Mūzika

18:40
Valdzinošā un virtuozā akordeoniste Ksenija Sidorova, kura nereti tiek dēvēta par akordeona princesi, paspējusi iemantot atpazīstamību pasaulē un spējusi apburt klausītājus visā Eiropā. Ksenija atklāj, ka viņas dzīvē kā profesionālai pasaules klases mūziķei nav nevienas dienas, kura izskatās tāda pati kā iepriekšējā. Mainās viss - pilsētas, valstis, repertuārs. 24. jūlijā Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē koncertā „Dzimuši Latvijā" Sidorova muzicēs kopā ar Latvijas Simtgades jauniešu orķestri, kas valsts simtgades svētku programmas ietvaros ļauj labākajiem Latvijas jaunajiem mūziķiem pilnveidot savas mākslinieciskās prasmes un uzstāties kopā ar pasaulslaveniem Latvijas mūziķiem.
 
19.jūl
«Manam festivālam nav nekāda sakara ar politiku. Iespējams, kādam gribas to pievilkt klāt, bet – neizdosies. Jo mūs, kas satiekamies uz vienas skatuves, vieno tikai mīlestība un draudzība,» apgalvo spožā estrādes dīva Laima Vaikule.
 
17.jūl
Ar operdziedātājas Marinas Rebekas mīlestības tēmai veltītu koncertu Salut d’amour svētdien, 22. jūlijā, tiks atklāts 12. Cēsu Mākslas festivāls.
 
13.jūl
Ar īpašu Latvijas simtgadei veltītu programmu no 24. līdz 28. jūlijam Dzintaru koncertzālē norisināsies ceturtais Jūrmalas festivāls.
 
8.jūl
Nra.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīzijā aicina šovakar, 8. jūlijā no plkst. 19.45 tiešraidē no Mežaparka lielās estrādes ielūkoties vērienīgā XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku noslēguma koncerta "Zvaigžņu ceļā" aizkulisēs.
 
7.jūl
Deju lieluzvedums "Māras zeme" ir viens no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku centrālajiem un dalībnieku ziņā kuplākajiem notikumiem. Nra.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju aicina šovakar, 7. jūlijā no plkst. 21.45 tiešraidē no Daugavas stadiona ielūkoties uzveduma tapšanas aizkulisēs.
 
7.jūl
Daugavas stadionā šodien plkst.22 notiks otrais XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku lieluzvedums "Māras zeme", bet Mežaparka Lielajā estrādē plkst.20 izskanēs noslēguma koncerta "Zvaigžņu ceļā" ģenerālmēģinājums, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra Dziesmu svētku birojā.
 
5.jūl
Līdz šim XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pasākumus redzējuši aptuveni 120 000 skatītāju
 
5.jūl
Šķiet gandrīz neticami, ka šogad aprit jau divdesmit viens gads, kopš notiek Rīgas Operas festivāls. Simtgades virpulis šo faktu mazliet pieklusinājis, tomēr Operas festivāla tradīcija galvaspilsētā ir ievērības cienīgs notikums gan ikgadējā Rīgas mūzikas kultūras dzīvē, gan garākā laika nogrieznī.
 
4.jūl
Dziesmu un deju svētku nedēļā Latvijas simtgade šķiet sasniegusi savu epicentru. Vasaras mūzikas un kultūras dzīve vispār šogad ir daudz piesātinātāka nekā citkārt, turklāt līdzās kvantitātei un mērķauditorijas sadalījumam šogad koncertorganizatori augstākajā līgā cīnās arī par kvalitāti.
 
4.jūl
Rīgas Sv.Jāņa baznīcā šodien plkst.21 notiks XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncerts "Tev tuvumā", informēja Latvijas Nacionālā kultūras (LNKC) centra Dziesmu svētku birojā.
 
