Mūzika

13.sep
Piektdien, 14. septembrī, savas durvis mākslas cienītājiem un baudītājiem vaļā vērs Siguldas novada Kultūras centrs, kura pārbūve noslēdzās šā gada augustā. Svinīgajā notikumā uz īpašas āra skatuves uzstāsies etno mūzikas grupa „Tautumeitas” un klasiskās mūzikas huligānu grupa „DaGamba.” Taču 15. septembrī plkst.18.00 labāko skaņu sistēmu Baltijā iemēģinās Maestro Raimonds Pauls.
 
13.sep
Rītvakar pulksten 19 Valmieras Kultūras centra jauno koncertsezonu atklās Maestro Raimonds Pauls, solisti Kristīne Prauliņa, Mārtiņš Ruskis un pavadošais sastāvs Raimonda Macata vadībā.
 
11.sep
No 13. līdz 16. septembrim Dzintaru koncertzālē norisināsies 15. Kremerata Baltica festivāls, piedāvājot četrus koncertus.
 
30.aug
Pāris gadus rīkojis savu vasaras festivālu Vasarnīca Vidzemes koncertzālē Cēsis, vienā nedēļas nogalē uz vairākiem koncertiem pulcinot plašu visu vecumu auditoriju, šogad 24.–26. augustā Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris devās uz Latgales vēstniecību Gors Rēzeknē.
 
29.aug
«Pamatā simfoniskā mūzika tiek atskaņota koncertzālē, taču tā ļoti labi iederas arī citās vietās, tostarp brīvdabā, jo īpaši vasarā. Vēl jo vairāk, ja tas ir tik skaistā vietā, kāda ir Jaunciema osta. Pati vieta jau iedvesmo radošai fantāzijai un muzicētpriekam,» saka klarnetists un diriģents Guntis Kuzma.
 
28.aug
«Rudens solās būt diezgan saspringts un ļoti ražīgs. Tas ir labi – ja ir daudz darba, nav laika skumt,» saka dziedātājs, dziesmu autors un grupas Menuets solists Adrians Kukuvass.
 
22.aug
«Sapņoju par iespēju ierakstīt albumu, vientulīgi sēžot spožu neona gaismu apspīdētā viesnīcas numurā Tokijā. Nekad tur neesmu bijusi, bet ir sajūta, ka šāda estētika manam nākamajam albumam varētu piestāvēt,» saka mūziķe, dziedātāja un komponiste Elizabete Balčus (27).
 
9.aug
«Esmu ar viņu personīgi ticies, kopā daudz uzstājušies un daudz pļāpājuši. Atceros viņu tiešām kā fantastisku cilvēku, kā štramu, staltu, spēcīgu, gudru un asprātīgu vīrieti, kurš mūs, tolaik jaunus puikas, mīlēja pamācīt, kā dzīvē notiek...» tā par mūsu valsts vienaudzi – komponistu Eduardu Rozenštrauhu – saka dziedātājs Andris Daņiļenko.
 
9.aug
Mūžībā devies Dziesmu un Deju svētku režisors Uģis Brikmanis, apstiprināja Latvijas Nacionālajā kultūras centrā.
 
9.aug
Jūlija nogalē un augusta pašā sākumā Ventspilī notika 4. Starptautiskais jauno vokālistu konkurss par Alīdas Vānes balvu.
 
8.aug
«Vasarā vajag un man arī patīk atpūsties, bet – ne pārāk ilgi, jo tad es sāku iznīkt. Daudz labāk jūtos, kad man ir darbs un prāts aizņemts ar radošām idejām,» atzīst Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) soliste Evija Martinsone (soprāns).
 
7.aug
«Es esmu no cilvēkiem, kurš saņem un – dod, jo man nav žēl. Cilvēki dod man, un es atdodu visu. Visu, kas izdzīvots, pārdzīvots, pārdomāts. Katrs koncerts ir dzīva enerģētiskā apmaiņa, un tā tam ir jābūt – lai strāvo uz abām pusēm,» uzskata allaž šarmantā, pašmāju publikas iemīļotā un pasaulē atzītā operas dīva Inese Galante.
 
