Mūzika

31.jūl
2019.gada rudenī, pateicoties Štutgartes Latviešu kultūras biedrības vadītājas Karīnas Ziegler uzņēmībai, tika realizēta ideja par latviešu diasporas jauniešu himnas radīšanu. Idejas autore uzrunāja ASV dzīvojošo latviešu komponisti Lolitu Ritmanis un tepat Latvijā dzīvojošo dziesmu autoru Guntaru Raču par kopīgas dziesmas radīšanu. Tā tapa skaņdarbs "Jauna dziesma", kuru studijā Rīgā, sadarbībā ar producentu Gintu Stankeviču ierakstīja Vācijā dzīvojošie un dzimušie latviešu jaunieši, piedaloties grupas "Dzeguzīte" dziedātājiem.
 
11.jūl
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Segliņa un Andžāns, Vasiļjevs un Heinrihsone, Nastavševs un Antoņenko, Bahs un Vasks.
 
4.jūl
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Rozentāle un Vizulis, Pauls un Macats, Vazdika un Akuratere
 
29.jun
Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē mīt ērģeles, kas klausītājus un ērģelniekus vienmēr fascinējušas ar īpašo skanējumu, brīnišķīgo skatu un iespējām, ko šis instruments paver māksliniekiem.
 
27.jun
Šajā nedēļā ar jaunu dziesmu – «Putnu būrītim jumts norauts» –, ko varēs dzirdēt Latvijas Radio 2 un citās mūzikas straumēšanas vietnēs un radiostacijās, sevi piesaka jauns duets – aktrise un dziesminiece Raimonda Vazdika un šovmenis, mūziķis un grupas «Dziļi violets» solists Nauris Brikmanis.
 
25.jun
Kopš 19.jūnija Saeima līdz 2.septembrim atrodas atvaļinājumā – ja oficiāli, tad Saeimas sesiju starplaikā. Šajā laika posmā tautas priekšstāvji uz pārlieki saspringtu darba režīmu negatavojas, kaut arī joprojām nav pabeigta 5.marta Saeimas sēde, kurā neizskatīti palikuši 18 likumprojekti. Taču galīgi bez darba deputāti nesēdēšot.
 
20.jun
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Lūriņa un Alsiņa, Bahs un Mocarts, gongu un dabas skaņas.
 
16.jun
Vakar, 15. jūnijā, negaidīti mūža mierā aizgājusi Dace Kļava (17.01.1965.–15.06.2020.) – izcila pianiste, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētā profesore Kameransambļa un klavierpavadījuma katedrā, Koncertmeistaru katedras vadītāja, kā arī koncertmeistare akadēmiskās dziedāšanas, kora diriģēšanas un simfoniskās diriģēšanas katedrās, ziņo Latvijas Radio 3.
 
13.jun
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Keišs un Strenga, Krēmers un Osokins, Rutulis un «Dzelzs Vilks
 
6.jun
No 30. maija apmeklētājiem atvērta Rojas brīvdabas estrāde, kurā notiek arī koncerti, informēja Rojas brīvdabas estrādes mākslinieciskā vadītāja Madara Aizgrāve.
 
2.jun
Laikā, kad ierastās teātru sezonas noslēguma tradīcijas ir mainījušās, Dailes teātris no 12.jūnija Vasaras dārzā sešus vakarus organizē koncertus divās daļās "Sezonas pieslēgums". Idejas autori - aktieri Artūrs Skrastiņš un Lauris Dzelzītis.
 
30.mai
30. maijā pulksten 19 bezmaksas tiešraidē no Saldus Sv.Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcas varēs vērot Saldus Vasarsvētku kamermūzikas festivāla koncertsarunu “Mūzika kultūrvēstures telpā”. Pirmo reizi Saldus Vasarsvētku kamermūzikas festivāls, ko rīkot uzņēmies ir Liepājas Simfoniskais orķestris, ar vairākiem koncertiem un sarunām par mūziku norisinājās pagājušā gada jūnijā.
 
30.mai
«Mūzika ir mīlestība, un dzīvot bez mīlestības nav ne pareizi, ne veselīgi. Tāpēc šajā savādajā laikā aicinu ikvienu baudīt skaistu mūziku,» saka pasaulē pieprasītais latviešu pianists Andrejs Osokins, izcila vēriena klavierspēles virtuozs.
 
