Arno Jundze / Autori

20.sep 2019
Saruna pirms pirmizrādes Dailes teātrī 20. septembrī ir pirmizrāde Reja Kūnija komēdijai Neiespējamā misija. Ierasti neiespējamajai misijai – intervijai mēģinājumu karstumā pirms pirmizrādes, kad izrādē iesaistītajiem vismazāk par visu pasaulē gribas ar kādu parunāt par topošo izrādi – šoreiz piekrita Artis Robežnieks, kurš tajā spēlēs galveno lomu. Nojaušot, ko prasīšu vispirms, viņš apsteidza notikumus, sakot: «Ar jautājumu, kāpēc tieši šī izrāde, ir jāiet pie režisora Dž. Dž Džilindžera. Bet es esmu pateicīgs, ka man tajā iedeva lomu! Toties kādu! Taksometra šoferis Džons Smits. Divsievības piekopējs.»
18.sep 2019
Dzejas dienu 2019 balvu par labāko oriģināldzeju šogad saņēma Arvis Viguls par pērn iznākušo krājumu Grāmata.
6.sep 2019
Sestdien, 7. septembrī, oficiāli tiek atklāts starptautiskais profesionālās dzejas festivāls Dzejas dienas 2019. Tas šogad uz dažādām Rīgas skatuvēm un pilsētvidē norisināsies līdz 16. septembrim, piebilstot, ka profesionālie pasākumi ir rozīnīte lielajā ikgadējā Dzejas dienu kliņģerī, ko Latvijā bez jel kādas partijas vai vadības virsuzraudzības cilvēki svin katru septembri kopš 1966. gada.
photo_camera
30.aug 2019
Laiku pa laikam medijos un sociālajos tīklos parādās virsraksti, kuros dažādās kombinācijās dominē vārdi «apkrāpj tūristus».
8.aug 2019
Armanda Pučes jaunais romāns Aitas pārdošanas pirmajā nedēļā jau iekļuvis Latvijas grāmatnīcu desmit visvairāk pārdoto grāmatu skaitā. Kādam varbūt šķiet, ka Armands savās grāmatās mēdz uzdot nepolitkorektus jautājumus, atgādināt neērtas lietas un provocēt. Tomēr diezgan nepārprotami ir tas, ka viņš, piedāvājot atklātu valodu, rosina lasītājus domāt, bet lasītājiem, ja viņus uzrunā nopietni un no sirds, tas vienmēr iet pie sirds.
7.aug 2019
Šonedēļ piedāvāju Neatkarīgās lasītājiem pievērst uzmanību vēl diviem šīs vasaras grāmatu jaunumiem. Viens no tiem pretendē tikt iekļauts visnotaļ noderīgas izziņu literatūras plauktā, otrs atmiņu formā stāsta par aizgājušo laikmetu un apliecina to, ka dzīve var būt krāšņa arī lielā nabadzībā.
1.aug 2019
Toma Kreicberga jaunākais romāns Havanas kaķu karalis savu pirmizdevumu piedzīvoja ASV, kur tika izdots angļu valodā un vēlāk arī spāņu valodā. Šopavasar tas Ievas Melgalves tulkojumā iznāca arī latviešu valodā apgādā Zvaigzne ABC, kļūstot par interesantu atradumu daudziem mūsu lasītājiem.
31.jūl 2019
Vasaras atvaļinājumu karstumā un droši vien arī ziemas salā der palasīt ne tikai tradicionālo izklaides daiļliteratūru par lielo mīlu vai negantiem slepkavniekiem, bet arī cita žanra darbus.
17.jūl 2019
Starptautiskā Jāņa Baltvilka balva, kura šogad svin 15. gadskārtu, tiks pasniegta nākamo trešdien, 24. jūlijā, pulksten 18 Botāniskā dārza šķūnī Rīgā, Kandavas ielā 2.
12.jūl 2019
Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja iesaistīties unikālā ģimeņu un dzimtu grāmatu izstādes veidošanā projekta Bibliotēka ietvaros.
