Pārtikas produkti ar negatīvu vai nulles kaloriju daudzumu ir pretrunīgi, neskatoties uz to popularitāti diētu vietnēs. Vai tādi pastāv? Ideja ir tāda, ka ķermenis patērē tikpat daudz (vai vairāk) enerģijas, lai sagremotu izvēlētos augļus vai dārzeņus, nekā tas nodrošina.
Galvenais faktors sirds slimību riska samazināšanā nav tauku vai ogļhidrātu ierobežošana, bet gan veselīgas pārtikas izvēle - pilngraudu produkti, dārzeņi, augļi, rieksti un pākšaugi.
Olbaltumvielas ir mūsu veselības, slaidas figūras un labsajūtas pamats. Tās palīdz uzturēt muskuļu masu, veicina organisma atjaunošanos pēc fiziskas slodzes, piedalās hormonālās un imūnsistēmas darbā, raksta “TCH”, tieši tāpēc ir tik svarīgi tās iekļaut savā ikdienas ēdienkartē. Kā to izdarīt? Ar padomiem dalās fitnesa treneris.
Tikai viena veselīga uztura diena var ievērojami uzlabot miega kvalitāti. Saskaņā ar jaunu pētījumu, cilvēki, kas dienā apēd vismaz piecas porcijas augļu un dārzeņu, aizmieg ātrāk un naktī pamostas retāk, atklājuši amerikāņu pētnieki.
Veselīga uztura pasaulē nepārtraukti parādās jaunas tendences, taču dažreiz mēs aizmirstam par produktiem, ko mūsu vecmāmiņas un vecvecmāmiņas iekļāva savā uzturā veselības uzlabošanai.
Daudzi cilvēki varētu brīnīties, kāds ir Eteles Katerhemas noslēpums. Lai gan parasti nav ieteicams uzklausīt supersimtgadnieku ieteikumus par veselību un ilgmūžību (jo viņi bieži vien ir izņēmums, nevis likums), ir daži dzīvesveida ieteikumi, ko var iegūt no pētījumiem par ilgmūžīgu cilvēku grupām.
Jogurts ir viena no veselīgākajām uzkodām - tas ir bagāts ar olbaltumvielām, probiotikām, kalciju, B12 vitamīnu. Taču, ja pievienojat aromatizētāju vai cukuru, šis vērtīgais produkts var pārvērsties par parastu un ne visai veselīgu desertu. Kurš jogurts ir patiesi veselīgs un kā izvēlēties labāko produktu veikalā, skaidro izdevums “Health”.
To var atrast smoothie bļodās, veselības entuziastu sarunās vai uz ekoveikalu plauktiem - spirulīna. Bet kas patiesībā slēpjas aiz šī dīvainā vārda un vēl dīvainākās krāsas? Stāsta “Healthline”.
Paprika ir dārzenis, kas jebkuram ēdienam piešķir dzīvīgumu, garšu un vieglu saldumu. Kā bonuss tas ir lielisks veids, kā uzņemt tādas uzturvielas kā A vitamīnu, C vitamīnu un šķiedrvielas.
Jau kopš 16. gadsimta, kad kartupeļi pirmo reizi tika ievesti Eiropā no Dienvidamerikas, tie ir kļuvuši par iecienītu ēdienu. Kādreiz neapstrīdamais ogļhidrātu karalis, tas zaudē savu vietu uz šķīvjiem pret rīsiem un nūdelēm, jo tiek vainots visā - sākot no svara pieauguma līdz cukura līmeņa paaugstināšanās asinīs. Vai tas tiešām tā ir, skaidro “The Telegpraph”.
Zemenes ir vairāk nekā tikai saldas un sulīgas — tās ir pildītas ar C vitamīnu, folātiem un šķiedrvielām. Šīs uzturvielas var uzlabot imunitāti, atbalstīt cukura līmeņa asinīs kontroli, veicināt dziedināšanu un palīdzēt aizsargāties pret tādām slimībām kā diabēts un sirds slimības.
Pistāciju iekļaušana ikdienas uzturā var nodrošināt daudzus ieguvumus veselībai, sākot no uzlabotas acu veselības līdz labākai svara kontrolei un paaugstinātam asinsspiedienam un cukura līmenim asinīs.
Rudzu vai baltmaize, grilēta vai ar aromātiskiem garšaugiem – sausiņi tiek uzskatīti par lielisku uzkodu, arī svara zaudēšanas laikā. Bet vai tā ir taisnība, ka tie ir nekaitīgi? Galu galā, tie ir ogļhidrāti.
Ko darīt, ja pirms gulētiešanas jūtat diskomfortu vēderā? Tāpat kā ar citām veselības tēmām, atbildes par uzturu un miegu nav universālas - arī uz jautājumu, vai pirms miega ēst vai nē, nav viennozīmīgas atbildes. Lai noskaidrotu, kā rīkoties pareizi, ir jāiedziļinās daudz vairāk, ņemot vērā sava ķermeņa individuālās vajadzības, raksta “TSN”.
Pētersīļi un dilles ir neatņemama Ukrainas virtuves sastāvdaļa, kas ēdieniem piešķir aromātu un ieguvumus veselībai. Bet kurš no šiem populārajiem garšaugiem ir labāks jūsu veselībai?
Ja pēc ēšanas jūtaties smagi un vēders ir piepūties, iespējams, esat izvēlējies nepareizu ēdienu kombināciju. Diētas speciāliste Ugne Radzevičiene ir atlasījusi visbiežāk sastopamās pārtikas produktu kombinācijas, kas ir kaitīgas mūsu gremošanai - starp tiem ir gaļa ar kartupeļiem un pat jogurts ar ananāsiem, raksta “lrt.lt”.
Brokastis uzmundrina, dod enerģiju, stiprina imūnsistēmu un palīdz iedarbināt zarnu darbību no rīta - tiesa gan, tikai tad, ja tās ir pareizi sabalansētas, tāpēc ir ļoti svarīgi izvēlēties pareizos produktus, lai pirmā maltīte būtu sabalansēta un barojoša, raksta “TSN”.