Mūzika

19.jan
Stīgu kvartets “ALMA” sadarbībā ar “Digital Art House” ielūdz jūs uz Gustava Klimta kustīgo gleznu koncertu "Mīlestības mūzika".
 
15.jan
Lai gan šobrīd ir bažas par iespējamo koncertu pārcelšanu, koncertzāles “Palladium” saimnieki skatās tikai uz priekšu - 13. maijā te pieteikta ambientā postroka elektroniskās mūzikas grupas “Low Roar” viesošanās.
 
5.jan
Jaunajā gadā skaļi par sevi atgādinājusi pašmāju hip hop izpildītāja BDM, kura kļuvusi par pirmo latviešu reperi, kas pozējusi vīriešu žurnālam. Par provokatīvu dēvētā māksliniece redzama uz žurnāla “Klubs” janvāra numura vāka, un Latvijas hip hop mūzikā tas ir kas nebijis.
 
23.dec 2021
Mūziķe Apollonium 89 jeb īstajā vārdā Samanta Brante laidusi klajā pašas sacerētu un radītu Ziemassvētku dziesmu “This Christmas”.
 
22.dec 2021
Nupat veiksmīgi pavadīta gada īsākā diena un garākā nakts (Ziemas saulgrieži bija otrdien ap sešiem vakarā), taču droši vien daudziem joprojām ir tautisks un folkloru alkstošs muzikālais noskaņojums.
 
22.dec 2021
Ziemassvētkos Latvijas Radio, Latvijas Televīzija un ReTV raidīs Maestro Raimonda Paula un dzejnieka Jāņa Petera jauno programmu "Mierinājums", kurā pirmatskaņojumu piedzīvos astoņas Maestro komponētās dziesmas ar dzejnieka Jāņa Petera vārdiem. Jaunajā koncertprogrammā izskanēs īpaši šiem Ziemassvētkiem radīti dzejnieka Jāņa Petera darbi un Maestro mūzika - kā dāvana, iedvesma un mierinājums ikvienam klausītājam šajā trauksmainajā laikā.
 
21.dec 2021
Starptautiski atzītā un prestižākā Latvijā iedibinātā jauno izpildītājmākslinieku konkursa “Ineses Galantes talanti” žūrija apkopojusi rezultātus un nosaukusi 2021.gada uzvarētājus. Neskatoties uz to, ka šogad radošo sacensību fināls notika tiešsaistē, konkursa organizatori un tā iedvesmotāja un mūza, operas dīva Inese Galante kārtējo reizi ar lielu prieku atklāja jaunus un spilgtus mūzikas pasaules vārdus.
 
20.dec 2021
Ziemassvētku priekšvakarā, 23. decembrī, Koncertzālē “Cēsis” gaidāms skaistām melodijām un muzikāliem pārsteigumiem bagāts koncerts kopā ar koncertzāles šī gada rezidences māksliniekiem – Kristīni, Margaritu un Robertu Balanas.
 
20.dec 2021
Mūzika ir mākslas izpausmes veids, kuru var uztvert ar dzirdes maņas instrumentiem – ausīm. Tā var likt mums smieties, raudāt, dejot līdzi vai kratīt galvu un spiest ausis ciet. Mūzika ir pastāvējusi visu cilvēces eksistences laiku, sākumā ļoti primitīvās formās (ritma sišana, taures pūšana), taču ar laiku ir patiesi attīstīta, un tās pieprasījums - audzis. Mūsdienās 91% populācijas klausās mūziku vismaz reizi nedēļā, 82% jaunatnes uzskata, ka klausās mūziku katru dienu.
 
17.dec 2021
Pašmāju garāžroka grupa “Nova Koma” aktīvi darbojas latvju neatkarīgās mūzikas vidē jau kopš 2015. gada, regulāri koncertējot un izdodot jaunus ierakstus. Viņu kontā ir albumi “Mīlēt var tikai cilvēkus” (2016) un “Zem cita režīma” (EP, 2017), bet plašāku atpazīstamību grupa guva ar albumu “Vismaz 9 reizes” (2020), kas tika radīts sadarbībā ar reperiem Edavārdi un Idus Abra, un tika pat Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas “Zelta mikrofons” roka albumu nominācijas Top 5.
 
17.dec 2021
Ar diviem ekskluzīviem koncertiem 27. augustā Dzintaru koncertzālē un 28. augustā Liepājas koncertzālē “Pūt, vējiņi!” Latvijā viesosies pasaules diskomūzikas slavenākā grupa “BONEY M”, prezentējot koncertšovu “The Sounds of Boney M”. Biļetes tirdzniecībā no 17.decembra visās "Biļešu Serviss" tirdzniecības vietās.
 
