Mūzika

Vakar, 15:00
Latvijas 1. rokkafejnīcā nākamajā piektdienā, 31. janvārī, atkal skanēs liepājnieku radīta mūzika – tur sava jaunā albuma Pasaule ir viss, kas gadās klajā nākšanu atzīmēs grupa Willow Farm.
 
16.jan
XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos piedalīsies vairāk nekā 35 000 dalībnieku, preses konferencē pavēstīja svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.
 
16.jan
Pagājušajā nedēļas nogalē Latvijas kultūras dzīvē tika svinēta Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simtgade.
 
14.jan
«Jubilejas koncerts tiek organizēts ne tāpēc, lai izceltu kādus savus personīgos sasniegumus vai īpašo gadu skaitu. Šis fakts vienkārši ir ļoti labs iemesls, lai satiktos ar manā dzīvē un karjerā ļoti svarīgiem un nozīmīgiem cilvēkiem,» saka saksofonists Zintis Žvarts.
 
10.jan
Koncertu namā, kuru iecerēts uzcelt Minhenē, viena zāle var tikt nosaukta nesen mirušā latviešu diriģenta Marisa Jansona vārdā, ziņoja vietējais laikraksts “Sueddeutsche Zeitung”.
 
9.jan
Biedrība OPEN ielūdz uz UNESCO miera mākslinieces Elisso Bolkvadzes OPEN labdarības koncertu 16.01.20 plkst. 19:00 Lielajā Ģildē. Veicinot kultūras pieejamību, biļešu cena - 5 EUR.
 
20.dec 2019
Šajos Ziemassvētkos – 25. un 26. decembrī – jau sešpadsmito reizi Ķīpsalas halle aicina uz Rīgas Ziemassvētku koncertu, kurš pamatoti uzskatāms par vienu no vērienīgākajiem un augstvērtīgākajiem Ziemassvētku pasākumiem ne tikai šogad, bet arī visus iepriekšējos gadus, jo organizatoru komanda, kuras kodolu pēdējos gados veido mākslinieciskais vadītājs Rūdolfs Bērtiņš, producents Uģis Ozoliņš un otro gadu arī scenogrāfs Reinis Suhanovs, kā arī idejas autors Viesturs Tīle, izvirzījusi sev augstas prasības – atkāpes nav pieļaujamas, un katram koncertam jābūt arvien aizraujošākam un mākslinieciski augstvērtīgam.
 
19.dec 2019
Lai gan savulaik rakstīts Lieldienām un pirmatskaņots 1742. gada 13. aprīlī Dublinā, Georga Frīdriha Hendeļa Anglijas perioda oratorija Mesija ir viens no populārākajiem opusiem Ziemassvētku laika garīgajā mūzikā.
 
12.dec 2019
«Hendeļa garīgajai mūzikai piemīt prieks, sajūsma, ārkārtīgs miers un visu aptveroša gaisma – tieši tas, kas šajā tumšajā pirmssvētku laikā mūs priecē visvairāk,» saka soliste Inga Kalna. Pirmo reizi savā radošajā karjerā viņa piedalīsies Georga Frīdriha Hendeļa pasaulslavenā skaņdarba – oratorijas Mesija – atskaņošanā.
 
11.dec 2019
Vokālā grupa Putni un komponists Jēkabs Nīmanis no 14. decembra aicina uz koncertiem Latvijā, kuros izskanēs jauna programma Svēti un dzirkstoši!, kas veltīta pasaules tautu Ziemassvētku tradīcijām.
 
10.dec 2019
Festivālā Eiropas Ziemassvētki 13. decembrī Rīgas Kongresu namā notiks Latvijas Radio bigbenda un grupas The Sound Poets koncerts.
 
10.dec 2019
«Mēs izpildām ne tikai tradicionālās Ziemassvētku dziesmas, bet galvenokārt tādas, kas rada šo svētku sajūtu. Un laikam jau man ir visatbildīgākais amats, jo nav noslēpums, ka mums ir savi skatītāji, kuriem šie koncerti kļuvuši par ikgadēju svētku tradīciju, un viņi ik gadu gaida kaut ko arvien jaunu,» saka diriģents, Rīgas Ziemassvētku koncerta 2019 mākslinieciskais vadītājs Rūdolfs Bērtiņš.
 
