Mūzika

Vakar, 20:07
Pašmāju mūziķis un producents Rassell (Ruslans Kuksinovičs) laidis klajā jaunāko dziesmu un videoklipu “Divas biļetes”.
 
11.jan
"Lielajai mūzikas balvai 2018" kategorijā par izcilu sniegumu gada garumā nominēts dziedātājs Rihards Mačanovskis, "Trio Palladio" un kamerorķestris "Sinfonietta Rīga", preses konferencē pavēstīja balvas žūrija.
 
9.jan
Gada nogale mūzikas dzīvē parasti iezīmējas ar ārkārtīgi aktīvu piedāvājumu – īpašiem Vecgada koncertiem, ko piedāvā teju katra kultūras iestāde, acīmredzot pamatoti pieņemot, ka gada nogalē uz koncertiem mēdz doties arī sezonas laikā koncertzālēs retāk sastopama publika un ļaudis, kuriem opera vai simfoniskā orķestra koncerts saistās ar īpašāku izklaidi salīdzinājumā ar tām, kas tiek baudītas ikdienā.
 
9.jan
Gatavojoties pazīstamā režisora Edmunda Jansona animācijas filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” pirmizrādei šī gada 30. janvārī, klajā laists “Runājošo suņu dziesmas” jeb “Maskačkas himnas” videoklips. Dziesmu izpilda tautā mīlētais aktieris Andris Keišs, kas filmā ierunājis suņa Bosa lomu, bet par instrumentālo noformējumu parūpējusies grupa “Jūk”.
 
8.jan
Visvairāk mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta Mikrofons 2019" nomināciju saņem grupas "Instrumenti", "Prāta vētra", "Raxtu raxti" un "The Sound Poets".
 
8.jan
«Es neesmu no tiem, kurš publisko savu privāto dzīvi, bet – pagājušogad es kļuvu par vectētiņu! Meitiņa man uzdāvināja mazmeitiņu Dārtu, un viņa manos piecdesmit gados man ir vislielākā dāvana,» priecīgi saka populārais un tautā mīlētais latgalietis, solists, mūziķis un dziesmu autors Andris Baltacis.
 
3.jan
«Jauns gads ir pilns ar jauniem izaicinājumiem, un tiem nepieciešama gan drosme, gan gudrība, gan izlēmība. Es domāju, ka dzīve no mums tieši to arī sagaida – ka mēs nebaidāmies rīkoties, ka nebaidāmies arī atskatīties un atzīt savas kļūdas, un nešaubīgi doties uz priekšu,» saka senās mūzikas ansambļa Schola Cantorum Riga dibinātājs un vadītājs, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) rektors un profesors Guntars Prānis.
 
2.jan
Decembrī LNOB, iezīmējot gada nogales svētku sezonu, piedāvāja klausītājiem Džakomo Pučīni operas Bezdelīga koncertuzvedumu ar azerbaidžāņu soprānu Dināru Alijevu Magdas lomā.
 
2.jan
Latviešu diriģents Andris Nelsons diriģēs Vīnes filharmoniķu Jaungada koncertu, ar kuru tiks ieskandināts 2020.gads, liecina orķestra pārstāvju ieraksts sociālajā tīklā "Facebook".
 
28.dec 2018
Pirmo reizi Latvijā ar koncertu viesosies Eiropā un pasaulē pazīstamais meditatīvās mūzikas multiinstrumentālists Alizbar ar ansambli Ann'Sannat , kura nosaukums tulkojumā no elfu valodas, kuru izgudroja Džons Ronalds Tolkiens, nozīmē «dziesmās atainotas pasakas». Vienīgajā koncertā ,5.janvārī Lielajā ģildē ,skanēs apburoša, brīnumu pilna un maģijas dziļi asociatīva mūzika, ko  klausītāji visā pasaulē aizkustināti raksturo kā «burvīgu ceļojumu uz fantāziju zemi» .  Alizbar koncertos skan dziļi meditatīva mūzika, kas kopā ar kristāldzidro sieviešu vokālu maģiskā elfu valodā un veselu virkni retu un nedzirdētu mūzikas instrumentu skaņām, uzbur pasakainas fantāzijas pasauli ar fejām, brīnišķīgām princesēm, romantiskiem bruņiniekiem, vienradžiem un klejojošiem trubadūriem.
 
