Mūzika

22.jan
Nacionālā ierakstu kompānija SKANi Imanta Kalniņa 80. jubilejas gadā izdod albumu, kurā pirmo reizi vienuviet apkopoti visi nozīmīgākie komponista simfoniskie darbi - septiņas simfonijas un trīs koncerti. Tos papildina arī divas simfoniskās miniatūras, kas guvušas Imanta Kalniņa orķestrālā stila vizītkartes lomu, tai skaitā viens no visu laiku iecienītākajiem komponista darbiem - fināls no mūzikas kinofilmai "Pūt, vējiņi". Albums ierakstīts sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri diriģentu Atvara Lakstīgalas un Māra Sirmā vadībā, laika posmā no 2014. - 2020.gadam.
 
22.jan
Lielajai mūzikas balvai 2020 kategorijā "Par izcilu sniegumu gada garumā" ir nominēti - pianists un komponists Raimonds Pauls, pianiste Agnese Egliņa, diriģents Ainārs Rubiķis un pianists Reinis Zariņš.
 
13.jan
Lielās mūzikas balvas žūrija trešdien, 13. janvārī preses konferencē paziņoja Lielās mūzikas balvas 2020 nominantus. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 2. martā. Pasākumu tiešraidē atspoguļos Latvijas Televīzijas 1. kanāls un Latvijas Radio 3 “Klasika”.
 
12.jan
„Nav jau par ko runāt, Elit. Šis ir tukšs laiks,” atgaiņājas Maestro Raimonds Pauls. Bet pašam rokas pilnas ar skaņām, melodijām un rītdienu. Un, patiesību sakot, viņš varētu arī neteikt ne vārda: viņš varētu tikai klusēt, jo „runātu” viņa acis, mīmika, rokas... Tomēr mēs vienmēr runājam: gan tad, kad Maestro piezvana, lai izstāstītu kādu politiski muzikālu (vai otrādi) joku, gan tad, kad tiekamies. Un ikviens laiks, izrādās, ir pilns ar pārdomām. Jo tukšs tas ir tikai tad, ja cilvēks pats ir tukšs. Raimonda Paula gadījumā par tukšumu runāt būtu nepiedienīgi. Šodien Raimondam Paulam jubileja – 85 gadi. No sirds apsveicam, Maestro!
 
9.jan
Vērts redzēt, dzirdēt, izbaudīt: Pauls un Kļava, Ašmanis un Tīna, «Bille» un «Cīrulīši»
 
8.jan
Atzīmējot Raimonda Paula 85. jubileju, Latvijas Radio 2 ēterā būs „Maestro mūzikas maratons”, kura laikā 85 stundu garumā skanēs tikai un vienīgi Maestro mūzika. Šis mūzikas trieciencikls ilgs no 9. janvāra pulksten 11 līdz 12. janvāra pulksten 24.
 
5.jan
Aizvadītā gada nogalē diriģenta Raita Ašmaņa vadītais Jelgavas bigbends izdevis albumu “Latvijas sajūtas”, kurā Raimonda Paula un latviešu tautasdziesmas džeza orķestrim piemērotās aranžijās sarūpējis komponists, “Grammy” balvas laureāts Maikls Abene.
 
25.dec 2020
«Ziemassvētkos arī pieaugušie drīkst nebēdāties un neuztraukties, drīkst priecāties un domāt par mīļām un jaukām lietām,» saka tautā mīlētā dziedātāja Ieva Akuratere. Sagaidot šos neparastos Ziemassvētkus, viņa uzrakstījusi gaišu un cerību pilnu dziesmu «Ziemas dārzs», ko pasakainā melodijā ietērpis komponists un ģitārists Aivars Hermanis.
 
13.dec 2020
Nācis klajā jauns grupas “Lādezers” singls “Brīnums”, kas iekļauts TV3 labdarības akcijas “Eņģeļi pār Latviju” dziesmu izlasē “Brīnumu radot”.
 
11.dec 2020
Dailes teātra simtgadē albumā "Dailes pieskāriens" ir apkopotas maestro Raimonda Paula 15 Dailes teātra izrādēm komponētas melodijas autora īpaši radītās klavierversijās, informēja teātra pārstāvis Marko Rass.
 