9.dec 2019
Latvian Voices 12. decembrī ar koncertu kultūras un mākslas telpā Hanzas perons svinēs radošās darbības 10 gadu jubileju.
 
5.dec 2019
Piektdien, 6. decembrī, ar Frankfurtes operas solistes, mecosoprāna Zandas Švēdes un kamerorķestra Sinfonietta Rīga koncertu britu diriģenta Džonatana Bermana vadībā Lielajā ģildē tiks atklāts festivāls Eiropas Ziemassvētki.
 
5.dec 2019
Kādreizējais 90. gadu vidus latviešu supergrupas “100. debija” dalībnieks Modris Skaistkalns izveidojis jaunu apvienību “Mark In Red”, kas pievērsusies enerģiskai un dinamiskai rokmūzikai.
 
3.dec 2019
«Tā būs muzikāla vīzija par Maestro radošo periodu no 1956. līdz 1968. gadam jeb no pirmās dziesmas līdz pirmajai uzvarai Mikrofona aptaujā ar Mežrozīti. Par laika posmu, kad neviens no četrpadsmit jauniestudējuma dalībniekiem, kuri būsim uz skatuves, vēl nebijām dzimuši. Apzināt un iepazīt tā laika mūziku mums visiem ir ļoti vērtīgs ieguvums,» saka pianists Anatolijs Livča.
 
22.nov 2019
Rīt, 23. novembrī, pulksten 17, godinot Ausmu Derkēvicu 90. jubilejā, Rīgas Latviešu biedrības nama lielajā zālē izskanēs izcilajai diriģentei, JVLMA goda profesorei, veltīts koncerts – viņas bijušo audzēkņu, dziedātāju velte savai maestrīnai.
 
20.nov 2019
Sestdien, 23. novembrī, pasaules pirmizrāde Māras Zālītes un Jāņa Lūsēna muzikālajai poēmai Kā ābeļdārzs ir brīvība. Uzveduma pirmatskaņojumam izraudzīta zīmīga vieta – Jelgava, kur pirms simt gadiem tika uzveikts Bermonta karaspēks un nosargāts tautas sapnis par brīvu Latviju.
 
12.nov 2019
Par godu Lāčplēša dienai un Latvijas valsts proklamēšanas dienai Latvijā tiek izrādīts koncertstāsts Sirdspuksti. «Tas vēsta par četrām dabas stihijām – uguni, ūdeni, gaisu un zemi. Ir svarīgi apzināties un novērtēt, ka mums Latvijā ir tas, kā nav nekur citur pasaulē, piemēram, dabā ir visas četras stihijas. Nenoliedzami – dabas ritmi veido cilvēku, mēs esam tādi, kādi esam, pateicoties arī dabai,» saka aktieris Edgars Lipors, kurš šajā uzvedumā atveido Cilvēku.
 
5.nov 2019
«Uzrakstīt operu esmu gribējis vienmēr, tāpēc varu teikt, ka viens no maniem mazajiem sapnīšiem ir piepildījies,» atklāj komponists Rihards Dubra. Piektdien, 8. novembrī, pulksten 19 un 9. novembrī pulksten 18 Liepājas koncertzālē Lielais dzintars pasaules pirmizrādi piedzīvos jauna latviešu oriģinālopera Suitu sāga.
 
29.okt 2019
Šonedēļ finišē Jaunās mūzikas festivāls Arēna, kas ik rudeni Latvijas koncertzālēs pulcē jaunās mūzikas komponistus un atskaņotājmāksliniekus no daudzām pasaules valstīm. Šī gada festivāla Arēna trīs noslēguma koncertos izskanēs arī latviešu komponistu jaundarbu pirmatskaņojumi.
 
21.okt 2019
Šodien mūzikas namā "Daile" atklās mūzikas un mākslas festivālu "Bildes 2019".