Mūzika

26.mar
Piektdien, 27.martā plkst. 18:00 pēc Rīgas laika (plkst. 19:00 pēc Maskavas laika) tiešraidē no Maskavas valsts konservatorijas Lielās zāles uzstāsies leģendārais džeza pianists Daniils Krāmers.
 
26.mar
Pāris dienas pirms starptautiskās satiksmes pārtraukšanas Rīgā ar divām publiskām lekcijām viesojās operkritiķis Vadims Žuravļovs, Youtube kanāla Dievu mijkrēslis (Sumerki bogov) veidotājs. 12. marta vakarā koncertzālē Artissimo viņš dalījās pārdomās par tēmu Primadonnu laikmeta beigas, bet 13. martā aplūkoja šī gada simtgadnieka – Zalcburgas festivāla – vēsturi.
 
20.mar
Orķestris Rīga ir apkopojis digitālos resursus un informē par iespējām klausītājiem baudīt orķestra koncertus audio un video ierakstos. Mājaslapas www.orkestris.riga.lv sadaļā Skaties un klausies apkopotas krāšņas koncertu fotogalerijas, kā arī atsevišķi audio un video ieraksti, kur līdzās orķestrim Rīga uz skatuves stājušies tādi solisti kā Raimonds Pauls, Daumants Kalniņš, Inga Šļubovska-Kancēviča, Oskars Petrauskis un daudzi citi.
 
19.mar
Latvijas Nacionālā opera un balets sadarbībā ar savu ilggadējo patronu Latvijas mobilo telefonu (LMT), sākot no 20. marta, aicina uz Piektdienas un sestdienas vakaru Operā.
 
19.mar
Lielā mūzikas balva joprojām ir Latvijas valsts augstākais apbalvojums mūzikā. Tam ir zināms prestižs un publiskas atzinības svars, kas, iespējams, gadu gaitā noturēts pat veiksmīgāk nekā citās nozarēs.
 
12.mar
13. februārī pārpildītā Lielās ģildes zālē skanēja Mocarta un Bruknera mūzika. Reizēm būtiskāks par tik būtisko novatorismu jaunradē ir apliecinājums klasikas nemainīgajai pašvērtībai kvalitatīvā interpretācijā.
 
28.feb
Latviešu operdīva Maija Kovaļevska piedalīsies 28. Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā. Vispirms koncertzālē Lielais dzintars viņa uzstāsies 13. martā, piedāvājot kamermūzikas programmu Dziesmas un noktirnes. Savukārt 14. martā noslēguma koncertā izcilā māk- sliniece kopā ar LSO Atvara Lakstīgalas vadībā izpildīs populāru operu ārijas.
 
26.feb
Intriģējošais fakts, ka orķestris Kremerata Baltica uzaicinājis jauno un daudzsološo pianistu Georgiju Osokinu par savu rezidējošo pianistu, 8. februārī aizvilināja uz Dzintaru koncertzāli klausīties Vaska, Bartoka un Šopēna mūziku.
 
25.feb
Šovakar Latvijas Nacionālajā operā tiks paziņoti Lielās mūzikas balvas 2019 laureāti septiņās nominācijās, jo balvas ieguvēji vēl vienā nominācijā – Par mūža ieguldījumu – jau zināmi, to saņems komponisti Maija Einfelde un Pauls Dambis.
 
21.feb
Orķestris Rīga diriģenta Valda Butāna vadībā sadarbībā ar Rihardu Zaļupi gatavo kino mūzikas koncertprogrammu, kas publikai tiks piedāvāta 1. martā Vidzemes koncertzālē Cēsis un 7. martā Ventspils koncertzālē Latvija. Mūziku ar stāstiem bagātinās muzikoloģe Liene Jakovļeva.
 
19.feb
Koncertuzveduma versijā atjaunotā Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokopera "Kaupēn, mans mīļais" sākusi savu ceļu pie klausītājiem, lai šo svētdien, 23. februārī, priecētu publiku Rīgas VEF Kultūras pilī, savukārt 29. februārī viesotos Alūksnes Kultūras centrā.
 
13.feb
Vijolnieces Vinetas Sareikas viesošanās Latvijā allaž ir notikums – gan muzicējot kopā ar simfonisko orķestri, gan spēlējot kameransamblī Artemis. No jaunas, daudzsološas mākslinieces izveidojusies harismātiska interprete ar plašām muzikālajām interesēm un vērīga pedagoģe topošajiem kolēģiem Berlīnes Mākslu akadēmijā un Karalienes Elizabetes kapelā Briselē.
 