2.aug
No 3. līdz 12. augustam Saulkrastos jau piekto gadu pēc kārtas notiks festivāls Jaunie Latvijas kamermūziķi – Saulkrastiem. Festivāla mākslinieciskā vadītāja, vijolniece Magdalēna Geka šogad dažādās Saulkrastu vietās pulcēs aptuveni 20 jauno latviešu mūziķu, no kuriem vairums ikdienā dzīvo, studē un strādā ārpus Latvijas.
 
2.aug
Ar krāšņu un repertuāra ziņā daudzveidīgu programmu 24. jūlijā Dzintaru koncertzālē notika Jūrmalas festivāla atklāšanas koncerts Dzimuši Latvijā.
 
1.aug
«Gadiem ilgi kopā ar draugiem makšķerējot Usmas ezerā, vienā brīdī sapratām, ka nevaram no ezera tikai ņemt – mums ir jādod arī kaut kas pretī, un ko gan mēs, mūziķi, citu varam dot, kā vien brīnišķīgu mūziku,» saka operdziedātājs Nauris Puntulis.
 
31.jūl
«Es jau sen to zināju, bet pēdējie trīs mēneši to skaidri apliecināja, varu reāli psihot par sīkumiem, izšķiest sevi muļķībās un pārdzīvot par maznozīmīgām lietām, un absolūti racionāli savākties personiski grūtos brīžos, kad jārisina kas globāls,» saka operdziedātāja Anta Jankovska (soprāns).
 
30.jūl
Dzintaru koncertzālē šodien plkst.19 notiks teātra un kino mūzikas festivāla "Jūras pērle" atklāšanas koncerts, kas veltīts Rīgas kinostudijas 70 gadu jubilejai, informēja festivāla rīkotāji.
 
28.jūl
Nra.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā šodien, 28. jūlijā no plkst. 14.00 baudīt TĪRKULTŪRA 36 stundu dzīvās skaņas instalācijas “Negaidītie avoti”/”Unexpected Sources” otrās dienas priekšnesumus tiešraidē no Cēsu Mākslas festivāla.
 
27.jūl
Nra.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā šovakar, 27. jūlijā no plkst. 20.00 baudīt īpaša notikuma – TĪRKULTŪRA 36 stundu dzīvās skaņas instalācijas “Negaidītie avoti”/”Unexpected Sources” – atklāšanu tiešraidē no Cēsu Mākslas festivāla.
 
26.jūl
«Man ļoti spilgti ir palicis atmiņā kāds video, kur bērnudārzniekiem jautāja, kas ir mīlestība. Un viens puika teica, ka mīlestība ir tad, kad meitene tev pasaka, ka tev ir smuks džemperis, un tu vairs nekad nevelc citu. Lai arī tas nav mans viedoklis, es varu tam piekrist,» saka Dailes teātra aktieris Gints Andžāns (31). Viņam tāds džemperis kādu laiku jau katru dienu ir mugurā.
 
24.jūl
«Lai cik saspringts būtu kvarteta grafiks, tiklīdz ir kāds piedāvājums spēlēt Latvijā, jo īpaši Jūrmalā, kas ir mana dzimtā pilsēta, vienmēr mēģinu būt fleksibla un izbrīvēt laiku, pat ja sākotnēji šķiet, kas tas nav iespējams,» saka izcilā vijolniece, Artemis Quartet (1989) pirmā vijole Vineta Sareika. Viņa spēlē vijoļmeistara Antonio Stradivāri vijoli, kas darināta 1683. gadā un ko māksliniecei uz kādu laiku aizdevis Ruggieri fonds Šveicē.
 
23.jūl
Valdzinošā un virtuozā akordeoniste Ksenija Sidorova, kura nereti tiek dēvēta par akordeona princesi, paspējusi iemantot atpazīstamību pasaulē un spējusi apburt klausītājus visā Eiropā. Ksenija atklāj, ka viņas dzīvē kā profesionālai pasaules klases mūziķei nav nevienas dienas, kura izskatās tāda pati kā iepriekšējā. Mainās viss - pilsētas, valstis, repertuārs. 24. jūlijā Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē koncertā „Dzimuši Latvijā" Sidorova muzicēs kopā ar Latvijas Simtgades jauniešu orķestri, kas valsts simtgades svētku programmas ietvaros ļauj labākajiem Latvijas jaunajiem mūziķiem pilnveidot savas mākslinieciskās prasmes un uzstāties kopā ar pasaulslaveniem Latvijas mūziķiem.