24.mai
«Koncerta ieraksts tukšā zālē nevar aizstāt dzīvo saikni ar skatītāju, tāpēc labi, ka mums ar Kasparu Zemīti nebūs jāsarunājas ar krēsliem. Tie gan būs tikai divdesmit skatītāji, un es pieļauju, ka «Lielā dzintara» lielajā zālē tas izskatīsies nedaudz spokaini. Cerams, skatītāji vismaz būs izsēdušies pa visu zāli, lai varam skatīties uz visām pusēm,» saka dziedātājs Daumants Kalniņš.
 
23.mai
«Top 10» notikumi kultūrā – ko vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt.
 
15.mai
Ar 21.maiju trīs vakarus pēc kārtas kultūrtelpā "Hanzas perons", Hanzas ielā 16a, tiks uzsākta ekskluzīva klātienes koncertstāstu sērija "Koncerts pirmajā rindā". Tajā piedalīsies mākslinieciski augstvērtīgi Latvijas mūziķi, sniedzot saviem cienītājiem mājīgu, akustisku koncertpriekšnesumu, kā arī pastāstot par atskaņotajiem skaņdarbiem.
 
7.mai
Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” publicējusi Andreja Osokina solokoncerta ierakstu, ko izcilais latviešu pianists tiešraidē no koncertzāles tukšās skatītāju Lielās zāles atskaņoja šogad Lieldienu Klusajā sestdienā. Koncerta programmā – trīs mūzikas dižgaru – Johana Sebastiāna Baha, Kloda Debisī un Ludviga van Bēthovena – skaņdarbi. Pilnu koncerta ierakstu iespējams vērot “Lielā dzintara” Youtube kanālā, kā arī koncertzāles mājas lapā bez maksas.
 
23.apr
«Viens kaimiņš savā garāžā spēlē bungas, kāds cits vingrinās, spēlējot čellu, pretim manas istabas logam ik pa laikam skan sintezators un ģitāra, viena kaimiņiene glezno, bet vēl kāds kaimiņš katru rītu skaļi klausās populārākās operas ārijas. Kaimiņiem vienam pie otra ciemoties ir aizliegts, bet vakaros grilēta ēdiena smarža no kaimiņu pagalmiem iet pāri robežām,» tā no tālās Dienvidāfrikas stāsta pazīstamā dziedātāja, silti samtainās balss īpašniece Endija Rezgale.
 
14.apr
Savu pirmo muzikālo veikumu, dziesmu “Two Can Be”, plašākas auditorijas vērtējumam nodevusi grupa “Big Friday”, kurā apvienojušies vairāki pazīstami mūziķi Pēteris Upelnieks (balss, ģitāra), “The Hobos” vīri Egons Kronbergs (ģitāra) un Mārtiņš Burkevics (bass), kā arī Edijs Šimiņš (bungas).
 
14.apr
«Šis laiks mums iedod arī ko pozitīvu – iespēju padomāt par savu attieksmi pret pasauli. Kad kopā ar sievu un mazmeitām tagad daudz staigājam pa meža takām, tur satiktie cilvēki gan pasmaida viens otram, gan sasveicinās, gan paiet solīti malā, lai palaistu viens otru garām. Pirms tam tā nebija, pirms tam tik daudz viens otram nepievērsa uzmanību,» saka dziedātājs, grupas Turaidas Roze solists Uģis Roze. Svētdien, 19. aprīlī, viņš svinēs apaļu dzīves jubileju.
 
11.apr
Reaģējot uz valstī un pasaulē ieviesto ārkārtas stāvokli un uz nenoteiktu laiku apturēto kultūras iestāžu darbību, Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” saviem klausītājiem piedāvā baudīt Lieldienu koncerta tiešraidi. Programmā – trīs mūzikas dižgaru – Johana Sebastiāna Baha, Kloda Debisī un Ludviga van Bēthovena – skaņdarbi, kurus uz klavierēm atskaņos izcilais latviešu pianists Andrejs Osokins. Svētku koncerta tiešraide no Liepājas koncertzāles tukšās skatītāju Lielās zāles būs skatāma Klusajā sestdienā, 11. aprīlī plkst. 18.00.
 
26.mar
Piektdien, 27.martā plkst. 18:00 pēc Rīgas laika (plkst. 19:00 pēc Maskavas laika) tiešraidē no Maskavas valsts konservatorijas Lielās zāles uzstāsies leģendārais džeza pianists Daniils Krāmers.