13.feb
«Kā profesionāls mūziķis es regulāri veicu mūzikas ierakstus, taču šis disks man nav kārtējais, tas ir īpašs – tajā iemūžināti mana drauga, komponista Pētera Plakida darbi,» tā par nacionālās ierakstu kompānijas Skani jaunāko veikumu – kompaktdisku Atskatīšanās – saka diriģents Vasilijs Sinaiskis. Šovakar kādreizējais rīdzinieks kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO) uzstāsies ar krāšņu programmu Mocarts, Brukners un maestro Sinaiskis.
 
7.feb
Pilnā sparā svinot Bēthovena 250. jubileju, koncertu kalendārā parādās arvien vairāk labi zināmu un arī mazāk atskaņotu pēdējā Vīnes klasiķa opusu. Savukārt Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris 31. janvārī savā ziemas rezidencē Lielajā ģildē atskaņoja Trešo simfoniju, kura krāšņi izskanēja arī vasaras nogalē Rēzeknes Gorā orķestra Vasarnīcā. Taču koncerta pirmajā daļā Andris Poga diriģēja Māleru – šoreiz dziesmas no vokālā cikla Zēna brīnumrags, kurās solo partija bija uzticēta vācu baritonam Johannesam Heldam.
 
4.feb
Rīt, 5. februārī, Nacionālajā teātrī notiks mūziķa Kārļa Kazāka koncerts Apspēlēts, kas vienlaikus būs arī mūziķa jaunākā albuma tautās laišana. «Apspēlēts ir stāsts par mani un manu mūzikas izjūtu šodien, par realitāti, kas var tikt paplašināta tā, kā es to vēlos, kā es uz to paskatos,» tā savu piekto solo albumu raksturo Kārlis Kazāks.
 
24.jan
Izcilais ģitāras virtozs Vjačeslavs Mirtohins, atzīmējot savu dzimšanas dienu, laiž klajā jaunu albumu " Ceļš uz mājām"  ar jaunām un arī jau senāk radītām dziesmām, kas vēl nekad iepriekš nav ierakstītas.  Jubilejas sakarā top arī koncerts - jaunā albuma prezentācija, kas izskanēs 31.janvārī VEF Kultūras pilī. 
 
23.jan
«Man ļoti patīk tādi mākslinieki, kuri savā daiļradē spēj ietekmēties no senām mūzikas tradīcijām un, apvienojot tās ar ko mūsdienīgu, izveidot savu oriģinālu skanējumu. Tāds ir arī komponists Pēters Šāriks no Ungārijas,» saka džeza dziedātāja un komponiste Evilena Protektore (35).
 
23.jan
«Biju naivs – es izvēlējos darīt to, kas man patīk, lai gan daudzi teica – tev ir smadzenes, tev nevajag iet mūzikā. Daudziem ir sekla izpratne par mūziku. Spēlēt saksofonu nenozīmē pūst un kustināt pirkstus, tas ir liels intelektuāls darbs. Tagad es nevaru iedomāties, ka būtu varējis aiziet eksakto zinātņu virzienā,» saka jaunais saksofonists Aigars Raumanis, kas nupat nominēts Lielajai mūzikas balvai 2019 kategorijā Gada jaunais mākslinieks.
 
22.jan
«Ik pa laikam, izdzirdot kādu melodiju, kas mani uzrunā, es to pārlieku uz klavierēm, un vairāku gadu garumā tās sakrājušās jau koncertprogrammas apmērā,» saka pianists, komponists un Ventspils mūzikas skolas koncertmeistars Toms Juhņevičs (38). Ceturtdien, 23. janvārī, Ventspils jaunajā koncertzālē Latvija gaidāms viņa solokoncerts Iedvesmojošas melodijas.
 
22.jan
Lielajai mūzikas balvai 2019 (LMB) kategorijā "Gada jaundarbs" ir nominēti : Andra Dzenīša skaņdarbs vijolei un stīginstrumentu orķestrim "Leaves leaving Leipzig", kas tika pirmatskaņots 7. septembrī Dzintaru koncertzālē Gidona Krēmera, "Kremerata Baltica" un diriģents Fuada Ibrahimova izpildījumā; Santas Ratnieces skaņdarbs "Pļavas", kuru 18. novembrī VEF Kultūras pilī pirmatskaņoja orķestris "Rīga" un diriģents Valdis Butāns; un Gundegas Šmites skaņdarbs "Rītausmas dieve Ēosa", kurš tika atskaņots 20. septembrī Lielajā ģildē Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un diriģenta Andra Pogas vadībā.
 
20.jan
Latvijas 1. rokkafejnīcā nākamajā piektdienā, 31. janvārī, atkal skanēs liepājnieku radīta mūzika – tur sava jaunā albuma Pasaule ir viss, kas gadās klajā nākšanu atzīmēs grupa Willow Farm.
 
16.jan
XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos piedalīsies vairāk nekā 35 000 dalībnieku, preses konferencē pavēstīja svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.