\\Autori

Arno Jundze

29.jan 2020
Fonds Mākslai vajag telpu informē, ka šogad turpinās programmu Izbraukuma nodarbības par 20. gs. otrās puses un mūsdienu mākslu un piedāvā Latvijas skolām pieteikties izbraukuma nodarbībām, kuru laikā jauniešus iepazīstina ar latviešu mākslas vēsturi un mūsdienu mākslas procesiem, aicinot viņus arī izteikties un artikulēt savu viedokli par mākslu.
 
29.jan 2020
Apgāds Kontinents, kurš, tā vien šķiet, pēdējā laikā mēģina paplašināt savu grāmatu klāstu, ko agrāk pamatā veidoja New York Times bestselleru listes autori, laidis klajā pašmāju rakstnieka vēsturisko romānu Livonijas slazdā. (Ja atceramies, pirms tam bija Igaunijā atrastās Ziedoņa Siliņa Latviešu leģionāra piezīmes.)
 
17.jan 2020
Izvērtējot izstādes un mākslinieku darbus, kas bija apskatāmi laika posmā no 2019. gada 1. oktobra līdz 31. decembrim, neatkarīgo ekspertu darba grupa nākamajai Purvīša balvai, kura tiks pasniegta 2021. gada aprīlī, ir šoreiz nominējusi divus autorus.
 
9.jan 2020
Janvāra sākumā Latvijas lielākie grāmatu tirgotāji publiskojuši savas versijas par 2019. gadā visnaskāk pirktajām grāmatām.
 
5.jan 2020
Pateicoties Latvijas Radošo savienību padomes iniciatīvai un Kultūras ministrijas atbalstam, VKKF padome pieņēmusi lēmumu 2020. gadā organizēt VKKF vēsturē nebijušu konkursu – Jaunrades veicināšanas stipendiju mērķprogramma.
 
30.dec 2019
2019. gadā mūžības dzirnas griezās skarbi un nežēlīgi, aizsaulē aizsaucot virkni izcilu Latvijas cilvēku, kuru darbībai bija liela ietekme uz latviešu sabiedrību, kultūru un politiku. Pārstāvot dažādas jomas un sludinot dažādas mākslas un dzīves patiesības, viņi tomēr bija vienoti, jo lika mums domāt.
 
27.dec 2019
VKKF padome savā pirmsziemassvētku sēdē apstiprinājusi jaunos VKKF mūža stipendiātus dažādās kultūras jomās.
 
19.dec 2019
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar James Gallery Ņujorkā piedāvā aplūkot vairāku gadu pētniecības un izstāžu projekta Pārnēsājamās ainavas noslēdzošo izstādi Portable Landscapes. Memories and Imaginaries of Refugee Modernism (Pārnēsājamās ainavas. Bēgļu modernisms, atmiņas un iztēle).
 
18.dec 2019
Pirmajos Ziemassvētkos, 25. decembrī, festivāla Eiropas Ziemassvētki ietvaros Sergejs Jēgers Rīgas Domā dziedās dažādu gadsimtu un tautību radīto lūgšanu mūzikā Ave Maria. Rīgas Doma ērģeles spēlēs Diāna Jaunzeme-Portnaja. Koncertā piedalīsies vijolniece Agnese Kanniņa un kontrabasists Jānis Stafeckis.
 
6.dec 2019
Pasaulslavenais soprāns Inga Kalna piedalīsies Ziemassvētku festivāla atklāšanas koncertā 13. decembrī Dzintaru koncertzālē un 14. decembrī Liepājas koncertzālē Lielais dzintars.
 
30.nov 2019
Šodien, 30. novembrī, pirmizrādi Dailes teātra lielajā zālē gaida Iemīlējies Šekspīrs. Pasaulslavenās filmas scenāriju, ko radījuši Marks Normens un Toms Stopards, dramatiskā materiālā pārvērtis Lī Hols, bet jaunās izrādes režisors būs Rolands Atkočūns. Viņu Neatkarīgā sastapa pēc mēģinājuma nedēļu pirms pirmizrādes. Likumsakarīgi, mūsu saruna sākās ar to, kāpēc režisors vēlējies iestudēt tieši šo nebūt ne vienkāršo materiālu, kam līdzi nāk Holivudas kino un Oskaru slavas radītie stereotipi.
 
