Mūzika

13.jun
14. jūnijā komunistiskā genocīda upuru piemiņai orķestris “Rīga” veltīs latviešu mūzikas koncertprogrammu “Lūgšana”. Pūšaminstrumentu orķestrim līdzās būs Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris “Sōla”. Pie diriģenta pults stāsies kora “Sōla” diriģenti – mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons, Artūrs Oskars Mitrevics un Jurģis Rāts, stāsta Baiba Tilhena, Orķestra “Rīga” mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja.
7.jun
“Mēs dzīvojam ātrgaitas vilcienā, bet tikai daži no mums cenšas uzzināt un saprast, uz kurieni šis ātrgaitas vilciensdodas un kāda ir gala stacija šim ceļojumam. Es par šo gala staciju domāju ļoti daudz,” saka pianists un komponists Vestards Šimkus, kurš disciplīnas patieso cenu iepazina jau deviņu gadu vecumā.
6.jun
“Mēs dzīvojam ātrgaitas vilcienā, bet tikai daži no mums cenšas uzzināt un saprast, uz kurieni šis ātrgaitas vilciens dodas un kāda ir gala stacija šim ceļojumam. Es par šo gala staciju domāju ļoti daudz,” saka pianists un komponists Vestards Šimkus, kurš disciplīnas patieso cenu iepazina jau deviņu gadu vecumā.
25.mai
Mūziķu apvienība “Papīra lidmašīnas” 23. maija vakarā prezentēja savu debijas albumu “Turbulence”. Viņus atbalstīt ieradās arī grupas draugi un mūziķi – Arstarulsmirus, “Citi zēni”, Aivo Oskis, Laura Raila un citi.
3.mai
«Valentīnas Freimanes dzīve bija milzīgs vērtību un cilvēcības kopums. Ja mēs vairāk iedziļinātos un izprastu šādu dzīvesgudru personību dzīvi, pasaulē beigtos kari,» uzskata šarmantā operas dīva Sonora Vaice.
29.apr
Turpinot gaidīt Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu, saruna ar mūziķi Dionu Liepiņu, kurai saistībā ar 4.maiju ir īpašs stāsts, kā dziedātāja izjūt savas saknes un patriotismu.
26.apr
Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas diriģēšanas nodaļas audzēkņi 25. aprīlī audzēkņu vakarā tikās ar izcilo komponistu Pēteri Vasku.
23.apr
Latvijā 2024. gada pavasarī viesosies izcilais poļu kontrtenors Jakubs Juzefs Orlinskis – viņa koncerts paredzēts 1. maijā Latvijas Nacionālajā operas Lielajā zālē.
13.apr
“Es esmu visi, kuri jūtas sevi pazaudējuši un mācās atrast, pieņemt, cienīt, mīlēt. Man tas nekad nav nācis viegli un es zinu, ka neesmu viena. Kopā mēs visam tiksim cauri,” atzīst Elizabete Vētra, kas atgriezusies pie savām saknēm mūzikā.
23.feb
"Arēnā Rīga" 21.oktobrī notiks somu simfometāla čellistu apvienības "Apocalyptica" koncerts, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Kristīne Tjarve.
11.feb
No 5. aprīļa līdz 12. maijam Rīgā un citviet Latvijā norisināsies piektais pianista Andreja Osokina rīkotais Brīvības festivāls. Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā tas veltīts Ukrainas armijas, iedzīvotāju un īpaši ukraiņu bērnu atbalstam, bet pirmo reizi tā laikā tiks vākti līdzekļi smagi slimu bērnu vecākiem Latvijā.
1.feb
Neatkarīgās mūzikas aprindās komponists Edgars Mākens ir pazīstams kā grupas “Gaujarts” līderis, savulaik darbojies Edgara Šubrovska ansamblī “Manta”, taču vēl pazīstamāks šis vīrs ir teātra aprindās, kur tiek pieteikts kā “teātra skatuves mūzikas inovators”, kurš rakstījis mūziku Latvijas Nacionālajam teātrim, Valmieras Drāmas teātrim, Liepājas teātrim, “Dirty Deal Teatro” un pat Leļļu teātrim, turklāt 2014. gadā viņš saņēmis prestižo “Spēlmaņu nakts” balvu nominācijā “Gada mūzikas autors”.
16.dec 2023
Šodien plkst.17 Liepājas Olimpiskā centra ledus hallē būs skatāms ledus šovs, kurš tapis pēc Hansa Kristiana Andersena pasakas "Īkstīte" motīviem, aģentūru LETA informēja šova režisore Olga Jakušina-Raikovska.
12.dec 2023
Trupu "Kyiv Grand Ballet" veido ukraiņu mākslinieki, kuri iepazīstina skatītājus ar ukraiņu kultūru, aģentūrai LETA uzsvēra trupas vadošais solists Viktors Tomašeks.
9.dec 2023
20.decembrī plkst.19 VEF Kultūras pilī notiks multimediālā «jukebox» mūzikla «Mežrozīte. Pilsētas romance divās daļās» pirmizrāde, ziņo Elza Hlevicka sabiedrisko attiecību speciāliste.
30.nov 2023
Agija Ozoliņa-Kozlovska, Operetes teātra valdes priekšsēdētāja, mākslinieciskā vadītāja stāsta, kā top Latvijā pirmais jukebox (džūkboksa) mūzikls ar Raimonda Paula mūziku «Mežrozīte, pilsētas romance divās daļās», kura pirmizrāde gaidāma 20.decembrī plkst. 19 VEF kultūras pilī un drīzumā apceļos Latviju, par Operetes Jaungada koncertiem «La Belle Epoque» 25. un 28.decembrī un par gaidāmo neatkarīgā Operetes teātra desmitgades jubileju.
22.nov 2023
Par labdarības akcijas "Dod pieci!" himnu šogad kļuvusi grupas "Sudden Lights" un Gustavo sarakstītā dziesma "Adata un diegs", informē akcijas autori.
17.nov 2023
Ceturtdien svinīgā sarīkojumā Dzintaru koncertzālē tika pasniegti Jūrmalas pašvaldības augstākie apbalvojumi par ieguldījumu Jūrmalas attīstībā un pilsētas vārda popularizēšanā, informēja pašvaldības pārstāve Inese Krieviņa.
14.nov 2023
Aizvadītajā naktī Kristapa Porziņģa pārstāvētā "Celtics" ar rezultātu 114:98 pārspēja Porziņģa bijušo komandu Ņujorkas "Knick".
3.nov 2023
2023.gada rudenī vairākās Eiropas pilsētās, tostarp arī Valmierā, viesojas modernais Ukrainas krosoveru orķestris "Prime Orchestra" ar jaudīgu jaunu programmu "Rock Sympho Show". Koncerts Valmierā, Valmiera Olimpiskajā centrā notiks 4.novembrī plkst.19.00, vēsta Valmieras pašvaldība.
31.okt 2023
SIA "Kurzemes filharmonija" noliedz neadekvāti zemu cenu noteikšanu pianista Vestarda Šimkusa koncertiem, kā to iepriekš publiskajā telpā bija paudis Latvijas Producentu savienības valdes priekšsēdētājs Juris Millers.
22.okt 2023
Dziedātāja Marta Grigale, kas līdz šim bijusi aktīva un pamanāma Latvijas mūzikas vidē, pieteikusies ar debiju angļu valodā - straumēšanas un mūzikas lejupielādes servisos jau nonākusi viņas dziesma “Losing Game”.