Mūzika

Vakar, 15:40
"Reaģējot uz šīs dienas Tieslietu ministrijas ziņu, ka uz reliģisku organizāciju rīkotajiem dievkalpojumiem pulcēšanās ierobežojumi neattiecas, jo "dievkalpojumi nav uzskatāmi par privātu vai publisku pasākumu”, sapratu, ka beidzot ir pienācis laiks man mainīt profesiju," savā Instagram profilā raksta Ralfs Eilands.
 
18.okt
Dziedātāja Samanta Tīna savā Instragram profilā dalījusies ar video, kurā atklāj, kā notiek jaunās Eirovīzijas dziesmas ierakstīšana.
 
18.okt
Latviešu hiphopa mākslinieks Ozols pubilcējis fotogrāfiju Nike apavos, pie kuriem nemaz tik viegli nevar tikt. To vērtība ir aptuveni pusotrs tūkstotis eiro.
 
14.okt
Senākajam Latvijas augstskolu korim – Latvijas Universitātes jauktajam korim “Juventus“ – 18. oktobrī aprit 100 gadi kopš tā dibināšanas. Latvijas kormūzikas vēsturē nozīmīgo notikumu koris atzīmēs visas sezonas garumā, gatavojoties svētku centrālajam notikumam – 13 īpaši kora simtgadei veltītu jaundarbu lielkoncertam un albuma izdošanai.
 
12.sep
12. un 13.septembrī Dzintaru koncertzālē norisināsies 17. starptautiskais Kremerata Baltica festivāls, kas šogad veltīts izcilā skaņraža Ludviga van Bēthovena 250 gadu jubilejai. Līdzās pasaulslavenajam vijolniekam Gidonam Krēmeram un izcilajiem kamerorķestra "Kremerata Baltica" mūziķiem festivāla koncertos tiksimies ar izcilo pianistu Georgiju Osokinu, vijolnieku Hugo Tičati, mecosoprānu Lusianu Mančīni un čellisti Giedri Dirvanauskaiti.
 
10.sep
Ar jaunu enerģiju šoruden “Producentu grupa “7” gatavo ikgadējo un par tradīciju jau kļuvušo Latvijas dzimšanas dienai veltīto koncertu – tautasdziesmu programmu „Dieva dēli. Saules meitas”.
 
23.aug
«Mūzika ir vislabākās zāles. Nav labāku! Mūzika palīdz mazināt dusmas, ļauj attīrīt dvēseli, iekustināt sirdi un izplest spārniņus, lai varētu lidot. Mūzika ļauj actiņām mirdzēt!» saka pasaulslavenā operas dīva, unikālā soprāna īpašniece Inese Galante.
 
15.aug
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Geka un Apkalna, Dukurs un Daksis, Paksadze un Munkevica, Smukais un «Turaidas Roze».
 
8.aug
Mākslas festivāls “Cēsis 2020” šodien plkst. 21:00 Cēsu pils parka estrādē piedāvā lielāko šīs vasaras mūzikas un kino notikumu “MĒMAIS MELNBALTAIS UN ŠOSTAKOVIČS”.
 
31.jūl
2019.gada rudenī, pateicoties Štutgartes Latviešu kultūras biedrības vadītājas Karīnas Ziegler uzņēmībai, tika realizēta ideja par latviešu diasporas jauniešu himnas radīšanu. Idejas autore uzrunāja ASV dzīvojošo latviešu komponisti Lolitu Ritmanis un tepat Latvijā dzīvojošo dziesmu autoru Guntaru Raču par kopīgas dziesmas radīšanu. Tā tapa skaņdarbs "Jauna dziesma", kuru studijā Rīgā, sadarbībā ar producentu Gintu Stankeviču ierakstīja Vācijā dzīvojošie un dzimušie latviešu jaunieši, piedaloties grupas "Dzeguzīte" dziedātājiem.
 
11.jūl
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Segliņa un Andžāns, Vasiļjevs un Heinrihsone, Nastavševs un Antoņenko, Bahs un Vasks.
 
4.jūl
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Rozentāle un Vizulis, Pauls un Macats, Vazdika un Akuratere
 
29.jun
Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē mīt ērģeles, kas klausītājus un ērģelniekus vienmēr fascinējušas ar īpašo skanējumu, brīnišķīgo skatu un iespējām, ko šis instruments paver māksliniekiem.
 
27.jun
Šajā nedēļā ar jaunu dziesmu – «Putnu būrītim jumts norauts» –, ko varēs dzirdēt Latvijas Radio 2 un citās mūzikas straumēšanas vietnēs un radiostacijās, sevi piesaka jauns duets – aktrise un dziesminiece Raimonda Vazdika un šovmenis, mūziķis un grupas «Dziļi violets» solists Nauris Brikmanis.
 
25.jun
Kopš 19.jūnija Saeima līdz 2.septembrim atrodas atvaļinājumā – ja oficiāli, tad Saeimas sesiju starplaikā. Šajā laika posmā tautas priekšstāvji uz pārlieki saspringtu darba režīmu negatavojas, kaut arī joprojām nav pabeigta 5.marta Saeimas sēde, kurā neizskatīti palikuši 18 likumprojekti. Taču galīgi bez darba deputāti nesēdēšot.
 
20.jun
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Lūriņa un Alsiņa, Bahs un Mocarts, gongu un dabas skaņas.
 
16.jun
Vakar, 15. jūnijā, negaidīti mūža mierā aizgājusi Dace Kļava (17.01.1965.–15.06.2020.) – izcila pianiste, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētā profesore Kameransambļa un klavierpavadījuma katedrā, Koncertmeistaru katedras vadītāja, kā arī koncertmeistare akadēmiskās dziedāšanas, kora diriģēšanas un simfoniskās diriģēšanas katedrās, ziņo Latvijas Radio 3.
 
13.jun
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Keišs un Strenga, Krēmers un Osokins, Rutulis un «Dzelzs Vilks
 
6.jun
No 30. maija apmeklētājiem atvērta Rojas brīvdabas estrāde, kurā notiek arī koncerti, informēja Rojas brīvdabas estrādes mākslinieciskā vadītāja Madara Aizgrāve.
 
2.jun
Laikā, kad ierastās teātru sezonas noslēguma tradīcijas ir mainījušās, Dailes teātris no 12.jūnija Vasaras dārzā sešus vakarus organizē koncertus divās daļās "Sezonas pieslēgums". Idejas autori - aktieri Artūrs Skrastiņš un Lauris Dzelzītis.
 
30.mai
30. maijā pulksten 19 bezmaksas tiešraidē no Saldus Sv.Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcas varēs vērot Saldus Vasarsvētku kamermūzikas festivāla koncertsarunu “Mūzika kultūrvēstures telpā”. Pirmo reizi Saldus Vasarsvētku kamermūzikas festivāls, ko rīkot uzņēmies ir Liepājas Simfoniskais orķestris, ar vairākiem koncertiem un sarunām par mūziku norisinājās pagājušā gada jūnijā.
 
30.mai
«Mūzika ir mīlestība, un dzīvot bez mīlestības nav ne pareizi, ne veselīgi. Tāpēc šajā savādajā laikā aicinu ikvienu baudīt skaistu mūziku,» saka pasaulē pieprasītais latviešu pianists Andrejs Osokins, izcila vēriena klavierspēles virtuozs.