15.dec 2021
Rīgas Doms aicina uz četru Ziemassvētku koncertu ciklu, kas aizsāksies jau šo svētdien, 19. decembrī līdz pat vecgadam 31. decembrī!
 
13.dec 2021
Klajā nākusi "Reņģēdāju Pavārgrāmata". Unikāls izdevums, kurā savākts vairāk kā 200 reņģu un brētliņu ēdienu recepšu.
 
10.dec 2021
Šajā ziemā virtuozais latviešu pianists Andrejs Osokins piedāvās plašu koncertu klāstu, izceļot ne tikai latviešu klasiskās mūzikas vērtības, bet arī pasaules elpu dažādās koncertprogrammās. To vidū ir gan komponistam Ludvigam van Bēthovenam veltītie solokoncerti, gan koncertprogrammas kopā ar dziedātāju un pianisti Katrīnu Gupalo, gan īpašs Ziemassvētku koncerts ar orķestri “Rīga”.
 
10.dec 2021
Tuvojoties gada visgaišākajam svētku vakaram, Latvijas titulētākā kantrimūzikas grupa «Sestā Jūdze» saviem klausītājiem ir sarūpējusi iespēju apmeklēt VIENĪGO UN EKSKLUZĪVO Ziemassvētku koncertu «Vai tāds vakars vēl būs…», kurš norisināsies pašā svētku priekšvakarā - 23.decembrī plkst.18 Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā (Brīvības ielā 119)
 
9.dec 2021
Klasiskās mūzikas ģilde «Euterpe» sadarbībā ar Latvijas baleta un dejas ģildi 21.decembrī plkst.19 aicina uz krāšņu, ibērisku koncertizrādi «Spāņu vakari – La Zarzuela» VEF kultūras pilī. Koncertizrādes centrā būs spāņu operetes žanrs – sarsuēla – žanrs, kas Eiropā un Amerikā šobrīd atkal piedzīvo lielu popularitātes vilni, pateicoties daudziem spāņu un citu tautību operdziedātājiem, kas nereti izpilda sarsuēlu savos koncertos. Īpašu vietu savā koncertrepertuārā sarsuēlai ir veltījusi arī Latvijas operzvaigzne Elīna Garanča.
 
25.nov 2021
Visgaišākajā laikā pirms Ziemassvētkiem, 11.decembrī plkst.19.00, operas dīva Inese Galante Doma baznīcā sniegs dvēselisku svētku koncertu. Te, majestātiskas Eiropas viduslaiku katedrāles neatkārtojamajā atmosfērā izskanēs slavenu klasiskās un garīgās mūzikas komponistu radītie skaņdarbi.
 
24.nov 2021
Jūrmalas pašvaldība piešķīrusi pašvaldības apbalvojumus arhitektam Andrim Kronbergam, Slokas Evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājam Aivaram Gusevam un dziedātājam Adrianam Kukuvasam.
 
19.nov 2021
Lielbritānijas latviešiem valsts svētku svinēšana ceturtdien, 18. novembrī, izvērtās ļoti īpaša, jo Londonā slavenajā "O2 Shepherd’s Bush Empire" koncertzālē ar ietilpību 2000 cilvēkiem uzstājās "Prāta Vētra". Sajūsminātie koncerta apmeklētāji atzina – šis ir lielisks veids, kā nosvinēt Latvijas dzimšanas dienu, vēsta lsm.lv.
 
28.okt 2021
Rudens plaukumā īpašu pārsteigumu saviem klausītājiem ir sagādājusi Latvijā un ārpus tās populārā dziedātāja Samanta Tīna. Šodien, 28.oktobrī, klausītāju vērtējumam tiek nodota mūziķes jaunākā dziesma latviešu valodā "Nemaz, nemaz", kurā dziedātāja ir dzirdama sev neierastā ampluā - uz brīdi iejūtoties repa skaitītājas lomā. Singls tapis sadarbībā ar reperi Edavārdi un mūziķi un producentu Ingaru Viļumu.
 
23.okt 2021
Īsi pirms mājsēdes ieviešanas, Rīgas Tehniskās universitātes tautas deju ansamblis “Vektors” sadarbībā ar grupu “Tautumeitas” radījis jaunu dejas video klipu “Brosnej, puika, tū dzeršonu”.
 
12.sep 2021
Pēdējās nedēļās nerimst skandāls ar komiskuma pieskaņu saistībā ar leģendārās grupas “Nirvana” diska “Nevermind” vāciņu, uz kura redzams peldamies kails bērnelis. Pagaidām tas ir smieklīgi, taču mūsu strauji uzplaukstošajos “cancel culture” laikos tas drīz var tā arī nebūt.