, vai šāds čempionāts vispār būs un, ja būs, kur tas notiks.
 
4.mar
Kamēr Kristaps Porziņģis no rezervistu soliņa noskatījās, kā bez viņa līdzdalības Dalasas Mavericks piedzīvo zaudējumu pret Čikāgas Bulls, tikmēr no NBA mītnes pienāca ziņa par aizvadītās nedēļas labākajiem spēlētājiem abās konferencēs. Rietumu konferencē par labāko tika atzīts Kristaps Porziņģis. Sezonas pirmajā pusē nešķita, ka liepājnieks var tikt pie šādas atzinības.
 
4.mar
Neliels satricinājums atkal ir skāris pīļu dīķi, kuru sauc par Latvijas basketbolu. Proti, atlūgumu uzrakstījis nacionālās vīriešu izlases ģenerālmenedžeris Artūrs Štālbergs, un formāli izlase ir palikusi bez savas galvas.
 
3.mar
Visas pasaules uzmanības fokusā nokļuvušais koronavīruss jau ilgāku laiku klejo arī pa pasaules sporta pasākumiem, un šīs nedienas plašā ģeogrāfija, kura ar katru dienu kļūst arvien skaudrāka, pamatīgi ietekmējusi arī sporta dzīvi. Arī Latvijas sporta dzīvi...
 
2.mar
Altenbergā noslēdzies pasaules čempionāts skeletonā, un pirmo reizi kopš senseniem laikiem Martins Dukurs nav kļuvis par pasaules čempionu. Ne tikai palika bez zelta, bet palika vispār bez medaļas. Agri vai vēlu kaut kam tādam bija jānotiek, taču šoreiz mazāk jākauc par neizcīnītajām medaļām, bet gan par ko citu. Par daudz nopietnāku problēmu, par skeletona (ne)saimniecību Latvijā.
 
28.feb
Vakar Altenbergā turpinājās pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā. Pirmos divus braucienus veica skeletonisti un pēc tiem pērnā gada pasaules čempions Martins Dukurs atrodas ārpus goda pjedestāla. Šodien tiks aizvadīti atlikušie divi braucieni.
 
25.feb
Vakar 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmo miniciklu pabeidza Latvijas izlase un pabeidza to ar izbraukuma zaudējumu otrajā pagarinājumā (104:110) pret Bulgāriju. Nākamās spēles būs tikai novembrī, kad Latvijas izlase abus mačus aizvadīs izbraukumā Grieķijā un Bosnijā.
 
21.feb
Jau vakar tika aizvadītas pirmās 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēles, bet šodien cīņā par finālturnīru iesaistīsies arī Latvijas izlase, kura savā laukumā tiksies ar Bosnijas izlasi.
 
14.feb
Nedēļas nogalē Čikāgā notiks ikgadējā NBA Visu zvaigžņu spēle un vēl vairāki izklaides pasākumi, un vienā no skatāmākajiem konkursiem piedalīsies arī Dāvis Bertāns, kurš būs viens no astoņiem, kurš cīnīsies par uzvaru trīspunktu metēju konkursā. Šis konkurss notiek kopš 1986. gada, un šajā laikā tajā bijuši daudz interesantu notikumu, kurus vērts pieminēt.
 
11.feb
Kamēr aizvadītajā nedēļā hokeja nacionālo izlašu pauzē Latvijas izlase kārtējo reizi atpūtās, tikām lielākā daļa Eiropas valstu izlašu piedalījās dažādos pārbaudes turnīros, un viens no tiem bija saistošs arī mūsējiem, jo noskaidrojās pēdējais pretinieks olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.
 
10.feb
Elvis Merzļikins turpina pārsteigt visu NHL, pats par sevi – arī Latviju. Naktī no piektdienas uz sestdienu viņš ar otro sauso spēli pēc kārtas palīdzēja Kolumbusas Blue Jackets ar 2:0 pieveikt Detroitas Red Wings. Ziemeļamerikā Merzļikina kontekstā atceras pat 80 gadus senus notikumus, bet pie mums notiek neklātienes salīdzināšana un strīdi pie alus kausa – ir vai nav Merzļikins labāks par pašu Artūru Irbi?
 
10.feb
Evertā (ASV rietumu krastā) notikušajā Federācijas kausa izcīņas mačā Latvijas izlasei neizdevās pārsteigt zvaigžņoto ASV izlasi un iekļūt finālturnīrā. Jau pēc pirmās spēļu dienas zaudējot abās vienspēlēs, mūsējās pamazām sāka atvadīties no izvirzītā mērķa. Kā vēlāk izrādījās, ne jau šīs divas vienspēles bija galvenais iemesls zaudējumam visā mačā, bet gan īsais rezervistu soliņš, kura būtībā nemaz nebija.
 
5.feb
Rīgas Dinamo meistari, tie, kuri joprojām spēlē Krievijas čempionātā, turpina izklaidēt tos līdzjutējus, kuri nespēj atšķirt nopietnu hokeju no vājas klaunu izrādes. Klauni šajā komandā ir visur. Laukumā, aiz apmales, un, pats par sevi saprotams, arī ložās to netrūkst.
 
23.jan
Latvijas Basketbola savienība ir tikusi pie jauna virsaiša Raimonda Vējoņa, un viņa komandas pirmais lielais darbs būs nodrošināt nacionālās vīriešu izlases dalību pirmajās divās 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēs. Savukārt izlases galvenais treneris Roberts Štelmahers izveidojis 24 spēlētāju sarakstu, no kura tiks izvēlēti spēlētāji, ar kuriem aizvadīt spēles pret Bosniju (21. februārī Rīgā) un Bulgāriju (24. februārī izbraukumā).
 
14.jan
Savu sporta veidu pasaules spēcīgākajās līgās NHL un NBA šogad piestājuši astoņi latvieši (pa četriem katrā no līgām), un reizēm pat ir grūti izsekot visu mūsējo gaitām. It īpaši aizvadītās nedēļas nogalē, kad teju ikviens no laukumā izgājušajiem latviešiem izcēlās ar kaut ko pozitīvu.
 
10.jan
Tā sauktā Latvijas izlases bāzes komanda Rīgas Dinamo ir tikusi pie jauna apzīmējuma – mīkstie! Ne tāpēc, ka komanda jau sesto gadu pēc kārtas ir viena no vājākajām Krievijas čempionāta komandām, bet savas attieksmes dēļ pret komandas biedriem.
 
1.jan
Spilgtākie aizvadītā gada notikumi Latvijas sortā.
 
17.dec 2019
Kad vēl nebija sākusies jaunā NHL sezona, latviešu hokeja līdzjutēji priekā spiedza par to, ka beidzot pasaules spēcīgākajā hokeja līgā pamazām atgriežas labie laiki, kad tajā spēlēs vairāk par vienu mūsējo.