Mūzika

Vakar, 23:21
Sestdien, 24. augustā, pulksten 15 Kocēnu novadā – Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos – notiks izcilajam latviešu režisoram Uģim Brikmanim (2.10.1956.–9.08.2018.) veltīts noskaņu koncerts Augusta debesīs.
 
19.aug
Pavisam drīz klajā nāks bungu un dūdu mūzikas grupas Auļi jaunākais studijas albums Senču balsis, kas tiks stiprināts ar pieciem koncertiem Latvijas pilsētās. Seši latviešu dūdinieki, kontrabasists un trīs bundzinieki kopīgā projektā ar mongoļu rīkles dziedātāju, sāmu joikotāju un austriešu jodelētāju – tas solās būt ļoti interesanti.
 
19.aug
18. augustā sirsnīgā ceremonijā tika pasniegtas Latvijas Nacionālās operas fonda Gada balvas operai. Balvas tika pasniegtas sešās kategorijās: gada operas soliste – Sonora Vaice, gada baleta soliste – Annija Kopštāle, gada orķestra mūziķi – Otro vijoļu grupa, mūža balva par ieguldīto darbu tehniski administratīvajā darbā – Raimonda Zaice, balva par ilgstošu un panākumiem bagātu darbu – Andris Pujāts, balva par ilgstošu un izcilu darbu mākslinieciskajā jomā – Normunds Zariņš.
 
13.aug
«Latvijā ir ļoti izglītota un prasīga publika, tādēļ katra uzstāšanās ir ar vislielāko atbildību. Īpaši jau Liepājā, kur Starptautiskais pianisma zvaigžņu festivāls ilgo gadu laikā ļāvis iepazīt milzum daudz pianistu un arī citu zvaigžņu no gandrīz visām pasaules malām. Arī es vēl kā bērns gāju uz šiem koncertiem, un man bieži asaras bira no mūzikas aizkustinājuma. Un tagad man pašai tur jāspēlē. Jā, tas bija tas, ko es vēlējos, uz ko es cerēju, un nu tas brīdis ir klāt,» saka viena no Latvijā pieprasītākajām jaunās paaudzes pianistēm Agnese Egliņa.
 
6.aug
Pirms pāris nedēļām savdabīgi savu dzimšanas dienu nosvinēja Katrīna Gupalo – enerģiskā dziedātāja savus draugus un paziņas aicināja uz jaunās dziesmas Svārki? provokatīvā klipa prezentāciju. Drīz nāks klajā arī šī singla angliskā versija, taču tas ir tikai sākums – ir skaidrs, ka maksimāliste Katrīna kāju no gāzes pedāļa tik drīz nenoņems.
 
5.aug
«Es esmu zaldāts pēc dabas – es nečīkstu, neatlaižu, ja ko uzņemos, izdaru līdz galam. Ja es dodu savu vārdu, es to turu, parakstos ar asinīm. Un uzskatu, ka katram ir jāatbild par saviem vārdiem,» saka pasaules operas dīva Inese Galante.
 
4.aug
Babītes novada jauktais koris "Maska" diriģenta Jāņa Ozola vadībā sestdien starptautiskajā amatierkoru konkursā "Eirovīzijas koris 2019" izcīnīja otro vietu, par konkursa uzvarētāju kļūstot korim no Dānijas. Sociālajos tīklos netrūkst komentāru, kuros cilvēki norāda, ka ļoti lepojas ar mūsu valstu pārstāvju sniegumu.
 
2.aug
Andreja Žagara iniciēto Baltijas muzikālo sezonu turpinājums ar rebrendotu nosaukumu mūzikas festivāls Rīga Jūrmala, par kuru latviešu gramatikas speciālistiem varētu rasties jautājumi, jo zīmola grafiskajam veidolam un starptautiskajai konvertējamībai pievērsta lielāka uzmanība nekā pieturzīmju un locījumu lomai nozīmju veidošanā, ar ambiciozu pieteikumu piebiedrojies lielajam Latvijas vasaras mūzikas festivālu pulkam, vienlaikus mēģinot uzdot toni, turpinot aizvadītās simtgades gada koncertprogrammu spožāko virsotņu garā, proti, aicinot spicākos Eiropas orķestrus, populārus diriģentus un pasaulslavenus solistus.
 
31.jūl
Kopā ar prestižās "Emmy" balvas laureāti, komponisti Lolitu Ritmanis uzsākts darbs pie filmas "Dvēseļu putenis" oriģinālmūzikas ieraksta, pavēstīja filmas sabiedrisko attiecību vadītāja Eva Šķēle.
 