3.jūl
«Ļoti intensīvas emocijas, varētu teikt – pārāk spēcīgas. Patiešām bija aizkustinoši līdz asarām – stāvi uz skatuves, visa publika ar rokām māj un dzied līdzi, kolosāla vienotības sajūta ar savu tautu,» saka izcilā operdziedātāja Marina Rebeka, kas ieradās Rīgā, lai piedalītos atklāšanas koncertā dziesmu un deju svētku dalībniekiem, bet jau nākamajā rītā atgrieztos Itālijā.
 
3.jūl
Rīgas Latviešu biedrības (RLB) senioru koris Erelbe, kas atšifrējumā nozīmē to pašu RLB, šogad koru karos izcīnīja Lielo balvu. Erlebe pastāv astoņus gadus, bet tā pamatu veido RLB jauktā kora ilggadējie dalībnieki. Kopumā tas tagad pulcē 45 dalībniekus, un tos vienā veselumā vieno diriģente Zaiga Lazdiņa-Radziņa.
 
2.jūl
"Arēnā Rīga" šodien plkst.16 un plkst.22 notiks XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku koncerti "Vēl simts gadu dejai", informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra Dziesmu svētku birojā.
 
29.jun
Dzintaru koncertzālē Jūrmalā pirmoreiz Latvijā notika 37. Hansa Gabora Belvederas jauno operdziedātāju konkursa fināla kārtas.
 
27.jun
Kādreiz akadēmiskās mūzikas pārstāvji itin noraidoši lūkojās uz savējiem, kas centās darboties arī populārās mūzikas lauciņā, taču laiki ir mainījušies. Piemērs – topošā operdziedāšanas maģistre Laima Krīgere, kura paralēli mācībām dzied arī simfometāla grupā Oceanpath.
 
26.jun
Šodien, 26. jūnijā, ar koklētājas Laimas Jansones solo koncertu Kokles dvēsele Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā tiek atklāts 17. Introvertās mākslas festivāls AD LUCEM (Uz gaismu).
 
23.jun
Latvijas lidsabiedrība airBaltic sadarbībā ar Latvijas mūsdienu etnomūzikas vokālo grupu Tautumeitas radījusi unikālu video sveicienu, lai godinātu Latvijas vasaras saulgriežu svinības – Līgo dienas svētkus. Šajā video iedzīvināti daži no mūsdienu Latvijas simboliem – jaunā un spēcīgā vokālā grupa Tautumeitas, latviešu tautasdziesmas, tautas deju elementi, ziedu vainagi un nacionālā lidsabiedrība airBaltic.
 
21.jun
«Vienmēr ir brīnišķīgi, ja pirms svētkiem ir kāds atbildīgs koncerts, jo tad svētkos jūties nopelnījis sev atpūtu un vari atļauties par darbu vispār nedomāt,» saka pianists Andrejs Osokins. Rītvakar, 22. jūnijā, pulksten 20 Mazajā Mežotnes pilī skanēs latviešu klaviermūzikas zināmie un vēl neatklātie šedevri, un tos izpildīs pianistu Osokinu dinastija – tēvs Sergejs un dēli Andrejs un Georgijs.
 
21.jun
Godinot latviešu līgošanas tradīcijas, gada garākajā dienā – šodien, 21. jūnijā – visā Latvijā, četrās Eiropas valstīs un Kanādā notiks unikāla koru, folkloras kopu un tautiešu sadziedāšanās.
 
20.jun
Etnomūzikas grupas “Tautumeitas” debijas albumā iekļautas 13 dziesmas ar tautasdziesmu vārdiem un pašu radītu mūziku, tas tapis sadarbībā ar vienu no Latvijas labākajiem producentiem Reini Sējānu (viņš piespēlējis arī bungas).
 
19.jun
“Lata Donga” ir Rancānu ģimenes grupa – mamma Aīda Rancāne, tēvs Andris Kapusts un meitas Asnate un Aurēlija. “” Lata Donga” īpašā muzikālā pievilcība saistās ar emocionālo, savdabīgi piesātināto un iedvesmojošo balsu skanējumu.