28.dec 2018
Ģimeniskie, mājīgie un daudzdāvanu Ziemassvētki jau aiz muguras, un lielākajai daļai ļaužu jau ir gatavs scenārijs gadu mijas sagaidīšanai, taču mūsdienu pasaulē iespējams ir daudz kas, arī strauja pārvietošanās, tāpēc pat jaunā gada atnākšanas svinības ir savienojamas ar spējiem lēmumiem, ja par galamērķi izvēlas vietu kaut kur Eiropā. Lūk, vietu TOP 5.
 
22.dec 2018
Austrālijas pilsētā Adelaidē no 26.decembra līdz 31.decembrim norisināsies latviešu Kultūras dienas, kas notiks jau 57.reizi, liecina portāla "latviesi.com" informācija.
 
21.dec 2018
Latvijas simtgadei veltītā projekta Izdziedam 100 ietvaros Elektrum svinīgi nodeva Latvijas Nacionālajai bibliotēkai interaktīvu mūzikas platformu ar vairāk nekā 250 simtgades nozīmīgākajām latviešu dziesmām, to vēsturiskajiem aprakstiem un notīm, kas turpmāk bibliotēkā būs pieejama lietošanai visai sabiedrībai.
 
13.dec 2018
«Mūzikas industrija baigi iztērē, jo pilnīgi viss tiek atdots publikai. Tāpēc es būtu ļoti priecīga, ja šajos Ziemassvētkos varētu iegūt vairāk spēka, stipruma un pārliecības par sevi. Varbūt to var kaut kā iesaiņot un palikt zem eglītes?...» jautā dziedātāja Elza Rozentāle.
 
6.dec 2018
Šajā dažādu kalibru un kvalitātes pārpilnajā menedžeru, PR speciālistu un preses sekretāru pārpilnajā laikā dziedātāja un dziesmu autore Kristiāna (pilnā vārdā Kristiāna Bumbiere) lauž ceļu pie masu medijiem pati – tas vien viņas kontā ieskaita papildu punktu.
 
6.dec 2018
Savā šī gada noslēdzošajā minitūrē pa Baltijas valstīm devusies poļu “stoner rock” grupa “Weedpecker”, kas šo piektdien, 7. decembrī, viesosies arī Jelgavas “Melno Cepurīšu Balerijā”.
 
6.dec 2018
No šodienas līdz 28.decembrim Rīgā norisināsies VSIA "Latvijas Koncerti" rīkotais festivāls "Eiropas Ziemassvētki".
 
4.dec 2018
«Mūsu sirdis ir ļoti trauslas, bet ikdienā bieži ar to nerēķināmies, jo īpaši sociālajos tīklos, kur nereti neizvēlamies vārdus, aizmirstam par pieklājību, toleranci, iejūtību un līdzjūtību,» saka dziedātāja Ginta Krievkalna.
 
3.dec 2018
Šo trešdien, 5. decembrī, mūzikas namā Daile notiks Ievas Akurateres un Aivara Hermaņa koncerts, kurš vienlaikus noslēgs Ievas 60. jubilejas gadu un prezentēs abu mūziķu jaunāko albumu Vēlēšanās.
 
30.nov 2018
Šodien, 30. novembrī, VEF Kultūras pilī un rīt Latgales vēstniecībā Gors Rēzeknē notiks savulaik populārās Mikrofona aptaujas 50 gadu jubilejas koncerti. Pie to vadības stūres – leģendārie radio raidījumu vadītāji Gunārs Jākobsons un Lia Guļevska.
 
29.nov 2018
Rīgas krematorijas mazajā zālē 30.novembrī plkst.10 notiks atvadīšanās no mūžībā aizgājušā pianista Ginta Bērziņa, informēja SIA "Forte PR" valdes loceklis Jānis Kļaviņš.
 
29.nov 2018
«Ziemassvētku laiks vienmēr ir īpašs, kad nebūtiskais šķiet acīmredzams un mēs skaidrāk ieraugām un atceramies esības pamatvērtības – mīlestību, draudzību, nesavtīgu došanu un sirds siltumu,» saka vairāku paaudžu skatītāju mīlētā dziedātāja Marija Naumova.