30.jūl
Šīs nedēļas nogalē Līgatnes novada Ratniekos risināsies tradicionālais festivāls Laba daba. Starp tā dalībniekiem būs arī grupa Juuk, kas uzstāsies sestdien, 3. augustā, uz lielās jeb Lāča skatuves. Ar Edgaru Šubrovski priekšgalā.
 
25.jūl
Šodien Ventspilī tiek atklāta jaunā koncertzāle Latvija, koncertā tiks atskaņoti arī divi jaundarbi, kas tapuši par godu šim notikumam – pirmās izskanēs ventspilnieka Viļņa Šmīdberga Atklāšanas fanfaras, tām sekos Raimonda Tigula un Noras Ikstenas jaundarbs – oratorija Jūras grāmata. Koncertā muzicēs arī Maestro Raimonds Pauls.
 
18.jūl
Pirmdien, 22. jūlijā, pulksten 4 no rīta pludmalē pie Dzintaru koncertzāles ar pasaulslavenās ērģelnieces Ivetas Apkalnas koncertu tiks atklāts Jūrmalas festivāls.
 
17.jūl
Šīs nedēļas nogalē, 20. un 21. jūlijā, jau ceturto gadu Bauskas pilī, Bauskas kultūras centrā un Bauskas Sv. Gara baznīcā notiks Kurzemes un Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls Vivat Curlandia!.
 
17.jūl
Šonedēļ, 19. jūlijā, ar Bavārijas Radio simfoniskā orķestra koncertu tiks atklāts pirmais simfonisko orķestru mūzikas festivāls "Rīga Jūrmala".
 
16.jūl
Nupat klajā nācis pašmāju grupas Rock’n’Berries jaunākais albums Stāsti. Grupas līderis ir dziedātājs Oskars Millers – atraktīvs puisis, kuru plašāka auditorija iepazinusi konkursā Supernova un šovā X faktors.
 
16.jūl
«Kopš festivāla rašanās, es pati sev esmu pēdējā vietā. Savas dziesmas izmēģinu pēdējā brīdī. Tā vietā, lai apgūtu un pilnveidotu savas dziesmas, es izdziedu viesmākslinieku melodijas – kopā ar festivāla orķestri izeju cauri visām dziesmām, lai mūziķiem būtu vieglāk spēlēt, jo aranžējumi top savlaicīgi un ir grūti spēlēt, ja nav vokālista,» saka skatītāju mīlētā estrādes dīva Laima Vaikule.
 
15.jūl
Šo sestdien, 20. jūlijā, visi ceļi atkal vedīs uz Liepāju – tur notiks grupas Prāta vētra koncerts, uz kuru tirdzniecībā esošās 28 000 biļešu tika izpirktas jau maija beigās. Klausītāji prātniekus mīl. Ne tikai uz afišām redzamos četrus, bet arī piekto – basģitāristu Ingaru Viļumu.
 
10.jūl
Šodien ar koncertu Mazajā ģildē sākas 25. starptautiskais Senās mūzikas festivāls, kas līdz 13. jūlijam norisināsies Rīgā un Rundāles pilī. Atklāšanā skanēs itāļu baroka meistardarbi, koncertprogrammā Venēcijas baroka meistardarbi muzicēs vairāku prestižu Eiropas senās mūzikas konkursu laureāts, vijolnieks un kontrtenors Dmitrijs Siņkovskis, čelliste Ilze Grudule un klavesīniste Ieva Saliete.
 
9.jūl
«Var dziedāt notis, var dziedāt vārdus, un tomēr vairāk par visu gribas dziedāt stāstu. Tāpēc ir īpašs prieks piedalīties Mīlestībā, kas nozīmē vairāk nekā tikai šo vārdu,» saka Latvijas Nacionālā teātra dziedošā aktrise Zane Dombrovska.
 
7.jūl
38. Starptautiskais Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkurss šogad norisinās Fillahas pilsētā Austrijā. 151 dalībnieku konkurencē konkursa finālam kvalificējušies 15 dziedātāji no 11 valstīm, tostarp Latvijas operdziedātājs baritons Kalvis Kalniņš. Konkursa fināls notiks šovakar, 7. jūlijā, plkst. 21.00 pēc Latvijas laika, un tam sekot varēs arī interneta tiešraidē.
 
1.jūl
Šonedēļ festivāls Rīgas ritmi iesākas otrdien, 2. jūlijā, ar koncertu uz Origo Summer Stage. Vienas no galvenajām personām tajā būs mūsu pašu meitenes – šovā X faktors iepazītais Radio trio.
 
29.jun
Šodien vairāk nekā 100 koklētāji uzstāsies "Kokļu dienā Pēteros" Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Linda Ertmane.