Arno Jundze / Autori

14.okt 2022
Notiek aktīvi mēģinājumi Latvijā atgriezt aizliegto Krievijas kanālu saturu, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" pastāstīja Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.
18.mar 2022
Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” skaidro, ka šobrīd tiek veikti aprēķini par finansiālo ietekmi un aprīļa sākumā paredzēta Sabiedriskā transporta padomes sēde, kurā tiks diskutēts par to, kā un vai var kompensēt izdevumu pieaugumu pārvadātājiem un vai ir nepieciešams veikt korekcijas tarifos.
3.mai 2020
Viens no sērgas laiku grāmatnīcu jaunumiem, par kuru latviešu lasītājus var apskaust daudzi Noras Robertsas fani visā pasaulē, ir viņas jaunākā romāna Hideway latviešu izdevums. Romāns latviešu valodā ieguvis nosaukumu Vētrainais mājupceļš.
30.apr 2020
2021. gadā starptautisko mērķauditoriju sasniegs jauns izdevums, kas būs veltīts triju Baltijas valstu literatūrām. Tas iznāks angļu valodā, un žurnāla nosaukums būs The Baltic Review. Tā mērķis būs popularizēt Baltijas valstu laikmetīgo un klasisko literatūru. Žurnāla sagatavošanas procesu veic Lietuvas Rakstnieku savienība, Igaunijas Rakstnieku savienība un Latvijas Rakstnieku savienība, un šis ir viens no triju valstu rakstnieku organizāciju iecerētajiem projektiem.
19.apr 2020
Izdevniecība Liels un mazs nominēta 57. Starptautiskā Boloņas bērnu grāmatu tirgus prestižajai balvai Gada labākais bērnu grāmatu izdevējs.
16.apr 2020
Sandra Ratniece Rīgas literārajā vidē pazīstama jau sen – galvenokārt kā literatūras kritiķe un pētniece, vairāku augstskolu pasniedzēja. Viņa arī vada Latvijas Rakstnieku savienības (LRS) jauno biedru uzņemšanas ekspertu komisiju un pēc Daiņa Grīnvalda aiziešanas mūžībā kļuvusi par skolēnu literārā semināra Aicinājums dzinējspēku. Sandras enerģijas rezultāts savā ziņā vainagojās, dibinot literāro mēnešrakstu konTEKSTS. Situācija bija smaga, naudas allaž par maz, bet tieši viņa uzņēmās būt par galveno redaktori un tur virs ūdens šo izdevumu, kas vienīgais Latvijā pilnībā veltīts literatūrai. Tie, kas Sandru Ratnieci pazina tuvāk, jau labu laiku viņu skubināja darboties ne tikai idejas vārdā, bet arī domāt par sevi. Nu beidzot tas ir noticis Covid–19 krīzes karstumā, iznācis Sandras Ratnieces pirmais dzejoļu krājums Šķietami klusu.
15.apr 2020
Ievērojot sociālās distancēšanās un pašizolācijas prasības, esam nonākuši situācijā, kad apstājies ir teju viss, kas var apstāties. Tas, ko nestāsta mediji, ir fakts, ka daudziem no mums apstājies arī darbs.
8.apr 2020
Šonedēļ AKKA/LAA padome 4597 Latvijas autoru vārdā izplatījusi publisku paziņojumu, kas adresēts Ministru kabinetam un Kultūras ministrijai. Tajā izteikts protests par absurdo kārtību, kuras rezultātā uz dīkstāves pabalstiem nevar pretendēt mākslinieki, kuri no autortiesību aģentūrām saņem autortiesību atlīdzību vai atlīdzību par blakustiesībām.
2.apr 2020
Šonedēļ ārkārtas situācijas apstākļos Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) ekspertu komisija, kurā darbojās rakstnieks un literatūrkritiķis Guntis Berelis, dzejniece Anna Auziņa, rakstniece Evija Gulbe, literatūrzinātnieks un literatūrkritiķis Arnis Koroševskis, dzejniece Ieva Rupenheite, rakstnieks Pauls Bankovskis, literatūrzinātniece un skolotāja Lita Silova, izziņoja nominācijas labākajiem 2019. gada literārajiem darbiem dzejā, prozā, bērnu literatūrā, kā arī tulkojumu un debijas kategorijā.
photo_camera
27.mar 2020
Sākšu ar atrunu. Februārī, kad nedēļas nogalē lidoju uz Angliju, nekādu karantīnu vai ceļojumu ierobežojumu vēl nebija. Mediji gan kaut ko rakstīja par Covid-19 Uhaņā, par Eiropu, tomēr par Angliju nekādu brīdinošu ziņu vēl nebija. Nešķita, ka briti to uztvertu nopietni. Tāpat kā mēs. Vīruss nebiedēja, drīzāk māca ziņkārība, kāda gan izskatās jocīgiem ļautiņiem piebāztā sala dažas dienas pēc tam, kad tās valdība bija lepni paziņojusi, ka viņi vairs nav Eiropas Savienībā.
