Mūzika

16.apr
Šodien komponists Pēteris Vasks atzīmē 75 gadu jubileju. Apliecinot šo Latvijas kultūrai nozīmīgo notikumu, Koncertzālē "Cēsis" notiks koncerts "Klātbūtne", kurā pasaulē zināmākā un atskaņotākā latviešu komponista simfoniskās, kora un kamermūzikas skaņdarbi skanēs koncertzāles šī gada rezidences mākslinieču - vijolnieces Kristīnes Balanas un čellistes Margaritas Balanas, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Valsts akadēmiskā kora "Latvija" un divu diriģentu - Andra Pogas un Māra Sirmā sniegumā.
 
12.apr
Šo sestdien, 16. aprīlī, Pētera Vaska 75. dzimšanas dienā, tiešraidē no Koncertzāles “Cēsis” gaidāms komponista jubilejai veltīts koncerts “Klātbūtne”.
 
11.apr
«Krīzes laikā, kad apstākļi ir tādi, kādi tie ir, mēs esam spiesti vairāk domāt, esam spiesti arī riskēt. Kamēr vieni pārkvalificējas un meklē jaunas nodarbošanās, mana sajūta ir, ka mums, profesionāliem mūziķiem, ir jāturpina radīt saturs – kultūra. Jo neko citu jau mēs, visticamāk, nedarīsim,» domā komponists, producents un vokālās grupas «Framest» dalībnieks Jānis Ķirsis. Viņa iniciēta, Rīgā atklāta jauna kultūrtelpa «Auss».
 
5.apr
Otrajās Lieldienās plkst.17.00 tiešraidē no VEF Kultūras pils izskanēs koncerts “Zaļa zied zālīte Lieldienas rītā” etnodžeza noskaņās, ko atskaņos TRIO TRAD.
 
4.apr
Sadarbībā ar Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāli ir tapis audiovizuāls sveiciens Lieldienās, pauž Liepājas Simfoniskais orķestris.
 
4.apr
Šodien plkst. 16.00 televīzijas kanālā “ReTV” būs skatāms krāšņs Lieldienu mūzikas koncerts no Dzintaru koncertzāles “Svētku fanfaras” ērģelnieces Ilzes Reines un Jāņa Porieša metāla pūšaminstrumentu kvinteta izpildījumā.
 
3.apr
Marta vidū ar vairāku izcilu mūziķu piedalīšanos Rīgā tika atklāta jauna kultūrvieta «Auss».
 
2.apr
Lielajā Piektdienā plkst. 19.00 tiešraidē no RKTMC “Mazā Ģilde” būs iespēja dzirdēt garīgās mūzikas koncertu “Kyrie, eleison”, kurā piedalīsies Latvijas pareizticīgās baznīcas koris “Logos”  Joana Šēnroka vadībā.
 
2.apr
Lielajā Piektdienā, 2. aprīlī, plkst. 15.00 tiešsaistē no Rīgas Sv. Pētera baznīcā izskanēs Lielās Piektdienas koncerts “Recordare…”.
 
29.mar
Šajā klusajā laikā, kad pandēmijas dēļ cilvēku pulcēšanās dievnamos ir ierobežota, Latvijas Radio arī šogad plaši atspoguļos reliģisko saturu – no Lieldienu dievkalpojumiem Latvijas Radio 1 programmā līdz sakrālajiem mūzikas darbiem Latvijas Radio 3 - „Klasika” ēterā.
 
17.mar
Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku atsaukšana otru gadu pēc kārtas ilgtermiņā varētu ļoti sāpīgi atspēlēties, trešdien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja kultūras ministrs, Dziesmu un deju svētku padomes priekšsēdētājs Nauris Puntulis (NA), paužot cerību, ka epidemioloģiskās situācijas prognozes ļaus no šīs situācijas iziet daudz vienkāršāk.
 