9.dec 2020
Noslēdzies albumu iesniegšanas process Mūzikas ierakstu Gada balvai “Zelta Mikrofons 2020”. Žūrija, kuras sastāvā ir 46 nozares pārstāvji, trīs stundu ilgā attālinātajā sēdē pirmdienas vakarā sadalīja iesniegtos albumus pa kategorijām.
 
8.dec 2020
Šons Mendess pirms septiņiem gadiem vēl tikai lika savas populāru dziesmu kaverversijas vietnē “Vine”, bet nu jau viņš ir pasaules līmeņa “popstārs” – lūk, ko mūsdienās spēj internets!
 
8.dec 2020
Ikgadējais Ziemassvētku projekts “Sniegavīra ekspresis” šogad nenotiks, tomēr džezfanka grupas “Very Cool People” dalībnieki kopā ar Ralfu Eilandu un Kristīni Prauliņu nolēmuši neatstāt publiku svētkos bez jau iemīļotā “ekspreša” un piedāvā jaunu Ziemassvētku singlu “Mazais bundzinieks” jeb “Little Drummer Boy”.
 
8.dec 2020
Nācis klajā jauns Aminatas singls “Visām likstām pāri”. Tā mūziku un tekstu sacerējusi pati dziedātāja ,un šī dziesma iekļauts arī labdarības akcijas “Eņģeļi pār Latviju” dziesmu izlasē “Brīnumu radot”.
 
7.dec 2020
Šova “X faktors” trešās sezonas uzvarētājai  Elīnai Gluzunovai iznākusi jauna dziesma “Sapņa piepildījums”. Šis ir viņas otrais singls “Sony Music Entertainment” paspārnē.
 
7.dec 2020
Britu ārtpopu, drīmpopu, triphopu, elektroniku, alternatīvo roku un sazin ko vēl spēlējošā virtuālā animācijas grupa “Gorillaz” ar bijušo rokgrupas “Blur” līderi Deimonu Olbērnu un komiksu meistaru Džeimiju Hjūletu priekšgalā priecē atkal – šoreiz ar savu pēc skaita septīto studijas ripuli “Song Machine, Season One: Strange Timez”.
 
7.dec 2020
Ivo Fomina hits “Lai jau deg” jau paspējis iekarot radiostaciju un dziesmu aptauju topu virsotnes, lai gan ir viena no šī gada smagākajām latviešu dziesmām, kādas nācies radio ēteros dzirdēt. Ar savu jauno singlu “Tālāk ir tuvāk” Ivo atgriezies pie sava romantiskā un “fominiskā” skanējuma.
 
7.dec 2020
KATŌ pirmajam Ziemassvētku singlam nāk klajā mūzikas videoklips. Novēlot decembri pavadīt mierpilni, dziedātāja dāvina katram “Plastmasas eglīti”. Dziesmas stāstu mīlīgā animācijā pārvērtusi Elīza Muzikante.
 
6.dec 2020
Turpinoties Ziemassvētku gaidīšanas laikam, šo svētdien, 6. decembrī, pulksten 19 interesenti varēs vērot bezmaksas tiešraides koncertu ģimenēm no Mazās ģildes Lielās zāles.
 
26.nov 2020
Pavisma jaunā skanējumā apvienojušies jaunie un talantīgie mūziķi Ed Rallidae, Justiblvck un SKVR: “underground” stilā ieturētā dziesma “11:11” tapusi dziesmu rakstīšanas nometnes “RigaLive” 2019. gada sesijā.
 
26.nov 2020
Lai gan muzikālās apvienības “Sarnovskis. Sēruma” sastāvā ietilpstošie Mareks Sarnovskis un Anna Sēruma varbūt arī nav plašākai auditorijai ļoti atpazīstami, mūzikā viņi ir jau ilgus gadus, atstājot tajā arī savus noturīgus nospiedumus.
 
26.nov 2020
Dziedātāja un dziesmu autore Marta Ritova izdevusi jaunu dziesmu “Mums viss vēl būs”, ko varētu dēvēt arī par dziesmotu mierinājumu šajā Covid-19 ierobežojumiem pārpilnajā laikā.