27.mar 2020
Ārkārtas situācijas apstākļos bez svinīgās ceremonijas vakar Latvijas Radio raidījumā Kultūras rondo tika paziņoti Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas organizētā konkursa Zelta ābele 2019 laureāti astoņās kategorijās. Par gada mākslinieku ekspertu komisijas vērtējumā tika atzīts Aleksejs Muraško.
22.mar 2020
Filmu studija Deep Sea Studios un kinorežisors Matīss Kaža piedāvā iespēju interneta lietotājiem bez maksas jebkur pasaulē noskatīties trīs studijā veidotas filmas: starptautiski godalgoto dokumentālo filmu Vienu biļeti, lūdzu!, dokumentālu portretstāstu Vīrietis un dālijas par dzīvi mūsdienu Latvijas laukos, kā arī spēles īsfilmu Meierholda lidojums, kurā krievu avangarda režisoru Vsevolodu Meierholdu atveido Jaunā Rīgas teātra aktieris Kaspars Znotiņš.
20.mar 2020
Orķestris Rīga ir apkopojis digitālos resursus un informē par iespējām klausītājiem baudīt orķestra koncertus audio un video ierakstos. Mājaslapas www.orkestris.riga.lv sadaļā Skaties un klausies apkopotas krāšņas koncertu fotogalerijas, kā arī atsevišķi audio un video ieraksti, kur līdzās orķestrim Rīga uz skatuves stājušies tādi solisti kā Raimonds Pauls, Daumants Kalniņš, Inga Šļubovska-Kancēviča, Oskars Petrauskis un daudzi citi.
18.mar 2020
Laikā, kad atcelti visi iespējamie publiskie sporta un kultūras pasākumi, likumsakarīgs ir jautājums – ko darīt brīvajā laikā? Tās senās dienas, kad nekur nenotika nekas un cilvēki apmierinājās ar kādu zaļumballi vasaras tveicīgā piektdienas vakarā, ir sen beigušies. Mūsdienu pasaule nav iedomājama bez kultūras un izklaides piedāvājuma, bet ārkārtas situācijā dzīve šajā sektorā ir šķietami apstājusies.
13.mar 2020
Šomēnes apgāds Zvaigzne ABC atzīmē pirmās publicētās e-grāmatas desmito dzimšanas dienu, jo 2010. gada 8. martā Zvaigzne ABC izdeva pirmo e-grāmatu latviešu valodā – Lorensa Frīmena un Jura Rubeņa darbu Krīzes iespējas. Meditācija kā dzīves līdzsvarošanas māksla.
4.mar 2020
Nedēļas nogalē Ķīpsalā 23. reizi norisinājās gadskārtējie grāmatu svētki – Latvijas Grāmatu izstāde 2020.
28.feb 2020
Radīta jauna latviešu teātra apvienība Freshfreshfr. To oficiāli savā vārdā izplatītajā relīzē izsludinājis režisors Viesturs Meikšāns, norādot uz vēl vienu partneri – scenogrāfi Moniku Pormali.
28.feb 2020
Latviešu operdīva Maija Kovaļevska piedalīsies 28. Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā. Vispirms koncertzālē Lielais dzintars viņa uzstāsies 13. martā, piedāvājot kamermūzikas programmu Dziesmas un noktirnes. Savukārt 14. martā noslēguma koncertā izcilā māk- sliniece kopā ar LSO Atvara Lakstīgalas vadībā izpildīs populāru operu ārijas.
27.feb 2020
Šonedēļ Latvijas Grāmatizdevēju asociācija izsludinājusi grāmatu mākslas konkursa Zelta ābele nomināciju sarakstu, izziņojot arī mūža balvas ieguvēju. Šogad to saņems ilggadējā Smiltenes grāmatnīcas vadītāja un darbiniece Aija Reņģe.
26.feb 2020
Latvijas Nacionālais balets devies viesizrādēs uz Vāciju, kur Hannoveres Valsts teātrī izrādīs Ādolfa Adāna baletu Korsārs un Jura Karlsona baletu Karlsons lido… Abu iestudējumu horeogrāfiju veidojis Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.
21.feb 2020
Orķestris Rīga diriģenta Valda Butāna vadībā sadarbībā ar Rihardu Zaļupi gatavo kino mūzikas koncertprogrammu, kas publikai tiks piedāvāta 1. martā Vidzemes koncertzālē Cēsis un 7. martā Ventspils koncertzālē Latvija. Mūziku ar stāstiem bagātinās muzikoloģe Liene Jakovļeva.
19.feb 2020
Koncertuzveduma versijā atjaunotā Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokopera "Kaupēn, mans mīļais" sākusi savu ceļu pie klausītājiem, lai šo svētdien, 23. februārī, priecētu publiku Rīgas VEF Kultūras pilī, savukārt 29. februārī viesotos Alūksnes Kultūras centrā.