Ceturtdiena, 23.maijs

redeem Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija

arrow_right_alt Latvijā

NEPLP: Notiek aktīvi mēģinājumi Latvijā atgriezt aizliegto Krievijas kanālu saturu

© Jānis Saliņš/F64

Notiek aktīvi mēģinājumi Latvijā atgriezt aizliegto Krievijas kanālu saturu, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" pastāstīja Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Kā piemēru viņš minēja kādu vietējo uzņēmēju, kurš cenšoties kā Latvijas medijus reģistrēt četrus aizliegtos Krievijas kanālus. Šī uzņēmēja vārdu Āboliņš neatklāja, aizbildinoties, ka nevēlas viņu popularizēt.

Tāpat NEPLP esot fiksējis gadījumus, ka Latvijā retranslētie kanāli iekļauj savā programmā aizliegto Krievijas kanālu saturu. Tuvākajā laikā par to esot sagaidāmi padomes lēmumi.

"Tas viss notiek. Tie mēģinājumi atgriezt Latvijā šo saturu ir realitāte, tādēļ mums ir jābūt modriem, mūsu monitoringa centram ir jābūt modram, un ir jāpielāgo mūsu likumi esošajai situācijai," sacīja Āboliņš.

Viņš nesen atgriezies no komandējuma Ukrainā, kur apmainījies ar pieredzi mediju nozarē. Āboliņš pastāstīja, ka Ukrainai interesē Latvijas paveiktais medijpratības jomā, kā arī vairākas tiesību aktu normas, īpaši, par Krievijas kanālu un interneta mājaslapu ierobežošanu.

Savukārt Latvija no Ukrainas vēlas mācīties to, kā nodrošināt mediju apraidi gadījumā, ja iestājas "x stunda".

Kā ziņots, kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā NEPLP Latvijā aizliegusi daudzus Krievijas televīzijas kanālus un mājaslapas, kurās tiek pārraidīta Kremļa propaganda.