28.nov 2019
3. decembrī sāksies gadskārtējais festivāls Prozas lasījumi, kas laikā gaitā izvērties par vienu no nozīmīgākajiem gada notikumiem latviešu prozā. Šogad to Latvijas Rakstnieku savienības paspārnē rīko jauna komanda rakstnieces Ingas Žoludes vadībā. Vai tas nozīmē, ka festivālā sācies jauns laikmets, par to saruna ar Neatkarīgo.
 
22.nov 2019
Rīt, 23. novembrī, pulksten 17, godinot Ausmu Derkēvicu 90. jubilejā, Rīgas Latviešu biedrības nama lielajā zālē izskanēs izcilajai diriģentei, JVLMA goda profesorei, veltīts koncerts – viņas bijušo audzēkņu, dziedātāju velte savai maestrīnai.
 
20.nov 2019
Pirmssvētku brīvdienās iedarbojās tā nevienas struktūras neorganizētā un nedefinētā trauksmes sistēma, ko darbina cilvēku iniciatīva brīžos, kad viņi sajūt apdraudējumu.
 
13.nov 2019
Latvijas Rakstnieku savienībā saņemta skumja ziņa. Lāčplēša dienā 93 gadu vecumā mūžībā aizgājis rakstnieks un dramaturgs Harijs Gulbis (25.10.1926 – 11.11.2019).
 
9.nov 2019
Šonedēļ galerijā M. Māksla atklāta visai neparasta pazīstamās grāmatu mākslinieces Gitas Treices gleznu izstāde, kurā aplūkojama pazudušo/atrasto dzīvnieku portretu galerija.
 
7.nov 2019
Šogad novembrī, no rīta pamostoties, nav iespējams ieslēgt datoru tā, lai tas nepiedāvātu kaut ko no Dvēseļu puteņa.
 
25.okt 2019
Tradicionālie Rīgas Grāmatu svētki šodien un rīt (25. un 26. oktobrī) notiks grāmatām ļoti iederīgā vietā – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB).
 
24.okt 2019
Starptautiskais Frankfurtes grāmatu tirgus – savā ziņā grāmatniecības pasaules olimpiskās spēles – pagājušajā nedēļā norisinājās šajā Vācijas pilsētā, pulcinot izdevējus un autorus no visiem apdzīvotajiem kontinentiem.
 
20.okt 2019
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs šodien, 20. oktobrī, pulksten 18 ielūdz uz veļu vakaru jeb aizgājušo senču godināšanu.
 
18.okt 2019
Rudens atpūtas braucieni uz kādu no Grieķijas salām vai pašas Grieķijas kūrortiem kļūst aizvien populārāki Latvijā. Tie lieti noder visiem, kam sabojāta vasara tepat Latvijā. To, ka tā būs saķēzīta arī man, nojautu jau pavasarī. Tāpēc, aplūkojot tobrīd neticami lētos rudens piedāvājumus, ierunājās skopais. Kāpēc neietaupīt? Nolēmu pārkāpt principu – nekādas tūrisma aģentūras – un laikus iegādāties kaut no sērijas – tā, lai blakus ir forša smilšu pludmale, nav pārāk trokšņains un nav jākratās pāri visai Krētai uz viesnīcu. Prognoze piepildījās. Vasaru man bezcerīgi sabojāja darbi. Desmit dienas Krētā bija burvīga kompensācija par to, ko neizbaudīju vasarā.
 
20.sep 2019
Saruna pirms pirmizrādes Dailes teātrī 20. septembrī ir pirmizrāde Reja Kūnija komēdijai Neiespējamā misija. Ierasti neiespējamajai misijai – intervijai mēģinājumu karstumā pirms pirmizrādes, kad izrādē iesaistītajiem vismazāk par visu pasaulē gribas ar kādu parunāt par topošo izrādi – šoreiz piekrita Artis Robežnieks, kurš tajā spēlēs galveno lomu. Nojaušot, ko prasīšu vispirms, viņš apsteidza notikumus, sakot: «Ar jautājumu, kāpēc tieši šī izrāde, ir jāiet pie režisora Dž. Dž Džilindžera. Bet es esmu pateicīgs, ka man tajā iedeva lomu! Toties kādu! Taksometra šoferis Džons Smits. Divsievības piekopējs.»