Mūzika

10.dec 2019
«Mēs izpildām ne tikai tradicionālās Ziemassvētku dziesmas, bet galvenokārt tādas, kas rada šo svētku sajūtu. Un laikam jau man ir visatbildīgākais amats, jo nav noslēpums, ka mums ir savi skatītāji, kuriem šie koncerti kļuvuši par ikgadēju svētku tradīciju, un viņi ik gadu gaida kaut ko arvien jaunu,» saka diriģents, Rīgas Ziemassvētku koncerta 2019 mākslinieciskais vadītājs Rūdolfs Bērtiņš.
 
9.dec 2019
Latvian Voices 12. decembrī ar koncertu kultūras un mākslas telpā Hanzas perons svinēs radošās darbības 10 gadu jubileju.
 
5.dec 2019
Piektdien, 6. decembrī, ar Frankfurtes operas solistes, mecosoprāna Zandas Švēdes un kamerorķestra Sinfonietta Rīga koncertu britu diriģenta Džonatana Bermana vadībā Lielajā ģildē tiks atklāts festivāls Eiropas Ziemassvētki.
 
5.dec 2019
Kādreizējais 90. gadu vidus latviešu supergrupas “100. debija” dalībnieks Modris Skaistkalns izveidojis jaunu apvienību “Mark In Red”, kas pievērsusies enerģiskai un dinamiskai rokmūzikai.
 
3.dec 2019
«Tā būs muzikāla vīzija par Maestro radošo periodu no 1956. līdz 1968. gadam jeb no pirmās dziesmas līdz pirmajai uzvarai Mikrofona aptaujā ar Mežrozīti. Par laika posmu, kad neviens no četrpadsmit jauniestudējuma dalībniekiem, kuri būsim uz skatuves, vēl nebijām dzimuši. Apzināt un iepazīt tā laika mūziku mums visiem ir ļoti vērtīgs ieguvums,» saka pianists Anatolijs Livča.
 
22.nov 2019
Rīt, 23. novembrī, pulksten 17, godinot Ausmu Derkēvicu 90. jubilejā, Rīgas Latviešu biedrības nama lielajā zālē izskanēs izcilajai diriģentei, JVLMA goda profesorei, veltīts koncerts – viņas bijušo audzēkņu, dziedātāju velte savai maestrīnai.
 
20.nov 2019
Sestdien, 23. novembrī, pasaules pirmizrāde Māras Zālītes un Jāņa Lūsēna muzikālajai poēmai Kā ābeļdārzs ir brīvība. Uzveduma pirmatskaņojumam izraudzīta zīmīga vieta – Jelgava, kur pirms simt gadiem tika uzveikts Bermonta karaspēks un nosargāts tautas sapnis par brīvu Latviju.
 
12.nov 2019
Par godu Lāčplēša dienai un Latvijas valsts proklamēšanas dienai Latvijā tiek izrādīts koncertstāsts Sirdspuksti. «Tas vēsta par četrām dabas stihijām – uguni, ūdeni, gaisu un zemi. Ir svarīgi apzināties un novērtēt, ka mums Latvijā ir tas, kā nav nekur citur pasaulē, piemēram, dabā ir visas četras stihijas. Nenoliedzami – dabas ritmi veido cilvēku, mēs esam tādi, kādi esam, pateicoties arī dabai,» saka aktieris Edgars Lipors, kurš šajā uzvedumā atveido Cilvēku.
 
5.nov 2019
«Uzrakstīt operu esmu gribējis vienmēr, tāpēc varu teikt, ka viens no maniem mazajiem sapnīšiem ir piepildījies,» atklāj komponists Rihards Dubra. Piektdien, 8. novembrī, pulksten 19 un 9. novembrī pulksten 18 Liepājas koncertzālē Lielais dzintars pasaules pirmizrādi piedzīvos jauna latviešu oriģinālopera Suitu sāga.
 
29.okt 2019
Šonedēļ finišē Jaunās mūzikas festivāls Arēna, kas ik rudeni Latvijas koncertzālēs pulcē jaunās mūzikas komponistus un atskaņotājmāksliniekus no daudzām pasaules valstīm. Šī gada festivāla Arēna trīs noslēguma koncertos izskanēs arī latviešu komponistu jaundarbu pirmatskaņojumi.
 
21.okt 2019
Šodien mūzikas namā "Daile" atklās mūzikas un mākslas festivālu "Bildes 2019".
 