11.jūl 2019
Pagājis nu jau pietiekami ilgs laiks, kopš kāds simtgadnieks, vārdā Allans Karlsons, izkāpa pa veco ļaužu mītnes logu, kura viņam bija apriebusies līdz kliņķim, lai dotos ceļā un nonāktu arī pie latviešu lasītājiem.
28.jun 2019
Latvijas Arhitektūras muzejā (Mazā Pils iela 19, Rīga) īsi pirms Jāņiem atvērta un līdz 10. septembrim apskatāma jau piektā izstāde sērijā Rīga, kuras nav. Kartes un plāni.
5.jun 2019
Ja esat uz tā pārdomu viļņa, ko pozitīvā nozīmē izraisīja seriāla Sarkanais mežs noskatīšanās, tad jums noteikti jāizlasa igauņu rakstnieka Ilmara Taskas romāns Pobeda 1946, kura vāku izdaiļo pēckara padomju laika sapnis – krēmkrāsas luksusa auto Pobeda.
24.mai 2019
«Tas biju es, kurš gribēja iestudēt Bīstamos sakarus,» bez vilcināšanās saka režisors Jans Villems van den Boss, – «tomēr, ja pavisam godīgi, šīs sarunas bija tik sen, ka vairs neatceros, kā īsti viss notika.»
17.mai 2019
Tagad, kad seriāla Sarkanais mežs pirmizrāde Latvijas Televīzijā jau kļuvusi par pagātni, var tikai brīnīties, kāpēc latviešiem, kas to vien dara, kā augām dienām runā par to, kā mīl savu vēsturi, vajadzēja teju trīsdesmit gadu pēc neatkarības atjaunošanas, lai uzņemtu pirmo seriālu par vienu no sāpīgākajām Latvijas vēstures lapaspusēm – pēckara mežabrāļiem.
15.mai 2019
Baroka čelliste Ilze Grudule ir viena no Šveices senās mūzikas ansambļa Kesselberg Ensemble dibinātājām. Ansambļa kodolu veido slavenās Bāzeles senās mūzikas augstskolas Schola Cantorum Basiliensis latviešu absolventi. Šogad Kesselberg Ensemble svin savu piecpadsmito jubileju.
10.mai 2019
Ar lielkoncertu Dzejnieka sirdsvārdi Arēnā Rīga 8. jūnijā tiks ieskandināta dzejnieka Jāņa Petera 80. jubileja, kas apritēs šā gada 30. jūnijā.
3.mai 2019
Pēdējās nedēļās masu mediji un politiķi diezgan aktīvi runā par latviešu rakstnieku un literatūras nākotnes attīstības perspektīvām dažādos aspektos.
2.mai 2019
Pirmdien, 6. maijā, Liepājas simfoniskais orķestris dosies uz Klaipēdu, lai atklātu Klaipēdas Starptautisko čellu festivālu.
2.mai 2019
Pagājušās nedēļas nogalē tika noskaidroti gadskārtējie Latvijas Literatūras gada balvas ieguvēji. Svinīgā sveikšanas ceremonija šoreiz notika Sūkņu stacijas telpās Rīgā, Maskavas ielā 196. Tajā piedalījās arī kultūras ministre Dace Melbārde.
2.mai 2019
Ja svētkos iznāk pabūt Tallinā, der ņemt vērā to, ka Igaunijas Mākslas muzejā KUMU jau trīs nedēļas ir apskatāma aprīļa vidū atvērtā pasaulslavenā latviešu izcelsmes mākslinieka Gustava Kluča (1895–1938) darbu izstāde Gustavs Klucis. Krievu avangards 20. gadsimta 20. un 30. gados.
18.apr 2019
Sērijā Latvijas mākslas klasika izdots mākslas zinātnieka Aivara Leiša pētījums, kas veltīts tēlniekam Kārlim Jansonam, kura dzīve skaudrā formā atklāj 20. gadsimta Latvijas vēstures līkločus.