17.mar
"Zelta mikrofona" balvu kategorijā "Gada albums" un "Hiphopa mūzikas albums" saņēmis hiphopa mākslinieks "ansis" par ierakstu "Liela māksla", savukārt par gada dziesmu atzīta hiphopa mākslinieka "Ozola" un mūziķa "Zebrene" kompozīcija "Antidepresanti", informēja balvas pārstāve Ilze Pleša.
 
14.mar
Amerikāņu mūzikas izdevniecība «Prima Classic» 5. martā laidusi klajā pasaulē augsti novērtētā latviešu pianista Andreja Osokina jauno albumu «Two Worlds» («Divas pasaules»), kas veltīts diviem izciliem komponistiem – Džordžam Geršvinam un Klodam Debisī.
 
14.mar
2021.gada 13. martā Latvijas Nacionālajā operā svinīgajā ceremonijā tika paziņoti Lielās mūzikas balvas 2020 laureāti. Tiešraidē to atspoguļoja Latvijas Televīzijas 1. kanāls un Latvijas Radio 3 “Klasika”.
 
10.mar
Šogad 50 gadu jubileju atzīmē Rotko kapela Hjūstonā, ASV. Tam par godu organizēta īpaša mākslas programma internetā, kuras centrālais notikums jau 11. martā būs Māra Briežkalna kvinteta koncerts “Rothko In Jazz”.
 
9.mar
Uz Lielo mūzikas balvu 2020 (LMB) kategorijā "Gada jaundarbs" pretendē Artura Maskata kompozīcija "Vasaras sapņi", Uģa Prauliņa "Mesa un interlūdijas L’homme armé" un Pētera Vaska Sestais stīgu kvartets. LMB 2020 pasniegšanas ceremonija notiks šā gada 13.martā. Tiešraidē to atspoguļos Latvijas Televīzijas 1. kanāls un Latvijas Radio 3 "Klasika" pl. 21.05. Ceremoniju vadīs diriģents Ints Teterovskis un žurnāliste Eva Johansone.
 
5.mar
Par godu maestro Raimonda Paula 85 gadu jubilejai mūziķi - dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse un komponists Jānis Ķirsis - sadarbībā ar Kultūrizglītības programmu "Latvijas skolas soma" ir sarūpējuši audiovizuālu koncertlekciju "Mūsu Maestro. Raimonds Pauls".
 
4.mar
Iepriekšējos divos gados Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons ietvaros tika aizsākta tradīcija izcelt albumus, kas pievērsuši uzmanību, pateicoties vizuālajam noformējumam.
 
3.mar
2.martā Amerikas Komponistu un autoru apvienība (Society of Composers and Lyricists) apbalvoja 2020.gada izcilākos komponistus filmu mūzikā. Augstāko apbalvojumu kategorijā "Izcilākā oriģinālmūzika neatkarīgai filmai" ieguva Lolita Ritmanis par mūziku filmai "Dvēseļu putenis".
 
1.mar
Pēc vairāku mēnešu ilgas cīņas ar smagu slimību, 67 gadu vecumā mūžībā aizgājis komponists Jānis Porietis, informē Latvijas Radio.
 
27.feb
Gaidīts notikums un gaidīts pērnā gada kopsavilkums - tā varētu raksturot šodien paredzēto Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2020" pasniegšanas ceremoniju. Tā būs jau desmitā. Pērn virtuālās realitātes bija par daudz, klātbūtnes - par maz, bet kultūra tomēr noturējās - jo mēs visi kopā to cēlām un stiprinājām. Tāpēc ceremonija Kristīnes Želves un Gustava Terzena vadībā gādās par stabilitāti un vērtībām, ko nevar ietekmēt neviena pandēmija.
 
24.feb
Sakarā ar pagarināto ārkārtas situāciju valstī Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) atkal pārceļ jau aizvadītā gada Zvaigžņu festivālā neizskanējušos koncertus ar operdziedātājas Maijas Kovaļevskas un pianista Armanda Ābola piedalīšanos.