17.okt 2019
Franču čellistu Žanu Gijēnu Keirasu Latvijas klausītāji iepazina 2015. gadā koncertējam kopā ar orķestri Sinfonietta Rīga. Toreiz par viņa spēlēto Haidna Do mažora čellkoncertu līdzās norvēģa Rolfa Vallina Ground karstās diskusijās iesaistījās gan muzikologi, gan mūziķi, spriežot par tradīcijas un novatorisma attiecībām klasikas interpretācijās un jūsmojot par čellista meistarību laikmetīgajā mūzikā.
 
15.okt 2019
Sestdien, 9.novembrī, plkst. 18.00, Koncertzālē „Cēsis” gaidāms koncerts „Kristīne Opolais, Egils Siliņš un LNSO. Draugi – Andrejam Žagaram”, kas tiek rīkots sadarbībā ar Andreja Žagara fondu un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Koncertā piedalīsies soprāns Kristīne Opolais, baritons Egils Siliņš, tenors Mihails Čuļpajevs, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Mārtiņš Ozoliņš; koncerta mākslinieciskās programmas veidotājs ir komponists Arturs Maskats. Programmā skanēs Riharda Vāgnera, Džuzepes Verdi, Pētera Čaikovska, Džakomo Pučīni, Žorža Bizē, Umberto Džordano un Artura Rubinšteina mūzika no Andreja Žagara iestudētajām operām, kā arī Artura Maskata “Tango”.
 
15.okt 2019
«Jautājums, ko darīt pavasarī pēc skolas beigšanas, šobrīd ir vēl atvērts. Ir doma par studijām un pieredzes iegūšanu ārzemēs, bet es varu apsolīt, ka vokālās grupas Insomnia vārds no Latvijas mūzikas industrijas nekur nepazudīs – grupa turpinās augt un pilnveidoties,» saka Rīgas Doma kora skolas 4. kursa students, jaunās vokālās grupas Insomnia dibinātājs, producents un mūziķis Gustavs Melbārdis.
 
6.okt 2019
56 gadu vecumā miris itāliešu operas tenors Marčello Džordāni.
 
25.sep 2019
Pirms gandrīz 20 gadiem dibinātajam Latvijas Mūzikas informācijas centram (LMIC) kopš pērnā rudens ir jauns vadītājs – Egīls Šēfers. Šogad piekto jubileju atzīmē arī LMIC paspārnē esošā Nacionālā skaņu ierakstu kompānija Skani, kurai tieši viņš lika pamatus. Šajās dienās klajā nāk jauns Skani izdots albums – Vakara impresijas, kurā latviešu komponistu darbus ieskaņojis Latvijas Radio koris.
 
16.sep 2019
Šodien, 16. septembrī, VEF Kultūras pilī pirmizrādi piedzīvos jauna koncertprogramma un pie viena arī albums – Viņš un Viņa, kurā uz vienas skatuves satiekas komponists Raimonds Pauls un fantastiskā vokāla īpašniece Dināra Rudāne.
 
5.sep 2019
No 6. līdz 8. septembrim Dzintaru koncertzālē norisināsies 16. Kremerata Baltica festivāls.
 
4.sep 2019
Vokālā kamermūzika, solodziesmas, Lieder – tas ir žanrs, kas akadēmiskās mūzikas pasaulē ieņem samērā stabilu vietu, tomēr ir izteikts gardēžu žanrs.
 
28.aug 2019
Latvija ir mūzikas festivālu lielvalsts, īpaši vasarās, kad, par spīti atvaļinājumu sezonai, izcilu kultūras notikumu kalendārs tā vien aicina doties izbaudīt gan Latvijas unikālo koncertzāļu infrastruktūru, gan iemēģināt dažādas tradicionālās un netradicionālās koncertpieredzes gan pilsētās, gan laukos.
 
26.aug 2019
Šo sestdien, 31. augustā, stadionā Daugava uz vērienīgu koncertu aicina Instrumenti. Pat to, lai grupas labais skanējums labi skanētu, rūpēsies mūziķis, kuru uz skatuves kopā ar Jāni Šipkēvicu un Reini Sējānu nemaz tik bieži nemana, tomēr viņš ir pilnvērtīgs Instrumentu dalībnieks – skaņu inženieris Gatis Zaķis.
 
20.aug 2019
Sestdien, 24. augustā, pulksten 15 Kocēnu novadā – Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos – notiks izcilajam latviešu režisoram Uģim Brikmanim (2.10.1956.–9.08.2018.) veltīts noskaņu koncerts Augusta debesīs.