KONCERTS: Petera jubilejas ieskandināšana

 
©F64 Photo Agency

Ar lielkoncertu Dzejnieka sirdsvārdi Arēnā Rīga 8. jūnijā tiks ieskandināta dzejnieka Jāņa Petera 80. jubileja, kas apritēs šā gada 30. jūnijā.

Pasākums uz vienas skatuves pulcēs Latvijas populārākos mūziķus, aktierus, dejotājus un dziedātājus. Koncerta īpašais viesis būs komponists Mārtiņš Brauns. Viņš sadarbībā ar dzejnieku radījis tādus skaņdarbus kā Dvēselīte un Mīla ir kā uguns.

Jāņa Petera mūžs ir nesaraujami saistīts ar skatuvi - dzejnieka darba gaitas ir sākušās Liepājas teātrī, bet uz šī un citu Latvijas teātru skatuvēm dažādos iestudējumos izdziedātas simtiem dziesmu ar Jāņa Petera dzeju. Koncerta pirmajā daļā skanēs populārākās dziesmas no teātra izrādēm un kinofilmām Kerija, Šveiks, Īsa pamācība mīlēšanā, Klāvs, Mārtiņa dēls, Nāc pie puikām, Kabīrijas naktis u.c., ko izpildīs lieliskie aktieri Dita Lūriņa, Andris Bērziņš, Jānis Paukštello, Varis Vētra, Gunārs Placēns, Jānis Kirmuška, Edgars Lipors un Juris Jope, kā arī ansamblis Dzeguzīte. Ar savu dalību koncertu kuplinās arī TDA Dzintariņš un Ačkups.

Koncerta Dzejnieka sirdsvārdi otrā daļa būs īsti superhitu svētki, piedaloties izciliem izpildītājiem. Dziesmas, kuras par savām dēvē jau vairākas paaudzes, dziedās Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna, Igo, Ingus Pētersons, Imants Vanzo-

vičs, Juris Vizbulis, Samanta Tīna, Ieva Sutugova, Ginta Krievkalna, Artūrs Biķernieks, Ivo Grīsniņš-Grīslis un Normunds Rutulis, kuriem pievienosies Rīgas Doma zēnu koris, koris Pa Saulei diriģenta Jāņa Ozola vadībā un muzikālā apvienība Vintāža.

Koncerta laikā tiks demonstrēti arī unikāli foto un video hroniku materiāli no Latvijas arhīviem un dzejnieka ģimenes arhīva, tostarp - iepriekš publiski neizrādītas senākās kinohronikas ar Jāni Peteru. Biļetes uz lielkoncertu Arēnā Rīga nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā.


http://news.lv/Neatkariga_Rita_Avize_Latvijai/2019/05/10/petera-jubilejas-ieskandinasana