Tuvojas Jāņa Baltvilka balvas pasākumi

 
©F64 Photo Agency

Starptautiskā Jāņa Baltvilka balva, kura šogad svin 15. gadskārtu, tiks pasniegta nākamo trešdien, 24. jūlijā, pulksten 18 Botāniskā dārza šķūnī Rīgā, Kandavas ielā 2.

Ceremonijā piedalīsies aktieri Jānis Kronis un Agris Krapivņickis, savukārt komponista Platona Buravicka dziesmu pirmatskaņojumu ar Jāņa Baltvilka vārdiem izpildīs Armands Siliņš. Jāpiebilst, ka dzejniekam Jānim Baltvilkam 24. jūlijā šogad apritētu 75.

Jau iepriekš izziņots, ka Jāņa Baltvilka balvas starptautiskā laureāte būs itāļu rakstniece Andžela Naneti (Angela Nanetti). Viņas grāmatu Mans vectēvs bija ķiršu koks (izdevis Jāņa Rozes apgāds) Latvijas bērni var iepazīt, pateicoties izcilajai tulkotājai Dacei Meierei. Pārējie laureāti tiks atklāti tikai svinīgā sarīkojuma laikā Jāņa Baltvilka dzimšanas dienā, 24. jūlijā, Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā. Žūrija tomēr ir atklājusi, ka uz Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā pretendē: Inese Paklone par dzejoļu krājumu Es picas brālēnu cepu (Pētergailis, 2019), Anna Strautniece par grāmatu Kaķi, kamoli un sapņi (Alis, 2018), Aivars Kļavis par triloģijas Ceļš uz nezināmo zemi (Zvaigzne ABC, 2018) grāmatām Melnais akmens, Bēgšana no čūsku valstības un Asinis uz dzintara, Lilija Berzinska par grāmatu Skelets skapī (Dienas grāmata, 2018), Juris Zvirgzdiņš par grāmatu Zvaigžņu tramvajs (Pētergailis, 2018).

Uz Jāņa Baltvilka balvu grāmatu mākslā pretendē Gundega Muzikante par ilustrācijām Jura Zvirgzdiņa grāmatai Zvaigžņu tramvajs (Pētergailis, 2018), Rūta Briede par ilustrācijām Sergeja Timofejeva grāmatai Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi (Liels un mazs, 2018), Vivianna Maria Stanislavska par ilustrācijām Ievas Samauskas grāmatai Vecis iet pa dārzu, pankūkas bārdā, (Latvijas mediji, 2018) un Ineses Paklones grāmatai Es picas brālēnu cepu (Pētergailis, 2019), Anita Paegle par ilustrācijām grāmatai Rožu spoks (Liels un mazs, 2018), Anete Melece par ilustrācijām savai grāmatai Kiosks (Liels un mazs, 2019) un Laura Gundara grāmatai Vaļa balss (Liels un mazs, 2018), Juris Petraškevičs par ilustrācijām savai grāmatai Ērika un bailes (Liels un mazs, 2018).

Pretendenti AS Latvijas valsts meži balvai Jaunaudze par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā ir Sergejs Timofejevs ar grāmatu Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi (Liels un mazs, 2018), Juris Petraškevičs par tekstu grāmatai Ērika un bailes (Liels un mazs, 2018), Ilmārs Ziemanis par grāmatu Peļķīte (Zvaigzne ABC, 2018) un Līva Ozola par grāmatu Eju meklēt! (Liels un mazs, 2019).

Jāņa Baltvilka balvas žūrijā darbojas tās vadītāja Latvijas Universitātes profesore Ilze Stikāne, Latvijas Mākslas akadēmijas, Rakstniecības un mūzikas muzeja eksperti Aiga Dzalbe un Liega Piešiņa, kā arī mākslinieks un rakstnieks Agris Liepiņš un sabiedrības pārstāvji, kuri ieinteresēti bērnu literatūrā - Latvijas Nacionālās bibliotēkas speciālo krājumu departamenta direktore Dagnija Baltiņa un radio dīdžejs Toms Grēviņš.

Jāpiebilst, ka 24. jūlijā jau pulksten 11 Botāniskā dārza šķūnī notiks arī ikgadējie bērnu literatūras lasījumi Uzplaukst grāmatu puķes, kuros piedalīsies gan iepriekšējo gadu Baltvilka balvas laureāti Juris Zvirgzdiņš, Māris Rungulis, gan autori Agnese Vanaga, Evija Gulbe, Indra Brūvere un tulkotāja Dace Meiere, kuri lasīs savus jaunākos darbus. Rakstnieks Vladimirs Novikovs, sirsnīgs Jāņa Baltvilka draugs, ir sagatavojis īpašu jubilejas marku, izmantojot savu zīmēto šaržu. Markas apzīmogošana notiks pie ieejas Botāniskajā dārzā pulksten 10.30.